Nedostatek lůžek pro COVID pacienty ve věznicích

Vězeňská služba varuje, že v případě výrazného nárůstu COVID nakažených ve věznicích nebude schopná zajistit lékařskou péči pro nakažené. Vězeňská služba disponuje pouze 21 místy pro COVID nakažené pacienty. Nedisponuje ani jedním plicním ventilátorem. Pokud pak dojde k významnému nárůstu COVID nakažených ve věznicích, s vážným průběhem, bude nucena odsouzené posílat do civilních zařízeních. Je otázkou, zda bude kapacitně schopná zajistit ostrahu těchto osob. V případě průniku nemoci do věznic dojde pravděpodobně k nekontrolovatelnému šíření nemoci. Uvádí se, že jeden vězeň nakazí 14 až 16 dalších osob. Je také prakticky jisté, že přibyde mnoho odsouzených s vážným průběhem choroby. Ačkoli nevím o žádné studii zaměřující se na imunitu vězněných osob, domnívám se, že díky nedostatku pohybu, čerstvého vzduchu, stresujícího prostředí i nedostatku pestré stravy, bude imunita vězněných v horší kondici než běžné populace. O tom, že by vězněné osoby získávaly prostředky pro podporu imunity nemáme žádné zprávy. Je otázkou jakým způsobem bude vězeňská služba situaci řešit. Domnívám se, že se bez nějakého zásahu státu neobejde. Myslím si, že by v takové situaci byla rozumným řešením správně uvážená dílčí amnestie pro odsouzené s menším rizikem nebezpečnosti pro společnost. Stát má jednoznačně povinnost, zajistit zdraví a bezpečí občanů, které od společnosti izoloval a nemají šanci se sami chorobě aktivně bránit. OPZ (zdroj dat ceskajustice.cz [23-10-2020])

Autor příspěvku: obase.cz

93 komentáře v “Nedostatek lůžek pro COVID pacienty ve věznicích

 • Leona

  (1.11.2020 - 0:33)

  Pardón oprava..pane Vladimír

 • Zaneta

  (3.11.2020 - 21:49)

  Dobrý večer mate uz nake zpravy jak to vipada stou amnestii?

  • obase.cz

   (4.11.2020 - 19:09)

   Dobrý večer. Nemám.

 • Nada

  (4.11.2020 - 17:53)

  Já jsem se už taky ptala a zatím my nikdo neodpověděl asi ještě nikdo nic neví ale budeme doufat

 • Mystrix

  (5.11.2020 - 20:58)

  Další covid potvrzený ve Vinařicích dva už odvezli v Brně už prý jsou plná lůžka převážejí je na Pankrác.

 • Petra

  (5.11.2020 - 21:02)

  Ve Znojmě taky…

 • Leona

  (6.11.2020 - 9:31)

  A nic se s tím nedělá, nakazí se všichni jeden po druhém, protože věznice jsou přeplněné. Psala jsem Benešové o této situaci, nepomůže to,Žanetou to pod stůl.Sakra ať prezident něco už dělá.

 • D

  (7.11.2020 - 12:40)

  V Kynšperku potvrzené případy . Začali vězňům měřit teploty . Pokuď se nebude testovat , podle teploty se nakažení nepoznají. Roznese se nákaza na všechny . Jsou vězni ochráněni ? Dostane se jim péče , když v běžném životě mimo věznice je situace dost vážná ?

  • obase.cz

   (8.11.2020 - 7:24)

   Dobrý den. Vezni nejsou ochraněni, a pokud onemocní velká část odsouzených, vězeňská služba bude mít veliký problém nemocným pomoci. O.

   • Leona

    (8.11.2020 - 11:23)

    Jsem zvědavá jak to potom budou řešit,jsou to lidi přesně jako lidi tady venku mladý, starý

 • Petra

  (8.11.2020 - 11:00)

  Dobrý den.
  A ví to vůbec Zeman a Babiš atd. Jich to jako nezájímá ? To čekají až pár vězňů zemře nebo co ?

  • obase.cz

   (8.11.2020 - 20:13)

   Ano o situaci jsme je informovali. O.

  • Anonym

   (20.11.2020 - 10:16)

   VS se nejak taji, jako vzdy a se vsim. Nikdo neresi odklady nastupu, proste cislo a vyuctovat dotaci za hlavu zivou, ci mrtvou.
   nemaji penize, hledaji uspor, ale tady si je nevezmou, proc? protoze ze sveho se dava spatne, jeto mysleno, ze rozpocet pro vrznice si rozdeluji a povazuji za svuj. proto strava nulova, prosle veci z holdingu naseho prem….
   fascinuje me, ze v obchodech jedna osoba na 15m2, skoly nazenou deti do trid na 4m2 cca na hlavu,pritom pan plaga je jak fanatik a neuvedomuje si vubec, ze ohrozovat zdravi deti je trestny cin, potazmo pres deti nase prarodice, ucitele, zdravotniky, ale nikdo nerekne, ze jde jen o fakt, ze stat nechce platit osetrovne, protoze na to nema….proto deti do deseti let.ve vezeni se toto neresi vubec.
   korona opada, opet nam stat a cenzura tv rvou do hlavy uklidnujici informace, ktere se jim hodi, ale uz nikdo nema odvahu take rici, ze se testuje ctvrtina oproti tomu co se testovalo….neverim ze je rok 2020 .
   test me osobne vysel negativni a vecer pozitivni, nasledne opacne a kamaradce vysel negativni a uz je tyden po smrti.
   sice budou vanoce, v obchodech 15 m2 jen pro sebe, v autobuse, ve vlaku, v cekarnach u dr, postach, tam to nikdo neresi….
   mame vladu total bezmozku…to uz nejde jinak rici.
   ve vezeni? tam jen cekat, kolik a kdo zarve v mukach, protoze ty hova.. kteri maji dr a mudr pred jmenem tam nezvladnou nic, jak psal nekdo vyse ani o sebe se starat, natoz poznat nemoc a konat ve pro zlepseni zdravi veznu.
   bohuzel nepouzitelni lide ve zdravotnictvi, vedeni nam tvori rodiny synkove papalasu stbaku, kteri se z jedne zidle posadi na jinou, a kradou dal….proste tovarna na penize nic vic, ale zisk se nedani do statniho, ale pouze tem vyvolenym nahore….

 • Petra

  (8.11.2020 - 23:04)

  Děkuji.

 • Pavla

  (10.11.2020 - 0:14)

  Jako pacientů s covidem stále pribejva aspoň na Pankráci, a nic se neděje! Jestli to půjde tímto tempem tak to za chvíli budou mít všichni! Na co se pořád čeká ? Málo lůžek , další oddělení zavřené , zdravotníků je tam málo , péče otřesená nebo žádná . Jak dlouho ještě budeme čekat než se prezidenta vzpamatuje ? Jé já vlastně zapomela toho se to netýká ten má doktorů dostatek a je schovaný v bezpečí

 • Leona

  (10.11.2020 - 0:43)

  Pavlo máte pravdu,je to tak jak píšete ohledně vězňů,nic proti hodně starším lidem,ale senioři se chrání víc jak ostatní? Vězni jsou lidi, není to zvěř, vlastně i o tu zvěř se člověk postará, takže vězni jsou asi hyeny, že jim to je jedno. Dává se všude omezení, Blatný by rád,aby jsme nešli pokud možno do práce v pondělí,aby byli lidi raději doma a vězni tam hlava na hlavě to je v pořádku.V Turecku propouštěli..pak nechápu náš stát!!!

 • Anonym

  (23.11.2020 - 16:48)

  vsude to rozte, v tv a mediich nas chlacholaji na lzivem oblacku jak vse opada a tim je vse hotove….lidi kolik je vsude nakazenych?ptejte se tech co mate zavrene! sdelujte to tu, pomuze to k obecne informovanosti a obrane proti tem nahore, jde o zasadni argument prece

 • Leona

  (23.11.2020 - 21:55)

  U přítele ve věznici Liberec jsou už dole chlapy nakažený

 • Anonym

  (23.11.2020 - 23:38)

  pocty to je potreba zjistovat lidicky

 • Anonym

  (23.11.2020 - 23:39)

  kolik jich je, at se da argumentovat a dokazat jejich lhani a zatajovani….to uz jsou stovky lidi a nic nesdeluji…..

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.