Nedostatek lůžek pro COVID pacienty ve věznicích

Vězeňská služba varuje, že v případě výrazného nárůstu COVID nakažených ve věznicích nebude schopná zajistit lékařskou péči pro nakažené. Vězeňská služba disponuje pouze 21 místy pro COVID nakažené pacienty. Nedisponuje ani jedním plicním ventilátorem. Pokud pak dojde k významnému nárůstu COVID nakažených ve věznicích, s vážným průběhem, bude nucena odsouzené posílat do civilních zařízeních. Je otázkou, zda bude kapacitně schopná zajistit ostrahu těchto osob. V případě průniku nemoci do věznic dojde pravděpodobně k nekontrolovatelnému šíření nemoci. Uvádí se, že jeden vězeň nakazí 14 až 16 dalších osob. Je také prakticky jisté, že přibyde mnoho odsouzených s vážným průběhem choroby. Ačkoli nevím o žádné studii zaměřující se na imunitu vězněných osob, domnívám se, že díky nedostatku pohybu, čerstvého vzduchu, stresujícího prostředí i nedostatku pestré stravy, bude imunita vězněných v horší kondici než běžné populace. O tom, že by vězněné osoby získávaly prostředky pro podporu imunity nemáme žádné zprávy. Je otázkou jakým způsobem bude vězeňská služba situaci řešit. Domnívám se, že se bez nějakého zásahu státu neobejde. Myslím si, že by v takové situaci byla rozumným řešením správně uvážená dílčí amnestie pro odsouzené s menším rizikem nebezpečnosti pro společnost. Stát má jednoznačně povinnost, zajistit zdraví a bezpečí občanů, které od společnosti izoloval a nemají šanci se sami chorobě aktivně bránit. OPZ (zdroj dat ceskajustice.cz [23-10-2020])

Autor příspěvku: obase.cz

93 komentáře v “Nedostatek lůžek pro COVID pacienty ve věznicích

 • Leona

  (24.11.2020 - 22:14)

  Je to strašně tak dnes mi přítel oznámil,že je v 17h zavírají za katr a je zákaz volání.V pondělí je budou testovat všechny,kdo ví jestli..je jich tam hodně nakažených v Liberci.Neco vám všem tady řeknu,že jsme oba strašně breceli do telefonu.Aby mě mohl slyšet co nejvíc do těch 17h tak mi volal každou chvíli,protože chlapy také chtěli volat.Tu bolest v srdci si nedokážete představit,ta bezmoc, nevidět lásku a už ani neslyšet I teď co to píšu tak pláču.Je mi hrozně.Z práce jsem řídila a plakala,před domem zastavila a padla jsem v hrozný pláč v autě.Psala jsem na hrad už kdy,také k Benešový,proboha to jsou tak tupý!!!!!!!!!!!!!!Co s nima teď bude,a co teprv jejich psychika.Sakra návštěvy,volání,práce nic…se tam zblázní všichni.Jsou tam mezi nimi dobrý chlapy co si trest chtěli odsedět v klidu i se snažit o pochvaly,jak můžou vubec v tomhle …to dopadne zle!!!!!!!

 • Anonym

  (26.11.2020 - 21:20)

  tv nova dnes sdelila, ze Rapotice moc nakazenych….piste jak je to jinde? tim ze mlcite jim nepomuzete

 • Leona

  (26.11.2020 - 21:28)

  Já už napsala výše nad vámi,že Liberec dál opatření a v pondělí proběhne testování všech vězňů. Teď mi řekněte,jak mohla ministryně Benešová tvrdit už kdy, že je vše pod kontrolou, když není a naopak se to ve věznicích rozjíždí.Kam vozí nakažené???????

  • obase.cz

   (27.11.2020 - 13:21)

   Dobrý den. Pokud je to možné, do civilních nemocnic. O.

   • Leona

    (27.11.2020 - 13:46)

    Nyní sleduji průběh vývoje covidu-19 na ČT 24 v živém vysílání a už to začíná dost klesat. Kéž by naši muži byli v pořádku a mohli by jsme je vidět aspoň přes sklo před Vánoci. Víte jakou by měli radost? Můj brečí, prý i jiný muži tam také ať jsou ve věku nebo nejsou…

 • Anonym

  (26.11.2020 - 23:05)

  kam je vozi? niksm, karantena na patre, tedy oddile a doporuceni mistniho odbornika a nemehla co si hraje na doktora v podobe napr. zvyseneho pitneho rezimu, nic vic tam veznenym nikdo neda. taji a doufaji ze jim to projde.
  muj pes kdyz zacne sipat…tak dostane peci zverolekare a leky, opakuji leky, tam nedostanou ani paralen. pani benesova si toto nedovede s panem prezidentem predstavit, ale jsou za to odpovedni! jsem presvedcen ze budou jiz i ve veznicich mrtvi, protoze strava, rezim a nasledna imunita veznu je hluboko pod hranici. lidskost a prava lidi se na ne nevztahuji a to i pres to ze maji, jsme v cechach prece. stydim se za ty bl.e co nsm vladnou a neni to ma vlada. jen nakrast co nejvice, to je to co je zajima nez pusti krast kolegu a tak do nekonecna. jinde v evrope jsou lide s hrdosti, v cr jen ovce co mlci. proto je vse jak je.

 • Anonym

  (27.11.2020 - 15:30)

  Na Mírově dnes proběhlo hromadné testování i těch co zatím testování nebyli. Tak se čeká na výsledky a kdo vi co bude… Manžel mě připravoval na to, ze je taky možný, ze se nějaký čas na telefon nedostane. Mám nervy! Hlavně ze mají dvě plně vybavené polní nemocnice v Praze a Brně, které leží ladem nevyužité. Tak at je vozí tam na ventilátory apod. Nárok na zdravotní péči snad mají jako každý. I když stejně tak mají zákonný nárok na návštěvu a telefon a všichni víme jak to je…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.