Podmíněné propuštění

Podmíněné propuštění z vězení

Základní problém tohoto institutu je, že rozhodnutí spočívá pouze na osobě soudce, případně soudců a tito pak za rozhodnutí nesou odpovědnost. V praxi to je tak, že jeden soudce nepustí téměř nikoho, i kdyby byl kandidátem na svatořečení, a druhému stačí dosažení 1. PSVD (Výklad pojmů). Těžké soudit samotné soudce, ale pravidla vlastně žádná nejsou a tak se to v podstatě řídí jednotlivými věznicemi (každá má svůj soud) i soudci. Aktuální situaci se snažíme monitorovat a aktualizovat, v popisu věznic (Věznice) . A zároveň každý měsíc aktualizujeme statistiku podmíněného propuštění zde.

Související články

 

 

8 komentáře v “Podmíněné propuštění

 • Julius

  (11.5.2020 - 0:43)

  Je to bohuzel spatne nastavene..melo by v zakone byt primo ukotveno za jakych podmi ek lze zadosti vyhovet.Soudy a zlovule soudci..je hrozna..Vetsinou pp.zamitnou hlopou vymluvou,ZE NEJDE REALNE OCEKAVAT VEDENI RADNEHO ZIVOTA,TOTO ODVIJI OD MINULOSTI ODS.ALE CLOVEK SE PRECI MENI FORMUJE A MA JINE HODNOTY,PO CASE VE VYKONU…JSOU TO ALIBISTICTI SRACI.

 • Dana

  (30.7.2021 - 21:34)

  Dobrý večer , jaká je prosím aktuální statistika podmíněného propuštění ve Věznici Kynšperk nad Ohří ?
  Nenašla jsem v seznamu .Děkuji.

  • obase.cz

   (31.7.2021 - 20:46)

   Dobrý den. Omlouvám se máte pravdu. Asi nám selhal program. Počítám, že do zítra budete mít aktuální data. O.

   • Mgr.Alex Jeremy Monttenerro

    (16.8.2021 - 1:26)

    Dobrý den . Může mi prosím někdo poradit a doporučit ženskou věznici, kde je momentálně větší šance podmíněného propuštění – jestli Světlá nad Sázavou nebo Opava ?? Děkuji .

    • obase.cz

     (20.8.2021 - 13:24)

     Dobrý den. Spíše Opava. O.

 • Dana

  (3.8.2021 - 23:37)

  Dobrý večer, moc děkuji.

 • Mgr.Alex Jeremy Monttenerro

  (16.8.2021 - 1:27)

  Dobrý den . Může mi prosím někdo poradit a doporučit ženskou věznici, kde je momentálně větší šance podmíněného propuštění – jestli Světlá nad Sázavou nebo Opava ?? Děkuji .

 • Roman

  (4.10.2021 - 21:26)

  Dobrý den, prosím vás dostal jsem 6let za pěstování marihuany, nikdy jsem za drogy nebyl trestaný, ale před 20lety jsem byl ve výkonu trestu za majetkovou trestnou činnost. Myslíte, že mám nějakou šanci dostat se ven na podmínečné propuštění? Jsem jinak slušný člověk, jen jsem si bohužel neuvědomil důsledky svého jednání a netušil jsem, že za outdoor pěstování jsou takový tresty.
  Mám manželku, která se pevně rozhodla na mě čekat a také 2,5let starou dceru, která je na mě velmi emočně závislá.
  Přijde mi 6 let za konopí dost tvrdý trest, myslíte že berou i ohledy za co tam člověk je?
  Dva roky jsme čekali na soud a žili již v tak hrozném stresu, a momentálně je naší jedinou útěchou předčasné propuštění.
  Moc děkuji za vaši odpověď.

  Navigace komentářů

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.