Věznice Mírov

Adresa věznice Mírov:

Vězeňská služba ČR
Věznice Mírov
Mírov 27
789 53 Mírov

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-26831881/0710

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Šumperku

Milana Rastislava Štefánika 784/12, 787 01 Šumperk

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

 Vaše hodnocení  2 (22 hodnotitelů)

 hodnocení Obase

Telefonní číslo :

Telefonní ústředna : +420 583 488 111

Web věznice Mírov:

https://www.vscr.cz/veznice-mirov/
Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha (B,C), zvýšená ostraha

Kapacita: 167 míst (VT), 108(vazba)

Vaše hodnocení ke 12.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Mírov 2 3 2,7 1,5 3,7 2,4 1 1,4 2 ne ne ano

Občerstvení na návštěvě – ano

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 53 %

 

Shrnutí:

Legendární věznice, známá nejen útěkem Kajínka. Nachází se zde především odsouzení s přísnějšími tresty. To má řadu pozitivních, ale i negativních dopadů. Jedna z mála věznic, kde se jednání vězňů ještě řídí vesměs původními pravidly. Na druhou stranu, jsou v ČR mnohem horší věznice. Z věznic se zvýšenou ostrahou má nejlepší pověst.

Prosíme o vaše zkušenosti.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Diskuze k věznicím

Věznice Mírov

(zdroj vscr.cz)

Charakteristika

Historie věznice sahá až do poloviny 12. století, kdy byl na strmém vrchu poblíž Mohelnice vybudován dobře opevněný hrad Mírov, jenž se stal součástí obranné soustavy, chránící majetek olomouckého biskupa. Od konce 14. století sloužil jako spolehlivé vězení pro provinivší se biskupské služebníky.

Současná mírovská věznice je profilována jako věznice se zvýšenou ostrahou. Má oddělení s dozorem, s ostrahou, oddělení se zvýšenou ostrahou, oddělení se zvýšenou ostrahou se zesíleným stavebně technickým zabezpečením  a oddělení specializované pro výkon trestu odsouzených s poruchou duševní a poruchou chování ve věznici se zvýšenou ostrahou.

Ubytovací kapacita je 369 míst. Vězni jsou ubytováni na společných světnicích, největší má 18 lůžek. Celkem 32 světnic je určeno pro dva vězně, jednolůžkových světnic je v současné době 8.

Programy zacházení

Zaměstnanost vězňů se  pohybuje kolem 60%. S ohledem na jejich složení je pro věznici atraktivní nabídka takového pracovního uplatnění, již lze realizovat v areálu věznice. Odsouzení pracují ve dřevovýrobě, zejména při výrobě nábytku. Jím bylo vybaveno např. pracoviště ombudsmana v Brně, Justiční palác v Liberci a další objekty. Jeho kvalita je plně srovnatelná s nabídkou na trhu. Další uplatnění mohou odsouzení nalézt na pracovištích kovovýroby, apretace, lepení obálek, výrobě žaluzií nebo keramiky.

Vzhledem k dlouhodobým trestům odsouzených je vedením věznice, specialisty i vychovateli kladen velký důraz na jejich mimopracovní aktivity a využívání volného času Kromě, dá se říci, obvyklého vyžití při sportu mohou své zájmy a schopnosti uplatnit i v jiných oblastech, ať už jsou to hudební skupiny, kroužek výtvarného umění, akvaristický a další. Nepravidelně vychází i vězeňský časopis, v němž mohou uplatnit své názory a postřehy nejen odsouzení, ale i zaměstnanci. Úspěch sklízejí i dřevěné hračky, vyrobené z odpadového materiálu v rámci pracovní terapie. Věznice spolupracuje se zástupci církví a řadou dalších nevládních organizací a sdružení.

Péče o zaměstnance

Pro sportovní vyžití zaměstnanců je k dispozici tělocvična s posilovnou. Nezapomíná se ani na jejich rodinné příslušníky. Za přispění FKSP jsou pořádány vedle tuzemských i zájezdy do evropských zemí, stejně jako na divadelní a muzikálová představení nebo letní dětský tábor. Tradičními se již stala setkání s důchodci. Úspěšná spolupráce přetrvává se slovenskými kolegy z Ústavu pro VVaT v Ilavě.

Česká republika Vězeňská služba ČR Věznice Mírov P. O. Box 1 789 53 Mírov   Tel: +420 583 488 111 Fax: +420 583 429 134

ID datové schránky: ajyfne 4 E-mail: 36podatelna@vez.mir.justice.cz

Upozornění: Kontaktní e-mailová adresa Věznice Mírov neslouží pro zasílání korespondence vězněným osobám, povolené způsoby doručování korespondence odsouzeným upravuje Zákon o výkonu trestu odnětí svobody, v platném znění. Kontaktní e-mailová adresa věznice Mírov neslouží pro kvalifikovaná podání. Pro kvalifikovaná podání slouží pouze elektronická podatelna VS ČR: e-podatelna@grvs.justice.cz

 ředitel:  vrchní rada plk. Ing. Mgr. Vladimír Lang
 1. zástupce ředitele:  rada plk. Mgr. Roman Mišák
 zástupce ředitele:  Ing. Tomáš Keprt

Tiskový mluvčí věznice: rada plk. Mgr. Roman Mišák Tel.: +420 583 488 201 Mobilní: +420 602 793 189 E-mail:rmisak@vez.mir.justice.cz 

Pověst o založení Mírova

 

Vlastivědný slovník „Severní Morava“ přinesl v roce 1937 tuto pověst podle záznamů Jakuba Lolka.

Před dávnými časy, když mírovská krajina byla hustě zarostlá neprostupnými lesy, žil tam na své tvrzi zeman Soběn a jeho synové Bolebud a Mírota. Na smrtelném loži odkázal zeman tvrz oběma bratřím, aby na ní ve svornosti hospodařili. Starší z bratří Bolebud se stal hospodářem, kdežto mladší měl zálibu v lovu zvěře, ryb a čižbě. Oba tak plnili společné špýchary životními potřebami a blahobyt se šířil po celé tvrzi. Jednou na svých loveckých toulkách objevil Mírota v podskalí prostornou jeskyni, o níž  se svěřil jedině bratrovi.

Mezitím biskup a příznivec obou bratří se chystal na pouť do Svaté země a hledal po celém kraji statečné muže, kteří by jej na této dlouhé a nebezpečné cestě provázeli. I Mírota na vyzvání se vydal k biskupovu dvoru do Olomouce.

Čas letěl a léta míjela. Jednoho dne se navrátil Mírota v kněžském hábitě na rodnou tvrz, rozloučil se s bratrem a více se už na tvrz nevrátil. V hlubokém lese vyhledal svou jeskyni, usídlil se v ní  a vedl poustevnický život. Časem se k němu přidružili muži stejně s ním smýšlející, kteří vykáceli okolní lesy a vzdělávali je na úrodnou půdu.  V jeskyni zřídili kapli, kde sloužili bohu. Pověst o jeskyni a jejich obyvatelích se brzy rozšířila po celém kraji. Přicházeli nemocní a Mírota je léčil a těšil. Lid si poustevníka velice vážil a sám olomoucký biskup jeskyni jednou navštívil.

Zemřel Mírota, zemřel i biskup, jeskyně dostala jiné obyvatele.  Během času okolní lesy kácením prořídly a kolem jeskyně vznikla osada. Lidé ji nazvali – poněvadž tu panoval stálý mír – Mírovem nebo také Mírotovem podle prvého objevitele a obyvatele Míroty.

Náhle do země vpadli pohanští Tataři a nastala zlá doba. Došlo i na okolí župního hradu Úsova. Lidé ve vsích byli vrvažděni, chalupy a tvrze spáleny. Kraj pustl a opět zarůstal lesem. Olomoucký biskup, kterému kraj patřil, nařídil stavět v mohelnické krajině hrad na ochranu obyvatel. Hrad byl postaven na místě jeskyně a té bylo použito jako hlubokého hradního sklepení. Novému hradu dali pak jméno Mírov.

31 komentáře v “Věznice Mírov

 • Jiří

  (15.5.2021 - 4:41)

  Za mě nejlepší kriminál, sedí se tam parádně. Normální lidi , málo cigánů. Zažil jsem tam srandy kopec. Dřív si tam člověk vydělal docela dobrý lowe na motorech, nebo na žaluzijich….které použil Jirka při útěku, ty lanka. To byl hroznej týden co utekl Jirka. Furt výslechy, každej den filcung, atmosféra by se tam dala krájet. Zpřísnili vycházky a celkově nám to dávali sežrat. Za což jsem na Jirku furt tak trochu nasranej 😀 když ho pustili a přestěhoval se do Brna do Bystrce, tak jsem mu zkusil napsat , jestli si mě pamatuje a pamatoval, tak jsem se za ním stavoval a kecali jsme o všem možným i o tomto webu , který zná a chodí sem.
  Prý i odpovídal na nějaké dotazy 😀

 • Jimi

  (24.5.2021 - 23:06)

  Nemůžu uvěřit tomu, že vám utekl Kajínek z vězení a nejsem sám.

 • MIROSLAV

  (16.8.2021 - 18:38)

  Hezký den.Mam obrovskou radost! Že věznici Mírov vede zodpovědný lidský chápající člověk!Tím je pan Mgr .Vladimír Lang.Tento člověk je na zprávnem místě.Přeji mu do budoucna mnoho štěstí a zdraví! Já osobně jsem jej poznal jako ústavního psychologa!Taky na dobré úrovni.Mnoha lidem dokázal slušně laskavě pomoct a otevřít oči!

  • obase.cz

   (20.8.2021 - 13:29)

   Dobrý den, díky za zpětnou vazbu. O.

 • Bára

  (3.3.2022 - 0:02)

  Dobrý den, nyní jsme v takové napjaté nejisté době a tak by mně zajímalo jestli v případě válečného konfliktu jsou ve věznicích kryty pro odsouzené (konkrétně Mírov) a jestli ano, tak jestli kapacita krytu pokryje počet odsouzených. V případě, že ne jaký by byl postup? Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (4.3.2022 - 21:16)

   Dobrý den. Kryty pro odsouzené nejsou. O.

 • Jiří

  (18.1.2023 - 11:15)

  Zajímalo by mne zda na Mírově může být uvězněn přední politik, když bude uvězněn, třeba Bureš?

 • Tomáš

  (13.2.2023 - 22:38)

  Dobrý den, lze někde najit kontakt na osobu která zařizuje zásobování věznice? Rád bych danou pozici zkontaktoval a zeptal se jestli je nějaká možnost zásobovat veznici z naši společnosti popr odkázat na výběrové řízení díky předem za informace a pomoc

  • obase.cz

   (19.2.2023 - 11:33)

   Dobrý den. Vezeňská služba toto neřeší obvykle centrálně. Obrátil bych se na oddělení logistiky konkrétní věznice. O.

  • Klára

   (10.6.2023 - 20:24)

   Dobrý den,chtěla bych zjistit jestli se ve věznici Mírov nachází můj kamarád,je to možné?Vím jen,že je odsouzený a údajně by se měl nacházet na Mírove..

   • obase.cz

    (13.6.2023 - 22:01)

    Dobrý den. Ano. Pošlete mu dopis. O.

 • Anonym

  (15.2.2023 - 18:21)

  Chci se nechat dobrovolně k Vám zavřít

  • obase.cz

   (19.2.2023 - 11:39)

   Není problém. Něco na sebe vezměte a třeba tím i někomu pomůžete. O.

  • Klára

   (10.6.2023 - 20:25)

   A proč ?

 • Novák Petr

  (15.2.2023 - 18:23)

  Chci se k Vám nechat dobrovolně zavřít

 • Novák Petr

  (15.2.2023 - 18:23)

  Chci se k Vám nechat zavřít

  • Jitka Vrabcová

   (11.4.2023 - 12:40)

   Dobrý den.Mam syna a ten je odsouzený na 4,8 s ostrahou.Nyni je v Pribramy a chtěla bych se zeptat zda by u vás bylo možné požádat aby trest odpikal u vás.Pro rodinu by to bylo mnohem blíže .Zda byste měly volné místo.Dekuji za odpověď.

   • obase.cz

    (15.4.2023 - 8:28)

    Dobrý den. Je mi líto ale nepíšete na stránky věznice, ale do poradny. Prosím obraťte se se svou žádosti přímo na věznici. O.

 • Ann

  (18.2.2024 - 9:42)

  Ahojte manžela převezli do veznice Mirov je tam 3 den ..nevíte jak dlouho je nechávají na nástupní oddělení?Jsem nervózní voláme si teď jen jednou za den a ani vlastně nevím v kolik hodin bude volat.Je tam prevezen z Pardubic na naší žádost prej to tam funguje vše tak nějak normálně. Je po prvé Díky za odpověď Ann

  • obase.cz

   (19.2.2024 - 9:31)

   Dobrý den. Obvykle 1-2 týdny. O.

 • Ann

  (18.2.2024 - 9:46)

  Dobrý den nevíte prosím jak dlouho nechávají vězně na nástupním oddělení na Mírově?Díky za odpověď Anna

  • obase.cz

   (19.2.2024 - 9:31)

   Dobrý den. Obvykle 1-2 týdny. O.

 • Anna

  (19.2.2024 - 10:59)

  Dobrý den děkuji za odpověď..ještě bych se chtěla zeptat jestli u prvotrestanych je možnost ve veznici Mirov dosáhnout venkovních vychazek a dostat se domu aspoň na jeden den?Některé věznice to umožňují po určitých splněných podmínkách které musí vězeň splnit jak to funguje tam ?Máte někdo nějaké zkušenosti?Díky za info Anna

  • obase.cz

   (22.2.2024 - 8:17)

   Dobrý den. Ono nezáleží tolik na tom, kolikrát jsou ve výkonu trestu, ale v jakém stupni střežení jsou zařazení. O.

   • Anna

    (7.3.2024 - 22:14)

    Dobrý večer jsem zoufalá můj manžel je tam na naší vlastní žádost dnes 3 týden ale stále bez práce může mi někdo poradit jak má postupovat aby byl v práci co nejdříve..?Jeho psichyka je totálně v hajzlu je tam na svoji žádost kvůli vzdálenosti ke mě ale je tam totálně frustrovany protože je celý den na tkz.baraku a neví co dělat..V předešlé veznici měl práci nějaký režim a teď je bez práce..prosím poraďte jak se tam dostat rychle do práce děkuji Anna

 • Anna

  (7.3.2024 - 22:13)

  Dobrý večer jsem zoufalá můj manžel je tam na naší vlastní žádost dnes 3 týden ale stále bez práce může mi někdo poradit jak má postupovat aby byl v práci co nejdříve..?Jeho psichyka je totálně v hajzlu je tam na svoji žádost kvůli vzdálenosti ke mě ale je tam totálně frustrovany protože je celý den na tkz.baraku a neví co dělat..V předešlé veznici měl práci nějaký režim a teď je bez práce..prosím poraďte jak se tam dostat rychle do práce děkuji Anna

  • obase.cz

   (12.3.2024 - 10:13)

   Dobrý den. Není jiná možnost, než stále žádat. O.

 • Anonym

  (4.7.2024 - 13:53)

  Dobry den ve věznici Mírov by měl sedět můj táta Pavel Jurečka dozvěděla jsem se že se prej oběsil nevím jestli je to pravda ale chtěla bych abychom jste mu vyridily že ať zavolá nebo aspoň napíše dopis

  • Anonym

   (4.7.2024 - 18:46)

   Pokud víte, že je na Mírově, napište mu dopis. I kdyby byl kdekoliv, dopis si ho najde. Pokud se Vám vrátí s razítkem, že neprochází evidencí asi se smiřte s nejhorším.

  • obase.cz

   (8.7.2024 - 7:17)

   Dobrý den, je mi líto, ale prosím zkuste kontaktovat věznici. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.