Když musíte do vězení

Nástup do vězení

V první řadě je nutné zachovat chladnou hlavu a pokusit se přemýšlet racionálně. Řada lidí zpanikaří, přemůže je strach, nástup odkládá a nakonec je lapena policií a vše si jen zhorší.

Když nenastoupíte
– Budete mít další soud za maření úředního rozhodnutí a soudce Vám prodlouží trest (ti mírnější zpravidla přidávají měsíc za měsíc tzv. maření, tedy nenastoupení)
– šance, že Vás pak pustí za dobré chování po polovině či třetině trestu, se dramaticky snižuje.
– v případě, že budete ve věznici, kde je možné pracovat i venku, máte značnou nevýhodu.
– jednou Vás stejně chytí, nebudete připraveni a do vězení půjdete rovnou z ulice.

Nástupní věznice

Věznice Praha – Pankrác

 • obvody Prahy: 2, 3, 4, 8, 9 a 10
 • okresy: Benešov

Věznice Praha – Ruzyně

 • obvody Prahy: 1, 5, 6 a 7
 • okresy: Beroun, Kladno, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram a Rakovník

Věznice České Budějovice

 • okresy: Č. Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor

Věznice Plzeň

 • okresy: Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Tachov a Rokycany

Věznice Ostrov nad Ohří

 • okresy: Cheb, Sokolov a Karlovy Vary

Věznice Litoměřice

 • okresy: Chomutov, Litoměřice, Louny, Mělník, Most,a Ústí nad Labem

Věznice Teplice

 • okresy: Děčín a Teplice

Věznice Liberec

 • okresy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Česká Lípa, Mladá Boleslav a Semily

Věznice Hradec Králové

 • okresy: Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Kolín, Kutná Hora, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou,Trutnov a Ústí nad Orlicí

Věznice Brno

 • okresy: Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Uherské Hradiště, Vyškov,  Žďár nad Sázavou, Břeclav, Hodonín, Jihlava, Třebíč a Znojmo

Věznice Ostrava

 • okresy: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Jeseník, Nový Jičín, Opava, Ostrava a Vsetín

Věznice Olomouc

 • okresy: Kroměříž, Olomouc, Prostějov, Svitavy, Šumperk, Zlín  a Přerov

Když nastoupíte
– zásadní výhoda při pozdější žádosti o dřívější propuštění.
– nesrovnatelné zvýšení důvěryhodnosti u vězeňských orgánů a jednodušší zaměstnání na nestřežených i venkovních pracovištích.
– je pravděpodobné, že když se bude na začátku rozhodovat, do jaké věznice vás po nástupu umístí, k tomuto faktu bude      přihlédnuto,a pojedete do té lepší (a že jsou mezi nimi sakra velké rozdíly).
– ve vybraných věznicích i mnohem realističtější možnost dostat se v průběhu výkonu trestu na tzv. vycházku, popřípadě      dokonce třeba i na několik dní domů.
– připravíte si s sebou tašku s hygienou, trvanlivým jídlem, kávou a tabáky, což se vám ve vězení bude hodit mnohem        více,  než si teď dovedete představit. Opravdu!!!
Pozor, je tady ještě i varianta, že nastoupíte později, než vám bylo oznámeno. I když budete „venku“ třeba i o měsíc     déle, nemělo by se Vám nic stát a nikdo by to neměl řešit. Jen vás nesmí dříve chytit policie, jinak automaticky maříte r   rozhodnutí. Nastoupit lze v jakékoliv vazební věznici v ČR, ne jen tam, kde máte podle oznámení určeno. Pokud by vás   někde odmítli a vy už byste nestihli včas nastoupit v jiné, nechte si o odmítnutí vystavit potvrzení.

Co si vzít s sebou do výkonu trestu

Nelitujte důkladné přípravy. Uvědomte si, že se chystáte do míst, kde nakupovat lze jen jednou týdně, spousta věcí není k sehnání a vše je značně předražené. A než vám „zakontují“ Vaše peníze, abyste je mohli použít, uplyne mnoho dní. Věznice sice předepisuje seznam věcí možných si s sebou vzít, nicméně bachaři vám dovolí mnohem větší množství a co by náhodou neprošlo, tak vám sice zabaví, ale na první návštěvě rodině vrátí.

Seznam věcí:

Tabáky
– neboli vězeňské platidlo. Ať už kouříte nebo ne, budou se Vám náramně hodit. Nejlépe 18-ti či 20-ti gramové (Route     66, LD,…) Minimálně 10 ks, plus kuřáci si vezmou navíc to, co si myslí, že vykouří za 3 měsíce. Čím více, tím lépe!!!   Hromadu papírků a zapalovače (pokud kouříte).
Káva
– další směnitelná věc. I když kávu nepijete, neuděláte chybu, když budete mít minimálně 4x 250g. Ať už pro kolegy z     nové cely, nebo pro účely navázání přátelských vztahů. Kdo pije, vezme kolik může, klidně i 5kg.
Čaj
– pokud pijete, tak pro Vás. V kantýně bývají většinou jen nejlevnější značky.
Jídlo
– zásobte se trvanlivými potravinami. Nesmí být ve skle a pokud možno ani v konzervě, ale MUSÍ být v neporušeném          obalu!!! Nejlepší jsou vakuované tvrdé salámy (2-3 štangle) , paštiky v hliníku (10 – 15 ks) a hromada čínských polévek    (klidně přes 20). To je základ. Další podle preferencí.

Sladkosti
– naberte si vše, co máte rádi, patrně pak dlouho nebudete mít dost peněz, abyste si je mohli dovolit, nebo prostě                  nepůjdou  sehnat. Neměly by chybět musli tyčinky pro zahnání akutního hladu (a ten přijde!), šumivé nápoje v   prášku,     granko (bude se hodit na dochucení chabé stravy)
– zkuste nezapomenout na cukr (2 kg pokud sladíte), papírky a zapalovače (pokud kouříte).

Hygiena
– vezměte si hygienických potřeb minimálně tolik, abyste vydrželi přes půl roku. Čím kvalitnější hygienu si vezmete, tím     více ji od vás ostatní budou chtít, tak s rozumem. 2x šampón, 4x sprchový gel Mitia (nebo podobně levný), pěnu na          holení, spoustu jednorázových holítek, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé     deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10     toaletních papírů. A prací prášek.
– špunty do uší (5 párů minimálně) – opravdu se budou hodit, spousta vězňů nepříjemně a nahlas chrápe.

Oblečení
– 7 trenýrek, 10 párů ponožek (minimálně), ručník (ne osušku), 2 trika s krátkým rukávem, 1 s dlouhým rukávem, teplou      mikinu, 1 tepláky, 1 kraťasy, 1 sportovní boty, 1 pantofle. A pamatujte, čím “značkovější” oblečení to bude, tím více si   koledujete o to, že vám ho někdo ukradne nebo vás kvůli tomu zbije. Můžete si oblečení vzít i více, ale na oddíl vám ho   nepustí a zůstane ve skladu. Pozor, ve skladu vždy musí zůstat kompletní oděv na výstup, včetně odpovídající obuvi, tzn.   pouze věci, co jsou „navíc“, lze mít u sebe.

Další
– šitíčko, náplasti, manikurové kleštičky (ne nůžky), hrnek (klidně porcelánový)

Psací potřeby
– především propisky, protože ty se do mnoha věznic poslat nedají (možnost pašování drog), bloky papírů pro psaní   dopisů, obálky, známky, ty si pak můžete doplnit poštou.

Knihy a časopisy
– ve věznicích bývají knihovny, ale mnohdy s nečitelnými tituly. Hodit se bude i zásoba časopisů, či předplatné vašeho   oblíbeného titulu. Každopádně budete potřebovat porno časopisy. Ať už pro sebe, tak pro prolomení ledů. Bude si je chtít   půjčit spousta lidí. Veškeré tiskoviny se také dají poslat poštou.

Fotky blízkých

Starší diskuze

532 komentáře v “Když musíte do vězení

 • M

  (26.4.2023 - 1:32)

  Čekám na nástup do vězení na 12 měsíců (+nejspíš 12 bude proměněna podmínka ) jako prvotrestany mám nárok Zadat o propuštění po 1/3 trestu ?

  Rozsudek byl 14.dubna – jaká je teď cca čekací doba než přijde nástup a kolik dávají času od doručení dopisu ??

  Trvale bydliště mám v jižních Čechách ale ziji trvale v Praze a syna mám na severu – dostanu nástup do českých Budějovic podle trvalého bydliště nebo jak se toto řeší ?

  Děkuji

  • obase.cz

   (28.4.2023 - 15:28)

   Dobrý den. Pokud jdete do výkonu trestu poprvé, pak budete mít pravděpodobně nárok na podání žádosti o PP po jedné třetině trestu. Každý soudce si určuje dobu individuálně. Neumím odpovědět zpravidla do jednoho týdne. Nástup dostanete blízko trvalého bydliště. O.

  • Anonym

   (24.7.2023 - 20:47)

   Nepodavej dřív půlku dokud nebudeš vědět kolik podmínek ti ještě přijde protože pokud máš podmínky ve výkonu trestu ti je všechny promění a pokud veznicet bude svině tak tě máchají připustit a hned za branou tě znali hned tak nejdřív spočítat a pak podávat….

 • Michal

  (26.4.2023 - 1:33)

  Čekám na nástup do vězení na 12 měsíců (+nejspíš 12 bude proměněna podmínka ) jako prvotrestany mám nárok Zadat o propuštění po 1/3 trestu ?

  Rozsudek byl 14.dubna – jaká je teď cca čekací doba než přijde nástup a kolik dávají času od doručení dopisu ??

  Trvale bydliště mám v jižních Čechách ale ziji trvale v Praze a syna mám na severu – dostanu nástup do českých Budějovic podle trvalého bydliště nebo jak se toto řeší ?

  Děkuji M

 • Michaelduh

  (4.5.2023 - 18:24)

  Делаем рассылку whatsApp на своем компьютере до 250 сообщений в день с одного аккаунта. Бесплатно.
  Подробное описание установки и настройки расширения для бесплатной рассылки WhatsApp

 • RobertHor

  (5.5.2023 - 17:19)

  Γεια σου, ήθελα να μάθω την τιμή σας.

 • Petr

  (7.5.2023 - 8:53)

  Ahoj co když nastoupím do vězení dobrovolně, ale až po termínu nástupu? Děkuji

  • obase.cz

   (9.5.2023 - 19:12)

   Dobrý den. Pokud vás do té doby nechytí, nehrozí Vám žádný postih. O.

 • Zuza

  (8.5.2023 - 22:22)

  Dobrý den, chci vědět jestli mi hrozí něco na víc když si vyřizují po nástupu který jsem měl cca 3 týdny ze zdravotních důvodu a informoval jsem i soud…čekám jen na výsledky… a hrozí mi 4 roky byla jsem už jednou trestána mohli by mě pustit na polovinu děkuji Zuzka

  • obase.cz

   (9.5.2023 - 19:19)

   Ano hrozí.

  • Anonym

   (24.7.2023 - 20:52)

   Musíš stejně zažádat soud ale ten ti stejně nevýhody protože na tvůj zdravotní důvodu se tě ptá než tě pošlou do vězení….je jedno kolikrát si podaš půlku vždycky jde jen o to proč sedíš pokud neprodáváš drogy a chováš se ve výkonu služně máš věcí šanci než prodejci a dyleri drog

 • RobertHor

  (13.5.2023 - 7:07)

  Hola, volia saber el seu preu.

 • Jan

  (1.6.2023 - 6:03)

  Čeká mě nástup trestu je možnost nastoupit mě blíže na vazební věznici Břeclav jak Brno?

  • obase.cz

   (2.6.2023 - 17:06)

   Dobrý den. Břeclav není nástupní věznicí. O.

 • RobertHor

  (4.6.2023 - 1:46)

  Xin chào, tôi muốn biết giá của bạn.

 • RobertHor

  (18.6.2023 - 20:39)

  Hi, I wanted to know your price.

 • Dominik

  (28.6.2023 - 9:24)

  Ahoj mám nástup na 6 měsíců poprvé jak je to když mám půjčku u providentu

  • obase.cz

   (30.6.2023 - 10:02)

   Dobrý den. Určitě je třeba dát úvěrové společnosti vědět, v jaké jste situaci a požádat o odklad splátek. O.

 • journalism

  (29.6.2023 - 7:45)

  The Aegis Alliance is a standout media business known for its remarkable journalism.

  With a solid commitment to accuracy, integrity, as well as in-depth reporting, they
  regularly provide top quality information coverage.
  Their commitment to quality sets them apart in the industry, as they make every
  effort to provide trustworthy info on a wide variety of subjects.
  From investigatory reporting to existing events, the Aegis Alliance stands
  out at keeping viewers informed with insightful and well-researched short articles.
  With a credibility for expertise and also a concentrate on delivering the truth, the Aegis Partnership is a trusted resource for dependable journalism.

 • Pavel

  (30.7.2023 - 11:00)

  Zdravím měl jsem 26.7. Soud za jak dlouho je přibližně nastup do vezeni ?

  • obase.cz

   (30.7.2023 - 11:30)

   Cca měsíc. O.

 • Sandra

  (18.8.2023 - 13:50)

  Dobrý den moje přítelkyně Je ve výkonu trestu Ale za dva měsíce by výchovný ústav měla opustit bohužel jí Běží podmínka a na to bych se chtěla zeptat zda je možné aby vám podmínku proměnily když jste tu danou dobu neudělali nic testneho prosím za odpověď děkuji

  • obase.cz

   (23.8.2023 - 23:31)

   Dobrý den. Pokud splnila podmínky uložené soudem pro odložení trestu, tak podmínku proměnit nemůžou. O.

 • Danieljouct

  (9.10.2023 - 12:40)

  Esperio не выводит деньги?
  Сопровождение по чарджбэку до полного возврата средств на карту

  Esperio logo
  Esperio
  Отзывов: 11
  1086
  Биржевые Брокеры
  icon phone Связаться с компанией
  Обзор

  О компании

  Отзывы (11)
  Содержание статьи

  Проверка информации о компании «Эсперио»
  Не дайте мошенникам присвоить свои деньги!
  Адрес и стаж как признаки мошенничества Esperio
  Чарджбэк для возврата средств на карту
  Отзывы о «Эсперио»
  Схема развода «Эсперио»
  Заключение
  На первый взгляд у компании приличный мультиязычный сайт, а также достаточное количество юридической и прочей информации. Однако стоит начать всерьёз проверять легенду «Эсперио» — как она начинает рассыпаться на глазах.

  «Вся Правда» приглашает разобрать компанию по косточкам, заодно потренировавшись выводить подобных лжеброкеров на чистую воду.

  Проверка информации о компании «Эсперио»
  Кладезем базовых юридических данных являются документы и футер сайта, заполненный очень мелким, слепым шрифтом. Поэтому удобнее обращаться к разделу «Правовая информация», который сослали на третий уровень интернет-ресурса, в категорию «О компании».

  Первое, что бросается в глаза в этой самой правовой информации, это отсутствие обоих ключевых для каждого брокера документов:

  скан-копии свидетельства о регистрации,
  бланка лицензии на брокерскую деятельность.
  Это настораживающий фактор, который сразу понижает степень доверия к Esperio. А ключевые сведения будем выяснять самостоятельно, перепроверяя отрывочную информацию из футера официального сайта и из шапки клиентского соглашения.

  Как чёрный брокер Esperio маскируется под нормального

  Итак, заявлено, что сайтом управляет компания OFG с регистрацией на Сент-Винсент и Гренадинах. Это островное офшорное государство давно является прибежищем сомнительных компаний, которые покупают местную регистрацию по вполне доступной цене. Однако для этого нужно предпринять хотя бы минимальный набор действий и подать скромный пакет документов.

  Не дайте мошенникам присвоить свои деньги!
  Узнайте, как обезопасить свои финансы
  Проверить, было ли это сделано на самом деле, легко. Достаточно на сервисе info-clipper или подобном агрегаторе юридических лиц разных стран мира выбрать интересующее государство и ввести название компании. Если результат не найден, значит, такого юрлица в стране не зарегистрировано. Показываем на скриншоте, что брокер лжёт о своей якобы материнской компании (хотя формулировка про управление сайтом не тянет даже на подобный статус). Компания Esperio на островах также не зарегистрирована.

  Как чёрный брокер Esperio маскируется под нормального

  Далее, у брокера обязана быть лицензия на данный вид деятельности. Её выдают финансовые государственные регуляторы: подробнее об этой системе полезно прочитать в соответствующей статье нашего блога. В островном офшоре есть собственный финансовый госрегулятор под названием Financial Services Authority. Самый надёжный и при этом простой способ проверки наличия лицензии следующий: зайти на официальный сайт регулятора и ввести название компании в поиск. Результат отрицательный: ни OFG Cap. Ltd, ни Esperio в FSA не лицензировались. Так что компания не имеет разрешения на финансовую деятельность даже в заявленной стране регистрации, которая, впрочем, тоже оказалась фейковой.

  Впрочем, даже в случае легального оформления юрлица и лицензирования по месту регистрации этого недостаточно для работы в правовом поле Российской Федерации. Оказывать брокерские услуги в стране можно исключительно по лицензии Центробанка РФ. Российский регулятор, как и все его иностранные коллеги, призван способствовать прозрачности рынка и ведёт открытые реестры держателей своих допусков и чёрные списки. Поиск по реестрам на сайте ЦБ РФ показывает, что брокер Esperio ему знаком. Он загремел в чёрный список компаний с признаками нелегального профучастника рынка ценных бумаг. Этот корректный термин обозначает лохоброкера: всё-таки не полагается почтенному государственному регулятору такую терминологию использовать.

  Обратите внимание на сайты, перечисленные на скриншоте из чёрного списка Центробанка РФ. Видно, что мошенники часто запускают зеркала своего сайта. Этому может быть только одна причина: их блокировка за мошенничество для российских пользователей, которые являются основной целевой аудиторией лжеброкеров.

  На момент написания обзора провайдеры РФ пока не перекрыли доступ к . Однако, судя по активности лохоброкера, и эта мера не за горами.

  Как чёрный брокер Esperio маскируется под нормального

  Адрес и стаж как признаки мошенничества Esperio
  В ходе проверки информации о компании «Вся Правда» также рекомендует пробивать заявленный на её интернет-ресурсе адрес. Хотя бы через поисковые системы и, особенно, через Гугл-карты. Такой простой метод позволяет отсечь вымышленные координаты, которыми часто прикрываются мошенники, а также полюбоваться на заявленные места головных офисов. Этот простой метод не подвёл и с «Эсперио».

  В футере сайта, а также в шапке клиентского договора указан один и тот же адрес на Сент-Винсент и Гренадинах: First Floor, First St. Vincent Bank Ltd Building, James Street, Kingstown. Здание действительно существует, и оно напрямую связано с финансовой системой. Находится в нём ровно то, что мошенники не удосужились вычистить из адреса: First St. Vincent Bank Ltd Building. То есть главный банк страны.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.