Když musíte do vězení

Nástup do vězení

V první řadě je nutné zachovat chladnou hlavu a pokusit se přemýšlet racionálně. Řada lidí zpanikaří, přemůže je strach, nástup odkládá a nakonec je lapena policií a vše si jen zhorší.

Když nenastoupíte
– Budete mít další soud za maření úředního rozhodnutí a soudce Vám prodlouží trest (ti mírnější zpravidla přidávají měsíc za měsíc tzv. maření, tedy nenastoupení)
– šance, že Vás pak pustí za dobré chování po polovině či třetině trestu, se dramaticky snižuje.
– v případě, že budete ve věznici, kde je možné pracovat i venku, máte značnou nevýhodu.
– jednou Vás stejně chytí, nebudete připraveni a do vězení půjdete rovnou z ulice.

Nástupní věznice

Věznice Praha – Pankrác

 • obvody Prahy: 2, 3, 4, 8, 9 a 10
 • okresy: Benešov

Věznice Praha – Ruzyně

 • obvody Prahy: 1, 5, 6 a 7
 • okresy: Beroun, Kladno, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram a Rakovník

Věznice České Budějovice

 • okresy: Č. Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor

Věznice Plzeň

 • okresy: Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Tachov a Rokycany

Věznice Ostrov nad Ohří

 • okresy: Cheb, Sokolov a Karlovy Vary

Věznice Litoměřice

 • okresy: Chomutov, Litoměřice, Louny, Mělník, Most,a Ústí nad Labem

Věznice Teplice

 • okresy: Děčín a Teplice

Věznice Liberec

 • okresy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Česká Lípa, Mladá Boleslav a Semily

Věznice Hradec Králové

 • okresy: Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Kolín, Kutná Hora, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou,Trutnov a Ústí nad Orlicí

Věznice Brno

 • okresy: Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Uherské Hradiště, Vyškov,  Žďár nad Sázavou, Břeclav, Hodonín, Jihlava, Třebíč a Znojmo

Věznice Ostrava

 • okresy: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Jeseník, Nový Jičín, Opava, Ostrava a Vsetín

Věznice Olomouc

 • okresy: Kroměříž, Olomouc, Prostějov, Svitavy, Šumperk, Zlín  a Přerov

Když nastoupíte
– zásadní výhoda při pozdější žádosti o dřívější propuštění.
– nesrovnatelné zvýšení důvěryhodnosti u vězeňských orgánů a jednodušší zaměstnání na nestřežených i venkovních pracovištích.
– je pravděpodobné, že když se bude na začátku rozhodovat, do jaké věznice vás po nástupu umístí, k tomuto faktu bude      přihlédnuto,a pojedete do té lepší (a že jsou mezi nimi sakra velké rozdíly).
– ve vybraných věznicích i mnohem realističtější možnost dostat se v průběhu výkonu trestu na tzv. vycházku, popřípadě      dokonce třeba i na několik dní domů.
– připravíte si s sebou tašku s hygienou, trvanlivým jídlem, kávou a tabáky, což se vám ve vězení bude hodit mnohem        více,  než si teď dovedete představit. Opravdu!!!
Pozor, je tady ještě i varianta, že nastoupíte později, než vám bylo oznámeno. I když budete „venku“ třeba i o měsíc     déle, nemělo by se Vám nic stát a nikdo by to neměl řešit. Jen vás nesmí dříve chytit policie, jinak automaticky maříte r   rozhodnutí. Nastoupit lze v jakékoliv vazební věznici v ČR, ne jen tam, kde máte podle oznámení určeno. Pokud by vás   někde odmítli a vy už byste nestihli včas nastoupit v jiné, nechte si o odmítnutí vystavit potvrzení.

Co si vzít s sebou do výkonu trestu

Nelitujte důkladné přípravy. Uvědomte si, že se chystáte do míst, kde nakupovat lze jen jednou týdně, spousta věcí není k sehnání a vše je značně předražené. A než vám „zakontují“ Vaše peníze, abyste je mohli použít, uplyne mnoho dní. Věznice sice předepisuje seznam věcí možných si s sebou vzít, nicméně bachaři vám dovolí mnohem větší množství a co by náhodou neprošlo, tak vám sice zabaví, ale na první návštěvě rodině vrátí.

Seznam věcí:

Tabáky
– neboli vězeňské platidlo. Ať už kouříte nebo ne, budou se Vám náramně hodit. Nejlépe 18-ti či 20-ti gramové (Route     66, LD,…) Minimálně 10 ks, plus kuřáci si vezmou navíc to, co si myslí, že vykouří za 3 měsíce. Čím více, tím lépe!!!   Hromadu papírků a zapalovače (pokud kouříte).
Káva
– další směnitelná věc. I když kávu nepijete, neuděláte chybu, když budete mít minimálně 4x 250g. Ať už pro kolegy z     nové cely, nebo pro účely navázání přátelských vztahů. Kdo pije, vezme kolik může, klidně i 5kg.
Čaj
– pokud pijete, tak pro Vás. V kantýně bývají většinou jen nejlevnější značky.
Jídlo
– zásobte se trvanlivými potravinami. Nesmí být ve skle a pokud možno ani v konzervě, ale MUSÍ být v neporušeném          obalu!!! Nejlepší jsou vakuované tvrdé salámy (2-3 štangle) , paštiky v hliníku (10 – 15 ks) a hromada čínských polévek    (klidně přes 20). To je základ. Další podle preferencí.

Sladkosti
– naberte si vše, co máte rádi, patrně pak dlouho nebudete mít dost peněz, abyste si je mohli dovolit, nebo prostě                  nepůjdou  sehnat. Neměly by chybět musli tyčinky pro zahnání akutního hladu (a ten přijde!), šumivé nápoje v   prášku,     granko (bude se hodit na dochucení chabé stravy)
– zkuste nezapomenout na cukr (2 kg pokud sladíte), papírky a zapalovače (pokud kouříte).

Hygiena
– vezměte si hygienických potřeb minimálně tolik, abyste vydrželi přes půl roku. Čím kvalitnější hygienu si vezmete, tím     více ji od vás ostatní budou chtít, tak s rozumem. 2x šampón, 4x sprchový gel Mitia (nebo podobně levný), pěnu na          holení, spoustu jednorázových holítek, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé     deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10     toaletních papírů. A prací prášek.
– špunty do uší (5 párů minimálně) – opravdu se budou hodit, spousta vězňů nepříjemně a nahlas chrápe.

Oblečení
– 7 trenýrek, 10 párů ponožek (minimálně), ručník (ne osušku), 2 trika s krátkým rukávem, 1 s dlouhým rukávem, teplou      mikinu, 1 tepláky, 1 kraťasy, 1 sportovní boty, 1 pantofle. A pamatujte, čím “značkovější” oblečení to bude, tím více si   koledujete o to, že vám ho někdo ukradne nebo vás kvůli tomu zbije. Můžete si oblečení vzít i více, ale na oddíl vám ho   nepustí a zůstane ve skladu. Pozor, ve skladu vždy musí zůstat kompletní oděv na výstup, včetně odpovídající obuvi, tzn.   pouze věci, co jsou „navíc“, lze mít u sebe.

Další
– šitíčko, náplasti, manikurové kleštičky (ne nůžky), hrnek (klidně porcelánový)

Psací potřeby
– především propisky, protože ty se do mnoha věznic poslat nedají (možnost pašování drog), bloky papírů pro psaní   dopisů, obálky, známky, ty si pak můžete doplnit poštou.

Knihy a časopisy
– ve věznicích bývají knihovny, ale mnohdy s nečitelnými tituly. Hodit se bude i zásoba časopisů, či předplatné vašeho   oblíbeného titulu. Každopádně budete potřebovat porno časopisy. Ať už pro sebe, tak pro prolomení ledů. Bude si je chtít   půjčit spousta lidí. Veškeré tiskoviny se také dají poslat poštou.

Fotky blízkých

Starší diskuze

499 komentáře v “Když musíte do vězení

 • Stanislav Konečka

  (14.4.2022 - 13:02)

  Trest a jeho dopady.

  Tímto článkem Vás chceme seznámit s opravdovou realitou výkonu trestu odnětí svobody a pohledu vězněné osoby, odsouzení lidí českou justicí a realitou českého soudnictví a dopady na tisíce rodin, kterých se to dotýká. Otcové od rodin, sourozenci, přátelé.
  Ne každý z nás má, či měl někoho ve vězení, takže pohledy se různí. Naskýtá se proto mnoho otázek ač jsou pozitivní či negativní.
  V české republice máme cca 25 věznic různého typu se zařazením, ať je to dozor, dohled, ostraha nebo zvýšená ostraha.
  V těchto prostorech je nás asi 23 tisíc odsouzených po celé republice. Dalo by se to přirovnat ke středně velkému městu.
  Velká část těchto odsouzených vykonává trest za přečiny takzvaného „bagatelizovaného charakteru“. Je to například “zákaz řízení, alimenty, drobné krádeže a jiné. K těmto lidem patří i těžké zločiny jako je vražda, loupež a další. Ale musíme si ujasnit a rozlišovat co je to přečin a zločin. My se budeme zabývat přečiny ne zločiny. Takže odhadem se může jednat okolo pěti až sedmi tisíci lidí odsouzených za tyto lehké delikty a to v rozmezí jednoho jednoho měsíce až po několik let vězení.
  Jsme zřejmě bohatý stát, když za tyto přečiny jsou udělovány takové tresty na rozdíl od jiných států EU. Takové to „dalo by se říct prohřešky“ jdou řešit například jako domácí vězení, peněžitý trest, propadnutí věci. Těchto možností je spousta. Tyto možnosti jsou!!
  Ale aplikace těchto trestů je řídká. Tím nechci říct že se nepoužívá. V české republice je jednodušší zavírat.
  Trest odnětí svobody je velice vážným zásahem do života nejen samotného odsouzeného, ale i jeho rodiny, přátel, zaměstnání, podnikání a celkového společenského uplatnění.
  Nicméně hodnocení prognózy vedení řádného života o budoucnu zásadně nemůže být založen jen na ní. Naopak je při něm nutné zohlednit i další, zejména aktuální poznatky k osobnosti obžalovaného či odsouzeného. Taktéž zabývat se okolnostmi spáchané trestné činnosti při zaměření na míru překonání subjektivních příčin trestné činnosti na straně obviněného či odsouzeného.
  Konečně nelze zapomínat ani na skutečnost, že nehledě na sledované účely trestu může být pobyt ve vězení spjat též s negativními vlivy a účinky na odsouzeného. Jak z hlediska jednotlivého odsouzeného, tak z hlediska celospolečenského je proto velmi podstatné, aby odsouzení byli propuštění z výkonu trestu odnětí svobody a to třeba i „jen“ podmíněně, ve /správný čas, kdy u nich bude splněn účel trestu, a naopak ještě nepřeváží negativní působení vězeňského prostředí a pobytu v něm.
  V tomto ohledu lze zmínit, že při pobytu ve vězení odsouzení například mohou ztratit některé návyky a dovednosti nezbytné pro život na svobodě. Tedy u nich naopak převáží negativní působení vězeňského prostředí a pobytu v něm.
  Tedy odsouzení jsou během uvěznění vytrženi ze svých společensky žádoucích a užitečných vazeb, ale může to být i naopak.
  Program zacházení vězně:
  Navíc je třeba si uvědomit, že ne vždy jsou také vězeňské programy zacházení realizovány kvalitně: / v roce 2015 hlavní psycholog vězeňské služby – ČR zhodnotil způsoby zacházení ve vězení jako neefektivní.
  Příklad:
  Obyčejný zloděj za krádež potravin v hodnotě 50,- Kč od soudu dostane 2 roky nepodmíněně. Jeho nebezpečnost je pro společnost velmi vysoká !!!

  „Pan Balák a jemu podobní“ mají podvody, a jiné trestné machinace škody v desítkách milionů dostane trest 3 roky.
  Ještě pomalu v soudní síni nedozněli hlasy a byl omilostněn.
  Zjevně záleží na výše postavených lidech v pozadí. Tím se nabízí odpověď:
  Kde je tedy hranice nebezpečnosti ??
  A u koho je vysoká ?? U zloděje nebo u lidí kteří řídí náš stát ??
  Úzká elita vyvolených má za každých okolností zajištěnou beztrestnost na rozdíl od většiny obyčejných lidí. /Prezident se nekamarádí s každým/.
  Dále ekonomická stránka ČR.
  Ekonomika státu je v katastrofálním stavu již několik let. V dnešní době v začátku pandemie COVID se ekonomika státu stala úplně nepřehledná. Nebojím se napsat že jsme přihlíželi rozkrádání naší země.
  Na vysokých postech jsou lidé, kteří nic nerespektují, vlastně nic nedělají. Jen zmíním o kolik miliard jsme přišli na dotazích EU ?? Náš stát hospodaří s našimi penězi, které odvádíme do rozpočtu, kde jsou ?? Odpověď ?? Neprůhledné investice !!
  Oba tyto aspekty jako pandemie a ekonomická situace našeho státu a hlavně našim rodinám by z části ulehčilo vyhlášení amnestie prezidenta republiky. Jakou formou je otázka ? Konec, konců je prezidentem 10 milionů lidí a ne jen pár kamarádů a spolupracovníků.

  Stanislav K.

 • Tereza

  (25.5.2022 - 15:22)

  Dobrý den.. Začnu tím co se jsem udělala, že už se to nebude opakovat ,hrozna chyba v mém životě teď momentálně čekání na soud 🙁 v navrhu mám 6 měsíců odnětí svobody 🙁 Je to za krádež v podmínce ,chci se zeptat jaká je pravděpodobnost,že půjdu opravdu sedět? Mám s toho noční můru nemůžu pořádně spát moje vina moje chyba Už to nikdy neudělám moc děkuji za jakoukoliv odpověď

  • obase.cz

   (25.5.2022 - 19:58)

   Dobrý den. Pokud jste byla před tím v podmínce, tak poměrně vysoká. O.

   • Tereza

    (25.5.2022 - 20:24)

    A rozsudek bude,hned ten den? Nebo mi ho pošlou? Děkuji za odpověď

    • obase.cz

     (30.5.2022 - 19:54)

     To neumím říci. O.

 • Verca

  (26.5.2022 - 18:21)

  Dobrý den,čeká mě soud může manžel, do soudní síně? Na požádání? Nebo musí počkat na chodbě moc děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (30.5.2022 - 19:59)

   Dobrý den. Už jsem Vám odpověděl. O.

 • Patrik

  (8.6.2022 - 13:19)

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat přišel mi nástup trestů do 15.6.22 mohu si žádat o odklad kvůli rizoveho těhotenství doužky?

  • obase.cz

   (8.6.2022 - 20:48)

   Dobrý den. Můžete, ale pravděpodobně Vám soud nevyhoví. O.

 • Kateřina

  (17.6.2022 - 7:33)

  Dobrý den chtěla bych se zeptat nebo informovat zdali je možné nastoupit do vazební věznice Litoměřice i o víkendu nebo jenom od pondělí do pátku?? Přítel má nastoupit po neděli ale chtěl by teď víkend protože by to bylo pro něj lepší a nikdo z jeho známých mu psal že vazební věznice Litoměřice tak tam z nastoupit jen od pondělí do pátku děkuji za odpověď Kateřina

  • obase.cz

   (18.6.2022 - 20:29)

   Dobrý den. Nastoupit můžete kdykoli. O.

 • Daviddop

  (20.6.2022 - 20:19)

  Kaixo, zure prezioa jakin nahi nuen.

 • Daviddop

  (5.7.2022 - 15:46)

  Salam, qiym?tinizi bilm?k ist?dim.

 • Kateřina Žáková

  (2.8.2022 - 17:39)

  Můj manžel měl mít před měsícem nástup do výkonu trestu a nenastoupil ale když ho chytli v autě tak jel na policii a od tý doby o něm nic nevím zajímá mě jen kolik mu můžou dát navíc sedí už 13 let v kuse za Mařenku

  • obase.cz

   (2.8.2022 - 20:18)

   Dobrý den. Obvykle se dává trest do 6 měsíců. O.

 • Kristyna

  (11.10.2022 - 0:31)

  Dobrý den měla bych dotaz,můj přítel měl nastoupit do vězení požádal o odklad tomu bylo uloženo ale on mezitím byl na.
  Pracovní neschopnosti,která trvá nadále může tedy nastoupit.dekuji

  • obase.cz

   (11.10.2022 - 16:58)

   Dobrý den. Ano pracovní neschopnost nemá vliv na příkaz soudu k nastoupení trestu. O.

 • RonaldHor

  (17.12.2022 - 18:11)

  Hola, volia saber el seu preu.

 • RaymondHor

  (19.12.2022 - 19:57)

  Zdravo, htio sam znati vašu cijenu.

 • SeanHor

  (23.12.2022 - 2:29)

  হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.