Když musíte do vězení

Nástup do vězení

V první řadě je nutné zachovat chladnou hlavu a pokusit se přemýšlet racionálně. Řada lidí zpanikaří, přemůže je strach, nástup odkládá a nakonec je lapena policií a vše si jen zhorší.

Když nenastoupíte
– Budete mít další soud za maření úředního rozhodnutí a soudce Vám prodlouží trest (ti mírnější zpravidla přidávají měsíc za měsíc tzv. maření, tedy nenastoupení)
– šance, že Vás pak pustí za dobré chování po polovině či třetině trestu, se dramaticky snižuje.
– v případě, že budete ve věznici, kde je možné pracovat i venku, máte značnou nevýhodu.
– jednou Vás stejně chytí, nebudete připraveni a do vězení půjdete rovnou z ulice.

Nástupní věznice

Věznice Praha – Pankrác

 • obvody Prahy: 2, 3, 4, 8, 9 a 10
 • okresy: Benešov

Věznice Praha – Ruzyně

 • obvody Prahy: 1, 5, 6 a 7
 • okresy: Beroun, Kladno, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram a Rakovník

Věznice České Budějovice

 • okresy: Č. Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor

Věznice Plzeň

 • okresy: Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Tachov a Rokycany

Věznice Ostrov nad Ohří

 • okresy: Cheb, Sokolov a Karlovy Vary

Věznice Litoměřice

 • okresy: Chomutov, Litoměřice, Louny, Mělník, Most,a Ústí nad Labem

Věznice Teplice

 • okresy: Děčín a Teplice

Věznice Liberec

 • okresy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Česká Lípa, Mladá Boleslav a Semily

Věznice Hradec Králové

 • okresy: Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Kolín, Kutná Hora, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou,Trutnov a Ústí nad Orlicí

Věznice Brno

 • okresy: Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Uherské Hradiště, Vyškov,  Žďár nad Sázavou, Břeclav, Hodonín, Jihlava, Třebíč a Znojmo

Věznice Ostrava

 • okresy: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Jeseník, Nový Jičín, Opava, Ostrava a Vsetín

Věznice Olomouc

 • okresy: Kroměříž, Olomouc, Prostějov, Svitavy, Šumperk, Zlín  a Přerov

Když nastoupíte
– zásadní výhoda při pozdější žádosti o dřívější propuštění.
– nesrovnatelné zvýšení důvěryhodnosti u vězeňských orgánů a jednodušší zaměstnání na nestřežených i venkovních pracovištích.
– je pravděpodobné, že když se bude na začátku rozhodovat, do jaké věznice vás po nástupu umístí, k tomuto faktu bude      přihlédnuto,a pojedete do té lepší (a že jsou mezi nimi sakra velké rozdíly).
– ve vybraných věznicích i mnohem realističtější možnost dostat se v průběhu výkonu trestu na tzv. vycházku, popřípadě      dokonce třeba i na několik dní domů.
– připravíte si s sebou tašku s hygienou, trvanlivým jídlem, kávou a tabáky, což se vám ve vězení bude hodit mnohem        více,  než si teď dovedete představit. Opravdu!!!
Pozor, je tady ještě i varianta, že nastoupíte později, než vám bylo oznámeno. I když budete „venku“ třeba i o měsíc     déle, nemělo by se Vám nic stát a nikdo by to neměl řešit. Jen vás nesmí dříve chytit policie, jinak automaticky maříte r   rozhodnutí. Nastoupit lze v jakékoliv vazební věznici v ČR, ne jen tam, kde máte podle oznámení určeno. Pokud by vás   někde odmítli a vy už byste nestihli včas nastoupit v jiné, nechte si o odmítnutí vystavit potvrzení.

Co si vzít s sebou do výkonu trestu

Nelitujte důkladné přípravy. Uvědomte si, že se chystáte do míst, kde nakupovat lze jen jednou týdně, spousta věcí není k sehnání a vše je značně předražené. A než vám „zakontují“ Vaše peníze, abyste je mohli použít, uplyne mnoho dní. Věznice sice předepisuje seznam věcí možných si s sebou vzít, nicméně bachaři vám dovolí mnohem větší množství a co by náhodou neprošlo, tak vám sice zabaví, ale na první návštěvě rodině vrátí.

Seznam věcí:

Tabáky
– neboli vězeňské platidlo. Ať už kouříte nebo ne, budou se Vám náramně hodit. Nejlépe 18-ti či 20-ti gramové (Route     66, LD,…) Minimálně 10 ks, plus kuřáci si vezmou navíc to, co si myslí, že vykouří za 3 měsíce. Čím více, tím lépe!!!   Hromadu papírků a zapalovače (pokud kouříte).
Káva
– další směnitelná věc. I když kávu nepijete, neuděláte chybu, když budete mít minimálně 4x 250g. Ať už pro kolegy z     nové cely, nebo pro účely navázání přátelských vztahů. Kdo pije, vezme kolik může, klidně i 5kg.
Čaj
– pokud pijete, tak pro Vás. V kantýně bývají většinou jen nejlevnější značky.
Jídlo
– zásobte se trvanlivými potravinami. Nesmí být ve skle a pokud možno ani v konzervě, ale MUSÍ být v neporušeném          obalu!!! Nejlepší jsou vakuované tvrdé salámy (2-3 štangle) , paštiky v hliníku (10 – 15 ks) a hromada čínských polévek    (klidně přes 20). To je základ. Další podle preferencí.

Sladkosti
– naberte si vše, co máte rádi, patrně pak dlouho nebudete mít dost peněz, abyste si je mohli dovolit, nebo prostě                  nepůjdou  sehnat. Neměly by chybět musli tyčinky pro zahnání akutního hladu (a ten přijde!), šumivé nápoje v   prášku,     granko (bude se hodit na dochucení chabé stravy)
– zkuste nezapomenout na cukr (2 kg pokud sladíte), papírky a zapalovače (pokud kouříte).

Hygiena
– vezměte si hygienických potřeb minimálně tolik, abyste vydrželi přes půl roku. Čím kvalitnější hygienu si vezmete, tím     více ji od vás ostatní budou chtít, tak s rozumem. 2x šampón, 4x sprchový gel Mitia (nebo podobně levný), pěnu na          holení, spoustu jednorázových holítek, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé     deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10     toaletních papírů. A prací prášek.
– špunty do uší (5 párů minimálně) – opravdu se budou hodit, spousta vězňů nepříjemně a nahlas chrápe.

Oblečení
– 7 trenýrek, 10 párů ponožek (minimálně), ručník (ne osušku), 2 trika s krátkým rukávem, 1 s dlouhým rukávem, teplou      mikinu, 1 tepláky, 1 kraťasy, 1 sportovní boty, 1 pantofle. A pamatujte, čím “značkovější” oblečení to bude, tím více si   koledujete o to, že vám ho někdo ukradne nebo vás kvůli tomu zbije. Můžete si oblečení vzít i více, ale na oddíl vám ho   nepustí a zůstane ve skladu. Pozor, ve skladu vždy musí zůstat kompletní oděv na výstup, včetně odpovídající obuvi, tzn.   pouze věci, co jsou „navíc“, lze mít u sebe.

Další
– šitíčko, náplasti, manikurové kleštičky (ne nůžky), hrnek (klidně porcelánový)

Psací potřeby
– především propisky, protože ty se do mnoha věznic poslat nedají (možnost pašování drog), bloky papírů pro psaní   dopisů, obálky, známky, ty si pak můžete doplnit poštou.

Knihy a časopisy
– ve věznicích bývají knihovny, ale mnohdy s nečitelnými tituly. Hodit se bude i zásoba časopisů, či předplatné vašeho   oblíbeného titulu. Každopádně budete potřebovat porno časopisy. Ať už pro sebe, tak pro prolomení ledů. Bude si je chtít   půjčit spousta lidí. Veškeré tiskoviny se také dají poslat poštou.

Fotky blízkých

Starší diskuze

543 komentáře v “Když musíte do vězení

 • idnpoker

  (29.12.2023 - 9:36)

  Quality articles is the secret to be a focus for
  the viewers to pay a quick visit the web page, that’s what this site is providing.

 • AlfredoNeofe

  (17.1.2024 - 9:34)

  Кстати, в фокус внимания «Столицы С» зубово-полянское предприятие попадало еще в разгар ковидной пандемии. В марте тяжелого 2020 года уполномоченный по правам человека в России Татьяна Москалькова направила первому заместителю генерального прокурора РФ письмо с просьбой отреагировать на ситуацию в Мордовии, где более чем 500 сотрудникам «Плайтерры» запретили уходить на нерабочие дни, введенные в связи с пандемией коронавируса. По данным Москальковой, уметских рабочих «заставили написать заявления под угрозой увольнения, что они добровольно отказываются от выходных и готовы работать на производстве». «Ничего такого не было, — заявил тогда в беседе с корр.«С» директор предприятия Сергей Никоноров. — Наш завод относится к производству непрерывного цикла. Чтобы не допустить аварии, 30 марта необходимо было отработать неполные сутки. Это нужно было, чтобы создать определенные запасы для обеспечения опасного объекта и доработать остатки материалов, которые нельзя хранить. Уже 31 марта работа полностью была остановлена, сотрудники законно отдыхают. Возможно, работники что-то не так поняли. К нам приходили сотрудники прокуратуры, опросили каждого. Информация о том, что мы просили писать отказы от выходных, не подтвердилась…» Группа компаний «Плайтерра» производит березовую фанеру.

 • AlfredoNeofe

  (17.1.2024 - 17:00)

  Идем далее. Другой акционер «Плайтерры», Николай Баулин, в свою очередь, является одним из двух соучредителей — вместе с осужденным Александром Катковым — скандально известного общества «Мордоввторсырье», которое недавно прогремело не только на всю республику своим уголовным делом по неуплате налогов на десятки миллионов рублей! Напомним, Ленинский райсуд 22 декабря приговорил заместителя генерального директора фирмы «Мордоввторсырье» Александра Каткова к 3,5 года в колонии-поселении. Кроме того, «железный король», считавшийся в Мордовии одним из самых успешных бизнесменов, должен был выплатить штраф в доход государства в размере 850 тысяч рублей. Двум сообщникам — финансовому директору Людмиле Письмеровой и бывшему главному бухгалтеру Светлане Фоминой — «выписали» по 1 году 10 месяцам в колониях-поселениях. Всех троих признали виновными по статье «Мошенничество в особо крупном размере». В итоге из бюджета незаконно был возмещен НДС на сумму 54,8 миллиона рублей. Также, по данным правоохранителей, Катков и его приближенные заключали так называемые бестоварные сделки на покупку металлических изделий с организациями-однодневками из Пензенской, Пермской и Московской областей, Москвы и Башкортостана. На самом деле никаких взаимоотношений с «партнерами» не осуществлялось. Кроме того, как выяснилось в ходе дальнейшего расследования, с апреля по июль 2020-го «заговорщики» Катков и Фомина «по предварительному сговору» включали в налоговую декларацию заведомо ложные и заниженные сведения о сумме НДС от реализации уже другого, более легкого товара. В данном случае речь шла об одноразовых масках, приобретенных в разгар пандемии коронавируса. Самого ходового на тот момент товара было закуплено на 19 миллионов 500 тысяч рублей! В результате аферы Катков и Фомина сумели через налоговую службу вернуть из бюджета свыше 1,7 миллиона рублей. Всего, как подсчитало следствие, благодаря фиктивным сведениям «Мордоввторсырье» уклонилось от уплаты налогов на сумму, превышающую 75 миллионов рублей.

 • AlfredoNeofe

  (20.1.2024 - 10:53)

  Поддержка BinTreidClub помогает всем трейдерам в решении любых ситуаций, затрудняющих пользование платформой: будь то технические проблемы, связанные с официальным сайтом, или же финансовые вопросы, связанные с пополнением или выводом средств со своего торгового счета. При возникновении спорных ситуаций техподдержка, как правило, чаще всего решает вопрос в пользу клиента.

 • RobertHor

  (30.1.2024 - 9:07)

  Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

 • RobertHor

  (12.3.2024 - 13:09)

  Hi, kam dashur të di çmimin tuaj

 • RobertHor

  (19.4.2024 - 12:07)

  Salam, qiymətinizi bilmək istədim.

 • RobertHor

  (26.4.2024 - 14:36)

  Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

 • RobertHor

  (29.4.2024 - 22:02)

  Hæ, ég vildi vita verð þitt.

 • RobertHor

  (10.5.2024 - 6:39)

  Hola, quería saber tu precio..

 • RobertHor

  (13.5.2024 - 6:49)

  Hallo, ek wou jou prys ken.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.