Neziskovky

Seznam doporučených organizací pomáhajících ve výkonu trestu

Spolupráce s institucemi:

 

AL PASO Vysočina

Terénní program:
Pro osoby vracející se z výkonu trestu, osoby s trestní minulostí, a blízké osoby v krizi.
Posláním terénního programu AL PASO Vysočina je předcházet rizikovému způsobu života a sociálnímu vyloučení osob, které se chystají na výstup z výkonu trestu odnětí svobody, osob s trestní minulostí a jejich blízkých, kteří tento způsob života vedou nebo jsou jím ohroženi, a tyto osoby aktivně vyhledávat.

Kontaktní osoba pro jednání se zájemcem o službu:
Bc. Marta Mašková, DiS., sociální pracovník – koordinátor

Kde nás najdete:
AL PASO Vysočina
Karlovo nám. 41/30
674 01 Třebíč

Kontakty na službu
Více informací

 

Návrat o.p.s. , azylový dům Speramus v Liberci

Cílovou skupinu uživatelů azylového domu tvoří především:

osoby bez přístřeší, propuštění z VTOS a z léčeben, nezaměstnaní, osoby s fiktivním trvalým bydlištěm, osoby se zpřetrhanými vazbami na rodinu, zjevní i skrytí bezdomovci.

Poskytujeme pobytovou službu na přechodnou dobu osobám v nepříznivé sociální situaci, osobám sociálně vyloučeným, které ztratily možnosti k bydlení, tj.nemají přístřeší, nebo žijí v podmínkách ohrožujících zdraví a život. Služba může být klientovi (při plnění podmínek individuálního plánu) poskytována v délce zpravidla nepřevyšující 1 rok.

 Sociální služby poskytujeme mužům od 18 let, zejména s trvalým pobytem v Liberci či na území Libereckého kraje. Službu můžeme poskytnout rovněž zájemci s trvalým bydlištěm mimo území kraje (podmínkou je trvalé bydliště na územi EU).

Služba je poskytována nepřetržitě, příjem zájemců se děje především v pracovní dny (Po-Pá od 8:00 – 16:00 hod.)

http://www.opsnavrat.cz/ tel: 485 103 141

Velmi kvalitní pomoc vám může dát také spolek ŠALAMOUN

http://spoleksalamoun.com

 

Mezinárodní vězeňské společenství, z.s.  Balbínova 550/10, P2 Vinohrady 120 00, info@prisonfellowship.cz  www.pfi.org   tel: 00420/602308210, www.restorative-justice.eu      www.prisonfellowship.cz

Velmi aktivně pomáhající v oblasti péči po propuštění i v aktivitách přímo ve věznicích.

Centrum sociálních služeb – Resocializační a reintegrační programy,

Sokolovská 95/87, Praha 8 – Karlín, odkaz na web: www.csspraha.cz – pracoviště Resocializační a reintegrační programy (na stránkách je odkaz na e-mail elektronické poradny – rrp.poradna@gmail.com) a také na facebook).

Centrum připravuje odsouzené na propuštění z výkonu trestu a pomáhá je provázet po propuštění. Účinně pomáhá jak odsouzeným, tak rodinám. Sociální poradenství, psychická podpora. Zejména pro odsouzené z Prahy a okolí. Pracovníci ale dojíždějí do většiny věznic v ČR.

 

Arciděkanství liberecké

– Kostelní 9/7, 460 01 Liberec, http://www.arcidekanstvi-lbc.cz/

Arciděkanství, díky aktivitě arciděkana a vikáře libereckého P. R. D. Mgr. Radka Jurnečky zajišťuje pastorační provázení lidem po propuštění z vězení. Pomáhá rovněž s ubytováním a cestou  do zaměstnání

Další:

Za branou z.s.

Občanské sdružení pomáhající rodinám odsouzených v Praze a Středočeském kraji. Evidentně fungující pomoc.

http://www.zabranou.cz/

Lighthouse o. s.

Spolek uvádí: Náš spolek pomáhá všem, kteří přišli do styku s vězením nebo poznali vězeňskou problematiku z důvodu uvěznění někoho blízkého, nebo známého.

http://www.os-lighthouse.cz/

info@os-lighthouse.cz

Tel: +420 222 939 286 Pro Prahu

Tel: +420 728 310 005 České Budějovice

Tel: +420 776 109 414 Kroměříž

Tel: +420 773 177 240 Brno

Tel: +420 728 310 005 Most

 

Liga vězňů z.s.
Husovo náměstí 14
253 01 Hostivice

liga-veznu@email.cz

Uvádí: Náplní zapsaného spolku je vyvíjet činnost ve prospěch obviněných, obžalovaných, odsouzených a osob ve výkonu trestu odnětí svobody. Hlavním cílem spolku je zlepšení podmínek odsouzených a vazebně stíhaných, a zároveň zajistit pro odsouzené a vazebně stíhané právní ochranu, a to i v mezinárodním měřítku.

Podává za odsouzené žádosti o podmíněné propuštění.

3 komentáře v “Neziskovky

  anonym

  (1.7.2020 - 22:41)

  Dobrý den ,prosím o radu jak se jmenuje nebo zda vůbec existuje nějaká neziskovka která pomáhá lidem po prouštění z výkonu trestu v Rožnově pod Radhoštěm.Za odpovědˇděkuji

   obase.cz

   (2.7.2020 - 6:24)

   Dobrý den. Přímo v Rožnově pod Radhoštěm, ani v okrese Nový Jičín, nebo Frýdek Místek. Žádná taková neziskovka není. Ale máme ,, základnu v Kopřivnici.“ Možná bych Vám uměl pomocí. Můžete též napsat dotaz na obase.cz/socialni-poradna

  Anonym

  (2.7.2020 - 12:57)

  Děkuji moc za odpovědˇ,ale ještě se zeptám prosím jestli je nějaká neziskovka v okrese Vsetín.Předem děkuji za odpověd

Vložit dotaz/komentář