Mukl servis

Ve vězení, o base

Stránky Obase.cz vznikají pro všechny, kterých se vězení nějak dotýká. Nejsme tedy jen ,,servis pro vězně“. Jsme tu, především jako pomoc a zdroj informací pro rodiny a blízké odsouzených, pro které je výkon trestu často horší, než pro odsouzené samotné. Pak jsme tu pro ty, kteří se do vězení chystají a chtějí ho zvládnout bez úhony. Také chceme informovat o tom, jak to skutečně v českých věznicích chodí a přinášet pravdu o vězení. Velikou pravdou totiž je, že v base se lze napravit zpravidla jen vězeňské službě navzdory.

Starší diskuze

2 376 komentáře v “Mukl servis

  Alena

  (19.2.2021 - 18:31)

  Je normální aby dali člověka na díru kdyz nic neudělal jen byl s člověkem který je nakažený da se stim neco delat dekuji

   Vladimír Grygar Scarabelli

   (19.2.2021 - 21:35)

   Vás zdravím Aleno…
   To, jak popisujete celou situaci, zpravidla se takto řeší karanténa, poněvadž ve věznici nebyla jiná volná prostora pro umístění. Není to zcela na místě, ale bohužel, jsou situace, které je nutno v daném čase a místě strpět.
   Napiště Stížnost na řediteli věznice proč k takové situaci došlo. Musí Vám odpovědět. Předem ale upozorňuji, že na vyřízení takové stížnosti mají 60 dnů.
   Vladimír Grygar Scarabelli

   obase.cz

   (20.2.2021 - 19:42)

   Dobrý den. Ano můžete si stěžovat nebo podat žalobu ke krajskému soudu. O.

  Anonym

  (20.2.2021 - 14:48)

  Dobrý den, když má odsouzený datovou schránkou, kam mu potom úřady zasílají poštu? Jak zjistí, že je ve vězení?

   obase.cz

   (20.2.2021 - 19:43)

   Dobrý den. Zjisti to ihned a poštu mu musí posílat do věznice. O.

  Michaela

  (23.2.2021 - 15:15)

  Dobrý den,
  Reaguji na Vaše právem rozhořčené komentáře. Jak jste se mohli dočíst Petice byla dne 16.2. 2021 ve sněmovně projednána a nadále se tím zabývají. Jen je teď řada na nás, aby jsme vyvrátili lži, které řeklo VS. V tuto chvíli nám chodí zkušenosti a příběhy od lidí i odsouzených. Tyto příběhy budou dány do sněmovny a použity při dokazování proti tomu co tvrdí VS. Pokud i Vy se chcete nějakým způsobem zapojit uvítáme od Vás taky nějaké zkušenosti. Ale bohužel musí to mít nějaké regule. To znamená, že tam musí být Vaše jméno s adresou a vlastnoruční podpis. Chápeme, že odsouzený mají strach, ale můžete psát za ně Vy. Jste s nimi v každodenním kontaktu. Jinak není čeho se bát pokud Vaše jméno nebo jméno odsouzeného bude ve sněmovně nic se nemůže nikomu stát. Stáváte se v tuto chvíli svědky. Své příběhy a zkušenosti jak je to se zdravotní péčí. Jak tam teď v době pandemie fungují zda mají dezinfekci, roušky, jestli se tam pravidelně každý den dezinfikují prostory, telefony. Jestli izolují zdravý od nemocných atd. A dále pak jak tam s nimi zachází.
  V případě nejasností nebo jakýchkoli otázek můžete zavolat nebo jen prozvonit určitě se vám ozveme.
  Tyto informace prosím posílejte na adresu petičního výboru :
  Vladimír Grygar Scarabelli, Podivice 93, 6832

  Za petiční výbor Michaela Benešová
  tel: 737330188

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.