Diskuze k věznicím

Diskuze o věznicích, vězeňské fórum

Jak to chodí ve vězení, pište, co Vás o věznicích a životu v nich zajímá, sdělujte své zkušenosti a pomáhejte nám poskytovat pravdivé informace z věznic. Bez Vás všech to nejde, jako se mění vše na svobodě, stejně tak se mění i situace ve věznicích samotných, proto jsme rádi za jakoukoli informaci do diskuze. Vězeňské fórum tvoříte vy všichni, proto nám zbývá jen slib, že se budeme snažit odpovídat co nejdříve (v řádu hodin).

Volné fórum

 

Největší diskuzní vlákna:

Co nedělat (když mám někoho v base)

Jak vypočítat půlku

Když musíte do vězení

Mukl servis

Návštěvy ve vězení

Odpovídá právník

Podmíněné propuštění

Přemístění do jiného vězení

Vězeňská seznamka

Žádost o podmíněné propuštění

Starší dikuze (do r. 2017)

3 293 komentáře v “Diskuze k věznicím

 • Olina

  (7.1.2023 - 14:00)

  Dobrý den,moc vas prosim o odpověď.
  Pritel nastoupil vcera do vykonu trestu,byl uz jednou trestaný a pustily ho domu na tretinu,dosahl vsech moznych pochval co je možné,dokonce se dostal za tak kratkou dobu na 3 dny domu,24h…byl vzorny vězeň.Dostal pp s podminkou ,kdyz ta podminka skoncila tak probehl soud a soudkyne ho poslala zpet do vykonu s tim ze v podmínce dle jejiho uvážení neosvedcil.Podotykam ze zadny ttestny cin během podminky neudelal.No poslala ho zpet vykonat zbytek trestu coz je nakych 27,8 měsíců.Chci se proto zeptat co se da v tomto pripadu delat,podaly sme stiznost na zaklade usneseni ale zamitly to .Prosim da se delat neco?Chci aby ho pustily domu,nevim si rady jak ho dostat domu.Je odsouzeny za precin.Prosim vas o rady.

  • obase.cz

   (8.1.2023 - 23:21)

   Dobrý den. Je mi líto, ale bez znalosti odůvodnění Vám neumím odpovědět. O.

   • Anonym

    (23.1.2023 - 9:05)

    Dobrý den,
    do jaké práce chodí vězni v Rapoticích? Jsou pod dohledem nebo chodí mezi ostatní lidi? A nak je to s příslibem bydlení a práce? Dekuji

    • obase.cz

     (25.1.2023 - 21:02)

     Dobrý den. Záleží na konkrétním pracovišti. Na každém to je jinak. Pokud jde o příslib bydlení a práce, nevím, na co konkrétně se ptáte. O.

 • Marta

  (9.1.2023 - 20:20)

  Dobrý večer!Moc děkuji za tyto perfektně vedené stránky, jako družka prvotrestaného kriminálníka, velmi pomohly!!!
  2 měsíce nová “žitá zkušenost”
  Např. : pemzu lze asi zabalit s sebou, ( a je na ošetření pat a pedikuru lepší nástroj než žiletka..
  Kdyby další dotazy, tak zodpoví m

 • Anonym

  (10.1.2023 - 9:52)

  Dobrý den, kam prosím napsat stížnost ohledně žádanek (k lékaři, vedoucí atd)
  Už 3 měsíce manžel píše žádanku a pořád nic. Bohužel nejsme jediný. Žádanky ani nedojdou tam kam se žádají. Děkuji

  • obase.cz

   (10.1.2023 - 20:47)

   Dobrý den. Nejlépe dozorujícímu státnímu zástupci. O.

 • anonym

  (10.1.2023 - 11:58)

  Dobrý den taková blbá otazka kolik dotazů může mít odsouzený na vychovatele či dozorce?

  • obase.cz

   (10.1.2023 - 20:47)

   Dobrý den. Kolik potřebuje. O.

  • Anonym

   (10.1.2023 - 21:41)

   děkuji za odpověď. Ještě by mě prosím zajímalo zda jsou nahrávany i telefonáty se zaměstnanci vězeňské služby. děkuji

   • obase.cz

    (11.1.2023 - 13:26)

    Dobrý den, můžou být. O.

 • Anonym

  (13.1.2023 - 10:35)

  Dobrý den, prosím vás zajímalo by mě jak vyřešit tuhle situaci….. Manžel mívá dietovou stravenku. Na začátku měsíce mu dali základní. Jenže kvůli zubní náhradě a problémy se střevy tu základní nezvládne. Volala jsem na zdravotní tam mi řekni že mu dietu zase napíšou až bude navadejici den. Ale když tam šel sestra řekla že lžu že jsem vůbec nevolala. Tak se má obrátit na zubaře ať mu ji dá. Jenže ten ho vezme až 27.1. Je přece blbý aby čekat takovou dobu a přece nebude polykat celý kusy to je o žaludeční vředy. Tak mě teď zajímá jak to vyřešit. Psala jsem i vedoucí oddělení ale bez odpovědi a dovolat se je umění. Děkuji

  • obase.cz

   (13.1.2023 - 13:28)

   Dobrý den. Je mi líto, ale nevím jak Vám v této věci rychle pomoci. Nadřízeným lékaře je ředitel věznice. Nejlépe je tedy, obrátit se přímo na něj. O.

 • Jana

  (14.1.2023 - 23:28)

  Dobrý večer,nevíte kdy sou návštěvy na Odolově jaký termín?

 • Barča

  (15.1.2023 - 17:06)

  Dobrý den, v první řade bych chtěla moc poděkovat provozovatelům těchto stránek. Opravdu velké díky! Myslím si, že nebýt Vás, tak je převážná většina z nás ztracena… Absolutně skvěle propracované stránky, vaše pomoc v podobě veškerých možných i nemožných informací, písemné i telefonické rady a podpora v této době, která je pro mnohé z nás díky Vám lépe zvladatelná. V druhé řadě bych chtěla popřát mnoho sil všem, pro které je tato situace nová, teprve čeká, nebo v ní již jsou. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to zvládat jde. Osobně se nás s přítelem výkon trestu dotýká již skoro 5 a půl roku, a jde to. Ještě jednou moc děkuji provozovatelům těchto stránek, a všem, kterých se výkon tresu jakkoliv dotýká přeji klidný průběh výkonu, pevné nervy, odhodlání, spoustu sil a brzké lepší dny.

  • obase.cz

   (15.1.2023 - 17:09)

   Dobrý den. Moc rád čtu tyto řádky a všem nám to dává další sílu v práci, kterou děláme. Přeji hodně sil a přítele brzy doma. O.

 • Anonym

  (15.1.2023 - 17:10)

  Dobrý den. V první řade bych chtěla moc poděkovat provozovatelům těchto stránek. Opravdu velké díky! Myslím si, že nebýt Vás, tak je převážná většina z nás ztracena… Absolutně skvěle propracované stránky! Vaše pomoc v podobě veškerých možných i nemožných informací, písemné i telefonické rady a podpora v této době, která je pro mnohé z nás díky Vám lépe zvladatelná je skvělá. V druhé řadě bych chtěla popřát mnoho sil všem, pro které je tato situace nová, teprve je čeká, nebo v ní již jsou. Z vlastní zkušenosti mohu říci, že to zvládat jde. Skoro 5 a půl roku za námi, a jde to. Ještě jednou moc děkuji provozovatelům těchto stránek, a všem, kterých se výkon trestu jakkoliv dotýká přeji klidný průběh výkonu, pevné nervy, odhodlání, spoustu sil a brzké lepší dny.

 • EM

  (17.1.2023 - 15:11)

  Dobry den chtela jsem zeptat když manžela pustili domu z vezeni sedel pomalu 4 roky jen 2 mesice mu odpustili a nato dostal dva roky podminku ale ta podminka mu skoncilo jeste minulej rok 2022 řinu . Ted ma nejaky menši problemi nevime jestli stoho bude mit soud jen byl na vyslehu,prosim vas jen jsem chtela zeptat kdy bych mnel soud mužu ho zavžit do vezeni znovu i když nema podminku uz skončila mužete mi poradit prosim předem dekuji

 • Anonym

  (20.1.2023 - 10:20)

  Zdravím,
  chci se zeptat, jak to chodí ve věznici Rapotice. Slyšela jsem, že první návštěva je normálně tam, ale pak už můžeme jít s odsouzeným na procházku …je to pravda? Dal bych se chtěla zeptat ještě jak to tam funguje s prací, odsouzeni chodí pracovat někam bez dozoru nebo jak to tam chodí? Děkuji

  • obase.cz

   (22.1.2023 - 21:16)

   Dobrý den. Takto rychle určitě ne. Pokud jde o volné návštěvy. Nejdříve za půl roku. O.

 • Martin V.

  (20.1.2023 - 16:22)

  Dobry den.
  Před časem jsem se v jedné trestní věci obrátil na advokátní kancelář CANDIGLIOTA, konkrétně JUDr. PETR Stannc, který úzce spolupracuje s webem OBASE.CZ.
  Konkrétně se jednalo o přeměnu trestu podmíněného na trest nepodmíněný.
  Právě díky JUDr. PETRU STANNCOVI, celá tato moje kauza nabrala zcela jiný a pro mne positivní směr.
  Celkový přístup advokátní kanceláře a pana doktora byla a je jednoznačně na vrcholu odbornosti.
  Profesionalita, lidskost a přístup TOP !!!! Proto Všem doporučuji služby AK Candigliota zejména p. STANNCE.
  Jen pro informaci JUDr.PETR STANNC dokázal zcela hravě a profesionálně sepsat stížnost k rozsudku prvoinstančního soudu, tak ŽE MU DAL KRAJSKÝ SOUD 100% ZA PRAVDU A původní rozsudek totálně rozcupoval a v celém rozsahu zrušil což hovoří za vše…
  Uznávám, že v dnešní těžké době obyčejný člověk potřebuje pomoct odborníků a to zejména v právní sféře, neboť jak všichni víme „NEZNALOST ZÁKONA NIKOHO NEOMLOUVÁ“ .

  Ještě jednou velké díky OBASE.CZ, které mne přivedlo k AK CANDIGLIOTA, kde mi zcela LIDSKY a PROFESIONÁLNĚ POMOHL PRÁVĚ JUDr. PETR STANNC .

  Děkuji

  Martin V.

 • Martin V.

  (20.1.2023 - 16:56)

  Dobry den.
  Před časem jsem se v jedné trestní věci obrátil na advokátní kancelář CANDIGLIOTA, konkrétně JUDr. PETR Štannc, který úzce spolupracuje s webem OBASE.CZ.
  Konkrétně se jednalo o přeměnu trestu podmíněného na trest nepodmíněný.
  Právě díky JUDr. PETRU ŠTANNCOVI, celá tato moje kauza nabrala zcela jiný a pro mne positivní směr.
  Celkový přístup advokátní kanceláře a pana doktora byla a je jednoznačně na vrcholu odbornosti.
  Profesionalita, lidskost a přístup TOP !!!! Proto Všem doporučuji služby AK Candigliota zejména p. ŠTANNCE.
  Jen pro informaci JUDr.PETR ŠTANNC dokázal zcela hravě a profesionálně sepsat stížnost k rozsudku prvoinstančního soudu, tak ŽE MU DAL KRAJSKÝ SOUD 100% ZA PRAVDU A původní rozsudek totálně rozcupoval a v celém rozsahu zrušil což hovoří za vše…
  Uznávám, že v dnešní těžké době obyčejný člověk potřebuje pomoct odborníků a to zejména v právní sféře, neboť jak všichni víme „NEZNALOST ZÁKONA NIKOHO NEOMLOUVÁ“ .
  Ještě jednou velké díky OBASE.CZ, které mne přivedlo k AK CANDIGLIOTA, kde mi zcela LIDSKY a PROFESIONÁLNĚ POMOHL PRÁVĚ JUDr. PETR ŠTANNC .
  Děkuji
  Martin V

 • Laura

  (21.1.2023 - 14:23)

  Dobrý den omlouvám se že otravuji s takovou blbosti… A předem moc děkuji za odpověď.. Psala jsem žádost o milost.. Přišla mi čj.. A že žádost přijaly… Je to už 2 měsíce a zatím se nic neděje chci se optat jak dlouho trvá vyřízení?? A pokud nerozhodně nebo rozhodně dají vědět?? Moc děkuji přeji hezký den

  • obase.cz

   (22.1.2023 - 21:19)

   Dobrý den. Žádný časový termín prezident republiky nemá. Ale až rozhodne, informací dostanete. O.

   • Laura

    (23.1.2023 - 13:40)

    Děkuji pěkně..

  • Anonym

   (23.1.2023 - 0:07)

   Já podávala 10.10. A taky pořád bez odpovědi.

   • Laura

    (23.1.2023 - 13:41)

    No tak nevím všude píšou 1 až 3 měsíce většinou…

 • Laura

  (23.1.2023 - 17:51)

  Dostal tady někdo milost??? Zajímá mě jak to probíhá… Diky

 • Věra Billová

  (24.1.2023 - 12:29)

  Dobrý den, budu posílat NB do věznice Valdice a chtěla bych se zeptat,zda je povoleno vysypat obsah nescafe 200gr ze sklenice do zavíracího igelitového sáčku, který se používá např. při letu letadlem? Děkuji za odpověď.Věra B.

  • Anonym

   (24.1.2023 - 21:17)

   On ano. Jemu sklo nenechají. Ale vy nemůže. Musí to být vše originálně zabalené.

   • Kristýna

    (25.1.2023 - 14:16)

    Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Přítel je momentálně ve věznici Brno v Nemocnici, a poté ho budou převážet do Vinařic. Bohužel jsem slyšela jen opravdu hrůzné informace o této věznici. Měl by být v oddíle K1 můžete mi prosím říct význam tohoto oddílu? Moc děkuji

  • obase.cz

   (26.1.2023 - 17:26)

   Dobrý den. Obvykle ne. Pokud Vám jde ale o hmotnost obalu, prodává se Nescafe i v igelitovém obalu. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.