Diskuze k věznicím

Diskuze o věznicích, vězeňské fórum

Jak to chodí ve vězení, pište, co Vás o věznicích a životu v nich zajímá, sdělujte své zkušenosti a pomáhejte nám poskytovat pravdivé informace z věznic. Bez Vás všech to nejde, jako se mění vše na svobodě, stejně tak se mění i situace ve věznicích samotných, proto jsme rádi za jakoukoli informaci do diskuze. Vězeňské fórum tvoříte vy všichni, proto nám zbývá jen slib, že se budeme snažit odpovídat co nejdříve (v řádu hodin).

Volné fórum

 

Největší diskuzní vlákna:

Co nedělat (když mám někoho v base)

Jak vypočítat půlku

Když musíte do vězení

Mukl servis

Návštěvy ve vězení

Odpovídá právník

Podmíněné propuštění

Přemístění do jiného vězení

Vězeňská seznamka

Žádost o podmíněné propuštění

Starší dikuze (do r. 2017)

2 849 komentáře v “Diskuze k věznicím

 • Roberto

  (27.7.2021 - 11:46)

  Zdravím, ještě otázka, pokud je to prvotrestaný člověk a byly mu porušené práva tj. na vrchním soudu nemohl uvést nové zkutečnosti k případu – jednoduše rychle rozhodli. A ani mu nebylo umožněno provést ani jeden ze přilibližné 13 navrhovaných důkazů. Jaké má takéto dovolání šancu? A má šanci uspět pokud dá podnět na ústavní soud, že mu byly jako obžalovanému porušené jeho práva na obhajobu a spravodlivý proces?
  Ďekuji vám. Ani nevíte, jak lidem pomáháte.

 • Petr

  (1.8.2021 - 18:13)

  Dobrý den,

  chci se zeptat, mám více dotazů, snad nevadí, známý čeká na soud na svobodě za prodávání/výrobu drog a převoz do ciziny, nejspíš zaplatil kauci nebo rodina, je možné, že dostane jen podmínku, když na svobodě se bude chovat tak jak má nebo to vůbec nehraje roli? Za jak dlouho, musí být soud? Je to nějak stanovené?
  Popřípadě, co za podmínky má vězeň, když čeká na soud na svobodě, je hlídaný nějakým obojkem nebo má jen vycházky a chodí mu kontroly?
  Díky moc za odpověď.
  Petr

  • obase.cz

   (2.8.2021 - 10:42)

   Dobrý den. Bez znalosti případu Vám neumím říci, jaký kdo dostane trest. Obecně se dá říci, že je možné vše. Termíny pro rozhodnutí v meritorních věcech nejsou. Podmínky nahrazení vazby určuje soud. Možnosti je hned několik. Obvykle ale hlídání nejsou. O.

 • Tereza

  (11.8.2021 - 15:06)

  Dobre odpol mám dotaz prosim chci se vás zeptat jak to u vás ted momentalně vipada pouštění věznu poušti se hodně nebo málo

  • obase.cz

   (12.8.2021 - 12:19)

   Dobrý den. Nevím co tím konkrétně myslíte. Situace se kolem propouštění nijak moc nemění. O.

 • K.

  (15.8.2021 - 16:51)

  Kontakt na Vězně ve věznici Horní Slavkov, který by si rád psal i popřípadě volal se ženou či slečnou: Patrik Csonka, 30. 03. 1994, věznice Horní Slavkov, oddělení A2.
  Hasičská 785, 357 31 Horní Slavkov.
  Vše je o společné domluvě a komunikaci.
  Má být propuštěn v dubnu 2022.
  https://www.facebook.com/patrik.csonka.735 – Odkaz na jeho Facebook profil.

 • Libuše Floriánová

  (18.8.2021 - 10:47)

  Dobrý den Vážení,
  Obrátila jsem se na Vás, jelikož jsem opravdu zoufalá a potřebuji pomoc, podporu a oporu, hlavně pomoc pro svého uvězněného syna, psala jsem všude, na Ministerstvo Spravedlnosti, do Věznice Horní Slavkov, na Vězeňskou službu i na Generální Inspekci Bezpečnostních sborů, ale nikdo se stížnosti mého syna nezabývá, je ticho po pěšině a já mám obavy o svého syna, proto jsem se obrátila na Vás, s prosbou o pomoc, popřípadě s medializací celé kauzy/případů, syn je ochoten s Vámi spolupracovat a předat Vám veškeré materiály a vypovědět Vám celý svůj příběh a vše, co se stalo…
  Prosím a děkuji Vám.

  Kontakt na syna:
  Pan Petr Florián, 23. 08. 1982,
  Věznice Horní Slavkov,
  Oddělení A2,
  Hasičská 785,
  357 31, Horní Slavkov.

  Citace a úplné znění stížnosti, kde je vysvětlena celá situace:
  „Dobrý den Vážení,
  Podávám stížnost ve jménu svého biologického syna pana Petra Floriána – 23. 08. 1982 na vězeňskou službu a na lékaře ve věznici Horní Slavkov, ke které se připojuje můj syn.

  Zde jsou body stížnosti:

  Za A. Můj syn má lékařské zprávy a svou lékařskou kartu z Velké Británie u sebe, kde má své veškeré informace a dokumenty o svém zdravotním stavu, má u sebe výpis ze své zdravotní karty/dokumentace, má zde záznamy o nemocích, operacích, a o všem, co můj syn prodělal, také zde má doporučení na operaci i medikaci/léčbu/své léky/dietní stravu, tak proč není na to brán zřetel?! Proč jak vězeňská služba, tak vychovatelé, tak dokonce samotní lékaři neberou v potaz a ohled na zdravotní stav mého syna a na jeho diagnózu?! Proč nedostává své léky a není řádně léčen, když na to má právo a také potvrzení a důkazy ve formě všech lékařských zpráv, které má u sebe?!

  Za B. Jak to, že mému synovi nebyla provedena řádná a důkladná kompletní lékařská prohlídka, kompletní důkladné lékařské vyšetření a jak to, že je zanedbávána lékařská péče o mého syna?! Jak to, že můj syn nebyl diagnostikován a nedostává odpovídající medikaci?! Jak to, že nikdo neřeší zdravotní stav mého syna?!

  Za C. Jak to, že nebyl můj syn převezen do Věznice na Pankráci v Praze z důvodu operace či do nemocnice, kde by mu byl zákrok i s léčbou proveden?! Jak to, že nebyla mému synovi provedená operace a zákrok, který akutně potřebuje a, bez kterého je v ohrožení života?!

  Za D. Jak to, že věznice dopustila, aby se zdravotní stav mého syna zanedbal a zhoršil a ohrozil mého syna bezprostředně na životě?!

  Za E. Jak to, že věznice ohrozila mého syna na duševním zdraví a způsobila mu psychické trauma a jak to, že nikdo neřeší duševní zdraví a duševní stav mého syna?! Proč nikdo neřeší, že se můj syn z toho, že věznice zanedbala jeho léčbu a neumožnila mému synovi operaci a řádnou medikaci, čím se zhoršil zdravotní stav mého syna, tak můj syn z toho začal mít i psychické problémy, duševní problémy a další poruchy, také se začal sebepoškozovat, má deprese, trauma a sebevražedné tendence, přesto synovi není věnována žádná lékařská péče ani ta psychologická/psychiatrická/terapeutická a sociální péče, já se jako matka ptám, jak je to možné?!

  Za F. Jak to, že věznice dopustila, aby můj syn a další vězni, byli bezprostředně ohroženi Hepatitidou, Covid-19 a dalšími infekčními nebezpečnými nemoci?!

  Za G. Jak je možné, že mého syna napadají vychovatelé, dozorci, bachaři a vězeňská služba a to, i přes synův zdravotní stav a duševní psychický stav?! Jak to, že mého syna napadá personál vězeňské služby, tak i zdravotní tým věznice?! Jak je možné, že lékař napadl mého syna a dal mu ránu pěstí na žebra, i když zná synovu diagnózu, kterou ignoruje a ještě mého syna napadá jak fyzicky, tak psychicky, a mentálně jej deprimuje, jak je to možné ve 21. Století?! Jak to, že se na mém synovi dopouštějí hrubého násilí, a to jak ve fyzické, tak o v psychické formě?! Jak to, že je můj syn využíván/zneužíván a šikanován a není mu poskytnuta řádná lékařská péče?!

  Za H. Můj syn má na vše důkazy a lékařské zprávy, výpisy z lékařské karty a z lékařské dokumentace, proto já i můj syn, žádáme, aby byla mému synovi provedená kompletní odborná lékařská prohlídka (v nemocnici Plzeň či v Praze) a kompletní lékařská zpráva, také, aby byla synovi udělána kompletní diagnostika a aby, na syna byl napsán odborný lékařský posudek o jeho celkovém zdravotním stavu, dále, aby byl synovi udělán kompletní krevní rozbor a veškeré testy a další odborná vyšetření, dále já s mým synem, požadujeme, aby syn dostal svou medikaci, své léky a také, aby dostal svou dietu a řádné stravování podle synovi diagnózy, dále požadujeme, aby byli synovi udělány všechny potřebné lékařské zákroky a operace, které má mít a bez, kterých se ocitá v ohrožení života a v nelidských bolestech, které vedou k psychickým problémům mého syna. Také požadujeme, aby synovi bylo poskytnuto kompletní psychologické a psychiatrické i terapeutické vyšetření, a aby se synovi dostala kompletní psychologická a psychiatrická diagnostika a péče i léčba, také požadujeme, aby synovi byl udělán kompletní psychologický i psychiatrický lékařský posudek, a aby synovi byla poskytnuta řádná medikace i sociální a psychologická/psychiatrická terapie. Dále samozřejmě požadujeme, aby vše bylo řádně prošetřeno a vyšetřeno, a aby jsme se synem byli o průběhu vyšetřování i závěru vyšetřování informováni, ale především požadujeme, aby synovi byla poskytnuta řádná lékařská péče a důstojné zacházení a vše, co bylo již výše uvedeno.

  P.S.: Myslím si, že lékařství a lékařská péče ve věznicích by měla mít lepší úroveň, měla by zajisté projít reformou, vězni jsou lidé, nikoliv dobytek na porážku, nejsou to laciné kusy masa ani pokusní laboratorní králíci, a lékaři by se podle toho měli chovat, jsou to lékaři nikoliv řezníci či veterináři, i když se možná kdejaký veterinář chová ke zvířatům lépe než vězeňští lékaři ke svým klientům/pacientům, navíc každý má právo na lékařskou pomoc a péči, a každý má právo na důstojné zacházení, nejsme ve středověku, žijeme ve 21. Století. Vězení nejsou lázně, ale také by se lékaři měli chovat podle lékařské etiky a ctít Hippokratovu přísahu a lékařské tajemství a mít určitý vztah k pacientům/klientům, lékař by měl být lékař a řezník by měl být řezník. Lékaři by se měli k lidem/pacientům/klientům chovat a přistupovat s úctou a pokorou a respektem, a hlavně s lidskosti a empatii, slušně, na úrovni a je jedno, jestli je to vězeň, žena, dítě, Asiat, Afroameričan, Australan, Evropan, Rom, míšenec či, jakou má náboženské vyznání či orientaci… Lékařská péče ve věznicích by se měla zlepšit a projít velkou změnou – reformou. Lékaři by měli být stále lékaři, ať již pracují kdekoliv a v jakémkoliv zařízení, a měli by se snažit pomoci pacientovi a uzdravit jej, vyléčit jej a ulevit mu od bolesti, a pomoci mu, ale to je můj osobní názor jakožto matky, která vidí a ke svědkem toho, že její syn ve vězení umírá a jeho zdravotní i psychický stav se stále zhoršuje, syn upadá po psychické stránce do agónie a letargie, jeho zdravotní stav je velmi vážný.

  Doufám, že se vše vyřeší.
  Prosím a děkuji Vám za pochopení.
  S pozdravem
  Paní Libuše Floriánová, matka Petra Floriána,
  Syn se připojuje k mé žádosti a žádá o okamžité řešení situace.“

  • obase.cz

   (20.8.2021 - 13:34)

   Dobrý den. Váš dotaz je velice komplexní. Odpovím Vám do mailu. O.

 • Pavol

  (18.8.2021 - 11:40)

  Zdravím vás, chci se vás všech zeptat, jestli vám nebo vašemu blízkému byl doručen někdy rozsudek, a již v samotném rozsudku byla uvedena výzva k nástupu trestu nebo vám to přišlo odděleně?

 • Dubnicka

  (18.8.2021 - 23:42)

  Dobrý den prosím chtela jsem se zeptat přítel přestehoval z heřmanic do Příbram poslala jsm mu kredit jenže jsem dala jiné číslo účtu číslo účtu je přímo z Příbram dala jsem tam jeho Datum narození a variabilní symbol ten co ta měl když už bych v heřmanic a tak si nejsem jistá jestli dostane ten kredit děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (20.8.2021 - 13:36)

   Dobrý den. V takovém případě je třeba kontaktovat vaší banku. O.

 • Marie

  (31.8.2021 - 13:41)

  Dobrý den, prosím chtěla bych se zeptat ohledně posílání peněz na nákup a telefon. Na nákup používám účet:
  6015-20632881/0710 – nyní jsem se dočetla že je účet jiný. Na telefon používám účet: 4948571359/0800 – a na tento účet mně nejdou peníze odeslat. Prosím, zda je možné upřesnit čísla účtů. Jedná se o věznici v Drahonicích. Děkuji,

  • obase.cz

   (2.9.2021 - 9:14)

   Dobrý den. Vězeňské služba zatím nezverejnila žádné jiné číslo účtu pro zasílání peněz do věznice Drahonice. Pokud jde o telefonování, doporučuji dobíjení prostřednictvím platební karty. Je to velmi jednoduché a kredit je načtený okamžitě. O.

 • Katapetr

  (9.9.2021 - 3:04)

  Dobrý den děkuji za odpověď ale ráda by věděla priblizni info. O propouštění vězňů jestli bude do toho konce roku,neboli ta amnestie pro vězně tak jak jse povídá a píše se otom že by mnela být 1.ledna děkuji za odpověď

 • K.

  (9.9.2021 - 7:16)

  Vězeň ve věznici Horní Slavkov hledá slečnu/ženu na dopisování popřípadě telefonování/volání.
  Kontakt na Vězně ve věznici Horní Slavkov, který by si rád psal i popřípadě volal se ženou či slečnou: Patrik Csonka, 30. 03. 1994, věznice Horní Slavkov, oddělení A2. Hasičská 785, 357 31 Horní Slavkov.
  Vše je o společné domluvě, dobrovolnosti a vzájemné komunikaci, dohodě.
  Z výkonu trestu odnětí svobody má být propuštěn v dubnu 2022.
  https://www.facebook.com/patrik.csonka.735 – Odkaz na jeho Facebookový profil.

 • Tereza

  (9.9.2021 - 15:17)

  Dobré odpol chtěla jsem se zeptat jenom na mojeho přitele Štefana Virága jak to snim vipada z jeho chovánim atd diki fajmoová

  • obase.cz

   (9.9.2021 - 23:25)

   Dobrý den. Informace o konkrétních odsouzených nemáme. Je mi líto. O.

 • Lucie

  (21.9.2021 - 10:26)

  Dobrý den, chci se zeptat? Přítel byl v Lbc na vazbě, odkud mi poslal balicenku na 5kilovy balík.. Jenže mezitím, než jsem balík chtěla odeslat, byl převezen do věznice Odolov.. Je možné, poslat ten balík s balicenkou poslánou z Liberce?

  • obase.cz

   (22.9.2021 - 19:59)

   Dobrý den. Ano je to možné. O.

 • Mariana

  (26.9.2021 - 15:04)

  Dobrý den, měla bych na Vás dotaz.
  Přítel byl propuštěn z vazební věznice na 1/3. S tím, že dostal 2 roky podmínku . Výživné platil pravidelně , ale po menších částkách. Před cca 5 měsíci mu skončila 2 léta podmínka. A minuly týden, když si volal na okresní soud, řekly mu , že bude mít soud. Myslíte si, že by ho mohli opět zatknout? Předem děkuji za odpověď

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.