Diskuze k věznicím

Diskuze o věznicích, vězeňské fórum

Jak to chodí ve vězení, pište, co Vás o věznicích a životu v nich zajímá, sdělujte své zkušenosti a pomáhejte nám poskytovat pravdivé informace z věznic. Bez Vás všech to nejde, jako se mění vše na svobodě, stejně tak se mění i situace ve věznicích samotných, proto jsme rádi za jakoukoli informaci do diskuze. Vězeňské fórum tvoříte vy všichni, proto nám zbývá jen slib, že se budeme snažit odpovídat co nejdříve (v řádu hodin).

Volné fórum

 

Největší diskuzní vlákna:

Co nedělat (když mám někoho v base)

Jak vypočítat půlku

Když musíte do vězení

Mukl servis

Návštěvy ve vězení

Odpovídá právník

Podmíněné propuštění

Přemístění do jiného vězení

Vězeňská seznamka

Žádost o podmíněné propuštění

Starší dikuze (do r. 2017)

3 457 komentáře v “Diskuze k věznicím

 • Mgr. Radka xxx

  (29.8.2023 - 13:25)

  Dobrý den všem,
  včera jsem si přečetla „Monitoring vězeňství v České republice říjen 2022 – leden 2023“. Celou zprávu o stavu našeho vězeňství najdete na stránkách:
  Vytvořil :
  Český helsinský výbor, z.s.
  Štefánikova 216/21, Praha 5
  Web: http://www.helcom.cz
  E-mail: info@helcom.cz

  Ráda bych k této zprávě, která hodnotí jednotlivé oblasti týkající se našich věznic…od zdravotní péče, hygienické podmínky odsouzených, stravu…až po nárokové balíky a ne všude povolené hygienické balíky, napsala, že děkuji autorům této hodnotící zprávy – místopředsedovi předsednictva Českého helsinského výboru Miroslavu Krutinovi a kolektivu autorů – za objektivní popis života odsouzeného v našich věznicích. Vím, o čem mluvím, protože mám ve věznici blízkého člověka a to, co jsem doposud slyšela a viděla, je opravdu velmi smutné… Každé slovo, které je napsané ve zprávě Českého helsinského výboru, bych podepsala s naprosto čistým svědomím. Já nedokážu asi nikdy pochopit, že odsouzení, ať už muži, ale zejména ženy v ženské věznici, nemají státem zajištěnou základní hygienu = konkrétně, že si nemohou koupit toaletní papír nebo ženy menstruační potřeby !!! To je něco tak příšerného! Vypadá to, že se nacházíme stále v tomto ohledu ve Středověku! A co hůř…některé věznice neumožňují zasílání hygienických balíků – připadá vám to, OBASE.cz, normální? Mně osobně je z toho všeho zle…a na vině je jednoznačně stát = vládnoucí garnitura. A víte proč? Protože odsouzení, je úplně jedno kdo a za co, pro ně prostě přestávají být lidské bytosti, hlavně, že jsou uklizení někam, kde na ně vlastně každý zapomene…
  V médiích se v současné době hodně hovoří o nulové možnosti dodržovat základní hygienu, protože spousta odsouzených prostě nemá finanční prostředky – žádné! Od státu dostávají 100 Kč na měsíc, přičemž dámské hygienické potřeby stojí 1 balení/90 Kč ve vězeňské kantýně…ano, báječný pokrok, možná se tato částka zvýší na 150 Kč/měsíčně – BRAVO vládo! Co kdyby se konečně někdo zamyslel a koupil všem ženám ve věznicích tzv. „menstruační kalíšek“, dnes už pro mladé ženy běžná pomůcka a velmi vyhovující! Takový „kalíšek“ stojí cca 700,- Kč, je na mnoho použití, udržuje se v čistotě jednoduchým způsobem (stačí obsah vymýt horkou vodou – zjednodušeně řečeno) a jede se dál… Kolik je žen v našich věznicích – 2 500 žen? Jistě by se tyto finanční prostředky našly. Nebo ať jsou povoleny hygienické balíky, příbuzní by jistě svým blízkým z velké části tyto věci koupili a poslali…a stát by se měl postarat o ty odsouzené, kteří opravdu nikoho nemají. A toaletní papír? Jedna role na měsíc? Dala bych našim vládním činitelům také příděl jednu roli na měsíc! A proč jsou všichni odsouzení bezzubí? To proto, že je nulová zdravotní péče o ně…a tristní nedostatek zaměstnanců všeho druhu ve věznicích…a tak bych mohla pokračovat. Smutek a zase jen smutek…je mi líto všech zaměstnanců VS ČR, kteří musí nahrazovat chybějící kolegy…Nezlobte se na mě, ale opravdu Středověk … Držte se všichni!

  • Eva

   (12.9.2023 - 9:52)

   Dobrý den tuhle zprávu jsem nečetla,ale souhlasím s vámi. Mám tam přítele a to co slyším jak se k nim chovají , hážou všechny do jednoho pytle a chovají se k nim jako ke kusu hadru je hnus. Jasně najde se tam pár zaměstnanců co jsou normální a naopak se snaží těm co jsou tam za blbosti a snaží se ze všech sil aby je pustily dřív ven pomoct,ale to spočítám na prstech jedné ruky.

   • Veronika

    (20.9.2023 - 15:58)

    Dobrý den, taky mám nebo měla jsem jednoho kamaráda a jednu kamarádku ve vězení a víte o tom, že tam nejsou za odměnu, ale že je to vězení? Hodně se o to zajímám, viděla jsem docela dost dokumentů u celého světa a české věznice jsou opravdu krásné oproti tomu.

 • Anna Pohlodkova

  (7.9.2023 - 8:47)

  Dobrý den chtěla bych se zeptat mám syna ve věznici je prvotrest píše se že může žádat na P.P.1/3 syn má 2 diferenčku ptal se vychovatele jestli může žádat o .p.p1/3 má trest 4 roky sedí rok a pět měsíců vychovatel mu odpověděl že nemuze může tedy žádat nebo ne ? Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (25.9.2023 - 16:50)

   Dobrý den. Záleží, za co je odsouzený. O.

 • Soňa

  (13.9.2023 - 7:59)

  Dobrý den, měla bych dotaz, jak fungují reálně návštěvy za branou. Přítel je v B a příští měsíc na projít extra morálkou a na základě toho, budou 3h návštěvy venku. Pak 5h,podle čeho se určují počty hodin atd. Do konce trestu má 1r.

 • Anonym

  (13.9.2023 - 12:02)

  Prvni hovor z kriminalu ? Oni mu nechaji zavolat? Nebo mu mame poslat love na nekam aby mohl volat?

 • Daisy

  (21.9.2023 - 22:24)

  Dobrý den, chci se zeptat přítel dostal trest 30 měsíců. Neproměnili mu ještě podmínku. Ale už je ve výkonu trestu. Je možné, že tu podmínku nepromění?

  • Karlos

   (22.9.2023 - 9:51)

   Dobrý den, podmínku mu mohou, ale také nemusí proměnit kdykoliv během výkonu trestu. Někdy se to řeší trestním příkazem, někdy je klasické veřejné jednání.

 • Remata

  (24.9.2023 - 22:39)

  Mam.peitele v base kynspwrk nekurak ted uz byvaly fetak zujeme spolu skoro 6 lwt uklouzl..je vtipne zw ti.co neco zkrqdou kvuli jidlu zavvretenna ti co vrazdi hej uvedomte si kolik.vas stoji premistit vezne ohlwdne soudu muj.kynspwrk do.ov.protom by.mohl.byt v hernanicich…609km muj.pritel nq soufy.do voti do vsetina a chcete at.vezni kaji rodinou.podporu jak si to taky nekdy precti.dej si.obase .czted vas prosim.dusan.laurinec 4.5 1975 spo prosim

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.