Věznice Horní Slavkov

Adresa věznice Horní Slavkov

Vězeňská služba ČR
Věznice Horní Slavkov
Hasičská 785
357 31 Horní Slavkov

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

Neuvádí

Místně příslušný soud (pro podání PP, či přeřazení)

Okresní soud v Sokolově

K. H. Borovského 57, 356 01 Sokolov

Vaše hodnocení  3,1 (3 hodnotitelé)

 hodnocení Obase

Telefonní ústředna:+420 352 660 111

Web věznice Horní Slavkov:

http://www.vscr.cz/veznice-horni-slavkov-74/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha, vysoký stupeň střežení

Kapacita: 710

Vaše hodnocení k 13.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Horní Slavkov 4 3,5 3,7 3 4,8 3,3 3,7 4,3 3,7 ne ano ne

Průměrná úspěšnost podání žádosti o podmíněné propuštění v r. 2020  20,7 %

 

Shrnutí:

Dlouhodobě nejhorší ze všech věznic v ČR. Umísťují se sem, především problémoví odsouzení a můžou Vás sem poslat pokud někoho hodně naštvete. Pro prvovězněného je to peklo. Jediná možná záchrana je, dostat se na údržbu věznice, případně na nekuřácký oddíl.

Co se ovšem týká komunikace s věznicí, je na nejlepší úrovni.

 

Věznice Horní Slavkov-oficiálně

(čerpáno z www.vscr.cz)

je určena pro výkon trestu odnětí svobody dospělých mužů a je profilována pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených zařazených do typu věznice s ostrahou, včetně doživotního trestu. Celková normová ubytovací kapacita činí 710 osob. Ve věznici je zřízeno specializované oddělení pro odsouzené s poruchou duševní a poruchou chování, výstupní oddělení a oddělení se zesíleným stavebně technickým zabezpečením pro odsouzené zařazené do typu věznice se zvýšenou ostrahou, ostrahou a dozorem.

Adresa:

Vězeňská služba ČR

Věznice Horní Slavkov

Hasičská 785

357 31 Horní Slavkov

Tel.:  + (420) 352 660 111

Fax:  + (420) 352 660 211

Nástupní oddělení

Po přijetí do věznice se nově přijatí odsouzení ubytují odděleně od ostatních odsouzených, a to v nástupním oddělení. Délka pobytu na tomto oddělení zpravidla nepřevyšuje dva týdny. Odsouzení se seznamují se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody, řádem výkonu trestu, s obsahem vnitřního řádu pro odsouzené této věznice a s prostředím, ve kterém bude trest vykonávat.

Dále se provede proškolení v oblastech: bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, manipulace s vlastními finančními prostředky, způsobu dostupnosti a zabezpečování zdravotnické péče, stanovených opatření v protidrogové prevenci, materiálního vybavení a stravovacích náležitostí, možnosti a způsobu zařazování do pracovního procesu, možností řešení osobních a sociálních problémů s příslušnými zaměstnanci věznice, o možnostech a způsobech řešení při vlastní žádosti o přemístění. O seznámení a provedením poučení se provede záznam v osobní kartě odsouzeného, který jej stvrdí svým podpisem.

V průběhu zařazení v nástupním oddělení zpracuje odborná komise komplexní zprávu o odsouzeném a návrh programu zacházení s jeho osobou. Po zpracování komplexní zprávy a programu zacházení je odsouzený předvolán před odbornou komisi, která s ním projedná obsah programu zacházení, a určí vychovatele, kterému bude svěřen do péče.

Výstupní oddělení

ve zdejší věznici realizuje svou činnost v souladu se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody. Cílem pobytu odsouzených na tomto oddělení je zajištění plynulého přechodu jedince z vězeňského prostředí do společnosti po dlouhodobém pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody, a to zejména formou vytváření a prohlubování návyků a dovedností potřebných pro pozitivní přístup k životu na svobodě.

Umístění odsouzeného do výstupního oddělení je realizováno na návrh odborných zaměstnanců po schválení ředitelem věznice. Dle platných norem jsou zde umisťováni odsouzení, kteří mají delší trest než 3 lety a ti, kterým je třeba pomáhat při vytváření příznivých podmínek pro samostatný způsob života a odsouzení před eventuelním podmíněným propuštěním, zpravidla 6 měsíců před očekávaným skončením výkonu trestu.

Výstupní oddělení ve věznici má vybavení internátního typu s televizorem na každé ložnici. Součástí je mimo ubytovacích prostor kulturní místnost, sušárna, kuchyňka a prostor pro stolování vybavený stolním prádlem, porcelánovým nádobím, el.sporákem, chladničkou, mikrovlnou troubou s možností přípravy teplých i studených pokrmů a víceúčelová terapeutická místnost, kde se provádí speciální , výchovné a terapeutické aktivity. K realizaci sebeobslužných činností je dále vybaveno výstupní oddělení v samostatné místnosti přístroji, prostředky a pomůckami pro praní, žehlení, sušení prádla a dalšími pomůckami pro úklid. Chod života tohoto oddělení , činnost zde umístěných odsouzených a jejich podíl na řešení otázek souvisejících se životem ve věznici se řídí časovým rozvrhem dne, plánem realizace programu zacházení s odsouzenými stanovovaným po kalendářních týdnech. Při realizaci programu zacházení s odsouzenými je dbáno na individuální přístup za účasti a vzájemné spolupráce odborných zaměstnanců. Jejich každodenní potřeby zajšťuje vychovatel, speciální pedagog, sociální pracovník, psycholog, pedagog volného času a stálá dozorčí služba.

V souladu s § 53 odst.6 ŘVTOS jsou realizovány extramurální aktivity s odsouzenými, které je s ohledem na délku trestu nutno formou kontaktu s civilním světem připravit na život po výkonu trestu odnětí svobody za doprovodu zaměstnanců věznice.

95 komentáře v “Věznice Horní Slavkov

 • Iva

  (4.12.2023 - 12:50)

  Dobrý den chci se zeptat jak probíhají návštěvy v Horním Slavkově. je tam třeba nějaký automat nebo tak něco? děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (6.12.2023 - 19:04)

   Dobrý den, automat na kávu a nějaké sladkosti tam je. Ale pouze pro návštěvy. O.

 • Jana

  (19.12.2023 - 19:48)

  Dobrý den,prosím,chci se zeptat,muj syn je u Vás jako odsouzený,byla mu zjištěna vada očí,v Pražské klinice,má papírově výsledky vyšetření,přichází o zrak a v brzké době bude uplně slepý….Nelze vadu léčit…Nesmí být ve styku s kuřáky…také si psal X krát žádost k lékaři a nebylo mu vyhověno,….Mívá silné bolesti….Prosím o POMOC…Nebo kam se obrátit…????Děkuji

  • obase.cz

   (26.12.2023 - 20:56)

   Dobrý den. Nekomunikujete s věznicí. Každopádně jako nekuřák má právo být oddělený od kuřáků. Pokud je mi známo, tak ve věznici Horní Slavkov je nekuřácké oddělení. O.

   • Petr

    (13.1.2024 - 22:23)

    Ano, věznice mají nekuřácké oddíly, ale ty nejsou nafukovací, takže může čekat klidně do konce trestu než se na na něho dostane. Přece z nekuřáckého oddílu někoho nevyřadí jen proto, aby se tam někdo jiný dostal. Nebo tam mají spát na podlaze? ANo, právo na umístění na nekuřácký oddíl sice mají, ale pokud to neumožnuje kapacita, tak prostě mají smůlu

    • obase.cz

     (16.1.2024 - 18:18)

     V tom se mýlíte. Věznice je povinna, zajistit, aby byl oddělený od kuřáků. O.

 • Jana

  (29.12.2023 - 19:53)

  Dobrý den,prosím jak je to ve věznici Horní Slavkov s lékařem?Muj syn má závažné zdravotní problémy X krát žádal k lékaři a není zpětná reakce…Nikoho nic nezajímá…Děkuji za rady a odpověd.

  • obase.cz

   (3.1.2024 - 9:20)

   Dobrý den. Není jiná mužnost, než žádat dál. O.

 • Anonym

  (5.4.2024 - 1:35)

  Romské ghetto

 • Edita

  (19.5.2024 - 18:09)

  Dobrý den,chci se zeptat.Přitel seděl ve Slavkově pak ho pustili a teď je tam z5 ve výkonu trestu.Pred tím jsem tam jezdila na návštěvy bez nějakého čestného prohlášení o tom že jsem jeho přítelkyně a teď mi volal s tím že mám poslat čestné prohlášení o tom že jsem jeho přítelkyně.Jak je to možné??? prosím a děkuji

  • obase.cz

   (29.5.2024 - 11:54)

   Dobrý den. Každá věznice má jiná pravidla, a ta se mohou v průběhu času měnit. O.

 • Andrea

  (22.5.2024 - 7:02)

  Dobrý den
  Prosím dnes převezli do Horního Slavkova mého kamarada…je tam oddělení pro prvotrestany? Nebo ho dají mezi ty nejhorší co tam jsou?
  Všude čtu že to je nejhorší kriminál tady…..je nekonfliktní mám o něho strach je možný že to tam zvládne nebo je to tam opravdu takova hrůza?
  Děkuji budu ráda za každé info ….

  • obase.cz

   (29.5.2024 - 12:00)

   Dobrý den. Jednoduché to mít nebude, ale zvládne to. O.

  • Monika

   (10.7.2024 - 18:01)

   Mame to iste.Partner nie je nebezpecny recidivista, idu ho tam.prevazat, odsudeny na 8! Rokov vrajnza neplatenie DPH. Bez relevantnych dokazov. Doabetik glykemie okolo 22 mmol s diabetickou nohou. Zdravie poskodene po zarknuti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.