Věznice Horní Slavkov

Adresa věznice Horní Slavkov

Vězeňská služba ČR
Věznice Horní Slavkov
Hasičská 785
357 31 Horní Slavkov

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

Neuvádí

Místně příslušný soud (pro podání PP, či přeřazení)

Okresní soud v Sokolově

K. H. Borovského 57, 356 01 Sokolov

Vaše hodnocení  3,1 (3 hodnotitelé)

 hodnocení Obase

Telefonní ústředna:+420 352 660 111

Web věznice Horní Slavkov:

http://www.vscr.cz/veznice-horni-slavkov-74/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha, vysoký stupeň střežení

Kapacita: 710

Vaše hodnocení k 13.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Horní Slavkov 4 3,5 3,7 3 4,8 3,3 3,7 4,3 3,7 ne ano ne

Průměrná úspěšnost podání žádosti o podmíněné propuštění v r. 2020  20,7 %

 

Shrnutí:

Dlouhodobě nejhorší ze všech věznic v ČR. Umísťují se sem, především problémoví odsouzení a můžou Vás sem poslat pokud někoho hodně naštvete. Pro prvovězněného je to peklo. Jediná možná záchrana je, dostat se na údržbu věznice, případně na nekuřácký oddíl.

Co se ovšem týká komunikace s věznicí, je na nejlepší úrovni.

 

Věznice Horní Slavkov-oficiálně

(čerpáno z www.vscr.cz)

je určena pro výkon trestu odnětí svobody dospělých mužů a je profilována pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených zařazených do typu věznice s ostrahou, včetně doživotního trestu. Celková normová ubytovací kapacita činí 710 osob. Ve věznici je zřízeno specializované oddělení pro odsouzené s poruchou duševní a poruchou chování, výstupní oddělení a oddělení se zesíleným stavebně technickým zabezpečením pro odsouzené zařazené do typu věznice se zvýšenou ostrahou, ostrahou a dozorem.

Adresa:

Vězeňská služba ČR

Věznice Horní Slavkov

Hasičská 785

357 31 Horní Slavkov

Tel.:  + (420) 352 660 111

Fax:  + (420) 352 660 211

Nástupní oddělení

Po přijetí do věznice se nově přijatí odsouzení ubytují odděleně od ostatních odsouzených, a to v nástupním oddělení. Délka pobytu na tomto oddělení zpravidla nepřevyšuje dva týdny. Odsouzení se seznamují se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody, řádem výkonu trestu, s obsahem vnitřního řádu pro odsouzené této věznice a s prostředím, ve kterém bude trest vykonávat.

Dále se provede proškolení v oblastech: bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, manipulace s vlastními finančními prostředky, způsobu dostupnosti a zabezpečování zdravotnické péče, stanovených opatření v protidrogové prevenci, materiálního vybavení a stravovacích náležitostí, možnosti a způsobu zařazování do pracovního procesu, možností řešení osobních a sociálních problémů s příslušnými zaměstnanci věznice, o možnostech a způsobech řešení při vlastní žádosti o přemístění. O seznámení a provedením poučení se provede záznam v osobní kartě odsouzeného, který jej stvrdí svým podpisem.

V průběhu zařazení v nástupním oddělení zpracuje odborná komise komplexní zprávu o odsouzeném a návrh programu zacházení s jeho osobou. Po zpracování komplexní zprávy a programu zacházení je odsouzený předvolán před odbornou komisi, která s ním projedná obsah programu zacházení, a určí vychovatele, kterému bude svěřen do péče.

Výstupní oddělení

ve zdejší věznici realizuje svou činnost v souladu se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody. Cílem pobytu odsouzených na tomto oddělení je zajištění plynulého přechodu jedince z vězeňského prostředí do společnosti po dlouhodobém pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody, a to zejména formou vytváření a prohlubování návyků a dovedností potřebných pro pozitivní přístup k životu na svobodě.

Umístění odsouzeného do výstupního oddělení je realizováno na návrh odborných zaměstnanců po schválení ředitelem věznice. Dle platných norem jsou zde umisťováni odsouzení, kteří mají delší trest než 3 lety a ti, kterým je třeba pomáhat při vytváření příznivých podmínek pro samostatný způsob života a odsouzení před eventuelním podmíněným propuštěním, zpravidla 6 měsíců před očekávaným skončením výkonu trestu.

Výstupní oddělení ve věznici má vybavení internátního typu s televizorem na každé ložnici. Součástí je mimo ubytovacích prostor kulturní místnost, sušárna, kuchyňka a prostor pro stolování vybavený stolním prádlem, porcelánovým nádobím, el.sporákem, chladničkou, mikrovlnou troubou s možností přípravy teplých i studených pokrmů a víceúčelová terapeutická místnost, kde se provádí speciální , výchovné a terapeutické aktivity. K realizaci sebeobslužných činností je dále vybaveno výstupní oddělení v samostatné místnosti přístroji, prostředky a pomůckami pro praní, žehlení, sušení prádla a dalšími pomůckami pro úklid. Chod života tohoto oddělení , činnost zde umístěných odsouzených a jejich podíl na řešení otázek souvisejících se životem ve věznici se řídí časovým rozvrhem dne, plánem realizace programu zacházení s odsouzenými stanovovaným po kalendářních týdnech. Při realizaci programu zacházení s odsouzenými je dbáno na individuální přístup za účasti a vzájemné spolupráce odborných zaměstnanců. Jejich každodenní potřeby zajšťuje vychovatel, speciální pedagog, sociální pracovník, psycholog, pedagog volného času a stálá dozorčí služba.

V souladu s § 53 odst.6 ŘVTOS jsou realizovány extramurální aktivity s odsouzenými, které je s ohledem na délku trestu nutno formou kontaktu s civilním světem připravit na život po výkonu trestu odnětí svobody za doprovodu zaměstnanců věznice.

64 komentáře v “Věznice Horní Slavkov

 • Kveta

  (10.10.2021 - 22:35)

  Dobrý den,
  rada bych se zeptala na hodnocení věznic? u Horního Slavkova je 5 co to znamená? znamená to 5 nejhorší a 1 nejlepší

  • obase.cz

   (15.10.2021 - 21:11)

   Dobrý den. 5 je nejhorší. O.

 • Anonym

  (25.10.2021 - 3:56)

  Ve slavkove tomu sefuji romove.. jejich lagr

  • Káča

   (2.11.2021 - 17:58)

   Dobrý den, chtěla bych se zeptat jestli je adresa věznice zde uvedená shodná s adresou na kterou doručí dopis vězni konkrétně uvězněnému zde,pokud to tu někdo ví prosím o odpověď už nevím kde se koho ptát, díky.

   • obase.cz

    (5.11.2021 - 20:23)

    Dobrý den. Ano jedná se o korespondenční adresu pro vězně. O.

 • Šari

  (18.11.2021 - 7:47)

  Dobrý den, je nějaká pravděpodobnost, že se vzhledem ke zhoršující pandemické situaci zruší návštěvy? Nejsou už tak nějak omezené? Je stále možnost objetí pro vítání a loučení se? Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (20.11.2021 - 9:42)

   Dobrý den. Pokud nebude vyhlášen výjimečný stav, tak zakázané být nemohou. Obětí bude omezené. O.

 • Kamila

  (29.12.2021 - 12:15)

  Hrozná věznice… Chtěla bych vidět ty machry v civilu… Hezký den

 • Anonym

  (25.1.2022 - 9:37)

  Asi nejhorsi veznice v cr.. oddil A 4.. katastrofa.. 80 % veznice Romove.. kdo je nemel rad a otevrel si hubu skoncil pobodany nožem..

  • Vladimír Vlad

   (9.4.2023 - 8:26)

   Zdravím, odseděl jsem tam ted nedávno pres 8 let, kdy jsem se v civilu uchytil a žijí již normálním životem.Pracuji ,splacim insolvence a dokonce jsem se i oženil.Slavkov me převychoval ! Vladimír Vlád S

 • Jirka

  (20.2.2022 - 3:13)

  Zdravím Vás, dostal jsem trest 6let,nástup mam 8.3. právě do této věznice. Jsem prvotrestaný a nekonfliktní člověk. Trest jsem dostal za nehodu, při které zemřel kamarád(spolujezdec). Mám vůbec šanci jako bílý tuto věznici přežít?

  • obase.cz

   (22.2.2022 - 20:06)

   Dobrý den. Ano máte. Věznice má oddělení pro prvotrestané. O.

   • Foxy

    (30.4.2022 - 18:49)

    Dobry den, Jirko,

    existuje program „Dopisovani s vezni“, ked budete vo vykonu trestu, tak sa na to popytajte. Robime to dobrovolne a ja som prave vcera poslala prvy list odsudenemu prave do Slavkova. Myslim, ze vo vazniciach to poznaju pod nazvom „Prvni vlastovka“. Mate tak moznost zostat v kontakte s vonkajsim svetom ak zostanete nahodou sam.

  • Anonym

   (8.4.2022 - 10:06)

   nebo s useknutou hlavou

 • Katrin

  (28.3.2022 - 17:14)

  Zdravim, lze v této věznici vést skype hovory? 1 navsteva do mesice a ostatni tydny 30 min skype?

  • obase.cz

   (31.3.2022 - 19:42)

   Dobrý den. Ano lze. O.

 • Zuzka

  (31.3.2022 - 23:38)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat přítel u vás sedí již 5 rokem chtěla jsem se zeptat zdali u vás Este ve věznici je nebo jestli byl eskortován do jiné jmenuje se Albert cicu narozen 1.11. u vás sedí od roku 2019 děkuji za blíží info

  • obase.cz

   (3.4.2022 - 19:41)

   Dobrý den. Je mi líto, ale informace o konkrétním odsouzeném nemáme. O.

   • Sylva

    (21.10.2022 - 19:23)

    Dobrý den,právě jsem se dozvěděla,že mého syna poslali do Horní Slavkov.A chtěl zůstat v Litoměřicích, nebo do Stráž nad Ralskem,jak je možné,ze ho dali až sem,tak daleko, když s tím ani nesouhlasil.Mam o něj opravdu strach,dozvěděla jsem se,že je to nejhorší věznice, jsem po mrtvici a teď nemůžu ani spát,nehledě,že ani takovou dálku nepojedu.Co mám udělat,aby ho převezli do Stráž pod Ralskem.

    • obase.cz

     (24.10.2022 - 19:34)

     Dobrý den. Vězeň si nemuze vybrat, kam bude umístěný. Je mi líto. Jedina cesta, jak může být přemístěn, je požádat o to samotbou věznici. O.

 • Barbora

  (4.8.2022 - 12:30)

  Dobrý den nemohu na grafu statistiky o PP najít H.Slavkov, jen vyřízení žádostí do 30dnů. Ani na PC to není v grafu. Mohu požádat o aktuální % PP.Děkuji Barča

  • obase.cz

   (9.8.2022 - 14:50)

   Dobrý den. Prosím otevřete si na větším display. O.

 • Barca

  (25.10.2022 - 19:47)

  Dobrý den,návštěvy s dětmi v Horním Slavkově nejsou vůbec adekvátní tomu co uvádí na svých stránkách, žádný dětský koutek tam není, možnost kontaktu odsouzeného s dětmi je podle uvážení daného dozoru, pokaždé jinak a i časově omezen, někdo 5minut, někdo 30 minut, jak je to možné když děti mají právo na přímí kontakt s otcem po celou dobu návštěvy. Když malej povikuje či zabuli je mi vytýkano že ruší ostatní návštěvy. Je to normální…?Absolutně neochota v přístupu děti na návštěvy, bylo mi řečeno že s detmi nemám chodit když se mi to nelíbí…chystám stížnost, pokud je někdo se stejnou zkušeností můžeme to poslat společně..

  • Michaela

   (13.12.2022 - 19:41)

   Dobrý den, jak je to dlouho co jste na návštěvě byla? Mám tam jet ve čtvrtek (Z Ústí nad Labem) s dětmi 5 a 2roky. Tak představa že jedu tolik km a pak po hodině odejdu protože to tam bude takhle mě děsí..

   • Barca

    (9.1.2023 - 0:07)

    Ahoj Míšo, tak jak jste z ladla návštěvu s detmi? Celou situaci jsem dotáhla až k ombudsmanovi, sepsala stížnost na ředitelství, a ejhle nastala změna, uprostřed místnosti velký koberec, možnost hraček..Mé děti byly mile překvapeni . A já s mužem taky, sice mu říkali že mu svou iniciativou, (stížnosti)dělám problémy, ale když nám budou pořád vyhrožovat aby nás umlčeli, tak se nic nezmění. Jsme v 21stoleti v Evropě, 33let po revoluci…tak by se melo něco změnit v přístupu ve věznicích…s mužem jsme rádi že děti při návštěvě si mohou hrát a nehulakaji nudou..

    • obase.cz

     (9.1.2023 - 4:58)

     Velmi děkuji za každého, kdo se nebojí a ozve. O.

   • Natálie

    (16.5.2023 - 20:42)

    Věznice není a ani by neměla být místem příjemným k životu. Pobyt ve vězení je trest a trest nemůže být příjemný, pak by se logicky ztratil jeho smysl.

    • obase.cz

     (17.5.2023 - 19:15)

     Je třeba si uvědomit, že nejde o to, zda je vězení příjemné, či nepříjemné. Ztráta svobody a kontaktu je nepříjemná vždy. Podstatné je, aby měl trest smysl. A ač se Vám to může zdát nelogické, čím nejpříjemnější vězení je, tím menší je pravděpodobnost nápravy pachatelů. Všechny relevantní moderní výzkumy to potvrzují. Zlo plodí zlo. O.

 • Barbora

  (9.1.2023 - 0:08)

  Ahoj Míšo, tak jak jste z ladla návštěvu s detmi? Celou situaci jsem dotáhla až k ombudsmanovi, sepsala stížnost na ředitelství, a ejhle nastala změna, uprostřed místnosti velký koberec, možnost hraček..Mé děti byly mile překvapeni . A já s mužem taky, sice mu říkali že mu svou iniciativou, (stížnosti)dělám problémy, ale když nám budou pořád vyhrožovat aby nás umlčeli, tak se nic nezmění. Jsme v 21stoleti v Evropě, 33let po revoluci…tak by se melo něco změnit v přístupu ve věznicích…s mužem jsme rádi že děti při návštěvě si mohou hrát a nehulakaji nudou..

  • Natálie

   (16.5.2023 - 20:55)

   nyní dálek tématu. Pokud si myslíte, že Vaše děti budou mít z věznice jakýsi zážitek, tak jste bohužel na omylu. Pro každé, takto staré dítě, to musí být obrovských traumatem, nehledě na prostředí věznice. Absolutně nechapu jak vůbec můžete dělat z věznice ve které si odpykávají např. vrazi svůj trest, dětský koutek 🙂 Jestliže se nechováte adekvátně ke zrovna sloužícímu střážníkovi, pochybuji, že on se bude chovat adekvátně k Vám. Jestliže na něj hulákáte stylem „NEMATE TO NA STRANKACH, TAKZE TO BUDE PODLE ME“ tak se ani nedivím, že Vašim dětem dovolí pouze 5 minut.
   S pozdravem a přáním krásného dne Natálie.

 • Zdena

  (15.3.2023 - 12:13)

  Dobrý den, ve věznici Horní Slavkov jsou návštěvy povoleny pouze v pracovním týdnu, nebo i o víkendech ?

  • obase.cz

   (15.3.2023 - 16:44)

   Dobrý den. Obvykle o víkendech. O.

 • Petr

  (19.4.2023 - 17:48)

  Dobrý den, chtěl bych se zeptat na vězně Ludvíka Zámečníka (Černého). Ať už na jeho zdravotní a psychický stav a jaká je třeba šance že by mohl být někdy propuštěn a jestli se to nějakým způsobem řeší nebo už je s tím smířený. Nedá se skoro nikde nic dohledat. Děkuji moc

  • obase.cz

   (19.4.2023 - 19:02)

   Dobrý den. Je mi líto, ale nepíšete do věznice. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.