Věznice Horní Slavkov

Adresa věznice Horní Slavkov

Vězeňská služba ČR
Věznice Horní Slavkov
Hasičská 785
357 31 Horní Slavkov

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

Neuvádí

Místně příslušný soud (pro podání PP, či přeřazení)

Okresní soud v Sokolově

K. H. Borovského 57, 356 01 Sokolov

Vaše hodnocení  3,1 (3 hodnotitelé)

 hodnocení Obase

Telefonní ústředna:+420 352 660 111

Web věznice Horní Slavkov:

http://www.vscr.cz/veznice-horni-slavkov-74/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha, vysoký stupeň střežení

Kapacita: 710

Vaše hodnocení k 13.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Horní Slavkov 4 3,5 3,7 3 4,8 3,3 3,7 4,3 3,7 ne ano ne

Průměrná úspěšnost podání žádosti o podmíněné propuštění v r. 2020  20,7 %

 

Shrnutí:

Dlouhodobě nejhorší ze všech věznic v ČR. Umísťují se sem, především problémoví odsouzení a můžou Vás sem poslat pokud někoho hodně naštvete. Pro prvovězněného je to peklo. Jediná možná záchrana je, dostat se na údržbu věznice, případně na nekuřácký oddíl.

Co se ovšem týká komunikace s věznicí, je na nejlepší úrovni.

 

Věznice Horní Slavkov-oficiálně

(čerpáno z www.vscr.cz)

je určena pro výkon trestu odnětí svobody dospělých mužů a je profilována pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených zařazených do typu věznice s ostrahou, včetně doživotního trestu. Celková normová ubytovací kapacita činí 710 osob. Ve věznici je zřízeno specializované oddělení pro odsouzené s poruchou duševní a poruchou chování, výstupní oddělení a oddělení se zesíleným stavebně technickým zabezpečením pro odsouzené zařazené do typu věznice se zvýšenou ostrahou, ostrahou a dozorem.

Adresa:

Vězeňská služba ČR

Věznice Horní Slavkov

Hasičská 785

357 31 Horní Slavkov

Tel.:  + (420) 352 660 111

Fax:  + (420) 352 660 211

Nástupní oddělení

Po přijetí do věznice se nově přijatí odsouzení ubytují odděleně od ostatních odsouzených, a to v nástupním oddělení. Délka pobytu na tomto oddělení zpravidla nepřevyšuje dva týdny. Odsouzení se seznamují se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody, řádem výkonu trestu, s obsahem vnitřního řádu pro odsouzené této věznice a s prostředím, ve kterém bude trest vykonávat.

Dále se provede proškolení v oblastech: bezpečnosti a ochrany zdraví při práci, manipulace s vlastními finančními prostředky, způsobu dostupnosti a zabezpečování zdravotnické péče, stanovených opatření v protidrogové prevenci, materiálního vybavení a stravovacích náležitostí, možnosti a způsobu zařazování do pracovního procesu, možností řešení osobních a sociálních problémů s příslušnými zaměstnanci věznice, o možnostech a způsobech řešení při vlastní žádosti o přemístění. O seznámení a provedením poučení se provede záznam v osobní kartě odsouzeného, který jej stvrdí svým podpisem.

V průběhu zařazení v nástupním oddělení zpracuje odborná komise komplexní zprávu o odsouzeném a návrh programu zacházení s jeho osobou. Po zpracování komplexní zprávy a programu zacházení je odsouzený předvolán před odbornou komisi, která s ním projedná obsah programu zacházení, a určí vychovatele, kterému bude svěřen do péče.

Výstupní oddělení

ve zdejší věznici realizuje svou činnost v souladu se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody. Cílem pobytu odsouzených na tomto oddělení je zajištění plynulého přechodu jedince z vězeňského prostředí do společnosti po dlouhodobém pobytu ve výkonu trestu odnětí svobody, a to zejména formou vytváření a prohlubování návyků a dovedností potřebných pro pozitivní přístup k životu na svobodě.

Umístění odsouzeného do výstupního oddělení je realizováno na návrh odborných zaměstnanců po schválení ředitelem věznice. Dle platných norem jsou zde umisťováni odsouzení, kteří mají delší trest než 3 lety a ti, kterým je třeba pomáhat při vytváření příznivých podmínek pro samostatný způsob života a odsouzení před eventuelním podmíněným propuštěním, zpravidla 6 měsíců před očekávaným skončením výkonu trestu.

Výstupní oddělení ve věznici má vybavení internátního typu s televizorem na každé ložnici. Součástí je mimo ubytovacích prostor kulturní místnost, sušárna, kuchyňka a prostor pro stolování vybavený stolním prádlem, porcelánovým nádobím, el.sporákem, chladničkou, mikrovlnou troubou s možností přípravy teplých i studených pokrmů a víceúčelová terapeutická místnost, kde se provádí speciální , výchovné a terapeutické aktivity. K realizaci sebeobslužných činností je dále vybaveno výstupní oddělení v samostatné místnosti přístroji, prostředky a pomůckami pro praní, žehlení, sušení prádla a dalšími pomůckami pro úklid. Chod života tohoto oddělení , činnost zde umístěných odsouzených a jejich podíl na řešení otázek souvisejících se životem ve věznici se řídí časovým rozvrhem dne, plánem realizace programu zacházení s odsouzenými stanovovaným po kalendářních týdnech. Při realizaci programu zacházení s odsouzenými je dbáno na individuální přístup za účasti a vzájemné spolupráce odborných zaměstnanců. Jejich každodenní potřeby zajšťuje vychovatel, speciální pedagog, sociální pracovník, psycholog, pedagog volného času a stálá dozorčí služba.

V souladu s § 53 odst.6 ŘVTOS jsou realizovány extramurální aktivity s odsouzenými, které je s ohledem na délku trestu nutno formou kontaktu s civilním světem připravit na život po výkonu trestu odnětí svobody za doprovodu zaměstnanců věznice.

25 komentáře v “Věznice Horní Slavkov

  Holomek Stanislav

  (18.3.2020 - 9:17)

  Čus Slavkov no popravdě sem nikdy do Slavkova nechtěl velký respekt, ale pokud nejste vyloženě blbec tak se nemusíte bat. Byl sem na F. Od. a nemůžu si nanic stěžovat doživotní vezni ok. A dozorci vám vysvětlí pravidla hry hned ze startu . Sedělo se mi tu nejlíp ze všech těch věznic kde jsem byl a nebylo jich málo prostě basa!!! A rada odeme je nepáchej tr činnost a nemusíš v base trpět když nato nemáš.

  Anonym

  (23.4.2020 - 11:21)

  prosim je u vas vezen jiri slaby a ky bude volny od barak joef

   Obase

   (23.4.2020 - 11:21)

   Dobrý den, takové informace nemáme.

   Fejn

   (2.2.2021 - 21:31)

   Jirka slabý, je dávno venku, ze Stráže pod Ralskem…dobrej chlap

   Erika Ladicova

   (8.5.2021 - 21:13)

   Je tam tet můj muž a říkal mi dnes do telefonu že tam prej naky vězni pobodali dalšího vězně že prej je to tam na Denim pořádku jen kvůli tomu že prej něco někomu dluzil

  Jecmen

  (14.7.2020 - 4:21)

  Nejhorší vězení v kterém jsem byl.
  Opravdu barák s označením písmena :A: je ubytovna s nejhoršími vězni které jiná věznice nechce.
  Převážně jsou to lide__ vězni z nedalekého města H.Slavkov a okolí.Na oddíle jsou ubytovaný celé rodinné klany kteří si dělají co chtějí.Byl jsem svědkem kdy takový to klan jiného odsouzeného zmlátili a rozslapli mu hlavu.A to jen proto že chtěli aby jim odevzdal celý barokový balík.Jednalo se hlavně o tabák a kávu.A takových akcí je ve Slavkově více.A co nato vězeňská stráž? Nic!!Jdou jim na ruku tak jako vychovatelé.Veznice jako taková není špatná ,ale lidé kteří tam vykonávají trest se chovají hůře než zvířata.Znasilneni a také souhlas k sexuálním hrátkám je na denním pořádku.Pokud jim nevyhovyte s kávou a tabákem ale také se zubní pastou nebo šamponem na vlasy tak si to prostě cenou sami. Oni jsou tam doma a vy jste povinni jim to dát.
  Já osobně jsem takové problémy snimi neměl ale byl jsem toho svědkem.Ve věznici jsou také jinae oddílu např. Jako je oddíl pro odsouzení kteří chtějí se sebou pracovat a do vězení se nechtějí už vracet.Takovy oddíl ve věznici Slavkov je a jsou tam velice kvalitní lidé(personál) kteří Svámí opravdu pracují a hlavně pomůžou vám najít problém , vás problém kvůli kterému se do vězení vracíte.A rádi pomáhají ho Svámí řešit zamyslet se nad sebou a začít na něm pracovat.
  Ano tento specializovaný oddíl pro poruchy chování je místo které mě pomohlo si srovnat priority a uvědomit si že život je o něčem jiném než je páchání trestné činnosti.Ze pravidla a povinnosti jsou úplnou součástí normálního života.

  Bohuslava

  (7.10.2020 - 17:18)

  Dobrý den dnes mi volal syn že by měl za měsíc být převezen do věznice nový Slavkov dnes mu to udělil vychovatel. Co mám udělat aby tam nemusel ma tam jít na nějakou léčbu nebo co po něm chtějí nechápu to je jedno. Syn je po těžké srážce automobilem v dětství a nesmí přijít k úrazu hlavy nebo jaký koliv zásah do hlavy. Co čtu recenze tak ve věznici jsou rvačky běžné pokud odsouzený nevyhovi někomu s odsouzených. Už teď ve věznici kde je byl syn napaden a pobodanej nožem už teď má strach do Slavkova být přeřazení a já jako matka mám také obavy. Co mám udělat proto aby tam nemusel děkuji

  Monika

  (23.10.2020 - 1:53)

  Ahoj prosím u vás ve věznici je můj druh Jaroslav miko prosím kontaktujte mě jestli je v pořádku deset dní se mi neozval. Prosím o odpověď 735969372 nebo na imail http://www.patriklasky9@seznam.cz. dekuji

   obase.cz

   (23.10.2020 - 5:57)

   Dobrý den. Nemáme informace tohoto tipu. Je mi líto. O.

  Zdeněk

  (6.11.2020 - 17:35)

  Je možné aby vězni volali z telefonu aniž by to věděli dozorci

   obase.cz

   (7.11.2020 - 8:40)

   Dobrý den. Tak samozřejmě je, ale je to dost nepravděpodobné. O.

  Ftanta

  (19.12.2020 - 12:10)

  Slavkov? Dobrý ale jsou tam idioti který jdou na ruku bachařum a ty pak dělají hovna muklové nedrží spolu a nahrávají bachařum dávají jim prostor mě to tam vyhovovalo práce dobrá režim taky a co potřebuješ seženeš a pár dobrých kluků tam je třeba Kuba a Tonda tímhle je zdravím

  František Hrubý

  (14.1.2021 - 21:23)

  Věznice vůbec neví co je to lékařská pomoc vězni nemají žádnou kontrolu žádnou péči jediný co doktor a sestry umí jsou psát kázeňský tresty já tam byl šest let a žádné preventivní prohlídky rentgeny prostě nic.Telefony nebo drogy za vše může vězeň a jen ten je potrestán ale kde to vzal nikoho nezajímá asi to tam dopravují ptáci nebo si to vězni chodí kupovat do Kauflandu?To asi ne!!! Věznice Horní Slavkov je jedna velká rodina a pravdu mají vždy jen uniformy ty jsou přeci nejchytřejší a nejčestnější ha ha měli by je taky prověřit vězni nikdy pravdu mít nemůžou a vždy to prohrajou i když je pravda jiná já dám někomu facku a dostanu 5let bachaři někoho stlučou a mají prémie takový lidi nás mají převychovat?Lidi nedivte se že se někteří vracejí není vše tak jak si přečtěte i uniformy dokážou přesvědčivě a věrohodně lhát …. Škoda slov ale přál bych si aby lidi opravdu viděli co se tam děje

  Franta.H.

  (2.2.2021 - 11:24)

  Věznice není schopna zvládnout situaci nakažených vězňů.Jsou pohromadě nakažení i zdraví vězni, nemají k dispozici lékaře, protože tam žádný není a vězni nemají šanci ani objednat si léky.Kam si můžou rodiny stěžovat?Nikam věznice vše popře a řekne, že má vše pod kontrolou.Doufám, že bude vše v pořádku a nebude potřeba dělat další kroky,ale i tak vše oznámim advokátovi, protože vězni mají svázané ruce.

  Fejn

  (2.2.2021 - 21:36)

  Horní Slavkov , nejobávanější věznice, mezi vězni. Viděl jsem na vazbě kluky co tam měli jet, moc nadšení z toho nebyli i když vážili 100 kg , prostě děs.

  Kaca Matos

  (16.2.2021 - 20:17)

  Dobrý den, ve věznici je momentálně vysoký počet nakažených, můj bratr se nám dlouho neozval, jak zjistím, že je v pořádku?, Dovolala jsem se a vychovatel tvrdí, že je vše v pořádku, nevěřím jim ani trochu, brácha volala každý den, peníze ma ?? Co mužem dělat???????

   obase.cz

   (17.2.2021 - 9:46)

   Dobrý den. Víc dělat nemůžete. Je mi líto. O.

    Nikola

    (28.2.2021 - 17:32)

    Dobrý den mám přítele v horním Slavkově a on mi vola normalne i Skype máme

    Erika Ladicova

    (8.5.2021 - 21:16)

    Je tam tet můj muž a říkal mi dnes do telefonu že tam prej naky vězni pobodali dalšího vězně že prej je to tam na Denim pořádku jen kvůli tomu že prej něco někomu dluzil

  Simona leskova

  (6.3.2021 - 22:48)

  Dobrý den mám uvést druha nikola lesko narozen 1.4.1995 prosím vast chtěla bich se zeptat jak to vipada z jeho zdravotním stavem prosím vast pane řediteli mohl byste mi dát vědět na cislo 605491117

   obase.cz

   (7.3.2021 - 19:15)

   Dobrý den. Je mi líto. Ale nepíšete di věznice. O.

  adela

  (21.4.2021 - 9:02)

  Dobrý den,dá se zjistit jestli je dušan černan ještě ve výkonu nebo už je puštěný ,potřebuji mu poslat duležitou zprávu.Děkuji babička

   obase.cz

   (22.4.2021 - 11:06)

   Dobrý den. Doporučuji napsat do věznice. V případě, že ve vězení nebude. Dopis se Vám vrátí. O.

  Zafod

  (22.4.2021 - 17:48)

  Bitcoin, kryptoměny http://www.bitsnoshit.com

  Jiří

  (15.5.2021 - 1:40)

  Tahle věznice je pravé peklo , odseděl jsem si už 15 let, auta, ublížení na zdraví, vyděračky apod . Byl jsem ve Valdicích , Bory, Rýnovice , Horní Slavkov.
  Je mi 38 let , mám 195 cm a 108kg , v kriminále jsem měl vždy respekt , ale nezneužíval jsem toho nikdy , nikdy jsem nikoho nešikanoval ,.ani nebylo potřeba okrádat prvolepenky. Vždy jsem si našel cestu , jak si vydělat a rozjet svoje kšefty. Poslední trest jsem začal v horním Slavkově, už od začátku jsem cítil , že tady bude problém. Šikana na každém oddělení, sexuální hnusy taky, buzny jedny. Cigáni tam tomu velí, jak jdeš proti nim máš problém. Zastal jsem se mladýho kluka 20 let, dělal koninu jedné cimře, ale už to přeháněli, vypleskal jsem barakovyho a to jsem neměl dělat. Počkali si na mě a dostal jsem klasickou ciganskou ferovku v 5 lidech, pak jsem si to s něma vyřídil a jednoho zmrda bodl do nohy. Tak jsem dostal další 4 roky a odvezli mě do Valdic , kde je to o proti Hornímu Slavkovu paráda. Každej ví kam patří.
  Takže pokud sedíte poprvé a nejste moc bojovej typ , určitě dělejte vše proto , aby jste se tam nedostal. Měli by s tím něco udělat ,. páč tam je to o život.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.