Věznice Oráčov

Adresa věznice Oráčov:

Vězeňská služba ČR
Věznice Oráčov
Oráčov 159
270 32 Oráčov

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-31526881/0710

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Rakovníku

Sixtovo nám. 76 269 23 Rakovník

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

  Vaše hodnocení  1,6 (1 hodnotitel)

 hodnocení Obase

 

Tel:

313 593 136

Web věznice Oráčov:

https://www.vscr.cz/veznice-oracov/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha (C)

 

Kapacita: 487

Vaše hodnocení ke 12.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Oráčov 3 2,3 2,6 2,7 5 3 2,5 3 2,6 ano ano ne

Větší míra násilí

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 –33%

 

Shrnutí:

Obecně vnímán jako jedna z nejhorších věznic.

K této věznici máme zatím jen minimum ověřených aktuálních informací, proto budeme rádi za podněty. Každopádně pátráme po ověřených zdrojích.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Prosím o vaše zkušenosti.

Diskuze k věznicím

Věznice Oráčov

(zdroj vscr.cz)

1.3.2012 21:36

Současná věznice je profilována jako věznice s ostrahou a oddělení s dozorem a je určena pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených mužů. Pro odsouzené jsou k dispozici specializovaná oddělení bezdrogové zóny, kde výchovnou činnost zajišťuje stálý tým vychovatelů a specialistů. Normová ubytovací kapacita je 487 míst.

Věznice Oráčov vytváří podmínky pro zaměstnávání odsouzených jednak v rámci vnitřního provozu a jednak smluvně u jiných subjektů. Část odsouzených pracuje při zajišťování služeb nezbytných pro chod věznice (např. kuchaři, skladníci, údržbáři, krejčí, obuvník, automechanik, knihovník, holič). Prostřednictvím hospodářské činnosti jsou smluvně s různými subjekty sjednávány pracovní příležitosti pro odsouzené ve věznici nebo mimo ni. Relativně stálá pracoviště uvnitř věznice jsou na dvou pracovištích při výrobě polotovarů a kompletace propagačních materiálů. V roce 2008 byla vystavěna výrobní zóna s 1 multifunkční halou ve které se provádí kompletace propagačních materiálů. Mimo objekt věznice jsou odsouzení zaměstnáni u firem, které provozují stavební a pozemní práce, údržbu a opravu komunikací.
Věznice Oráčov nabízí odsouzeným standardní pracovní i vzdělávací aktivity a speciálně výchovné postupy, které jsou nedílnou součástí Programů zacházení s odsouzenými. Standardní aktivity Pracovní aktivity jsou zaměřeny na vytváření a upevňování pracovních návyků a na zdokonalování se v manuálních zručnostech např. zahradnický kroužek, kroužek pracovních činností. V rámci pracovní terapie vězni vyrábějí především hračky a drobné předměty, které jsou předávány dětem při různých příležitostech mimo věznici. Vzdělávací aktivity jsou zaměřeny zejména na získávání a rozšiřování znalostí z různých oblastí a vědních oborů např. historie, přírodovědy, biologie, zeměpisu, informatiky a dále na rozšiřování všeobecného společenského přehledu např. dopravní kroužek, světové zajímavosti, informační technologie, akvaristika, základy sociálního práva, kurz anglického jazyka aj. Speciálně výchovné postupy se týkají především pracovní terapie a sportovní terapie. V oblasti vzdělávání odsouzených se ve spolupráci s Úřadem práce v Rakovníku organizuje rekvalifikační kurz v oboru obsluha vysokozdvižného vozíku. Ve svém osobním volnu mohou odsouzení využívat vězeňské knihovny, televizní vysílání a filmy z centrálního videa. Věznice spolupracuje se zástupci církve a různými nevládními organizacemi.
 
Ve věznici se uplatňuje Program celoživotního vzdělávání. Ve spolupráci s Fondem kulturních a sociálních potřeb jsou pořádány zájezdy, zajišťují se permanentky do fitcenter a bazénů. Velký zájem je o muzikálová a divadelní představení. O dobré jméno věznice na sportovním poli usilují mužstva kopané, ledního hokeje a dobře obsazené jsou také turnaje v nohejbalu, volejbalu a sálové kopané.

104 komentáře v “Věznice Oráčov

 • Veronika

  (7.3.2023 - 15:43)

  Dobrý den, jak se nejlépe dostat do věznice veřejnou dopravou? Přes Google mi to ukazuje dojet do Oráčova a odtamtud je to 2 km pěšky.
  Což s 3 letým dítětem nejde.
  Děkuji

  • obase.cz

   (9.3.2023 - 23:39)

   Dobrý den. Jinak to nejde. A 2 lété dítě jsem měl a šlo to mnohem dále.

   • Anonym

    (26.7.2023 - 14:35)

    Fuj humus basa. Oddíl 6. Trestnak konec

    • Katka

     (26.7.2023 - 18:14)

     Dobrý den nevíte někdo jak sepsat žádost když se chceme s přítelem vzít a je ve výkonu trestu v Oráčově , co je vše potřeba a jestli to vůbec jde děkuji

  • Anonym

   (5.4.2024 - 1:39)

   Přes Rakovník

 • Anonym

  (30.4.2023 - 21:27)

  Zdravím. Jak je to s návštěvami věznice s malým miminkem? Je nějaké omezení od kdy se dětí můžou brát na návštěvu? A co vše potřebuji ohledně mimina mít s sebou? Popřípadě jak takové návštěvy probíhají?

  • obase.cz

   (1.5.2023 - 19:07)

   Dobrý den. Žádné omezení není. Jen je třeba mít s sebou jeho rodný list. O.

   • Anonym

    (1.5.2023 - 23:43)

    Děkuji mnohokrát za rychlou odpověď.
    Ještě mám jednou otázku. Můžu poslat příteli v barokovém balíku filtrační konvici na vodu s filtry? Voda z vodovodu mu totiž nedělá dobře na mikroflóru tak jsem mu porodila konvivi na filtraci vody a nevím jestli ji nevrátí zpět… Nebo k tomu potřebuje speciální povolení?? Předem děkuji za odpověď.

    • obase.cz

     (5.5.2023 - 18:41)

     Dobrý den. Ano můžete. Pokud si to nechá odsouzený předem schválit. O.

 • Jitka

  (12.5.2023 - 11:36)

  Mohu poslat balíček 1kg dříve než za půl roku?

  • obase.cz

   (16.5.2023 - 19:44)

   Dobrý den. Nejde o hmotnost balíčku, ale o obsah. V zásadě je možné posílat jen tiskoviny a dopisní potřeby. Cokoli jiného jen dvakrát do roka s maximální hmotností 5 kg.

 • Katka

  (12.6.2023 - 0:16)

  Prosím přítel je ve věznici Oráčov a má za 2 měsíce půlku do konce trestu mu zbývá ještě 16 měsíců nic násilného má pochvali dobré chování ale slyšela jsem že tahle věznice na půlky nepouští skoro vůbec co je vše k tomu potřeba aby měl odsouzeny co největší šanci jít na PP ven děkuji

  • obase.cz

   (15.6.2023 - 10:55)

   Dobrý den. Vždy je to o konkrétním vězni. Nedá se říci, že některá věznice nepouští. Prosím podívejte se na sekci o podmíněném propuštění. O.

 • Neznámé

  (9.10.2023 - 21:00)

  Dobrý den chci se zeptat proč když se posílá balík jak je možné že si s toho berete tabáky atd?

  • obase.cz

   (16.10.2023 - 23:12)

   Dobrý den. My na obase.cz určitě ne. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.