Jídlo ve vazbě

Jídlo vám nosí třikrát denně, snídaně oběd a večeře. Z toho teplé jídlo 1-2 dvakrát denně. Ve většině vazebních věznicích je strava naprosto příšerná, proto obvinění využívají možnost nákupu v kantýně. Jídlo vám podávají sklopnými okénky ve dveřích cely (katru), tzv. bufetem. 

Kantýna

Máte samozřejmě možnost, si jednou – dvakrát  týdně nakoupit v kantýně a z peněz, které vám do vazby přijdou se Vám nic nestrhává. Nakoupit si můžete buď přímo v kantýně, nebo si napíšete seznam a nákup Vám dovezou na celu. Limit na nákup má každá věznice stanovený jinak. Bývá to 500-2000 Kč. V kantýně lze koupit běžné věci, jako sušenky, trvanlivé potraviny, tabák, káva. Většinou bývají kantýny neskutečně předražené.

Horká voda

Ze zákona máte nárok na horkou vodu k zalití čaje nebo kávy. Takže Vám jí zpravidla zalijí ráno a večer. Většinou není až tak horká a často vám přes okénko polijí ruku. Proto se velká část obviněných uchyluje k zajímavému řešení vaření vody tzv. ponorkou. Tedy ponorným vařičem ze zapalovače, nebo žiletek na bázi elektrolýzy. Viz výklad pojmů zde. Samozřejmě vám v té vodě potom plavou zbytky rzi z kabelů a podobné věci. O zdravotní nezávadnosti se mluvit příliš nedá.

Od zadržení k vazbě.

Jak dlouho můžete být ve vazbě.

Jak vypadá vazební cela.

Vycházky, návštěvy, korespondence.

Specifické druhy vazby.

 

5 komentáře v “Jídlo ve vazbě

 • Dana

  (20.7.2020 - 14:25)

  Dobrý den
  Strava ve vyšetřovací vazbě platí i v Německu?
  Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (20.7.2020 - 14:56)

   Co tím myslíte?

 • Ivana

  (24.2.2022 - 17:21)

  Aktualizace k 1.1.2022 – pokud má vězněná osoba exekučně vymáhané závazky, je mu ze zasílané částky odebrána celá část. Tedy na nákupy mu nezůstává nic. to nemysli vazne ze ne pritel bere duchod invalidni to mam pocitat s tim ze mu ho vezmou ? dekuji

  • obase.cz

   (25.2.2022 - 20:13)

   Dobrý den. Ano je to tak. O.

   • Honza

    (23.9.2022 - 13:52)

    A proč by mu měl zůstávat? Pokud je vězeň – nahnal bych ho makat, invalida neinvalida

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.