Jídlo ve vazbě

Jídlo vám nosí třikrát denně, snídaně oběd a večeře. Z toho teplé jídlo 1-2 dvakrát denně. Ve většině vazebních věznicích je strava naprosto příšerná, proto obvinění využívají možnost nákupu v kantýně. Jídlo vám podávají sklopnými okénky ve dveřích cely (katru), tzv. bufetem. 

Kantýna

Máte samozřejmě možnost, si jednou – dvakrát  týdně nakoupit v kantýně a z peněz, které vám do vazby přijdou se Vám nic nestrhává. Nakoupit si můžete buď přímo v kantýně, nebo si napíšete seznam a nákup Vám dovezou na celu. Limit na nákup má každá věznice stanovený jinak. Bývá to 500-2000 Kč. V kantýně lze koupit běžné věci, jako sušenky, trvanlivé potraviny, tabák, káva. Většinou bývají kantýny neskutečně předražené.

Horká voda

Ze zákona máte nárok na horkou vodu k zalití čaje nebo kávy. Takže Vám jí zpravidla zalijí ráno a večer. Většinou není až tak horká a často vám přes okénko polijí ruku. Proto se velká část obviněných uchyluje k zajímavému řešení vaření vody tzv. ponorkou. Tedy ponorným vařičem ze zapalovače, nebo žiletek na bázi elektrolýzy. Viz výklad pojmů zde. Samozřejmě vám v té vodě potom plavou zbytky rzi z kabelů a podobné věci. O zdravotní nezávadnosti se mluvit příliš nedá.

Od zadržení k vazbě.

Jak dlouho můžete být ve vazbě.

Jak vypadá vazební cela.

Vycházky, návštěvy, korespondence.

Specifické druhy vazby.

 

2 komentáře v “Jídlo ve vazbě

 • Dana

  (20.7.2020 - 14:25)

  Dobrý den
  Strava ve vyšetřovací vazbě platí i v Německu?
  Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (20.7.2020 - 14:56)

   Co tím myslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.