Jídlo ve vazbě

Jídlo vám nosí třikrát denně, snídaně oběd a večeře. Z toho teplé jídlo 1-2 dvakrát denně. Ve většině vazebních věznicích je strava naprosto příšerná, proto obvinění využívají možnost nákupu v kantýně. Jídlo vám podávají sklopnými okénky ve dveřích cely (katru), tzv. bufetem. 

Kantýna

Máte samozřejmě možnost, si jednou – dvakrát  týdně nakoupit v kantýně a z peněz, které vám do vazby přijdou se Vám nic nestrhává. Nakoupit si můžete buď přímo v kantýně, nebo si napíšete seznam a nákup Vám dovezou na celu. Limit na nákup má každá věznice stanovený jinak. Bývá to 500-2000 Kč. V kantýně lze koupit běžné věci, jako sušenky, trvanlivé potraviny, tabák, káva. Většinou bývají kantýny neskutečně předražené.

Horká voda

Ze zákona máte nárok na horkou vodu k zalití čaje nebo kávy. Takže Vám jí zpravidla zalijí ráno a večer. Většinou není až tak horká a často vám přes okénko polijí ruku. Proto se velká část obviněných uchyluje k zajímavému řešení vaření vody tzv. ponorkou. Tedy ponorným vařičem ze zapalovače, nebo žiletek na bázi elektrolýzy. Viz výklad pojmů zde. Samozřejmě vám v té vodě potom plavou zbytky rzi z kabelů a podobné věci. O zdravotní nezávadnosti se mluvit příliš nedá.

Vložit dotaz/komentář