Pracovní odměna

Plat ve vězení

Naprostá většina vězňů má základní hrubou mzdu ve výši    5 550,-, z toho je nutné odečíst samozřejmě další srážky, viz srovnávací tabulka změn od 1. 4. 2018.  

Pokud máte štěstí a zrovna děláte činnost pro kterou je třeba vyučení, nebo kurz, můžete dostat až 8 250,- tedy 2. platovou třídu (procenta zůstávají zachována). Většina věznic se ale snaží toto komplikovat a buď Vás na takovou pozici vůbec nedají, změní její název, nebo Vám dají 2. platovku až po 3 měsících. Je to ale z jejich strany nekalé a potom se na nás obraťte a pomůžeme s řešením.

Existuje i tzv 3. platová skupina se základním platem 11 000,- Což už je něco jako výhra v loterii. Dostávají jí z pravidla tzv cáchaři apod. Nicméně to je jeden z tisíce a tito lidé si většinou poradí i bez našich rad.

Od 1. 4. 2018 vzniká i tzv. 4. platová skupina, se základní mzdou 13 750 Kč, které mohou dosáhnout odsouzení minimálně s magisterským vzděláním a vykonávající zaměstnání kde je takovéto vzdělání potřebné.

Vězni navíc nemají žádnou dovolenou.

62 komentáře v “Pracovní odměna

  • Černa

    (13.8.2023 - 22:20)

    Dobry den chci se zeptat manzel je ve vykonu prace a pracuje tam jen mam obavy ze ja na tom doplatim na davkach ze stratim na bydleni nebo na zivobiti jak to vlastne chodi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.