Sociální poradna

V rámci sociální poradny, vám odpovídají zaměstnanci a spolupracovníci sociální služby AL PASO, Oblastní charity Třebíč.  Jsme velmi vděční za tuto možnost profesionální spolupráce. Na kolegy se můžete obracet s dotazy na věci týkající se sociální situace odsouzených, jejich dětí a rodin, také k zajištění bydlení, zaměstnání i rady týkající se provázení blízkých i vězněných osob. Své dotazy můžete psát v diskuzi níže, případně na mail alpaso@obase.cz.

112 komentáře v “Sociální poradna

 • Alexander

  (8.2.2022 - 9:00)

  Dobrý den,
  Prosím odesílal jsem mail na alpaso@obase.cz ale asi se k nikomu nedostal. Můžete mi prosim případě dat jinou adresu kde by mi nekdo mohl prosim pomoci? Moc dekuju

 • Lucie

  (25.2.2022 - 20:34)

  obase.cz píšu vám soukromí email

  • Kristýna

   (22.5.2022 - 8:14)

   Dobrý den chtěla jsem se zeptat prosím jak je možné abych návštěvu za sklem neměla. Přítel nachcal takže návštěvu budeme mít za sklem naše dcerka 3leta ho neobjala ani nebyla v jeho naruci 2roky je to hodně dlouhá doba je nějaká možnost napsat aby se uskutečnila normální návštěva

 • Kateřina

  (24.3.2022 - 1:12)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jaktože vězni po návštěvách čekají takové nehorázné kontroly? Aby se svlékali, dělali dřepy? To nějaká aspoň trochu důstojnosti vážně neexistuje? Jak jsem se toto dozvěděla, tak mi to nedá klidné spaní…

  • Barbora

   (19.5.2022 - 20:54)

   Dobrý den, můžete mi poradit jak to chodí když je druh ve výkonutrestu, má exekuci, z platu co má za práci ve veznici se mu strhává minimální částka na exekuci, má právo exekutor přijít na trvalý pobyt odsouzeného a zabavovat vybavení v domácnosti?Když druh nemá žádný majetek? Děkuji za odpověď

   • obase.cz

    (19.5.2022 - 21:02)

    Dobrý den ano přijít může. O.

 • Petra

  (25.3.2022 - 18:23)

  Dobrý den,

  chtěla jsem se zeptat ohledně sestřenici která je od 8.2.2022 ve výkonu trestu. Jedná se o to že do nástupu do výkonu trestu měla v péči 3 děti – 4, 8 a 10let, které po nástupu převzal jejich otec. Podle nás není schopný se o děti starat – máme zažádáno o děti do dočasné pěstounské péče, nyní řešíme přes soud a Ospod. Nic méně, po nástupu matky do výkonu trestu jsou děti i ona bez jakéhokoliv kontaktu. Otec když zjistil že bude moc matka každý den volat, tak rychle změnil dětem telefonní čísla, a odmítá nám je dát nám i jí. To samé nemají žádný písemný kontakt ( ač při první soudním stání o svěření dětí do naší péče, na něj paní soudkyně apelovala aby udržovali děti aspoň písemný kontakt) za další týden když jsem se ptala zda ji aspoň děti tedy píší dopisy nebo kreslí obrázky, tak mi řekl že né a že to není jeho povinnost. Sestřenice jim píše minimálně 1x týdně každému zvlášť, podle nás ale nejspíš poštu dětem nedává a zatajuje ji. Návštěvu zatím ještě neměla, ale pokud bude tak pochybuji že nám děti na návštěvu dá.

  Prosím o informaci zda se s tím dá něco dělat?
  Moc Vám děkuji za Váš čas i ochotu

  • AL PASO

   (28.3.2022 - 10:38)

   Dobrý den Kateřino,
   na Vaši otázku Vám bohužel nedovedu odpovědět. Určitě je to z důvodu kontroly, zda odsouzený něco nepronáší, ale jakým stylem se to provádí, to opravdu nevím.
   S pozdravem AL PASO Vysočina

  • AL PASO

   (28.3.2022 - 10:51)

   Dobrý den Petro,
   nemohu Vám říct jak to přesně po právní stránce je, ale dětem ve styku a kontaktu s matkou určitě bránit nesmí. Je dobře, že jste to začali řešit přes OSPOD, tam Vám jistě poradí nejlépe.
   Přeji Vám hodně štěstí AL PASO Vysočina

 • kveta

  (8.4.2022 - 16:26)

  Dobrý den,
  Rada bych Vas poprosila o radu….
  můj druh který byl před pár dny přeřazen do věznice Plzen Bory byl přidělen na oddělení kde se mohl pohybovat po oddělení a teď ho dali na uzavřené oddělení kde bude zavřený na 22.hodin a bude mít nárok jen na hodinu denně tv a hodinu na vycházku .co se týče telefonování tak bude moct jen jednou denně a to brzo ráno.Vubec nechápeme proč tam byl dán,nic neudělal ,vedení mu akorát řeklo že prý nařízení s dřívější věznice ,já vůbec nevím co mám očekávat od toho že je ve 3 differenci. Myslíte si že kdybych napsala řediteli věznici a požádala ho vysvětlení že by mi odpověděl? Já četla celý vnitřní řád ale tam není přesně rozepsány co může a nemůže v každé differenci .

  • AL PASO

   (5.5.2022 - 8:27)

   Milá Květo,

   omlouvám se, že odepisuju s takovým zpožděním, ale pokoušela jsem se Vám poslat odkaz, a tam pak dlouho trvá schválení. Napíšu Vám to tedy takhle. Na našich stránkách nahoře na liště si najeďte na sekci Rady a pomoc ve vězení, potom vyberte výklad pojmů, potom diferenčka, a nakonec více zde. Tam se dozvíte vše důležité. Obávám se totiž, že oslovíte-li přímo vedení věznice, nikdo Vám neodepíše.

   přeji hodně sil AL PASO Vysočina

 • Monika

  (18.4.2022 - 6:24)

  Dobrý den,
  Rada bych se vás zeptala o radu ? Je možné se obrátit na řediteli veznice ohledně sdílení informací o druhovi a jeho přemístění na uzavřený oddíl?

  • obase.cz

   (19.4.2022 - 20:13)

   Dobrý den. Ano, ale přítel se sdělením informace musí souhlasit. Musí Vám vypsat plnou moc. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.