Přemístění do jiné věznice

Za odsouzeného

Přemístění do jiné věznice

Oficiální cesta je taková, že sepíšete žádost, a tuto předáte vychovateli, který vás má na starosti. Toto vyplývá z vnitřního řádu. Určitě tímto postupem nikoho nenaštvete. Nicméně doporučujeme stejnou žádost ještě poslat na generální ředitelství VS. A v ideálním případě mít toto předjednané se speciálními pedagogy. O samotné žádosti sice rozhodují ředitelé věznic, nicméně tito se řídí doporučeními dalších zaměstnanců.

Adresa generálního ředitelství

Generální ředitelství Vězeňské služby ČR
P. O. Box 3
140 67 Praha 4

Vzor žádosti ke stažení Vzor-zadost-o-premisteni-veznice-a-reditel-1

Vzor žádosti o přemístění do jiné věznice

Pro přemístění může být mnoho důvodů. Ten nejužívanější je právě tento. I proto, že vězeňská služba dle zákona o VT musí brát při umisťování vězňů ohled na vzdálenost osob blízkých:

Tomáš Novák

Narozen 11. 11. 1991 v Příbrami

Ve výkonu trestu Věznice Bělušice

Ředitel věznice Bělušice

Věc: Žádost o přemístění do věznice Příbram

Vážený pane řediteli,

obracím se na Vás s žádostí o přemístění do Věznice Příbram. Hlavním důvodem pro přemístění, je menší vzdálenost pro osoby blízké. Všechny osoby mně blízké pobývají v okolí věznice Příbram, a budou tak mít v případě kladného vyřízení možnost mě navštěvovat. Věřím, že sociální zázemí a zachování a posilování rodinných vztahů je velmi důležité pro dosažení účelu trestu odnětí svobody. Přemístění blíže rodině je tak v souladu s účelem trestu.

Děkuji za laskavé zvážení

V Bělušicích dne 11. 11. 2013

Tomáš Novák

248 komentáře v “Přemístění do jiné věznice

  Anonym

  (15.2.2021 - 15:51)

  Dobrý den
  Když by blízká osoba chtěla do jiného vězení. Je možné se s někým vyměnit? Nebo to prvně daná osoba musí mít schválené od ředitele?

   obase.cz

   (15.2.2021 - 18:54)

   Dobrý den. Na to funguje formulář níže. Nicméně vždy musí dojít ke schválení na obou stranách. O.

  Monika

  (16.2.2021 - 7:45)

  Dobrý den hledáme výměnu nejlepe veznice na Morave Případně by šla Stráž pod Ralskem vysoký stupen zabezpeceni nabízíme Rýnovice 🙂

  Anonym

  (13.3.2021 - 14:06)

  Dobrý den
  Jaký důvod mám uvést, když chce přítel přeřadit do jiné věznice? Důvod, že bude mít blíž rodině nevim zda by pomohl, když stejně nejsou návštěvy. Jde hlavně o to, že tam kde je už čeká x měsíců na práci a nějak to je všem jedno.

   obase.cz

   (13.3.2021 - 17:41)

   Dobrý den. Práce muže být dobrým důvodem společně s vzdáleností od blízkých osob. O.

  Dana

  (13.3.2021 - 19:31)

  Dobrý večer , když budu žádat o přemístěni do jiné věznice , mám poslat žádost na GŘ Vězeňské služby nebo přímo do věznice kde odsouzený je (žádost podá osoba blízká ) a do věznice kam chceme přeřadit. Je možné zažádat najednou na více míst nebo žádat vždy o jednu věznici ? Děkuji za odpověď .

   obase.cz

   (14.3.2021 - 8:07)

   Dobrý den. Oficiálně můžete podat žádost jen řediteli věznice, ve které vykonává trest. Nicméně doporučuji poslat i do požadované věznice a na generální ředitelství. Žádat můžete vždy jen jednu.

    Michaela

    (16.3.2021 - 7:12)

    Dobrý den,
    Přítel nastupuje za měsíc do výkonu trestu. Jelikož máme dvě děti, chci žádat o to, aby ho dali do co nejbližší věznice. Je někde ke stažení vzor tohoto typu?

     obase.cz

     (16.3.2021 - 12:01)

     Dobrý den. Takový vzor neexistuje. Toto je vždy nejlepší napsat vlastními slovy. O.

  Nikola

  (18.3.2021 - 3:04)

  Zdravím měla bych dotaz … Přítel je ve výkonu trestu za prospěšný práce ve věznici v Oráčově psichyckY to tam nedává jelikož je to od nás velká dálka tak se obracím na Vás s prosbou o radu jak zažádat o přeložení přítele jak na to , jelikož to zažíváme prvně tak bych radši odbornou pomoc. Děkuji moc s Pozdravem Nikola

  Nikola

  (18.3.2021 - 3:05)

  Dekuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.