Co lze do vězení poslat

Reklama

Toto téma je spíš na knihu. Ačkoli by to mělo být naprosto jednoduché. Každá věznice je i v tomto jiná. Tedy se pokusíme popsat jednotlivé druhy zásilek a jejich použitelnost do jednotlivých věznic. Sortiment věcí, které lze v zásilce poslat se velmi liší dle jednotlivých věznic, a stále se zužuje. Nutno dodat, že se zužuje především vinou vězňů samotných, jelikož vymýšlejí stále důmyslnější způsoby zneužívání běžných věcí a pašování všeho možného.

 1. Klasický dopis.
 2. Nárokový balík. Momentálně dává legislativa odsouzeným možnost přijmout jeden balíček s maximální hmotností 5 kg během 6 kalendářních měsíců (ve vazbě 1 za 3 měsíce). V nárokovém balíku lze poslat trvanlivé potraviny, kávu, hygienu, tabák, čaj. Velmi rychle zjistíte, jak málo se toho do 5 kg vejde. Samozřejmě záleží na možnostech, ale doporučuje se i pro nekuřáky přibalit tabák a instantní kávu. Rozhodně neposílejte tekutiny, nebo např. cukr apod. Více k balíkům, balík na míru.
 3. Hygienický balík. Na tuto formu balíku není žádný nárok, přes to tento institut v některých věznicích funguje. Jednak poté nezabíráte místo pro nárokový balík a pak prostě hygiena je důležitá. Rozumnější ředitelé věznic to proto tolerují.
 4. Balíčky pro program zacházení. Tam, kde fungují alespoň částečně programy zacházení, často fungují i výhody z toho vyplývající. Tedy, pokud je například kroužek sebeobslužných činností, lze muklíkovi poslat sem tam něco na zub, DVD atd.
 5. Kilovky. Zásilky obvykle s časopisy, novinami apod. Ve většině věznic lze tiskoviny posílat bez omezení, někde je situace složitější.

Zasílání elektroniky:

výkon vazby zde

výkon trestu zde

Související články:

 

 

90 komentáře v “Co lze do vězení poslat

 • Hanka

  (5.5.2022 - 11:02)

  Chci se podělit o zkušenost se zasláním „kilovky“ do věznice Pankrác. Vyzkoušela jsem pro změnu služby Zásilkovny, konkrétně zaslání na adresu. Do věznice takto poslat lze, jen zadáváte adresu, ne P.O.BOX. Jenom pozor, v aplikaci vyplňujete e-mail a telefon dotyčného příjemce – dejte tam svoje údaje. V ten den totiž kurýr volá na telefon toho příjemce, což nedává smysl, když tam dáte číslo vězněného, na které se nedá dovolat. Mohli byste tam dát telefon na věznici, ale ozkoušelo se mi, že je lepší tam dát svoje číslo a jednoduše kurýrovi říct: Hele vezete to do basy, necháte to na příjmu, oni si to převezmou. Stejně tak doporučuju před odesláním na obálku napsat jméno+ příjmení, datum narození a oddíl, protože když to ve věznici přebírají, je lepší to separátně na tu obálku napsat. Na té etiketě, co se tam lepí to nebylo uvedeno. Od data podání po doručení to byly 3 dny. Když posílám kilovku přes poštu (většinou přes EMS), stojí mě to přes 160 Kč. Pravda, je to tam hned druhej den. Ale přes Zásilkovnu mě to stálo 109,- Doporučuji to tedy těm z vás, kdo chcete jednoduše ušetřit.

 • Jana

  (11.6.2022 - 19:22)

  Dobrý den, mohu do obálky s dopisem přidat i náramek ?

  • obase.cz

   (12.6.2022 - 20:04)

   Dobrý den. Nemůžete, ale nejspíš to projde. O.

 • Anonym

  (5.7.2022 - 0:38)

  Dobrý den mužů poslat v dopise náramek ?
  Děkuji

  • obase.cz

   (8.7.2022 - 16:43)

   D ok bry den. Nemuzete.

 • Kveta

  (2.8.2022 - 20:13)

  Dobrý den,
  Ráda bych se zeptala jestli můžu do narokoveho balíku 5 kg také poslat léky ! Např. Kapky do očí ,kapky do uší které jsou na čištění uší a ne na bolest ,a nebo kapky na rýmu ?

  • obase.cz

   (2.8.2022 - 20:14)

   Dobrý den. Léky není možné posílat. Je mi líto. O.

 • Sandra

  (21.8.2022 - 22:08)

  Dobrý den,myslíte že mohu příteli do vezeni poslat DVD s videem? Máme dceru o které nám doktoři říkali že nebude nikdy chodit ale ve finále skoro v 5 letech zacla chodit, a přítel to bohužel neviděl a tak bych mu chtěla poslat video.Na navstevu za ním jít nemůžeme neboť dcera má mentální retardaci a bojíme se aby ji to prostředí nějak neuškodilo.

  • obase.cz

   (25.8.2022 - 18:19)

   Dobrý den. Myslím si, že v takové situaci by to měla věznice dovolit. O.

 • Olga

  (10.9.2022 - 9:18)

  Ahoj
  Chci se zeptat. Když posíláte na Pankrác EMS posíláte na POBOX nebo na tu soudní. Mám zkušenosti že když pošlu doporučeně že to vyzvednou až následující den protože to tam prostě uloží a nikdo nepřevezme.

 • Pavla

  (19.9.2022 - 9:47)

  Dobrý den, můžete mi prosím zaslat odkaz na nějakou tv vhodnou do vazby do 3 tisíc?
  Děkuji

 • Stáňa

  (21.9.2022 - 17:49)

  Dobrý den,chci se jen podělit o zkušenosti s nárokovým balikem.Poslala jsem vše v originálním balení, přesto vše přesypali…i polévky do hrníčku nebo pudinkový prášek, prostě vše.Tuhý deodorant na 3 mistech nalomili,aby viděli dovnitř.Některé věci vůbec nevydali jako byl jelení lůj,sladidlo nebo i hroznový cukr a spoustu jiných věcí, které např.i na balicenka.cz mají v nabidce… vůbec tedy nerozumim co se tedy nesmi posilat.. když vše bylo originální neporušené balení.

 • Lucie

  (13.10.2022 - 15:43)

  Dobrý den můžu poslat jeden balík s hygienou a za 14 dní můžeme poslat 5kg. Nebudou s tím problémy? Děkuji

  • obase.cz

   (17.10.2022 - 16:21)

   Dobrý den. Balíček z hygienou zákon nezná. Musí být povopen zvlášť. O.

 • olga

  (10.11.2022 - 13:36)

  dobry den chtěla sem se zeptat prosim vas muj muž je prvo tres dostal 6měsicu trest už sedi asi měsic a nake dni přišla mu mařenka ale nevim zaco bude mit soud mislite že dostane něco navic děkuji

  • obase.cz

   (10.11.2022 - 20:14)

   Dobrý den. To neumím posoudit. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.