Co lze do vězení poslat

Reklama

Toto téma je spíš na knihu. Ačkoli by to mělo být naprosto jednoduché. Každá věznice je i v tomto jiná. Tedy se pokusíme popsat jednotlivé druhy zásilek a jejich použitelnost do jednotlivých věznic. Sortiment věcí, které lze v zásilce poslat se velmi liší dle jednotlivých věznic, a stále se zužuje. Nutno dodat, že se zužuje především vinou vězňů samotných, jelikož vymýšlejí stále důmyslnější způsoby zneužívání běžných věcí a pašování všeho možného.

 1. Klasický dopis.
 2. Nárokový balík. Momentálně dává legislativa odsouzeným možnost přijmout jeden balíček s maximální hmotností 5 kg během 6 kalendářních měsíců (ve vazbě 1 za 3 měsíce). V nárokovém balíku lze poslat trvanlivé potraviny, kávu, hygienu, tabák, čaj. Velmi rychle zjistíte, jak málo se toho do 5 kg vejde. Samozřejmě záleží na možnostech, ale doporučuje se i pro nekuřáky přibalit tabák a instantní kávu. Rozhodně neposílejte tekutiny, nebo např. cukr apod. Více k balíkům, balík na míru.
 3. Hygienický balík. Na tuto formu balíku není žádný nárok, přes to tento institut v některých věznicích funguje. Jednak poté nezabíráte místo pro nárokový balík a pak prostě hygiena je důležitá. Rozumnější ředitelé věznic to proto tolerují.
 4. Balíčky pro program zacházení. Tam, kde fungují alespoň částečně programy zacházení, často fungují i výhody z toho vyplývající. Tedy, pokud je například kroužek sebeobslužných činností, lze muklíkovi poslat sem tam něco na zub, DVD atd.
 5. Kilovky. Zásilky obvykle s časopisy, novinami apod. Ve většině věznic lze tiskoviny posílat bez omezení, někde je situace složitější.

Zasílání elektroniky:

výkon vazby zde

výkon trestu zde

Související články:

 

 

107 komentáře v “Co lze do vězení poslat

 • Lucie

  (18.8.2023 - 10:40)

  Dobrý den, mohu do dopisu přiložit obálku, papír a známku? Aby mi mohl přítel odpovědět zpět?

  • obase.cz

   (23.8.2023 - 23:30)

   Dobrý den. Ano můžete. O.

 • Dana buvalova

  (22.9.2023 - 20:25)

  Dobrý ako by som mohla poslať balík cez moja baličenka .CZ ďakujem

  • obase.cz

   (29.9.2023 - 12:26)

   Dobrý den. Momentálně služba nefunguje.

 • Dana buvalova

  (22.9.2023 - 20:27)

  Dobrý chcela by som vás poprosiť ako sa dá poslať balík cez moja balicenka .CZ

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.