Co lze do vězení poslat

Toto téma je spíš na knihu. Ačkoli by to mělo být naprosto jednoduché. Každá věznice je i v tomto jiná. Tedy se pokusíme popsat jednotlivé druhy zásilek a jejich použitelnost do jednotlivých věznic. Sortiment věcí, které lze v zásilce poslat se velmi liší dle jednotlivých věznic, a stále se zužuje. Nutno dodat, že se zužuje především vinou vězňů samotných, jelikož vymýšlejí stále důmyslnější způsoby zneužívání běžných věcí a pašování všeho možného.

 1. Klasický dopis.
 2. Nárokový balík. Momentálně dává legislativa odsouzeným možnost přijmout jeden balíček s maximální hmotností 5 kg během 6 kalendářních měsíců (ve vazbě 1 za 3 měsíce). V nárokovém balíku lze poslat trvanlivé potraviny, kávu, hygienu, tabák, čaj. Velmi rychle zjistíte, jak málo se toho do 5 kg vejde. Samozřejmě záleží na možnostech, ale doporučuje se i pro nekuřáky přibalit tabák a instantní kávu. Rozhodně neposílejte tekutiny, nebo např. cukr apod. Více k balíkům, balík na míru.
 3. Hygienický balík. Na tuto formu balíku není žádný nárok, přes to tento institut v některých věznicích funguje. Jednak poté nezabíráte místo pro nárokový balík a pak prostě hygiena je důležitá. Rozumnější ředitelé věznic to proto tolerují.
 4. Balíčky pro program zacházení. Tam, kde fungují alespoň částečně programy zacházení, často fungují i výhody z toho vyplývající. Tedy, pokud je například kroužek sebeobslužných činností, lze muklíkovi poslat sem tam něco na zub, DVD atd.
 5. Kilovky. Zásilky obvykle s časopisy, novinami apod. Ve většině věznic lze tiskoviny posílat bez omezení, někde je situace složitější.

6 komentáře v “Co lze do vězení poslat

  Alca

  (3.7.2020 - 9:53)

  Potřebuji adresu jak poslat balík na 5 kg nevím jak

   obase.cz

   (3.7.2020 - 10:37)

   Dobrý den. Pokuste se trochu více popsat, s čím potřebujete pomoci. Jakou adresu máte na mysli. O.

  Anonym

  (22.7.2020 - 21:02)

  Dobrý den, je možné poslat další známky a obálky v klasickém dopise? A třeba klešticky na nehty? Děkuji

   obase.cz

   (22.7.2020 - 21:21)

   Dobrý den, ano je.

    Anonym

    (22.7.2020 - 21:25)

    Prosím kde zjistím jestli mohu zaslat hygienický balíček. Konkrétně do věznice Liberec. Děkuji

     obase.cz

     (23.7.2020 - 15:19)

     Dobrý den. Můžete, ale musí být předem schválen.

Vložit dotaz/komentář