Co lze do vězení poslat

Reklama

Toto téma je spíš na knihu. Ačkoli by to mělo být naprosto jednoduché. Každá věznice je i v tomto jiná. Tedy se pokusíme popsat jednotlivé druhy zásilek a jejich použitelnost do jednotlivých věznic. Sortiment věcí, které lze v zásilce poslat se velmi liší dle jednotlivých věznic, a stále se zužuje. Nutno dodat, že se zužuje především vinou vězňů samotných, jelikož vymýšlejí stále důmyslnější způsoby zneužívání běžných věcí a pašování všeho možného.

 1. Klasický dopis.
 2. Nárokový balík. Momentálně dává legislativa odsouzeným možnost přijmout jeden balíček s maximální hmotností 5 kg během 6 kalendářních měsíců (ve vazbě 1 za 3 měsíce). V nárokovém balíku lze poslat trvanlivé potraviny, kávu, hygienu, tabák, čaj. Velmi rychle zjistíte, jak málo se toho do 5 kg vejde. Samozřejmě záleží na možnostech, ale doporučuje se i pro nekuřáky přibalit tabák a instantní kávu. Rozhodně neposílejte tekutiny, nebo např. cukr apod. Více k balíkům, balík na míru.
 3. Hygienický balík. Na tuto formu balíku není žádný nárok, přes to tento institut v některých věznicích funguje. Jednak poté nezabíráte místo pro nárokový balík a pak prostě hygiena je důležitá. Rozumnější ředitelé věznic to proto tolerují.
 4. Balíčky pro program zacházení. Tam, kde fungují alespoň částečně programy zacházení, často fungují i výhody z toho vyplývající. Tedy, pokud je například kroužek sebeobslužných činností, lze muklíkovi poslat sem tam něco na zub, DVD atd.
 5. Kilovky. Zásilky obvykle s časopisy, novinami apod. Ve většině věznic lze tiskoviny posílat bez omezení, někde je situace složitější.

Zasílání elektroniky:

výkon vazby zde

výkon trestu zde

Související články:

 

 

117 komentáře v “Co lze do vězení poslat

 • Lucie

  (18.8.2023 - 10:40)

  Dobrý den, mohu do dopisu přiložit obálku, papír a známku? Aby mi mohl přítel odpovědět zpět?

  • obase.cz

   (23.8.2023 - 23:30)

   Dobrý den. Ano můžete. O.

 • Dana buvalova

  (22.9.2023 - 20:25)

  Dobrý ako by som mohla poslať balík cez moja baličenka .CZ ďakujem

  • obase.cz

   (29.9.2023 - 12:26)

   Dobrý den. Momentálně služba nefunguje.

 • Dana buvalova

  (22.9.2023 - 20:27)

  Dobrý chcela by som vás poprosiť ako sa dá poslať balík cez moja balicenka .CZ

 • Anonym

  (27.2.2024 - 9:52)

  Dobrý den,
  Chci se zeptat,když jsem poslala na adresu Veitlova 1 Litoměřice dopis,byl doručen?
  Děkuji

  • obase.cz

   (1.3.2024 - 10:10)

   Dobrý den. Potvrdit doručení, Vám neumím, ale měl by být. O.

 • Jana

  (3.4.2024 - 5:01)

  Zdravím Vás!
  Kamarád je ve věznici Brno, já jsem také z Brna a nebaví mě platit poštovné v rámci města. Je nějaká možnost abych dopis odevzdala někde (např. vrátnice nebo P.O BOX) osobně? Pokud bych obálku řádně zalepila, označila bych ji tak jako bych ji poslala poštou. Píšeme si v průměru 2 dopisy týdně, posílám mu knihy atd. a nechci platit poštovné, když kolem věznice velmi často projíždím.
  Moc děkuji.

  • obase.cz

   (9.4.2024 - 20:07)

   Dobrý den ano. Každá věznice má P.O.Box.

 • Vlaďka

  (16.4.2024 - 9:47)

  Dobrý den můj přítel je na vazbě v Ostravě chci se zeptat v pátek jsem mu posílala dopis i z penězi v obálce a na poště jsem si zaplatila že chci aby to dostal do vlastních rukou. Myslim že se tomu říka doporučený dopis. Myslite že ten dopis s těmi penězi dostane ? Děkuji za odpověď. Vlaďka

  • Anonym

   (16.4.2024 - 13:22)

   Dopis dostane určitě, ale peníze mu budou odebrány a uloženy na účet. Vězeň nesmí mít u sebe peníze na hotovosti.

  • obase.cz

   (25.4.2024 - 23:12)

   Dobrý den. Do vězení nikdy neposílejte peníze v obálce, ale jen převodem z účtu nebo složenkou. V lepším případě mu ty peníze uloží na účet, v tom horším bude mít průšvih. O.

 • Jana

  (9.6.2024 - 9:17)

  Dobrý den , jaké množství tabáku muže obsahovat 5kilovy nárokovy balík, budu odesílat do vazební věznice. Děkuji za odpoved

 • Mgr. Radka xxx

  (9.7.2024 - 14:29)

  Dobrý den,

  všichni si dovedeme představit, jaká zdravotní péče je odsouzeným poskytována – nulová. Obvykle jsou zde tzv. „lékaři“, kteří jsou nějakým způsobem divní (omlouvám se těm normálním) a není tomu jinak ani ve věznici Stráž pod Ralskem. Nejen že se pacienti – odsouzení léčí vždy a na všechno slanou vodou, ale pan doktor nemá ani zájem si poslechnout pacienta, jak se cítí nebo jak se cítil v noci, když si při horečkách přes 40 sám sobě musel dávat zábaly, aby neumřel. Nikoho to nezajímá. A protože píši ze zkušenosti mého blízkého, ptám se: „Proč byl zamítnut digitální lékařský teploměr, který jsem poslala v nárokovém balíku?“ Je někde napsáno, že je zakázaný?
  Moc děkuji za odpověď a jsem s pozdravem Radka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.