Návštěvy ve vězení

Návštěvy ve vazbě

Ve vazbě máte nárok na 2 hodiny návštěv během 14 dnů. Návštěvy pak probíhají ve většině vazebních věznic v boxech, kde sedí na jedné straně obviněný a na druhé návštěva, při příchodu a odchodu máte právo na políbení, obejmutí, poté oficiálně nic. Je ovšem pravda, že většina zaměstnanců jsou taky lidé a nemají problém s lehkými projevy náklonnosti.

Většina vazebních věznic věznic neřeší rodinné vztahy návštěvníků obviněných, jedinou výjimkou je tzv. koluzní vazba, kde záleží na vyšetřovateli. K návštěvě ve vazbě potřebujete tzv. navštívenku (potvrzení o povolení návštěvy), občanský průkaz a doporučujeme drobné k nákupu občerstvení.

Jak fungují návštěvy ve výkonu trestu

Ve výkonu trestu máte právo na 3 hodiny návštěv během kalendářního měsíce. Navštěvovat vás mohou osoby blízké, a osoby, které vám pomáhají v naplňování účelu VT (rozhoduje ředitel). Ve většině věznic je pak možnost rozdělení návštěv na dvě po 1,5 hodině. Na návštěvy mohou dorazit za jedním člověkem většinou max. 4 osoby (ředitel může navýšit).

Jako odměnu může odsouzený dostat mimořádné zvýšení doby návštěvy ve věznici až na 5 hodin, to je benefit, který se užívá celkem často ve většině věznic.

Návštěvy ve vězení i návštěvní místnosti se značně liší, podle jednotlivých věznic. Někde se jedná o poměrně příjemné a důstojné prostředí, jinde je to naprostá katastrofa, a zejména pro děti může být takové prostředí dosti traumatizující. Nutno k tomu však dodat, že za většinou zhoršení v tomto směru stojí pašování nelegálních předmětů do věznic, tedy si za to do jisté míry mohou odsouzení sami. Sice to pašování nezabrání, ale věznice si odškrtne políčko ,,provedli jsme opatření“.

Na návštěvu si s sebou nezapomeňte vzít doklad totožnosti, navštívenku, a pokud možno větší množství mincí do automatu s občerstvením. Ve většině věznic máte možnost něco sobě, nebo odsouzenému koupit.

V některých věznicích fungují i návštěvy bez zrakové a sluchové kontroly. To je benefit odsouzeným, který umožňuje vězni potěšit se s rodinnými příslušníky v místnostech připomínajících hotelové pokoje a bez kontroly zaměstnanců VS.  Zejména pro vězně s vyššími tresty je to významný motivační faktor, důležitý také pro ochranu partnerských vztahů.

V některých věznicích dále funguje institut povolení opuštění věznice v souvislosti s návštěvou. Toto je vězni samozřejmě velmi vysoko ceněno a o podobné možnosti se často vedou boje.

Co s sebou na návštěvu

Jednoduše se dá říci, mimo drobných a dokladu totožnosti, bez předchozí domluvy raději nic. Dejte si pozor, ať s sebou omylem nevezmete například mobilní telefon, nebo jiné věci, které jsou ve věznicích zakázané.

Starší diskuze

Související články:

 

 

730 komentáře v “Návštěvy ve vězení

  ALENA

  (7.4.2021 - 8:27)

  Krásný den přeji už má někdo informace s těmi návštěvami prý by měli být 12.4 max 2 osoby

   obase.cz

   (7.4.2021 - 22:43)

   Ano. Pokud skončí nouzový stav tak ano. O.

    ALENA

    (8.4.2021 - 11:18)

    Ještě mám otázku nastěvy jsou jen přes sklo ?

     obase.cz

     (9.4.2021 - 19:56)

     Pravděpodobně budou. O.

    Denisa

    (14.4.2021 - 10:51)

    Dobrý den chci se zeptat zda jsou povoleny návštěvy ve věznici Rapotice a pokud ano znamená to ze Skype už nebudou vezmi mít ? Děkuji moc za odpoved

     obase.cz

     (15.4.2021 - 0:23)

     Dobrý den. Návštěvy jsou povolené o Skype se ještě nerozhodlo. O.

   Stanislav molnar

   (10.4.2021 - 3:33)

   Dobrý den prosím chtěl jsem se zeptat jestli jsou povoleny návštěvu ve věznici Drahonice a od kdy jsou povoleny dekuji

    obase.cz

    (11.4.2021 - 20:13)

    Dobrý den. Pravděpodobně budou povoleny od zítřka. O.

  Ladislav

  (9.4.2021 - 22:59)

  Návštevy nejsou , a dlouho nebudou. 6.4. jsem byl propuštěn. věznice se jistí a nechtějí mít problémy

  anonym

  (16.4.2021 - 19:30)

  Dnes (pátek) mi přítel volal, že mohu přijít na návštěvu v neděli. On si vyplnil a odevzdal ve věznici potřebné papíry. Já jsem se snažila vyhledat informace o návštěvě ve vězení a dočetla jsem se kromě jiného, že mám mít s sebou navštívenku a ta mi musí přijít. Teď nevím, zda mám na návštěvu jet, protože pochybuji o tom, že mi navštívenka o víkendu může přijít poštou. Jedině, že by to z věznice poslali e-mailem. Mám to 300 km a nerada bych jela zbytečně. Můžete mi poradit, jak se mám zachovat? Do věznice jsem se dnes již nedovolala.

   obase.cz

   (17.4.2021 - 17:46)

   Dobrý den. Do věznice by vás měli pustit i bez navstivenky. O.

    anonym

    (19.4.2021 - 11:09)

    Tak jen info pro ostatní. Navštívenka byla na vrátnici připravená a návštěva tedy proběhla. Děkuji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.