Návštěvy ve vězení

Návštěvy ve vazbě

Ve vazbě máte nárok na 2 hodiny návštěv během 14 dnů. Návštěvy pak probíhají ve většině vazebních věznic v boxech, kde sedí na jedné straně obviněný a na druhé návštěva, při příchodu a odchodu máte právo na políbení, obejmutí, poté oficiálně nic. Je ovšem pravda, že většina zaměstnanců jsou taky lidé a nemají problém s lehkými projevy náklonnosti.

Většina vazebních věznic věznic neřeší rodinné vztahy návštěvníků obviněných, jedinou výjimkou je tzv. koluzní vazba, kde záleží na vyšetřovateli. K návštěvě ve vazbě potřebujete tzv. navštívenku (potvrzení o povolení návštěvy), občanský průkaz a doporučujeme drobné k nákupu občerstvení.

Jak fungují návštěvy ve výkonu trestu

Ve výkonu trestu máte právo na 3 hodiny návštěv během kalendářního měsíce. Navštěvovat vás mohou osoby blízké, a osoby, které vám pomáhají v naplňování účelu VT (rozhoduje ředitel). Ve většině věznic je pak možnost rozdělení návštěv na dvě po 1,5 hodině. Na návštěvy mohou dorazit za jedním člověkem většinou max. 4 osoby (ředitel může navýšit).

Jako odměnu může odsouzený dostat mimořádné zvýšení doby návštěvy ve věznici až na 5 hodin, to je benefit, který se užívá celkem často ve většině věznic.

Návštěvy ve vězení i návštěvní místnosti se značně liší, podle jednotlivých věznic. Někde se jedná o poměrně příjemné a důstojné prostředí, jinde je to naprostá katastrofa, a zejména pro děti může být takové prostředí dosti traumatizující. Nutno k tomu však dodat, že za většinou zhoršení v tomto směru stojí pašování nelegálních předmětů do věznic, tedy si za to do jisté míry mohou odsouzení sami. Sice to pašování nezabrání, ale věznice si odškrtne políčko ,,provedli jsme opatření“.

Na návštěvu si s sebou nezapomeňte vzít doklad totožnosti, navštívenku, a pokud možno větší množství mincí do automatu s občerstvením. Ve většině věznic máte možnost něco sobě, nebo odsouzenému koupit.

V některých věznicích fungují i návštěvy bez zrakové a sluchové kontroly. To je benefit odsouzeným, který umožňuje vězni potěšit se s rodinnými příslušníky v místnostech připomínajících hotelové pokoje a bez kontroly zaměstnanců VS.  Zejména pro vězně s vyššími tresty je to významný motivační faktor, důležitý také pro ochranu partnerských vztahů.

V některých věznicích dále funguje institut povolení opuštění věznice v souvislosti s návštěvou. Toto je vězni samozřejmě velmi vysoko ceněno a o podobné možnosti se často vedou boje.

Co s sebou na návštěvu

Jednoduše se dá říci, mimo drobných a dokladu totožnosti, bez předchozí domluvy raději nic. Dejte si pozor, ať s sebou omylem nevezmete například mobilní telefon, nebo jiné věci, které jsou ve věznicích zakázané.

Starší diskuze

Související články:

 

 

882 komentáře v “Návštěvy ve vězení

 • Lucie

  (21.9.2023 - 16:24)

  Dobrý den v úterý máme jed za přítelem na návštěvu ale dcera nemá občanku ani pás a já jsem zjistila že mám neplatnou občanku z důvodu rozvodu je jiný doklad čím nás tam pustí?? Děkuji za odpověď

 • Poly

  (17.10.2023 - 3:04)

  Mohu jako manželka vězně podat žádost o osobní návštěvu z manželem, který byl poprvé odsouzen na 2 roky, kategorie C (je tam Deferenčka a mnoho pohvali), již si odseděl 1,5 roku?. Manžel ptal jsem vychovatele se, ale marně. Na jaký
  E-MAIL, adresa mohu psát? a zda je možné navštívit více než 3 hodiny?

  • Tereza

   (5.1.2024 - 18:16)

   Dobrý den . Máme jed za přítelem na návštěvu. Syn 11 let má jen rodný list ve kterém ani není otec uveden .. přítel tvrdí že rodný list stačí ale moc tomu nevěřím. Děkuji za odpověď

   • obase.cz

    (11.1.2024 - 22:23)

    Dobrý den, příteli veřte. O.

 • Andrea

  (5.2.2024 - 19:34)

  Dobrý den,v sobotu 10.2.2024 mám jet za přítelem na návštěvu,ale mám obavy že mi do té doby nepřijde návštěvenka…myslíte že je možné uskutečnit návštěvu,když sem zapsaná v databázi ale nemám sebou návštěvenku?
  Díky za odpověď

  • obase.cz

   (7.2.2024 - 11:12)

   Dobrý den. Obvykle stačí záznam v databázi. Vždy je to ale o lidech. O.

 • Lenka

  (28.2.2024 - 20:48)

  Dobrý den, můj přítel je po 2 trestaný. Je možné, že i tak by si mohl žádat o PP na 1/3? Máme malé miminko a zázemí a práci má také.

  • obase.cz

   (1.3.2024 - 10:12)

   Dobrý den. Je mi líto, ale pokud již byl ve výkonu trestu může žádat o PP nejdříve po polovině trestu. O.

 • Eva levaiova

  (29.2.2024 - 19:08)

  Dobré den měla bych dotaz ..můj druh Jindřich Juchelka z věznice Kynšperk nad Ohří..bude eskortován do vazební věznice z důvodu odvolání proti rozsudku který byl vydán 13.2.2024 .. chtěla bych poprosit o návštěvu ve vazební věznice.z
  Důvodu finančního hlediska není možné navštěvovat věznici Kynšperk nad Ohří je to na konci ČR..jsem z
  Ostravy …chtěla bych poprosit pana ředitele věznice jestli by se návštěva uskutečnila a na koho se mám obrátit děkuji

  • obase.cz

   (1.3.2024 - 10:15)

   Dobrý den. V takovém případě se musí odsouzený obrátit na ředitele věznice. O.

 • Gaba

  (20.4.2024 - 14:50)

  Dobrý den chci se zeptat bývají návštěvy ve věznici i ve státní svátek?děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.