Věznice Litoměřice

Vazební věznice Litoměřice

Adresa věznice Litoměřice:

Vězeňská služba ČR
Vazební věznice Litoměřice
P.O. BOX 79
41281 Litoměřice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-20632881/0710

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Na Valech 525/12, 412 01 Litoměřice

Telefoní číslo:

+ 420 416 720 111

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

  Vaše hodnocení  2,2 (17 hodnotitelů)

 hodnocení Obase

Web věznice Litoměřice:

https://www.vscr.cz/vazebni-veznice-litomerice/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

Ostraha (B,C-TPN), vazba

Kapacita: 123 míst (VT), 235(vazba)

Vaše hodnocení ke 12.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Litoměřice 2,2 1,7 2 2,6 1,2 1 1 1 2 ne ne ne

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 26%

 

Od Mony-
Malá místnosti pro dvě návštěvy a malinkým dětským koutkem. S odsouzeným sedíte naproti sobě, mezi vámi je malá přepážka.Když se nakloníte můžete se držet,objímat i líbat : D.V chodbičce za odsouzeným sedí bachař a čte si noviny.

Od Anamor

Návštěvy – přivítat i rozloučit se můžete standardně i pres přepážku, za nás si dozorkyně četla knihu a byla naprosto v pohodě, i se s ni dalo prohodit par slov, chlapi na vstupu taky bez problémů. Protože tam není automat, mohla jsem vzit s sebou lahev mineralky.Pokud někdo buzeruje tak asi záleží na člověku – s námi šla na návštěvu minoritní menšina a absolutně se chovali jako kdyby žádné předpisy pro ne neexistovali. Takže si myslím, že pokud se člověk chová rozumně, tak se mu to vrátí.

Shrnutí:

Jako většina vazebních věznic se i Litoměřice řadí k těm lepším, nicméně pro většinu odsouzených nedostupným, proto máme i málo informací. Pokud jde o vazbu, tak v tom jsou Litoměřice naprosto katastrofální. Výkon trestu je jiná písnička. Velmi si vybírají, koho do trestu přijmou.

Prosíme o vaše zkušenosti.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Diskuze k věznicím

Vazební věznice Litoměřice

(zdroj vscr.cz)

Charakteristika

Věznice v Litoměřicích byla postavena v letech 1907 – 1908 jako krajský ústav pro výkon vazby a k tomuto účelu slouží bez přerušení dodnes. V současné době je vazební věznice určena pro výkon vazby obviněných mužů a žen, včetně mladistvých,  kteří jsou ve výkonu vazby pro Krajský soud v Ústí nad Labem a okresní soudy v  Ústí nad Labem, Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě a Mělníku.
Od roku 2005 je s výkonem vazby ve vazební věznici zabezpečován příjem odsouzených do výkonu trestu odnětí svobody, kdy v tomto roce bylo nově otevřeno přijímací oddělení pro odsouzené. Součástí vazební věznice je rovněž samostatné oddělení výkonu trestu pro odsouzené muže, zařazené do typu věznice s „dozorem“.
Celková ubytovací kapacita vazební věznice činí 358 míst. Z tohoto počtu je vyčleněno pro výkon vazby obviněných 235 míst a pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených 123 míst. Vězni jsou ubytováni na společných celách s průměrnou kapacitou 2 lůžka, největší z nich mají pět lůžek. Jednolůžkových světnic je pět, dvoulůžkových 95.
O umístěné vězněné osoby celkem pečuje 285 zaměstnanců. Z tohoto počtu jde celkem  o 223 příslušníků (156 příslušníků, kteří zajišťují chod ve vazební věznici a 67 příslušníků Justiční stráže) a  62 občanských pracovníků VS ČR. Vazební věznice dále zabezpečuje činnost justiční stráže u Krajského a Okresního soudu v Ústí nad Labem, dále u okresních soudů a státních zastupitelství se sídly v Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě a Mělníku

Výkon trestu odnětí svobody ve VV Litoměřice

18.4.2014 11:24

Vazební věznice Litoměřice má zřízené oddělení určené pro nástup výkonu trestu a oddělení pro odsouzené,  kteří jsou pracovně zařazováni na pracoviště a zajišťují běžný provoz vazební věznice.

Vazební věznice Litoměřice má zřízené oddělení určené pro nástup výkonu trestu, tzv. příjmací oddělení pro odsouzené. Zde jsou odsouzení umístěni pouze dočasně. Vazební věznice Litoměřice má rovněž 40 míst pro odsouzené, kteří jsou pracovně zařazováni na pracoviště, která zajišťují běžný provoz vazební věznice a dále na vnější pracoviště tj. Masokombinát Roudnice nad Labem a Technické služby města Litoměřice.
Do Vazební věznice Litoměřice jsou vybíráni odsouzení, kteří jsou pro VTOS zařazeni do věznice s dozorem, mají určitou kvalifikaci a požadovanou úroveň chování a vystupování, včetně pracovních dovedností a návyků.

Vzdělávací aktivity: Plné pracovní vytížení odsouzených zařazených ve VTOS ve vazební věznici Litoměřice je účast na vzdělávacích aktivitách založena na principu dobrovolnosti a skutečného zájmu.

 

Speciálně výchovné aktivity
Speciálně výchovné aktivity jsou realizovány výhradně pod vedením specialistů oddělení výkonu vazby a trestu. Zahrnují individuální nebo skupinová pedagogická a psychologická poradenství, sociálně právní výcvik. Cíle jsou stanovovány na základě zájmu a osobnostních aspektů účastníků.
Zájmové aktivity
Kondiční posilování – věnuje se mu většina odsouzených na oddělení. V rámci přidělených finančních prostředků postupně docházelo k nákupu nových posilovacích strojů a doplňování dalších dílčích částí stávajícího vybavení. Florbalový kroužek – tělocvična je využívána 2x v týdnu a v sobotu v den návštěv. Akvaristika – k dispozici je akvaristická místnost s velmi slušným vybavením. O rybičky i o čistotu jednotlivých akvárií se starají odsouzení, kteří přišli do VTOS s již získanými zkušenostmi.Tato místnost je využívána i ostatní odsouzenými a to k odpočinku, psaní dopisů, ke společenské hře šachy, četbě apod. Šachový kroužek – používá se turnajový systém, tj. metoda, kterou jsou odsouzení stále motivováni především k přípravě a následně k určité činnosti.
Uspokojování kulturních a duchovních potřeb
Uspokojování kulturních potřeb je zajišťováno možností každodenního nepřetržitého sledování televizních pořadů, možností odběru denního tisku i jiných periodik. Další možností je půjčování knih z vězeňské knihovny, která má ve Vazební věznici Litoměřice dobrou úroveň. K dispozici je běžná beletrie, řada náboženské a odborné literatury. Do věznice pravidelně dochází zástupci z řad církví a dalších nevládních organizací, možnost účastnit se na těchto setkáních je neomezená.

Nejčastější popisy životních situací naleznete v článku Nejčastější dotazy nebo v článku Výkon vězeňství

32 komentáře v “Věznice Litoměřice

  Marie

  (22.7.2020 - 19:14)

  Dobrý den,za jak dlouho se člověk který nastoupil do vazební veznice.Muze spojit s rodinou,popripade rodina na nastevu.

   obase.cz

   (22.7.2020 - 19:58)

   Dobrý den, dopis může napsat okamžitě. Rodina může na návštěvu každý měsíc v maximální délce 3 hodiny. O

    ´Źidlická Apolonie

    (31.5.2021 - 19:47)

    Dnes jsem se dozvěděla,že přítel je ve vazbě od soboty 29.5.2021 V Litoměřicích. Kde se mám informovat co mohu poslat ,nemá žádné osobní věci,

     obase.cz

     (2.6.2021 - 20:46)

     Dobrý den. Určitě počkejte, až vám sám napíše. Bez povolení nelze poslat nic. O.

  Anonym

  (31.7.2020 - 16:20)

  Dobrý den, může člověk k který nastoupil vazbu, mít i mobilní telefon, nebo aspoň přístup na internetu?

  Laura

  (5.10.2020 - 16:38)

  Dobrý den, musím mít k návštěvě v této věznici povolení k návštěvám? a čestné prohlášení o osobě blízké?
  Mám tam přítele.
  Předem Děkuji za odpověď
  Laura

   obase.cz

   (6.10.2020 - 7:06)

   Dobrý den. Povolení k návštěvě je třeba v každé věznici. Pokud jde o čestné prohlášení, většina věznic jej vyžaduje. O.

  Kateřina

  (12.1.2021 - 15:02)

  Dobrý den kam prosím napsat dopis na jakou adresu kluk je u Vás ve věznici dopis napsal,ale adresu ne děkuji za odpověď

   obase.cz

   (13.1.2021 - 19:08)

   Dobrý den. Adresu věznice máte o pár řádek výše. O.

    Regina

    (10.4.2021 - 13:18)

    Dobrý den,
    kluk je u Vás ve věznici krátce a nemá sebou vůbec nic. Mohu mu poslat aspoň hygienické potřeby.
    Předem děkuji za odpověď

  Michal

  (3.2.2021 - 13:00)

  Dobry den jak zjistim jestli veznice toleruje poslani hygienickeho baliku do 2kg

   obase.cz

   (4.2.2021 - 16:44)

   Dobrý den. Zeptejte se odsouzeného. Jinde se to zjistit nedá. O.

  Regina

  (10.4.2021 - 12:48)

  Dobrý den,
  Syn nastoupil do věznice v sobotu 3.4.2021 v doprovodu policie. Neměl sebou nic zbaleného. Mohu mu poslat hygienické potřeby. Může kontaktovat rodinu ?
  Předem děkuji za odpověď

   obase.cz

   (11.4.2021 - 20:14)

   Dobrý den. Kontaktovat rodinu určitě muže. Nic mu ale zatím poslat nemůžete. Je mi líto. O.

    Daniela

    (9.7.2021 - 14:50)

    Dobrý den, mohu se zeptat prosím. Přítele odvezla polici pravděpodobně k vám do Litoměřic neměl sebou nic. Rádi bychom věděli jesli mužem poslat balík nebo čekat až mám pošle balíčenku. Děkuji za odpověď

     obase.cz

     (10.7.2021 - 9:25)

     Dobrý den. Určitě počkejte, až Vám pošle balicenku. O.

  katerina zdarilova

  (12.4.2021 - 16:49)

  dobry den jak zjistim že se muj dopis dostal opravdu do rukou noveho vězně ? dekuji za odpověd

   obase.cz

   (12.4.2021 - 22:06)

   Dobrý den. Pokud se vám dopis nevrátil zpět, a napsala jste na obálku sváteční adresu je pravděpodobnost, že dopis dostal velmi vysoká. Pokud dopis pošlete doporučeně, máte jistotu. O.

  Marcela

  (9.5.2021 - 19:57)

  Dobrý den
  Mohu požádat o informaci? Celá rodina jsme čekali až přijde synovi nástup do výkonu trestu.Tak jsme nakoupili to co do věznice může donést… Bohužel přišel dopis, že má nastoupit do Vazební věznice Litoměřice a může si vzít jen… mýdlo, holení, kartáček a přezůvky… Opravdu si nemůže vzít… dopisní papíry, známky atd… tabák ani kávu? Děkuji za informaci

   obase.cz

   (10.5.2021 - 19:35)

   Dobrý den. Ten dopis v tomto smyslu neberte vážně. Ať vezme, co unese. O.

    Marcela

    (26.5.2021 - 19:44)

    Dobrý den,syn mi píše v každém dopise, že by chtěl hodinky… že tam nemá vůbec pojem o čase a je to hrozný…mohu mu je např.vzit až pojedu na návštěvu i se známkami na dopis.. nebo to nemá ani cenu zkoušet? Známky mu asi nemohu poslat v dopise že? Děkuji za info

     obase.cz

     (26.5.2021 - 19:51)

     Dobrý den, dopisní známky se obvykle posílají v dopisu. Hodinky v narokovém balíku. Nicméně po dohodě s vychovatelem bývá možné poslat hodinky i poštou. O.

  Marcela

  (10.5.2021 - 19:14)

  …?

  Marcela

  (21.5.2021 - 16:19)

  Dobrý den… můžete mi poradit na koho se obrátit? Poslala jsem dopis na výše uvedenou adresu a peníze na výše uvedený účet, ale bohužel dopis pravděpodobně nedošel a peníze také ne..syn psal v dopise jiný účet a adresa je na P.O.box 79… nevím kam zavolat a koho se zeptat… děkuji

   obase.cz

   (23.5.2021 - 19:13)

   Dobrý den. Uvedené číslo účtu platilo dříve pro věznici Litoměřice i Teplice bohužel jsme nestihli zaznamenat změnu. Nicméně peníze mu nakonec určitě přijdou. Pokud jde o adresu. Platí obě, jak P.O. Box, tak ta původní. Dopis tedy taky dojde. Omlouvám se, ale nemusíte se bát. O.

  Marcela

  (26.5.2021 - 19:50)

  Dobrý den,.
  Syn mě v každém dopise, který pošle žádá abych mu poslala hodinky, že je strašné nemít vůbec pojem o čase.Mam navštívenku.. myslíte, že bych je měla zkusit vzít sebou zda mu je dovolí či ne?Mohu tam něco přivést či vůbec nic….Je možné poslat mu, alespoň dopisní známky v dopise, který mu napíšu? Děkuji za info

   obase.cz

   (27.5.2021 - 0:05)

   Dobrý den. Odpovídal jsem vám v jiném vláknu.

   Marcela

   (6.6.2021 - 8:21)

   Dobrý den, byla jsem na první návštěvě a syn mi dal seznam co mu mám poslat v balíku… balík jsem snad nikdy neposílala…. jakým způsobem mám balík poslat aby opravdu došel (obyč.balík…nebo jinak)? Děkuju za odpověď

    obase.cz

    (6.6.2021 - 10:42)

    Dobrý den. Jako klasický balík na poštu, Českou poštou. O.

  Tereza

  (27.6.2021 - 23:18)

  Dobrý den mám svého přítele ve věznici Litoměřice mezi mladými jsou agresivní?
  Nerada bych aby si můj skrz nich udělal nášup

   obase.cz

   (28.6.2021 - 12:59)

   Dobrý den. Někteří ano, ale většinou se s nimi dá vyjít. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.