Věznice Litoměřice

Vazební věznice Litoměřice

Adresa věznice Litoměřice:

Vězeňská služba ČR
Vazební věznice Litoměřice
Veitova 1
412 81 Litoměřice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-78543881/0710

Adresa místně příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Na Valech 525/12, 412 01 Litoměřice

Telefoní číslo:

+ 420 416 720 111

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                         

  Vaše hodnocení  2,2 (17 hodnotitelů)

 hodnocení Obase

Web věznice Litoměřice:

https://www.vscr.cz/vazebni-veznice-litomerice/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

Ostraha (B,C-TPN), vazba

Kapacita: 123 míst (VT), 235(vazba)

Vaše hodnocení ke 12.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Litoměřice 2,2 1,7 2 2,6 1,2 1 1 1 2 ne ne ne

Úspěšnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 26%

 

Od Mony-
Malá místnosti pro dvě návštěvy a malinkým dětským koutkem. S odsouzeným sedíte naproti sobě, mezi vámi je malá přepážka.Když se nakloníte můžete se držet,objímat i líbat : D.V chodbičce za odsouzeným sedí bachař a čte si noviny.

Od Anamor

Návštěvy – přivítat i rozloučit se můžete standardně i pres přepážku, za nás si dozorkyně četla knihu a byla naprosto v pohodě, i se s ni dalo prohodit par slov, chlapi na vstupu taky bez problémů. Protože tam není automat, mohla jsem vzit s sebou lahev mineralky.Pokud někdo buzeruje tak asi záleží na člověku – s námi šla na návštěvu minoritní menšina a absolutně se chovali jako kdyby žádné předpisy pro ne neexistovali. Takže si myslím, že pokud se člověk chová rozumně, tak se mu to vrátí.

Shrnutí:

Jako většina vazebních věznic se i Litoměřice řadí k těm lepším, nicméně pro většinu odsouzených nedostupným, proto máme i málo informací. Pokud jde o vazbu, tak v tom jsou Litoměřice naprosto katastrofální. Výkon trestu je jiná písnička. Velmi si vybírají, koho do trestu přijmou.

Prosíme o vaše zkušenosti.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Diskuze k věznicím

Vazební věznice Litoměřice

(zdroj vscr.cz)

Charakteristika

Věznice v Litoměřicích byla postavena v letech 1907 – 1908 jako krajský ústav pro výkon vazby a k tomuto účelu slouží bez přerušení dodnes. V současné době je vazební věznice určena pro výkon vazby obviněných mužů a žen, včetně mladistvých,  kteří jsou ve výkonu vazby pro Krajský soud v Ústí nad Labem a okresní soudy v  Ústí nad Labem, Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě a Mělníku.
Od roku 2005 je s výkonem vazby ve vazební věznici zabezpečován příjem odsouzených do výkonu trestu odnětí svobody, kdy v tomto roce bylo nově otevřeno přijímací oddělení pro odsouzené. Součástí vazební věznice je rovněž samostatné oddělení výkonu trestu pro odsouzené muže, zařazené do typu věznice s „dozorem“.
Celková ubytovací kapacita vazební věznice činí 358 míst. Z tohoto počtu je vyčleněno pro výkon vazby obviněných 235 míst a pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených 123 míst. Vězni jsou ubytováni na společných celách s průměrnou kapacitou 2 lůžka, největší z nich mají pět lůžek. Jednolůžkových světnic je pět, dvoulůžkových 95.
O umístěné vězněné osoby celkem pečuje 285 zaměstnanců. Z tohoto počtu jde celkem  o 223 příslušníků (156 příslušníků, kteří zajišťují chod ve vazební věznici a 67 příslušníků Justiční stráže) a  62 občanských pracovníků VS ČR. Vazební věznice dále zabezpečuje činnost justiční stráže u Krajského a Okresního soudu v Ústí nad Labem, dále u okresních soudů a státních zastupitelství se sídly v Chomutově, Litoměřicích, Lounech, Mostě a Mělníku

Výkon trestu odnětí svobody ve VV Litoměřice

18.4.2014 11:24

Vazební věznice Litoměřice má zřízené oddělení určené pro nástup výkonu trestu a oddělení pro odsouzené,  kteří jsou pracovně zařazováni na pracoviště a zajišťují běžný provoz vazební věznice.

Vazební věznice Litoměřice má zřízené oddělení určené pro nástup výkonu trestu, tzv. příjmací oddělení pro odsouzené. Zde jsou odsouzení umístěni pouze dočasně. Vazební věznice Litoměřice má rovněž 40 míst pro odsouzené, kteří jsou pracovně zařazováni na pracoviště, která zajišťují běžný provoz vazební věznice a dále na vnější pracoviště tj. Masokombinát Roudnice nad Labem a Technické služby města Litoměřice.
Do Vazební věznice Litoměřice jsou vybíráni odsouzení, kteří jsou pro VTOS zařazeni do věznice s dozorem, mají určitou kvalifikaci a požadovanou úroveň chování a vystupování, včetně pracovních dovedností a návyků.

Vzdělávací aktivity: Plné pracovní vytížení odsouzených zařazených ve VTOS ve vazební věznici Litoměřice je účast na vzdělávacích aktivitách založena na principu dobrovolnosti a skutečného zájmu.

 

Speciálně výchovné aktivity
Speciálně výchovné aktivity jsou realizovány výhradně pod vedením specialistů oddělení výkonu vazby a trestu. Zahrnují individuální nebo skupinová pedagogická a psychologická poradenství, sociálně právní výcvik. Cíle jsou stanovovány na základě zájmu a osobnostních aspektů účastníků.
Zájmové aktivity
Kondiční posilování – věnuje se mu většina odsouzených na oddělení. V rámci přidělených finančních prostředků postupně docházelo k nákupu nových posilovacích strojů a doplňování dalších dílčích částí stávajícího vybavení. Florbalový kroužek – tělocvična je využívána 2x v týdnu a v sobotu v den návštěv. Akvaristika – k dispozici je akvaristická místnost s velmi slušným vybavením. O rybičky i o čistotu jednotlivých akvárií se starají odsouzení, kteří přišli do VTOS s již získanými zkušenostmi.Tato místnost je využívána i ostatní odsouzenými a to k odpočinku, psaní dopisů, ke společenské hře šachy, četbě apod. Šachový kroužek – používá se turnajový systém, tj. metoda, kterou jsou odsouzení stále motivováni především k přípravě a následně k určité činnosti.
Uspokojování kulturních a duchovních potřeb
Uspokojování kulturních potřeb je zajišťováno možností každodenního nepřetržitého sledování televizních pořadů, možností odběru denního tisku i jiných periodik. Další možností je půjčování knih z vězeňské knihovny, která má ve Vazební věznici Litoměřice dobrou úroveň. K dispozici je běžná beletrie, řada náboženské a odborné literatury. Do věznice pravidelně dochází zástupci z řad církví a dalších nevládních organizací, možnost účastnit se na těchto setkáních je neomezená.

Nejčastější popisy životních situací naleznete v článku Nejčastější dotazy nebo v článku Výkon vězeňství

15 komentáře v “Věznice Litoměřice

  Marie

  (22.7.2020 - 19:14)

  Dobrý den,za jak dlouho se člověk který nastoupil do vazební veznice.Muze spojit s rodinou,popripade rodina na nastevu.

   obase.cz

   (22.7.2020 - 19:58)

   Dobrý den, dopis může napsat okamžitě. Rodina může na návštěvu každý měsíc v maximální délce 3 hodiny. O

  Anonym

  (31.7.2020 - 16:20)

  Dobrý den, může člověk k který nastoupil vazbu, mít i mobilní telefon, nebo aspoň přístup na internetu?

  Laura

  (5.10.2020 - 16:38)

  Dobrý den, musím mít k návštěvě v této věznici povolení k návštěvám? a čestné prohlášení o osobě blízké?
  Mám tam přítele.
  Předem Děkuji za odpověď
  Laura

   obase.cz

   (6.10.2020 - 7:06)

   Dobrý den. Povolení k návštěvě je třeba v každé věznici. Pokud jde o čestné prohlášení, většina věznic jej vyžaduje. O.

  Kateřina

  (12.1.2021 - 15:02)

  Dobrý den kam prosím napsat dopis na jakou adresu kluk je u Vás ve věznici dopis napsal,ale adresu ne děkuji za odpověď

   obase.cz

   (13.1.2021 - 19:08)

   Dobrý den. Adresu věznice máte o pár řádek výše. O.

    Regina

    (10.4.2021 - 13:18)

    Dobrý den,
    kluk je u Vás ve věznici krátce a nemá sebou vůbec nic. Mohu mu poslat aspoň hygienické potřeby.
    Předem děkuji za odpověď

  Michal

  (3.2.2021 - 13:00)

  Dobry den jak zjistim jestli veznice toleruje poslani hygienickeho baliku do 2kg

   obase.cz

   (4.2.2021 - 16:44)

   Dobrý den. Zeptejte se odsouzeného. Jinde se to zjistit nedá. O.

  Regina

  (10.4.2021 - 12:48)

  Dobrý den,
  Syn nastoupil do věznice v sobotu 3.4.2021 v doprovodu policie. Neměl sebou nic zbaleného. Mohu mu poslat hygienické potřeby. Může kontaktovat rodinu ?
  Předem děkuji za odpověď

   obase.cz

   (11.4.2021 - 20:14)

   Dobrý den. Kontaktovat rodinu určitě muže. Nic mu ale zatím poslat nemůžete. Je mi líto. O.

  katerina zdarilova

  (12.4.2021 - 16:49)

  dobry den jak zjistim že se muj dopis dostal opravdu do rukou noveho vězně ? dekuji za odpověd

   obase.cz

   (12.4.2021 - 22:06)

   Dobrý den. Pokud se vám dopis nevrátil zpět, a napsala jste na obálku sváteční adresu je pravděpodobnost, že dopis dostal velmi vysoká. Pokud dopis pošlete doporučeně, máte jistotu. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.