Věznice Bělušice

Adresa věznice Bělušice: Vězeňská služba ČR Věznice Bělušice Bělušice 66 435 26  Bečov

Č.Ú. neuvádí

Adresa soudu pro PP a přeřazení: Okresní soud v Mostě Moskevská 2, 434 74 Most

Telefonní číslo: Telefoní ústředna (+420) 476 143 111

Web věznice Bělušice: https://www.vscr.cz/veznice-belusice/

Základní údaje o věznici Bělušice: Typy výkonu trestů:

 

Celkové naše hodnocení věznice jako ve škole :                            

Vaše hodnocení  2,3 (15 hodnotitelů)  

hodnocení Obase

Ostraha Kapacita: 579 míst

(akt. snížena o 22 míst z důvodu stavebních prací ve věznici).

Informace pro muklíky: vaše známky k 11.10.2019

celkově Půlky PT:  3,25;

zaměstnanci 2,25;

strava 3;

telefonování 1;

návštěvy 1,75;

vycházky 2,33;

práce 2;

program zacházení 2,67;

násilí  1,67;

drogy 2;

komunikace s věznicí 2,75;

šikana od zaměstnanců 2;

přísnost režimu 3;

pošta 1;

Občerstvení na návštěvě – ano

Intimky – ano

Vycházky- jen vyvolení (vycházíme z vašich hodnocení)

Úspěšnost podmíněného propuštění 33,7% (2020)

 

 

 Návštěvy: Od vás: Na navsteve jsme tam uz byly s dvouletou dcerkou a vse bylo v pohode,mohla jsem ji vzit piti,jidlo,hracku,blok a pastelky,plenu a ubrousky   Pozn.: Ve věznici hodně problémoví vězni, velmi mnoho drog. Dohled jen pro cca 20 odsouzených. Výběr. Věznice vhodná recidivisty. Dlouhou dobu tam velmi dobře fungovalo podmíněné propouštení. Prosíme o vaše zkušenosti.

Věznice Bělušice

(zdroj V.S. ČR www.vscr.cz) Ředitel věznice: Vrchní rada, plk. Ing. Bc. Ivo Mrhal 1. zástupce ředitele věznice:Rada, plk. Mgr. František Volf zástupce ředitele věznice: Ing. Nikola Litavská, DiS. tiskový mluvčí věznice:  komisař, por. Bc. Jan Pöschl Věznice Bělušice je profilovaná jako věznice s ostrahou, jejíž součástí je i kapacitně limitované oddělení s dozorem. Současná normovaná ubytovací kapacita je 579 míst. Věznice Bělušice se nachází v obci Bělušice na blízko hlavní silnice mezi městy Most a Louny, více Spojení do obce Bělušice za pomoci veřejné hromadné dopravy naleznete zde Profilace a kapacita věznice : Věznice Bělušice je profilovaná jako věznice s ostrahou pro výkon trestu odnětí svobody odsouzených mužů, jejíž součástí je i kapacitně limitované oddělení s dozorem. Současná normovaná ubytovací kapacita je 579 míst. Jedním z hlavních úkolů Vězeňské služby je maximální snaha o snižování kriminogenních faktorů v rámci stanovených programů zacházení. Programy zacházení se zpracovávají individuálně pro každého odsouzeného, a to na základě komplexní zprávy o odsouzeném s ohledem na délku trestu, charakteristiku osobnosti a příčinu trestné činnosti. Program zacházení obsahuje konkrétně formulovaný cíl působení na odsouzeného, metody zacházení s odsouzeným a způsob a četnost hodnocení. V rámci programu zacházení se pro odsouzeného nejméně 3 měsíce před propuštěním vytvářejí podmínky pro jeho samostatný způsob života. Aktivity programu zacházení členíme na: Pracovní aktivity, Vzdělávací aktivity, Speciálně výchovné aktivity, Zájmové aktivity, Oblast vytváření vnějších vztahů. Ve Věznici Bělušice je zřízeno výstupní oddělení, do něhož se přiměřenou dobu před očekávaným koncem trestu odnětí svobody umisťují odsouzení, kterým byl uložen trest na dobu delší než 3 roky, a odsouzení, jimž je třeba pomáhat při vytváření příznivých podmínek pro samostatný způsob života. V zájmu ochrany zdraví odsouzených je v rámci výkonu trestu zřízeno také oddělení pro vytypované odsouzené, u nichž je velmi pravděpodobné (vzhledem k charakteru trestné činnosti, výrazně snížené tělesné hmotnosti, mentální úrovni či jiným handicapům), že se stanou objektem fyzického napadení či vydírání ze strany silnějších jedinců.

38 komentáře v “Věznice Bělušice

 • iveta Tokarova

  (15.12.2023 - 13:43)

  Dobry den prosim mela bych prozbycku mam sina ve vezeni na Pankraci v Praze je mentalne postizenej duvod je ze jsem nemocna a manzel mi zemrel je to pro me daleko navstevovat sina u vas mam druheho sina ktery si pika trest a tak bych mohla navstevovat oba zaroven stejne moc vas oto prosim v lednu to bude rok co sme se nevydeli . Butte tak laskavy a pomozte mi ho premystit k vam do Belusic jsem s Obrnic dekuji mockrat Tokarova iveta

  • obase.cz

   (17.12.2023 - 12:22)

   Dobrý den. Jako spolek obase.cz na toto nemáme vliv. Je třeba požádat věznici, kde vykonáva trest. O.

 • Mirek

  (6.3.2024 - 22:02)

  Byl jsem tam 22mesicu a musím říct,že je tam hodně vězňů romské národnosti,ale dá se snimi vycházet a PT fungují hodně u prvotrestu mě pustili na 1/3 trestu z 60 po 20 měsících… Takže za mě dobrý…. Strava nic moc režim dobrý a celkem na prvotrsta se to dalo…

  • Cavo

   (5.4.2024 - 1:34)

   H. Slavkov tam je moc Romů.. I v Kynšperku..

 • Martina

  (18.5.2024 - 13:43)

  Zdravím, chtěla bych se zeptat jak to tam je s návštěvami, přítel přemýšlí o přemístění do Bělušic jelikož je to bliz ke me protože ziju v nemecku ale na navstevu bych přišla s novorozencem, jak to tam chodí v takovém případě ?

  • obase.cz

   (18.5.2024 - 19:07)

   Přijdete na návštěvu s novorozencem. Musí mít ale platný rodný list a být pozvaný na návštěvu. O.

   • Martina

    (19.5.2024 - 7:49)

    A je tam možnost pouze návštěvy v místnosti nebo je i jiná možnost?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.