Co nedělat

Co nedělat, mám-li blízkého ve vězení

 1. Schovejte výčitky. Muklík musí vědět, že jste na jeho straně a věřte tomu, že mimo ztracených případů je bezmoc sama o sobě potrestáním.
 2. Neslibujte, co nesplníte. Vaše slovo je jediné, na co by se měl stoprocentně spolehnout.
 3. Nezapomínejte odepisovat.
 4. Nikdy neposílejte peníze nikomu třetímu mimo výkon trestu (o zasílání do výkonu), ať vám bude říkat cokoli. Pravděpodobně je vydírán (a v tom případě je nutné neplatit), případně se jedná o uhrazení drog apod.
 5. Neposílejte nic, na čem se předem nedomluvíte. Můžete tak způsobit drobné potíže.
 6. Nebojte se a nepropadejte panice. Nejde o katastrofu a ač se to nemusí zdát, věznice jsou v podstatě místa velmi bezpečná
 7. Pokud měl váš blízký potíže s drogami, v žádném případě mu nevozte na návštěvu hotovost.
 8. Nenavádějte ho k tomu, ať si pořizuje mobil. Vím, kontakt je fajn, ale bude tam díky tomu déle.

Starší diskuze

 

 

425 komentáře v “Co nedělat

 • Bel

  (7.4.2023 - 8:46)

  Dobrý den. Přítel je va vazbě v Olomouci. Potřebuje peníze, ale jeho peněženka je uložena ve věznici. Chce, abych převzala jeho platební kartu a poslala mu peníze na jeho účet ve věznici. Může mi, prosím, někdo poradit jak postupovat, aby mi jeho osobní věci byly vydány. Jen upřesněním, že přítel je cizinec (USA) a špatně se mu komunikuje s personálem věznice, v mnoha případech si tedy neví rady a je pro něj obtížné to zjistit uvnitř zařízení.
  Děkuji moc za rady.

  • obase.cz

   (7.4.2023 - 19:31)

   Dobrý den. Především on musí požádat věznici o to, aby mu bylo umožněno předání platební karty. Potom to obvykle funguje tak, že Vám bude vydána během návštěvy. O.

   • Bel

    (9.4.2023 - 7:13)

    Děkuji moc, za rychlou odpověď. Bel

 • Sandy

  (11.7.2023 - 14:28)

  Dobrý den, chtěla bych poslat dopis někomu,kdo je v ruském vězení. Není to rodinný příslušník ani známý a vlastně ani nevím, jestli má povolené přijímat dopisy. Tušíte jak to chodí v ruských věznicích? Hádám,že to tam bude úplně něco jiného než u nás:-(
  Moc děkuji za rady:-)

  • obase.cz

   (11.7.2023 - 22:16)

   Dobrý den. Nemáme informace o tom, že by se nějak zvlášť lišilo přijímání dopisů v ruských věznicích. Dopis normálně pošlete. O.

 • Sandy

  (12.7.2023 - 1:02)

  Moc dekuji za rychlou odpověď Doufam, ze to plati i pro věznici Polarni sova a dozivotne odsouzené vězně. Nikdy jsem takovy dopis nepsala a rada bych, aby prisel na spravne misto a konkretni osobe. Netuším jestli ho staci poslat na adresu věznice nebo jak vubec nadepsat obalku. Vycetla jsem, ze je treba uvest cele jméno vězně, datum narozeni i cislo cely, ale konkrétnější info jsem bohužel nenasla. Muzete mi poradit prosim? Nevim na koho jineho se obratitDekuju.

  • obase.cz

   (12.7.2023 - 16:36)

   Dobrý den. Je mi líto, ale více informací nemám. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.