Co nedělat

Co nedělat, mám-li blízkého ve vězení

 1. Schovejte výčitky. Muklík musí vědět, že jste na jeho straně a věřte tomu, že mimo ztracených případů je bezmoc sama o sobě potrestáním.
 2. Neslibujte, co nesplníte. Vaše slovo je jediné, na co by se měl stoprocentně spolehnout.
 3. Nezapomínejte odepisovat.
 4. Nikdy neposílejte peníze nikomu třetímu mimo výkon trestu (o zasílání do výkonu), ať vám bude říkat cokoli. Pravděpodobně je vydírán (a v tom případě je nutné neplatit), případně se jedná o uhrazení drog apod.
 5. Neposílejte nic, na čem se předem nedomluvíte. Můžete tak způsobit drobné potíže.
 6. Nebojte se a nepropadejte panice. Nejde o katastrofu a ač se to nemusí zdát, věznice jsou v podstatě místa velmi bezpečná
 7. Pokud měl váš blízký potíže s drogami, v žádném případě mu nevozte na návštěvu hotovost.
 8. Nenavádějte ho k tomu, ať si pořizuje mobil. Vím, kontakt je fajn, ale bude tam díky tomu déle.

Starší diskuze

396 komentáře v “Co nedělat

  Hanka

  (13.7.2020 - 7:20)

  Dobrý den, mám ještě dotaz. V pátek jsem dostala od přítele dopis, kde mi píše že bude mít tento týden soud. V dopise byla věta, kterou bohužel více nerozvedl – cituji – ze soudu tě měli kontaktovat…. může to tedy znamenat, že mne uvedl jako kontaktní osobu? Co vůbec znamená termín „kontaktní osoba“ a kdo může kontaktní osobu informovat? Jaké bych měla dostat od soudu informace?
  Opět moc děkuji za rychlou odpověď, je to úžasné, co pro lidi v těchto nesnázích děláte. Hezký den. Hanka.

   obase.cz

   (13.7.2020 - 12:32)

   Dobrý den. Z toho co píšete bohužel nejsem vůbec moudrý. Cokoli mě napadá by pro Vás mohla být zavádějící informace. Soud může například informovat o vzetí do vazby a pod. Ale jen vařím z vody. O.

  Kristina

  (21.10.2020 - 12:18)

  Dobrý den, potřebovala bych se na něco zeptat. Přítel je v Rapoticich. Zhruba před měsícem mu začali téměř každý den dělat namatkove kontroly (fillcungy) za údajné anonymní oznámení na jeho osobu, že má u sebe mobil. Otázka zní, když se podle jeho slov zeptal dozorcu či vychovatele na příčinu a důvod těch kontrol, je pravda, že mu důvod poví? Důvod proč se ptám je ten, že přítel chce po mě zaslání mých lékařských zpráv, které mám po dvou lehčích napadeních od bývalého přítele (otce dcery). Jenže, ty lékařské zprávy jsou čerstvé cca 2-3mesice což už současný přítel už byl ve výkonu trestu a já nechápu proč mu je mám ty l.zpravy zasílat. Podle jeho slov tím údajně může dokázat to, že mu chce někdo jen poškodit a mé lékařské zprávy by on měl jako důkaz ikdyz on samotný u incidentu mezi mnou a bývalým partnerem nebyl. Můžete poradit nejlépe říci pokud toto je možné? Předem moc děkuji

   obase.cz

   (22.10.2020 - 8:13)

   Dobrý den. Zprávy mu můžete poslat, ale nevidím v tom smysl, ani nechápu, jak by mu to mohlo pomoci. Lidé ve vězení se často chytají drobností, které nemají moc význam. Mají prostě moc času přemýšlet. O.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.