Jak připravit blízké

Jak připravit blízké na váš nástup do vězení

Chce se mi napsat: dát jim odkaz na Obase.cz. Ale Nejdůležitější je, jim s velikým předstihem vysvětlit, co výkon trestu znamená a jak bude situace probíhat. Věřte tomu, že je to velmi důležité, a pokud se vám podaří vysvětlit, jak to bude, vyhnete se mnoha nedorozuměním. Dosti zásadní je nelhat. Nelžete v ničem, i když se bojíte říci pravdu. Partneři musí přesně vědět, na jak dlouho tam jdete, kdy můžete být venku, a co budete potřebovat. Zejména ženy velmi těžce nesou jakoukoli nesrovnalost, takže pokud máte ještě něco neuzavřeného z minulosti, udělejte to. Připravte své blízké na to, že se objeví mnoho pomlouvačů, vypravěčů a ochotných ramen k vyplakání. Naprostá většina z nich sleduje vlastní prospěch, a pokud v něčem zalžete, dovedou nejasnosti snadno využít a vás to připraví o důvěru blízkých a může vás to stát vztah. Pokud se někdo rozhodne čekat, mívá mnoho porozumění pro ledacos, jen ne pro lež. Těžší je to s dětmi. Pokud máte ratolesti, je rozhodně lepší sednout si s nimi a vše vysvětlit. Vyhněte se situacím typu „táta je v zahraničí“ apod. Praskne to, a napácháte podstatně více škody. Pokud je to jen trochu možné, dětem pište a zvěte je na každou možnou návštěvu.

8 komentáře v “Jak připravit blízké

 • Nikola

  (6.4.2021 - 13:43)

  Dobrý den,mám dotaz ,přítel měl nástup 31.3.2021 na Pankrác na 6 měsíců ,další týden dostal od jiného soudu 6 měsíců a ještě ho čeká jeden soud ,který mu dá též nejspíš 6 měsíců ,vše je za & 205 2.odstavce ,porušení podmínky..chtěla jsem se zeptat zda se mu sečtou všechny tresty najednou a může zažádat o podmíněné propuštění a nebo zda bude muset odsedět každý trest zvlášť a jak je to pak s podmin.propustenim..moc děkuji za odpověď .Nikola

  • obase.cz

   (6.4.2021 - 19:02)

   Dobrý den. Lhůta pro podmíněné propuštění se počítá ze součtu všech trestů. O.

 • Jana Holá

  (17.8.2021 - 19:43)

  Dobrý den, můj syn je ve výkonu trestu, v sobotu mám první návštěvu, chci se zeptat, jestli mu můžu na návštěvu něco přivézt? Myslím tím oblečení, nebo jídlo? Předem děkuji za odpověď.

  • obase.cz

   (20.8.2021 - 13:32)

   Dobrý den. Určitě bez předchozího povolení ne. O.

   • Jana Holá

    (20.8.2021 - 14:36)

    Děkuji za odpověď.

 • Jana Holá

  (20.8.2021 - 14:37)

  Děkuji za odpověď.

 • Hanka

  (23.12.2021 - 0:48)

  Dobry den prosim vas mam toho trochu vic, rodina naprasila meho synovxe který mel nastoupit na 8mesicu ale ze strachu nesel po roce ho chytli ale bohuzel bere heroin tak ze kolik mu navisi sazbu a jak je to kdyz fetuje ale nema tu davku, a jedtli ho můžou ttrba mlatit pri vyšetření a bude mit nejakou lékařskou prohlidku protože o nem nic nevedi děkuji

  • obase.cz

   (28.12.2021 - 20:25)

   Dobrý den. Pokud je ve výkonu trestu. Pravděpodobně se k heroinu nedostane, můžou nu být předepsány utlumujiící léky, ve výjimečném případě Metadon. Za nenastoupí do trestu se dávají tresty zpravidla do 1 roku. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.