Stížnosti na VS

Stížnosti na věznice (vězeňskou službu)

Rada č. 1. Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.(názor redakce)

Mimo to stížností naštvete všechny okolo a V.S. vám to velmi ráda dá pocítit. Není výjimečné, že se vám pomůže proti muklíkovi poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od V.S. žádat, pokud přímo nemusí. Nevyjde vám vstříc.

Rada č.2 Obraťte se na nás.

Napište do diskuze nebo na náš mail, jaký vznikl problém a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom ze 3 stížností, které jsme podali byly 2 uznány. Věřím tak, že můžeme pomoci.

Rada č.3 Vše posílejte zároveň na další úřady

Posíláte-li stížnost na generální ředitelství, pošlete ho zároveň na ministerstvo spravedlnosti, GIBS a pod. Kam to zasíláte, vypište i do rozcestníku.

Starší diskuze

Související články:

 

 

154 komentáře v “Stížnosti na VS

 • Mgr. Aleš Schejbal

  (16.3.2024 - 17:32)

  Dobrý den, můj názor je, že Váš nevlastní otec by duševní poruchou, kterou má diagnostikovanou, měl být umístěn na Specializovaném oddělení. To, co jste psala, je velmi zlé a špatné. A je třeba tomu udělat ráznou přítrž. Pokud nefunguje Věznice a její složky, jmenovitě OPAS, Vedoucí výkonu trestu, a další, podal bych trestní oznámení na nejbližší služebně PČR, oni to případně postoupí, požádal GIBS o prošetření práce pracovníků dané Věznice a informoval dozoroveho státního zástupce z příslušného KSZ, které je příslušné Věznici. Váš otec byl odsouzen, aby si odpykal trest, nikoli k tomu, aby jej týrala banda grazlu a vyvrhelů, kteří sami mají „máslo na hlavě“. V minulosti, už jsem něco podobného řešil, a dotyčné to pak velmi mrzelo a bolelo, zjistili, že jsou vytyčené hranice, přes které se nesmí. Pokud chcete, napište mi na email.

  • Marketa

   (29.5.2024 - 15:20)

   Dobrý den Mgr.Schejbal,můj syn je ve vězení Vinařice.Bohuzel utekl z pracoviště.Samozdrejme,ze tomu neco predchazelo.Je to delsi pribeh.Tim pádem ho přeložili na nejhorší oddělení,kde jsou převážně romští vězni.Tyraji ho,bijí vybírají…vyvyji na něj nátlak,aby jim odevzdal léky,které bere na psychiku.Syn je celkem v kritickém psychickém stavu.Uz nechce žít,bojím se o něj.Take mu během pár dní rozeberou balík.Zadala jsem vedení věznice aby ho preradili na oddělení,kde jsou méně problémové vězni,bohužel bez výsledku.Syn pravidelně navštěvuje ve vězení psychiatra a psychologa,kteří mu museli navýšit léky na psychiku.Ja jsem už bezradna nedokáži mu pomoci.Prosim poradíte jak na to,aby ho preradili?Moc dekuji Marketa

   • obase.cz

    (12.6.2024 - 20:42)

    Dobrý den. Obraťte se na oddělení prevence a stížností věznice. O.

 • Angelika Horváthová

  (7.7.2024 - 18:25)

  Dobrý den co dělát?můj syn je v kriminale Plzeň Bory, už 3 měsíc ho šikanuji jen pro to že není fetak nechává se zavírat na samotku, nevím si rady prosím pomoct mi zlomili mu i klíční kost co mám dělat prosím o pomoc

  • obase.cz

   (8.7.2024 - 7:26)

   Dobrý den. Obraťte se na oddělení prevence a stížností věznice. O.

   • Angelika Horváthová

    (10.7.2024 - 16:02)

    Už jsme zkoušeli všechno a nikdo s tím nechce mít nic společného.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.