Stížnosti na VS

Stížnosti na věznice (vězeňskou službu)

Rada č. 1. Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.(názor redakce)

Mimo to stížností naštvete všechny okolo a V.S. vám to velmi ráda dá pocítit. Není výjimečné, že se vám pomůže proti muklíkovi poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od V.S. žádat, pokud přímo nemusí. Nevyjde vám vstříc.

Rada č.2 Obraťte se na nás.

Napište do diskuze nebo na náš mail, jaký vznikl problém a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom ze 3 stížností, které jsme podali byly 2 uznány. Věřím tak, že můžeme pomoci.

Rada č.3 Vše posílejte zároveň na další úřady

Posíláte-li stížnost na generální ředitelství, pošlete ho zároveň na ministerstvo spravedlnosti, GIBS a pod. Kam to zasíláte, vypište i do rozcestníku.

Starší diskuze

Související články:

 

 

149 komentáře v “Stížnosti na VS

  • Mgr. Aleš Schejbal

    (16.3.2024 - 17:32)

    Dobrý den, můj názor je, že Váš nevlastní otec by duševní poruchou, kterou má diagnostikovanou, měl být umístěn na Specializovaném oddělení. To, co jste psala, je velmi zlé a špatné. A je třeba tomu udělat ráznou přítrž. Pokud nefunguje Věznice a její složky, jmenovitě OPAS, Vedoucí výkonu trestu, a další, podal bych trestní oznámení na nejbližší služebně PČR, oni to případně postoupí, požádal GIBS o prošetření práce pracovníků dané Věznice a informoval dozoroveho státního zástupce z příslušného KSZ, které je příslušné Věznici. Váš otec byl odsouzen, aby si odpykal trest, nikoli k tomu, aby jej týrala banda grazlu a vyvrhelů, kteří sami mají „máslo na hlavě“. V minulosti, už jsem něco podobného řešil, a dotyčné to pak velmi mrzelo a bolelo, zjistili, že jsou vytyčené hranice, přes které se nesmí. Pokud chcete, napište mi na email.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.