Stížnosti na VS

Stížnosti na věznice (vězeňskou službu)

Rada č. 1. Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.(názor redakce)

Mimo to stížností naštvete všechny okolo a V.S. vám to velmi ráda dá pocítit. Není výjimečné, že se vám pomůže proti muklíkovi poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od V.S. žádat, pokud přímo nemusí. Nevyjde vám vstříc.

Rada č.2 Obraťte se na nás.

Napište do diskuze nebo na náš mail, jaký vznikl problém a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom ze 3 stížností, které jsme podali byly 2 uznány. Věřím tak, že můžeme pomoci.

Rada č.3 Vše posílejte zároveň na další úřady

Posíláte-li stížnost na generální ředitelství, pošlete ho zároveň na ministerstvo spravedlnosti, GIBS a pod. Kam to zasíláte, vypište i do rozcestníku.

Starší diskuze

Související články:

 

 

140 komentáře v “Stížnosti na VS

 • Stanislava

  (28.2.2022 - 7:46)

  Dobrý den,
  Synovec se dostal za dlužné výživné, nedocházení na probačni a zřejmě nenastoupeni do vazby(trvalá adresa na MÚ , kterou si zřejmě nevyzvedl, protože nemá rozhodnutí o nástupu ). Z vazby v Hradci Králové ho převezli do věznice v Plzni. Je jich 10 na pokoji, píchají si tam drogy, šikanuji ho, vydírají, vyhrožují mu zmlácením pokud nesežene peníze, rozkradli mu balík. Vychovatele ho poslali kamsi. On je úplně na dně, bojí se večer usnout. Nemáme peníze na právníka, nevím jak mu pomoci. Mám strach, že když podáme stížnost budou mu dělat zle i vychovatelé. Žádost o přeložení do Pardubic nebo někam blíže jsme poslali, ale netuším jestli se tím někdo bude zabývat. Prosím o radu, jak mu pomoci, než mu něco udělají. On není feťák, nepije, není to žádný násilník. Ani nechápu proč ho vůbec dali mezi takové lidi.

  • obase.cz

   (28.2.2022 - 20:00)

   Dobrý den. Je mi líto takové situace. Věznice Plzeň je opravdu velmi specifická. Pokud je ve výkonu trestu poprvé, měl by být umístěn s odsouzenými, kteří rovněž nejsou recidivisté. Ve většině věznic bych Vám poradil, ať se obrátíte na oddělení prevence a stížností. Tady bych sdílel Vaší obavu. Můžu Vám doporučit jen snahu o přemístění do jiné věznice. O.

 • kveta

  (3.4.2022 - 18:23)

  Dobrý den,
  Rada bych se zeptala na radu ohledně kazenskeho trestu ,můj přítel dostal kázeňský trest za mobilní telefon.cela situace se stala 15.brezna 2021 kdy vychovatel našel na záchodě mobilní telefon .když poslali mobil na rozbor zjistil se majitel kterými byl dán kázeňský trest.rok poté přítelovi oznámili že má kázeňský trest za údajný telefon protože ten komu patřil v té době s přítelem sdílel stejnou celu.avsak mobil se našel na záchodě a ne v čele..přítel stín neměl nic spolecnyho .podal odvolání ale vedení mu pak oznámili že trvají na lázeňském trestu.kvuli tomu z 1 differenciace spadnul do 3. Takže přítel ztahnul žádost o PP ,dostal 20 dni tvrde diry ,zákaz skypovani ,vyhazov z práce ,a návštěvy bude mít jen přes sklo v druhé místnosti.prosim poraďte jak se můžem bránit proti tomuhle ?

  • obase.cz

   (3.4.2022 - 19:50)

   Dobrý den. Bez znalosti konkrétní situace Vám neumím odpovědět. O.

 • Margita

  (3.7.2022 - 22:08)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat přítel od mojí dcery sedí ve vězení, tet jsme se dozvěděli že dostal od 3 vězňů náklaďácku jak je možné že si toho nevsimly bachaři je toto normální to dělají nováčkům, je to hnus poradíte co mužem udělat aby se to už nestalo osobně sse mi to nelíbí a vím že to nezvládne a když se něco stane tak to tak nenechám děkuji za radu

  • obase.cz

   (8.7.2022 - 16:23)

   Dobrý den obraťte se prosím na oddělení prevence a stížností věznice. O

 • jirina

  (27.9.2022 - 4:50)

  Potřebuji poradit,syn se dostal do vazební věznice a má pravníka přiděleného státem. Jeve vazbě prvně a právník ho zastupuje při každém výslechu,podle mě má být placen státem.Jsem duchodce nemám moc peněz a právník po mě pořád nějaké chce. Včera mě zavolal že to bude stát 15-20 tisíc poradte mám ho poslat někam. Jiřina

  • obase.cz

   (27.9.2022 - 13:37)

   Dobrý den. Pokud je ve vazební věznici, tak má skutečně právo na zastoupení advokátem a platí ho dočasně stát. Nicméně, jemu tím vzniká dluh. Stát to od něj bude chtít zaplatit. O.

 • Lucie Gottvaldová

  (10.11.2022 - 0:06)

  Prosím nevím kam se teď obrátit! Přítel je v Rapoticích, žádal o propuštění na třetinu a nepustili ho jen proto že mu nikdo nezajistil přechod do léčebny (má nařízenou ústavní léčbu, je prvotrest, sedí na A). U soudu ho chtěli pustit ale jen kvůli tomuto ho tam nechali! Neví čí je to vina, co dál teď.. Je na tom navíc psychicky špatně, venku navštěvoval psychiatra, teď je na tom úplně zle, ale nikoho to tam absolutně nezajímá,mám strach že si něco udělá! Nevím kam se obrátit!!

  • obase.cz

   (10.11.2022 - 20:11)

   Dobrý den. Je mi líto, ale vezeňská služba nemá povinnost zařizovat přechod do léčebny. O to se musí odsouzený aktivně zajímat. Bez písemného usnesení soudu Vám neumím odpovědět. Každopádně pokud došlo k soudnímu zamítnutí, doporučuji z profesní opatrnosti podat stížnost proti usnesení. Na to máte 3 dny od oznámení. O.

  • Irena šafarikova

   (18.9.2023 - 7:50)

   Syn sedel ve slavkove kde mel problemi z sikanou coz se neresilo a zkratove vzal jinemu vezni nuz a bodnul ho dostal 10 let navic.neni uplne normalni jeste utekl z valdic dalsi 3 roky.je tam plno nesrovnalosti vydupala jsem si vysezreni v brne na psychyatrii kde je tet ale jen ho tam nacpou lekama ani nemuze mluvit a nikdo s nim nepracuje.vim ze jedna zkratove ale nevim jak docilit spravedlnosti.dekuji za odpoved safarikova Irena

 • Elena

  (3.1.2023 - 9:19)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, mám synovce ve výkonu trestu. Když mu posíláme jednou za půl roku 5kg balík a má třeba o půl kilogramu více, někdy se nedá přesně zvážit. Pak mu seberou například vakuovanou kávu nebo salám Vysočinu. Kam tyto potraviny dají, sní je na bachaři nebo můžeme napsat, že pokud by byl balíček těžší, tak ať to pošlou zpět na naše náklady?. Nelíbí se mi, že 2x za rok nasetrime, pošleme balík a nedostane vše . Děkuji za odpověď.

  • obase.cz

   (3.1.2023 - 21:03)

   Dobrý den. Obvykle se přebytky likvidují. Je ale možné požádat na náklady odsouzeného o odeslání zpět. O.

 • Eva

  (26.1.2023 - 16:01)

  Dobrý den prosím vás mám přítele v base na vazbě nic nevím kolik dostal let jsem jeho dlouholetá družka je Ostrov nad Ohří a dnes měl soud v Chebu 26.12023 potřebuju jde onej starat je to pan Kamil Pišta narozen 19.71992ja jse jmenuju Eva fuksova 1.5.1978

  • obase.cz

   (26.1.2023 - 17:36)

   Dobrý den. Není mi jasné, jak bychom Vám mohli pomoci. O.

 • Anonym

  (10.2.2023 - 17:34)

  Dobrý den prosím potřebují radu přítel je výkonu trestu na borech našli u něj mobilní tel který nebyl jeho ale jiného vězně dovezli ho zato na izolaci na dva a hrozí mu díra prosím vás chtěla bych jen vědět jak dlouho to může trvat mám strach o jeho zdravý není na tom dobře a návštěvy to už bude mýt pořád za sklem prosím poraďte my co mám dělat dekuji

  • obase.cz

   (16.2.2023 - 8:23)

   Dobrý den. Dělat nemůžete nic na oddělení kázeňských trestů může být maximálně 20 dní. Návštěvy za sklem trvají obvykle 3 měsíce. O.

 • Anonym

  (10.2.2023 - 17:35)

  Dobrý den prosím potřebují radu přítel je výkonu trestu na borech našli u něj mobilní tel který nebyl jeho ale jiného vězně dovezli ho zato na izolaci na dva a hrozí mu díra prosím vás chtěla bych jen vědět jak dlouho to může trvat mám strach o jeho zdravý není na tom dobře a návštěvy to už bude mýt pořád za sklem prosím poraďte my co mám dělat dekuji

 • Robert

  (6.3.2023 - 10:52)

  Dobrý den co všechno hrozí vězni když u něj najdou mobil? Děkuji

  • obase.cz

   (9.3.2023 - 23:37)

   Dobrý den. Kazeňský trest v extrémním případě trestní stíhání. O.

 • Renata Štveráčková

  (5.5.2023 - 12:33)

  Dobrý den, prosím o radu, co mám udělat pro to, aby se někdo začal zabývat mým přítelem a jeho zdravotním stavem ve veznici ve Vinařicích.Za tři měsíce tam měl tři epilepticke záchvaty, z toho dva za sebou včera. Medikaci na to nedostává.Mam napsat stížnost na ředitelství veznice a na generální.?Ze se příteli ty záchvaty opakuji skrz stisnene podmínky a doktor „prý “ nemá oprávnění podávat mu léky, aby se předešlo záchvatum.Taky mě napadla zkusit milost prezidentovi ze zdravotních důvodů?

  • obase.cz

   (9.5.2023 - 19:05)

   Dobrý den. Požádat o milost samozřejmě můžete. Přímým nadřízeným lékaře je ve věznici její ředitel. Nejlépe se obrátit přímo na něj. O.

 • PAVLA

  (24.9.2023 - 22:03)

  Dobrý večer. Ráda bych se zeptala na radu ohledně stížnosti.

  Přítel je ve výkonu trestu ve věznici Rapotice.
  V Úterý onemocněl,byl nachlazeny, měl horečky. Ve Středu,nebo ve Čtvrtek(nevím presne) ho vzali na zdravotní,kde mu dali Paralen a antibiotika.
  V Pátek ráno zkolaboval,snažil se dostat za doktorem,ale doktor ho nevzal,z důvodu,že tam nebyl. Večer přítele odvezla rychlá záchranná služba do nemocnice,jelikož měl velmi vysoké horečky,křeče, nemohl dýchat ani mluvit. Je hospitalizován s oboustranným zápalem plic.
  Nechápu,že to veznice nechala zajít takhle daleko,a když ráno zkolaboval,proč ho neodvezli do nemocnice k doktorovi.

  Je možné, si na tohle stěžoval? Dekuji

  • obase.cz

   (29.9.2023 - 14:12)

   Dobrý den. Ano je to možné. Stížnost můžete adresovat řediteli věznice. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.