Stížnosti na VS

Stížnosti na věznice (vězeňskou službu)

Rada č. 1. Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.(názor redakce)

Mimo to stížností naštvete všechny okolo a V.S. vám to velmi ráda dá pocítit. Není výjimečné, že se vám pomůže proti muklíkovi poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od V.S. žádat, pokud přímo nemusí. Nevyjde vám vstříc.

Rada č.2 Obraťte se na nás.

Napište do diskuze nebo na náš mail, jaký vznikl problém a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom ze 3 stížností, které jsme podali byly 2 uznány. Věřím tak, že můžeme pomoci.

Rada č.3 Vše posílejte zároveň na další úřady

Posíláte-li stížnost na generální ředitelství, pošlete ho zároveň na ministerstvo spravedlnosti, GIBS a pod. Kam to zasíláte, vypište i do rozcestníku.

Starší diskuze

Související články:

 

 

124 komentáře v “Stížnosti na VS

 • Stanislava

  (28.2.2022 - 7:46)

  Dobrý den,
  Synovec se dostal za dlužné výživné, nedocházení na probačni a zřejmě nenastoupeni do vazby(trvalá adresa na MÚ , kterou si zřejmě nevyzvedl, protože nemá rozhodnutí o nástupu ). Z vazby v Hradci Králové ho převezli do věznice v Plzni. Je jich 10 na pokoji, píchají si tam drogy, šikanuji ho, vydírají, vyhrožují mu zmlácením pokud nesežene peníze, rozkradli mu balík. Vychovatele ho poslali kamsi. On je úplně na dně, bojí se večer usnout. Nemáme peníze na právníka, nevím jak mu pomoci. Mám strach, že když podáme stížnost budou mu dělat zle i vychovatelé. Žádost o přeložení do Pardubic nebo někam blíže jsme poslali, ale netuším jestli se tím někdo bude zabývat. Prosím o radu, jak mu pomoci, než mu něco udělají. On není feťák, nepije, není to žádný násilník. Ani nechápu proč ho vůbec dali mezi takové lidi.

  • obase.cz

   (28.2.2022 - 20:00)

   Dobrý den. Je mi líto takové situace. Věznice Plzeň je opravdu velmi specifická. Pokud je ve výkonu trestu poprvé, měl by být umístěn s odsouzenými, kteří rovněž nejsou recidivisté. Ve většině věznic bych Vám poradil, ať se obrátíte na oddělení prevence a stížností. Tady bych sdílel Vaší obavu. Můžu Vám doporučit jen snahu o přemístění do jiné věznice. O.

 • kveta

  (3.4.2022 - 18:23)

  Dobrý den,
  Rada bych se zeptala na radu ohledně kazenskeho trestu ,můj přítel dostal kázeňský trest za mobilní telefon.cela situace se stala 15.brezna 2021 kdy vychovatel našel na záchodě mobilní telefon .když poslali mobil na rozbor zjistil se majitel kterými byl dán kázeňský trest.rok poté přítelovi oznámili že má kázeňský trest za údajný telefon protože ten komu patřil v té době s přítelem sdílel stejnou celu.avsak mobil se našel na záchodě a ne v čele..přítel stín neměl nic spolecnyho .podal odvolání ale vedení mu pak oznámili že trvají na lázeňském trestu.kvuli tomu z 1 differenciace spadnul do 3. Takže přítel ztahnul žádost o PP ,dostal 20 dni tvrde diry ,zákaz skypovani ,vyhazov z práce ,a návštěvy bude mít jen přes sklo v druhé místnosti.prosim poraďte jak se můžem bránit proti tomuhle ?

  • obase.cz

   (3.4.2022 - 19:50)

   Dobrý den. Bez znalosti konkrétní situace Vám neumím odpovědět. O.

 • Margita

  (3.7.2022 - 22:08)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat přítel od mojí dcery sedí ve vězení, tet jsme se dozvěděli že dostal od 3 vězňů náklaďácku jak je možné že si toho nevsimly bachaři je toto normální to dělají nováčkům, je to hnus poradíte co mužem udělat aby se to už nestalo osobně sse mi to nelíbí a vím že to nezvládne a když se něco stane tak to tak nenechám děkuji za radu

  • obase.cz

   (8.7.2022 - 16:23)

   Dobrý den obraťte se prosím na oddělení prevence a stížností věznice. O

 • jirina

  (27.9.2022 - 4:50)

  Potřebuji poradit,syn se dostal do vazební věznice a má pravníka přiděleného státem. Jeve vazbě prvně a právník ho zastupuje při každém výslechu,podle mě má být placen státem.Jsem duchodce nemám moc peněz a právník po mě pořád nějaké chce. Včera mě zavolal že to bude stát 15-20 tisíc poradte mám ho poslat někam. Jiřina

  • obase.cz

   (27.9.2022 - 13:37)

   Dobrý den. Pokud je ve vazební věznici, tak má skutečně právo na zastoupení advokátem a platí ho dočasně stát. Nicméně, jemu tím vzniká dluh. Stát to od něj bude chtít zaplatit. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.