Stížnosti na VS

Rada č. 1:  Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.

Mimoto, stížností naštvete všechny okolo a VS vám to velmi ráda dá pocítit. Není ojedinělé, že Vám pomůže proti sobě poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od VS žádat, pokud přímo nemusí, nevyjde vám vstříc.

Rada č. 2:  Pokud cítíte, že je stížnost nutná

Nechte to na někom z venku, ať to řeší za vás. Dopad na Vás potom není takový a pravděpodobnost úspěchu je řádově vyšší.

Rada č.3:  Obraťte se na nás

Napište do diskuze nebo na náš e-mail, jaký vznikl problém, a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom se může stát, že ze 3 stížností, které  byly podány, budou 2 uznány. Věříme tak, že můžeme pomoci.

Rada č.4:  Vše, co posíláte (stížnosti) , posílejte na více míst.

Tedy pokud posíláte stížnost na generální ředitelství, pošlete ji na ministerstvo spravedlnosti, GIBS apod. Kam to posíláte, dejte do hlavičky.

Rada č. 4:  Jediný, kdo může zasáhnout ihned je dozorující státní zástupce, proto je třeba akutní věci směřovat ke krajskému státnímu zastupitelství.

Mail: ondra@obase.cz

Související články:

Odpovídá právník

 

17 komentáře v “Stížnosti na VS

 • Jana krcilova

  (1.4.2020 - 10:59)

  Dobry den rada bych radu bud sem nebo do meho meilu dozvedela jsem se o veci blizici se šikany meho syna i ostatnich ve veznici bory Plzeň, nevim ke komu se telefonicky spojit protoze operator me k rediteli nebo k jinemu nespoji, se synem zadne problemy tam nikdy nebyly az po prichodu noveho clena ostrahy(bachare) jak se rika ma to lidove za par a pan tam dela odsouzenym problemy, jestli ma syn nebo i ja podat stížnost a kam dekuji krcilova

  • Obase

   (1.4.2020 - 11:27)

   Dobrý den řediteli věznice můžete poslat email. plk. Mgr. Petr Vlk pvlk@vez.plz.justice.cz . O.

  • Lucia

   (14.4.2021 - 23:09)

   Budte rada a ďakujte Bohu že je len šikanovany.mojho otca tam bachary zavraždili deň pred prepustenym.davate pozor.lebo potom bude neskoro.radim Vam o preloženie syna do inej veznice lebo V Bory su zahadne umrtia velmi časte.vezensky lekar urci akykolvvek dovod umrtia aj ich pitevnik s fak.nemocnici napiše spravu aku si zapraju a maju to.vy už len potom robite pohreb.držim palce

   • Petra

    (16.8.2021 - 3:10)

    Dobry den, toto se stalo v ceske veznici? Tak to je sila ! Moc me to mrzi pani Lucio. Musi clovek jednat hodne rychle kdyz nekde nekoho sikanujou ale co to je sakra za pravidla tohle si nemaj vubec dovolit. Je to smtne a moc by me zajimalo co se deje v ostrove !!

    • kveta

     (1.4.2022 - 18:14)

     Tak to mi je upřímně líto ,a to se stalo ve věznici PLzen Bory? Můžu se zeptat kdy se to stalo? Můj druh má být přeřazen do věznice plzen bory!!! Nepatri k lidem co by se dali šikanovat od ostatních vězňů to ne ale Oto víc vedení si vždy na něm dává záležet aby mu pobyt co nejvíc znepříjemňili.Davaji mu kázeňský za prohřešky ktery jsou už uzavřený ,teď dostal 20 dni tvrde diry, 3 differencku,návštěvy bude mít 6 měsíců jen přes sklo ,vyhazov z práce a to všechno mu udělali dva dny před soudním stáním o žádosti PP.nejhorsi na tom je že se pomocí nikde nedočkáte protože ve věznicích platí R ten kdo je v uniformě má vždycky pravdu

 • Hybes

  (3.1.2021 - 9:20)

  Na šalamoun něco psát je absolutně zbytečně. Vytkl sem jim to až z venku na fb. Jejich komentář mě nepřekvapil. Překvapující mě ti co na ně Odkazují.

 • Lucia

  (14.4.2021 - 23:09)

  Budte rada a ďakujte Bohu že je len šikanovany.mojho otca tam bachary zavraždili deň pred prepustenym.davate pozor.lebo potom bude neskoro.radim Vam o preloženie syna do inej veznice lebo V Bory su zahadne umrtia velmi časte.vezensky lekar urci akykolvvek dovod umrtia aj ich pitevnik s fak.nemocnici napiše spravu aku si zapraju a maju to.vy už len potom robite pohreb.držim palce

 • Nikola T.

  (24.6.2021 - 14:57)

  Dobrý den,

  mám manžela v jedné z českých věznic. Manžel je tam neoprávněně, chybou soudů byl odsouzen na něco, co nespáchal. O to těžší to tam pro něj je. Oba jsme celý život žili a nadále žijeme slušně. Vězeňské prostředí jsme znali jen z filmů s touto tematikou. Teď už bohužel několik měsíců na vlastní kůži zjišťujeme, že to, co se odehrává ve filmech, se děje i v českých věznicích. Pro odsouzeného, který je tam právem, budiž. Pro nevinného člověka katastrofa. Jednoduše řečeno – čím větší šmejd tam je, tím líp se tam paradoxně má. Četla jsem si Váš článek „Stížnosti na VS“. Rada první zní „nestěžujte si“. Z bezpečnostního hlediska je to tak asi správně, ale z toho lidského? Psala jsem už na ministerstvo spravedlnosti, ale nikdo se mi samozřejmě neozval. S ředitelem věznice nemá moc smysl komunikovat, protože vždy přislíbí zjednání nápravy a skutek utek. V poslední radě píšete o krajském státním zastupitelství a dozorujícím státním zástupci. Na internetu jsem jich našla několik. Na které zastupitelství se má člověk obrátit? Podle trvalého bydliště nebo podle adresy věznice?

  Předem moc děkuji za Vaši odpověď

  Nikola T.

  • obase.cz

   (24.6.2021 - 18:59)

   Dobrý den. Víte v zásadě vám nedoporučuji argumentovat neoprávněností rozhodnutí soudu. Ono to na působí spíše negativně. Pro věznice je a musí být směrodatné rozhodnutí soudu a oni sami s tím nic neudělali. Pokud jde o dozorujícího státního zástupce. Místně a věcně kompetentní je krajské státní zastupitelství v kraji věznice, kde odsouzený vykonává trest. O.

 • Martina

  (18.12.2021 - 21:33)

  Dobrý den ,manžel je je výkonu Horní Slavkov bohužel jako nekuřák má docela problemi .Byl do teď na cele kde to jaksi fungovalo opravdu tam nebyli kuřáci a bylo vše o.k.Najednou se rozrazily dveře a přitel se stěhoval na jiný oddíl kde jsou kuřáci .Nechce mezi kuřakami být atak se ozval slíbili mu ze ho daji na nekurackou celu ,to se nestalo a teď mu podsouvaji papír ať podepíše ze chce být mezi kurakama přitel odmítl a začali výhružky a výslechy jestli ten papír nepodepíše ze ho daji na nejhorší oddíl ve věznici .Vůbec to nechápem nemá žádný problemi je bez konfliktní žádné kázeňský tresty jen je proste nekuřák a kvůli tomu se tam po něm vozí a niti ho proste podepsat něco co nechce .Prosím o radu co stim mám i jména dotyčných .

  • obase.cz

   (20.12.2021 - 20:56)

   Dobrý den. Doporučuji se obrátit na ředitele věznice. O.

 • Lenka

  (5.1.2022 - 15:23)

  Dobrý den, chci se zeptat jak je to u vězňů s lékařským ošetřením. Syna bolel zub už 30.12.2021 bolesti se stupňovali a u doktora byl až dnes 5.1.2022 s tím že už to je vážné a odvezou ho na chirurgii. Vím že byli svátky ale ošetřit ho mohli už včera. Mám o něj strach. Co pro něj můžu udělat a kde si stěžovat. Děkuji za odpověď Lenka

  • obase.cz

   (6.1.2022 - 0:40)

   Dobrý den. Stížnost směřujte řediteli věznice, ten je nadřízeným lékaře. O.

 • Lenka

  (6.1.2022 - 15:15)

  Dobrý den protože synovi včas neposkytli lékařské ošetření a následkem toho mu vytrhli 4 zuby a to je strašně moc. Kdyby byl včas ošetřen nemuselo to tak dopadnout. Zajímá mě jak je poskytované lékařské ošetření při tak akutních bolestech když to hlásil VS. Jak je možné že ho nechali v bolestech tolik dní bez pomoci. Děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (9.1.2022 - 19:56)

   Dobrý den. Doporučuji podat oficiální stížnost. O.

 • Barbora

  (4.5.2022 - 10:33)

  Dobrý den, ráda bych se zeptala, kde si můžeme stěžovat, pokud mladistvému neustále zkracují ve VV bezdůvodně vycházku, případně ho nenavedou vůbec v den návštěvy, rovněž kolikrát nenechají zavolat. Žádné kázeňské postihy nemá a na tyto věci má dle řádu nárok. Dále bych se chtěla zeptat, zda je vpořádku,(případně kam se obrátit) že se mladistvým nikdo nevěnuje, aktivity, které mají dospělí pravidelně několikrát týdně mají mladiství velice zřídka.Moc děkuji

  • obase.cz

   (7.5.2022 - 23:35)

   Dobrý den. To co popisujete je vážné porušení práv odsouzeného. Stěžujte si řediteli věznice. Pokud to nepomůže, tak nám napište. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.