Stížnosti na VS

Rada č. 1:  Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.

Mimoto, stížností naštvete všechny okolo a VS vám to velmi ráda dá pocítit. Není ojedinělé, že Vám pomůže proti sobě poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od VS žádat, pokud přímo nemusí, nevyjde vám vstříc.

Rada č. 2:  Pokud cítíte, že je stížnost nutná

Nechte to na někom z venku, ať to řeší za vás. Dopad na Vás potom není takový a pravděpodobnost úspěchu je řádově vyšší.

Rada č.3:  Obraťte se na nás

Napište do diskuze nebo na náš e-mail, jaký vznikl problém, a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom se může stát, že ze 3 stížností, které  byly podány, budou 2 uznány. Věříme tak, že můžeme pomoci.

Rada č.4:  Vše, co posíláte (stížnosti) , posílejte na více míst.

Tedy pokud posíláte stížnost na generální ředitelství, pošlete ji na ministerstvo spravedlnosti, GIBS apod. Kam to posíláte, dejte do hlavičky.

Rada č. 4:  Jediný, kdo může zasáhnout ihned je dozorující státní zástupce, proto je třeba akutní věci směřovat ke krajskému státnímu zastupitelství.

Mail: ondra@obase.cz

Související články:

Odpovídá právník

 

8 komentáře v “Stížnosti na VS

 • Jana krcilova

  (1.4.2020 - 10:59)

  Dobry den rada bych radu bud sem nebo do meho meilu dozvedela jsem se o veci blizici se šikany meho syna i ostatnich ve veznici bory Plzeň, nevim ke komu se telefonicky spojit protoze operator me k rediteli nebo k jinemu nespoji, se synem zadne problemy tam nikdy nebyly az po prichodu noveho clena ostrahy(bachare) jak se rika ma to lidove za par a pan tam dela odsouzenym problemy, jestli ma syn nebo i ja podat stížnost a kam dekuji krcilova

  • Obase

   (1.4.2020 - 11:27)

   Dobrý den řediteli věznice můžete poslat email. plk. Mgr. Petr Vlk pvlk@vez.plz.justice.cz . O.

  • Lucia

   (14.4.2021 - 23:09)

   Budte rada a ďakujte Bohu že je len šikanovany.mojho otca tam bachary zavraždili deň pred prepustenym.davate pozor.lebo potom bude neskoro.radim Vam o preloženie syna do inej veznice lebo V Bory su zahadne umrtia velmi časte.vezensky lekar urci akykolvvek dovod umrtia aj ich pitevnik s fak.nemocnici napiše spravu aku si zapraju a maju to.vy už len potom robite pohreb.držim palce

   • Petra

    (16.8.2021 - 3:10)

    Dobry den, toto se stalo v ceske veznici? Tak to je sila ! Moc me to mrzi pani Lucio. Musi clovek jednat hodne rychle kdyz nekde nekoho sikanujou ale co to je sakra za pravidla tohle si nemaj vubec dovolit. Je to smtne a moc by me zajimalo co se deje v ostrove !!

 • Hybes

  (3.1.2021 - 9:20)

  Na šalamoun něco psát je absolutně zbytečně. Vytkl sem jim to až z venku na fb. Jejich komentář mě nepřekvapil. Překvapující mě ti co na ně Odkazují.

 • Lucia

  (14.4.2021 - 23:09)

  Budte rada a ďakujte Bohu že je len šikanovany.mojho otca tam bachary zavraždili deň pred prepustenym.davate pozor.lebo potom bude neskoro.radim Vam o preloženie syna do inej veznice lebo V Bory su zahadne umrtia velmi časte.vezensky lekar urci akykolvvek dovod umrtia aj ich pitevnik s fak.nemocnici napiše spravu aku si zapraju a maju to.vy už len potom robite pohreb.držim palce

 • Nikola T.

  (24.6.2021 - 14:57)

  Dobrý den,

  mám manžela v jedné z českých věznic. Manžel je tam neoprávněně, chybou soudů byl odsouzen na něco, co nespáchal. O to těžší to tam pro něj je. Oba jsme celý život žili a nadále žijeme slušně. Vězeňské prostředí jsme znali jen z filmů s touto tematikou. Teď už bohužel několik měsíců na vlastní kůži zjišťujeme, že to, co se odehrává ve filmech, se děje i v českých věznicích. Pro odsouzeného, který je tam právem, budiž. Pro nevinného člověka katastrofa. Jednoduše řečeno – čím větší šmejd tam je, tím líp se tam paradoxně má. Četla jsem si Váš článek „Stížnosti na VS“. Rada první zní „nestěžujte si“. Z bezpečnostního hlediska je to tak asi správně, ale z toho lidského? Psala jsem už na ministerstvo spravedlnosti, ale nikdo se mi samozřejmě neozval. S ředitelem věznice nemá moc smysl komunikovat, protože vždy přislíbí zjednání nápravy a skutek utek. V poslední radě píšete o krajském státním zastupitelství a dozorujícím státním zástupci. Na internetu jsem jich našla několik. Na které zastupitelství se má člověk obrátit? Podle trvalého bydliště nebo podle adresy věznice?

  Předem moc děkuji za Vaši odpověď

  Nikola T.

  • obase.cz

   (24.6.2021 - 18:59)

   Dobrý den. Víte v zásadě vám nedoporučuji argumentovat neoprávněností rozhodnutí soudu. Ono to na působí spíše negativně. Pro věznice je a musí být směrodatné rozhodnutí soudu a oni sami s tím nic neudělali. Pokud jde o dozorujícího státního zástupce. Místně a věcně kompetentní je krajské státní zastupitelství v kraji věznice, kde odsouzený vykonává trest. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.