Stížnosti na VS

Rada č. 1:  Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.

Mimoto, stížností naštvete všechny okolo a VS vám to velmi ráda dá pocítit. Není ojedinělé, že Vám pomůže proti sobě poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od VS žádat, pokud přímo nemusí, nevyjde vám vstříc.

Rada č. 2:  Pokud cítíte, že je stížnost nutná

Nechte to na někom z venku, ať to řeší za vás. Dopad na Vás potom není takový a pravděpodobnost úspěchu je řádově vyšší.

Rada č.3:  Obraťte se na nás

Napište do diskuze nebo na náš e-mail, jaký vznikl problém, a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom se může stát, že ze 3 stížností, které  byly podány, budou 2 uznány. Věříme tak, že můžeme pomoci.

Rada č.4:  Vše, co posíláte (stížnosti) , posílejte na více míst.

Tedy pokud posíláte stížnost na generální ředitelství, pošlete ji na ministerstvo spravedlnosti, GIBS apod. Kam to posíláte, dejte do hlavičky.

Rada č. 4:  Jediný, kdo může zasáhnout ihned je dozorující státní zástupce, proto je třeba akutní věci směřovat ke krajskému státnímu zastupitelství.

Mail: ondra@obase.cz, tel 720 115 117

Velmi kvalitní pomoc vám může poskytnout také spolek ŠALAMOUN

http://spoleksalamoun.com

3 komentáře v “Stížnosti na VS

  Jana krcilova

  (1.4.2020 - 10:59)

  Dobry den rada bych radu bud sem nebo do meho meilu dozvedela jsem se o veci blizici se šikany meho syna i ostatnich ve veznici bory Plzeň, nevim ke komu se telefonicky spojit protoze operator me k rediteli nebo k jinemu nespoji, se synem zadne problemy tam nikdy nebyly az po prichodu noveho clena ostrahy(bachare) jak se rika ma to lidove za par a pan tam dela odsouzenym problemy, jestli ma syn nebo i ja podat stížnost a kam dekuji krcilova

  Hybes

  (3.1.2021 - 9:20)

  Na šalamoun něco psát je absolutně zbytečně. Vytkl sem jim to až z venku na fb. Jejich komentář mě nepřekvapil. Překvapující mě ti co na ně Odkazují.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.