Stížnosti na VS

Rada č. 1:  Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.

Mimoto, stížností naštvete všechny okolo a VS vám to velmi ráda dá pocítit. Není ojedinělé, že Vám pomůže proti sobě poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od VS žádat, pokud přímo nemusí, nevyjde vám vstříc.

Rada č. 2:  Pokud cítíte, že je stížnost nutná

Nechte to na někom z venku, ať to řeší za vás. Dopad na Vás potom není takový a pravděpodobnost úspěchu je řádově vyšší.

Rada č.3:  Obraťte se na nás

Napište do diskuze nebo na náš e-mail, jaký vznikl problém, a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom se může stát, že ze 3 stížností, které  byly podány, budou 2 uznány. Věříme tak, že můžeme pomoci.

Rada č.4:  Vše, co posíláte (stížnosti) , posílejte na více míst.

Tedy pokud posíláte stížnost na generální ředitelství, pošlete ji na ministerstvo spravedlnosti, GIBS apod. Kam to posíláte, dejte do hlavičky.

Rada č. 4:  Jediný, kdo může zasáhnout ihned je dozorující státní zástupce, proto je třeba akutní věci směřovat ke krajskému státnímu zastupitelství.

Mail: ondra@obase.cz

Související články:

Odpovídá právník

 

36 komentáře v “Stížnosti na VS

 • Jan

  (28.8.2023 - 15:16)

  Chtěl bych navštívit vězně na Mírově, který není můj příbuzný. Co mám udělat, abych mohl uvězněného navštívit.
  Jedná se o projednání obnovení jeho odsouzení, zjištění jeho názoru na toto nové soudní přelíčení.
  Děkuji za odpověď.

  • obase.cz

   (1.9.2023 - 11:51)

   Dobrý den. V zásadě jde o to, že o něco takového musí požádat sám odsouzený. Záleží na řediteli věznice. O.

 • Petra Nováková

  (2.11.2023 - 9:57)

  Dobrý den, můj přítel je vazebné stíhán ve věznici Brno – Bohunice, má velké problémy s bolesti zad, konkretne s plotynkama a s kycli, poslední dva dny nemůže bolesti ani chodit a má problém s tím ze ho nechtějí návest k lékaři ke kterému se pořad píše, protože užívá léky léky na uklidnění a na bolest – tramaly a oni si mysli ze je užívá aby byl zfetovany, ale on trpěl těmi bolestmi i doma, měl by jít na operaci , můžete mi poradit s kým se mam spojit nebo kde to mužů řešit. Děkuji za odpověď. S pozdravem Nováková Petra.

  • obase.cz

   (3.11.2023 - 18:58)

   Dobrý den. Můžete se obrátit na ředitele věznice. O.

 • tomas de tourqemada

  (18.6.2024 - 20:14)

  elmi pekne popsano a je videt jaci smejdi jsou na svych mistech
  proto projekt INKVIZICE NO15 ,ten bude primo provadet ukony k naprave na subjektech ktere budou na seznamu.v soucasne dobe je 8 subjektu trere snem roztridi do 3skupin pradepodobneho priznani pochybeni.cilem je aby co nejetsi ppopulace vedela jakaky vezensky a justicni system.
  s pozdravem T.de Tourqemada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.