Přerušení výkonu trestu

Campfire-984020_960_720

Jedná se v podstatě o nejvyšší možnou odměnu pro odsouzeného. Ředitel věznice může odsouzenému během jednoho roku přerušit trest odnětí svobody až na 20 dní. V principu se nejedná o přerušení, jelikož se tato doba do trestu započítává.

 

Z pravidla to funguje tak, že se odsouzený nejdříve prověřuje přes různé vycházky se zaměstnanci a rodinou. A posléze je ,,vypuštěn“ do světa na 3-5 dní. Je to přirozeně největší možná úleva pro odsouzeného i jeho blízké. Silný motivační faktor a zejména u vyšších testů důležitá věc pro následný návrat do společnosti. Jedná se však o institut dosti vzácný. Po dobu trestu se týká cca 4 % odsouzených.

Související články:

 

 

 

4 komentáře v “Přerušení výkonu trestu

 • Michaela

  (31.7.2021 - 2:36)

  Dobrý večer měla bych otázku kde mám požádat o kauci kam se mám obrátit manžel je ve vazbě v Teplicích je tam za měřený jezdil bez řidicaku na motorce jenže mám prodlouženou podmínku také za to moc děkuju

  • obase.cz

   (31.7.2021 - 20:50)

   Dobrý den. Návrh na nahrazení vazby peněžitou zárukou je třeba předložit soudu, který o vazbě manžela rozhodoval. Soud následně nařídí jednání a bude rozhodovat, zda peněžitou záruku přijme. O.

 • Zdena Kuchleiova

  (24.5.2023 - 10:07)

  Chci se zeptat když manžel má přečiny a je už omezen i na svobodě na 18mesicu jde třeba trest 9dnet8 svobody proměnit buď v peněžitý trest nebo domácí vězení?moc děkuju za odpověď

  • obase.cz

   (24.5.2023 - 23:23)

   Dobrý den. Je mi líto, ale takovou možnost trestní zákon nenabízí. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.