Vycházky, návštěvy, korespondence

Vycházky

Na vycházky máte právo 1 hodinu denně. Ve většině vazebních věznic Vás dovedou na dvůr, kde jste uzavřeni v kotcích cca 3 krát 3 metry a můžete tak maximálně chodit dokola a křičet na ostatní. Za což Vás příslušníci nepochválí. Omezení v prostoru nejste ani tak proto, že by Vám chtěla věznice znepříjemnit život, ale je třeba zabránit styku kompliců ve stejných věcech, žen od mužů, násilníků, ohrožených a pod. V některých vazbách je možnost sportovních aktivit během vycházek.

Návštěvy

Obviněný má právo na 1 návštěvu za 14 dní. Maximální doba návštěvy je 90 minut. Vazební věznice většinou nijak zvlášť neomezují okruh návštěvníků, kteří Vás mohou navštívit. Někdy však ano a právo na návštěvu máte jen u osob blízkých. Maximální počet návštěvníků jsou 4.  Výjimkou z toho celého je koluzní vazba, ale k tomu dál. Návštěvní místnosti jsou velmi různé, ale obvykle se jedná o přísnější režim než ve výkonu trestu. Žádná možnost občerstvení dotyk, jen při přivítání a loučení. Obvykle jste oddělení nízkou přepážkou. 

Balíčky, korespondence

Ve výkonu vazby máte možnost přijmout jeden 5kg balíček za 3 měsíce. Obsah balíčku může být stejný, jako v případě výkonu trestu, podrobnosti zde. Stejně tak máte na rozdíl od výkonu trestu právo  přijímat hygienické balíčky. 

Pokud jde o ostatní korespondenci, máte možnost přijímat i odesílat poštu a tiskoviny bez omezení. Jediným limitem jsou poštovní známky a případná cenzura. Pošta se čte a kontroluje s tím počítejte. Pokud jste v koluzní vazbě, je celá situace ještě složitější, ale o tom dále.

Od zadržení k vazbě.

Jak dlouho můžete být ve vazbě.

Jak vypadá vazební cela.

Jídlo ve vazbě.

Specifické druhy vazby.

6 komentáře v “Vycházky, návštěvy, korespondence

 • Jerome

  (19.11.2020 - 10:37)

  Dobrý den, nějaké info o tom jak probíhají vycházky ve VT ve věznici pankrác? Zde jsem našel pouze o „vycházkách“ během vazby.

  Díky, J.

  • obase.cz

   (19.11.2020 - 18:35)

   Dobrý den, Na vycházkovém dvoře obdélníkového tvaru s několika sportovními proprietami. O.

   • K

    (23.6.2021 - 21:56)

    Dobrý večer, je možné navštívit obviněného ve vazební věznici ? Děkuji za odpověď

    • obase.cz

     (24.6.2021 - 18:49)

     Dobrý den. Ano je. Pokud to věznice nezakáže a obviněný vás na návštěvu pozve. O.

 • Anonym

  (4.1.2021 - 20:43)

  Dobrý den
  Jak je to ted s návštěvami?

  • obase.cz

   (5.1.2021 - 18:33)

   Dobrý den. Návštěvy jsou zakázány. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.