Vycházky, návštěvy, korespondence

Vycházky

Na vycházky máte právo 1 hodinu denně. Ve většině vazebních věznic Vás dovedou na dvůr, kde jste uzavřeni v kotcích cca 3 krát 3 metry a můžete tak maximálně chodit dokola a křičet na ostatní. Za což Vás příslušníci nepochválí. Omezení v prostoru nejste ani tak proto, že by Vám chtěla věznice znepříjemnit život, ale je třeba zabránit styku kompliců ve stejných věcech, žen od mužů, násilníků, ohrožených a pod. V některých vazbách je možnost sportovních aktivit během vycházek.

Návštěvy

Obviněný má právo na 1 návštěvu za 14 dní. Maximální doba návštěvy je 90 minut. Vazební věznice většinou nijak zvlášť neomezují okruh návštěvníků, kteří Vás mohou navštívit. Někdy však ano a právo na návštěvu máte jen u osob blízkých. Maximální počet návštěvníků jsou 4.  Výjimkou z toho celého je koluzní vazba, ale k tomu dál. Návštěvní místnosti jsou velmi různé, ale obvykle se jedná o přísnější režim než ve výkonu trestu. Žádná možnost občerstvení dotyk, jen při přivítání a loučení. Obvykle jste oddělení nízkou přepážkou. 

Balíčky, korespondence

Ve výkonu vazby máte možnost přijmout jeden 5kg balíček za 3 měsíce. Obsah balíčku může být stejný, jako v případě výkonu trestu, podrobnosti zde. Stejně tak máte na rozdíl od výkonu trestu právo  přijímat hygienické balíčky. 

Pokud jde o ostatní korespondenci, máte možnost přijímat i odesílat poštu a tiskoviny bez omezení. Jediným limitem jsou poštovní známky a případná cenzura. Pošta se čte a kontroluje s tím počítejte. Pokud jste v koluzní vazbě, je celá situace ještě složitější, ale o tom dále.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.