Psychologická pomoc

V rámci psychologické poradny, vám odpovídají zaměstnanci a spolupracovníci Komunitního centra Dismas.  Jsme velmi vděční za tuto možnost profesionální spolupráce. Na kolegy se můžete obracet s dotazy na věci týkající se psychologické podpory odsouzených, jejich dětí a rodin Své dotazy můžete psát v diskuzi níže, případně na mail dismas@obase.cz.dismas logo

37 komentáře v “Psychologická pomoc

 • Jana

  (27.5.2021 - 12:32)

  Dobrý den,
  byla jsem na začátku těhotenství, když se přítel popral a dostal za to 3 roky. Jako cizinec byl umístěn do vazby. Ještě večer byl a najednou jako kdyby neexistoval. Nevěděla jsem co se stalo, kde je, policie mi poskytla informace až po 10 dnech. Díky tomuto stresu jsem potratila. Nejdřív jsem myslela, že to zvládnu, pořád bylo co řešit, ale poslední dobou to na mě hrozně doléhá. Přítel tam bude ještě 2 roky a mně už tikají biologické hodiny. Strašně moc si přeju naše společné dítě, ale bojím se, že už to nebude možné. Vůbec teď nevím co mám dělat. Asi nějaký nestranný názor…Předem děkuji za přečtení.

  • Tomáš

   (29.5.2021 - 18:35)

   Možná bych se do toho neměl plést. Nejsem psycholog a asi nejsem ani nezaujatý. Ale třeba Vám moje zkušenost poskytne nějaké vodítko. Seznámil jsem se s partnerkou v době, kdy jsem byl ve výkonu trestu a ona byla v nefunkčním vztahu, kde se jim snahy o potomka nedařili. Nevím, kolik Vám je, ale partnerce tehdy táhlo na 40 a hodiny jí neťukali, ale bubnovaly. Přesto se pro mě rozhodla, zariskovala a další 2 a půl roku čekala. Dnes máme dvě krásné děti a jsme šťastní. Ono to s otěhotněním zvlášť ve vyšším věku je prostě i o souznění a rozhodnutí těla, komu patří. No ale to už musíte vědět, co vám říká srdce a jestli ten chlap za to stojí. Každopádně přeji hodně sil a radosti v budoucnu. Jen tak mimochodem, nemůže žádat dřívější propuštění?

  • Naďa Gubová

   (29.5.2021 - 18:44)

   Dobrý den, Jano,

   děkuji za Váš příspěvek. Situace, kterou popisujete, je psychicky velmi náročná. Ztráta miminka a navíc odloučení od milující osoby, kterou nyní o to více potřebujete, kladou velké nároky na Vaší osobu. Mohu Vám nabídnout konzultaci v naší organizaci, pokud byste měla zájem. Mimo poradenství a podpory v podobě kreditu a dopisních známek, nabízíme také psychickou podporu v podobě terapeutických konzultací. Pokud byste měla zájem o schůzku, pokud jste z blízkosti Prahy, kde máme kancelář, určitě se na nás obraťte na emailu obase@dismas.cz. Případně je také možné domluvit online konzultaci prostřednictvím ZOOM aplikace. Přeji mnoho sil!

 • Kateřina

  (19.6.2021 - 0:55)

  Dobrý den, přítel dostal 12 měsícu, za neudelani prospěšných prací a nechozeni na probační. Za prospěšné práce zaplatil tu největší částku co šla 50 000 Kč . Kdy by mohl zadat o půlku? Aby to nebylo moc brzy?

  • Naďa Gubová

   (20.6.2021 - 22:34)

   Dobrý den, Kateřino,

   děkuji za Váš dotaz. Ptáte se, kdy je vhodné žádat o podmínečné propuštění. To je ideální cca měsíc před uplynutím půlky celkového trestu.

   Pokud budete mít další dotazy, obraťte se na nás.
   Přeji hezký den
   Naďa Gubová

 • Marie

  (15.8.2021 - 8:54)

  Dobrý den, píši a prosím o radu. Nemám koho se optat.
  Muž jde za týden do vězení a máme 10 leté dítě. Je velmi citlivé a otce moc miluje. Má ADHD a tak někdy dříve koná než si to rozmyslí.
  Dotaz zní….máme říci pravdu, kam otec na 12 měsíců odejde a nebo milosrdnou lež, třeba že odjíždí do ciziny za prací. Protože děti dokážou být zlý, kdyby se náhodou někomu svěřilo. Myslím, že by neuneslo jejich zlé připomínky. Nechci měnit školu. Nevím jestli by zvládlo o tom mlčet. Okolí to netuší, že měl muž nějaké soudy. Takže by se to jinak nedozvěděl, než od nás, ale nikdy člověk neví.
  Jaké máte s přístupem k dětem zkušenosti? Co je pro ně v jakém věku lepší? Myslíte si, že ho lží ochráníme?
  Pokud vím, tak je možné si telefonovat a časem i lze požádat o vycházku či víkend doma….je to pravda? Je to možné jen v místě věznice a nebo to jde i mezi městy?
  Předem moc děkuji za odpověď a váš názor.
  M

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.