Psychologická pomoc

V rámci psychologické poradny, vám odpovídají zaměstnanci a spolupracovníci Komunitního centra Dismas.  Jsme velmi vděční za tuto možnost profesionální spolupráce. Na kolegy se můžete obracet s dotazy na věci týkající se psychologické podpory odsouzených, jejich dětí a rodin Své dotazy můžete psát v diskuzi níže, případně na mail dismas@obase.cz.dismas logo

70 komentáře v “Psychologická pomoc

 • Jana

  (27.5.2021 - 12:32)

  Dobrý den,
  byla jsem na začátku těhotenství, když se přítel popral a dostal za to 3 roky. Jako cizinec byl umístěn do vazby. Ještě večer byl a najednou jako kdyby neexistoval. Nevěděla jsem co se stalo, kde je, policie mi poskytla informace až po 10 dnech. Díky tomuto stresu jsem potratila. Nejdřív jsem myslela, že to zvládnu, pořád bylo co řešit, ale poslední dobou to na mě hrozně doléhá. Přítel tam bude ještě 2 roky a mně už tikají biologické hodiny. Strašně moc si přeju naše společné dítě, ale bojím se, že už to nebude možné. Vůbec teď nevím co mám dělat. Asi nějaký nestranný názor…Předem děkuji za přečtení.

  • Tomáš

   (29.5.2021 - 18:35)

   Možná bych se do toho neměl plést. Nejsem psycholog a asi nejsem ani nezaujatý. Ale třeba Vám moje zkušenost poskytne nějaké vodítko. Seznámil jsem se s partnerkou v době, kdy jsem byl ve výkonu trestu a ona byla v nefunkčním vztahu, kde se jim snahy o potomka nedařili. Nevím, kolik Vám je, ale partnerce tehdy táhlo na 40 a hodiny jí neťukali, ale bubnovaly. Přesto se pro mě rozhodla, zariskovala a další 2 a půl roku čekala. Dnes máme dvě krásné děti a jsme šťastní. Ono to s otěhotněním zvlášť ve vyšším věku je prostě i o souznění a rozhodnutí těla, komu patří. No ale to už musíte vědět, co vám říká srdce a jestli ten chlap za to stojí. Každopádně přeji hodně sil a radosti v budoucnu. Jen tak mimochodem, nemůže žádat dřívější propuštění?

  • Naďa Gubová

   (29.5.2021 - 18:44)

   Dobrý den, Jano,

   děkuji za Váš příspěvek. Situace, kterou popisujete, je psychicky velmi náročná. Ztráta miminka a navíc odloučení od milující osoby, kterou nyní o to více potřebujete, kladou velké nároky na Vaší osobu. Mohu Vám nabídnout konzultaci v naší organizaci, pokud byste měla zájem. Mimo poradenství a podpory v podobě kreditu a dopisních známek, nabízíme také psychickou podporu v podobě terapeutických konzultací. Pokud byste měla zájem o schůzku, pokud jste z blízkosti Prahy, kde máme kancelář, určitě se na nás obraťte na emailu obase@dismas.cz. Případně je také možné domluvit online konzultaci prostřednictvím ZOOM aplikace. Přeji mnoho sil!

  • Iva

   (13.12.2023 - 2:35)

   Měla jsem už před časem nastoupit do výkonu trestu.. nenastoupila jsem.Bude mi 40let, nikdy jsem ve vězení nebyla a.ted. mám 18mesicu za maření… neumím se s tím smířit natož to přijmout.Vim.ze tomu neuteču…je neumím sama sebe donutit k nástupu.Ani teď mi není vůbec dobře,ten pocit strachu, pořád se něco ohlížím…je mi hrozně a nevím co mám dělat…. už jsem unavená

   • obase.cz

    (17.12.2023 - 12:19)

    Dobrý den, nastoupit do trestu musíte. Není kam se schovat. Jen to případným odkládání zhoršíte. Můžete být za 6-7 měsíců venku. O.

 • Kateřina

  (19.6.2021 - 0:55)

  Dobrý den, přítel dostal 12 měsícu, za neudelani prospěšných prací a nechozeni na probační. Za prospěšné práce zaplatil tu největší částku co šla 50 000 Kč . Kdy by mohl zadat o půlku? Aby to nebylo moc brzy?

  • Naďa Gubová

   (20.6.2021 - 22:34)

   Dobrý den, Kateřino,

   děkuji za Váš dotaz. Ptáte se, kdy je vhodné žádat o podmínečné propuštění. To je ideální cca měsíc před uplynutím půlky celkového trestu.

   Pokud budete mít další dotazy, obraťte se na nás.
   Přeji hezký den
   Naďa Gubová

 • Marie

  (15.8.2021 - 8:54)

  Dobrý den, píši a prosím o radu. Nemám koho se optat.
  Muž jde za týden do vězení a máme 10 leté dítě. Je velmi citlivé a otce moc miluje. Má ADHD a tak někdy dříve koná než si to rozmyslí.
  Dotaz zní….máme říci pravdu, kam otec na 12 měsíců odejde a nebo milosrdnou lež, třeba že odjíždí do ciziny za prací. Protože děti dokážou být zlý, kdyby se náhodou někomu svěřilo. Myslím, že by neuneslo jejich zlé připomínky. Nechci měnit školu. Nevím jestli by zvládlo o tom mlčet. Okolí to netuší, že měl muž nějaké soudy. Takže by se to jinak nedozvěděl, než od nás, ale nikdy člověk neví.
  Jaké máte s přístupem k dětem zkušenosti? Co je pro ně v jakém věku lepší? Myslíte si, že ho lží ochráníme?
  Pokud vím, tak je možné si telefonovat a časem i lze požádat o vycházku či víkend doma….je to pravda? Je to možné jen v místě věznice a nebo to jde i mezi městy?
  Předem moc děkuji za odpověď a váš názor.
  M

 • Miluše

  (9.1.2022 - 18:30)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat.Můj syn má toxickou schyzofrénii a ve vězení nedostává žádné léky.Když byl na svobodě tak léky bral pravidelně a jednou za měsíc chodil na depotní injekci.Prý už byl na vyšetření, ale léky mu žádné nedávaji.Údajně se čeká na objednání leků.Děkuji za odpověď.

  • Naďa Gubova

   (10.1.2022 - 10:08)

   Dobrý den,

   Váš syn má právo na léky, které potřebuje. Pokud léky bral, je možné toto doložit lékařskými zprávami. Pokud má již vyšetření za sebou a čeká se na léky, je potřeba vytrvat. Syn by měl mít možnost kontaktovat i vězeňského psychologa, se kterým může o svých stavech mluvit, může to pomoci aspoň do doby, než dostane medikaci.

   Držím palce!
   Naďa Gubová
   Dismas o.p.s.

   • Miluše

    (11.1.2022 - 17:37)

    Děkuji za odpověď

 • Hana

  (21.3.2022 - 10:14)

  Dobrý den ceka mě nástup do věznice. Bohužel ale mám závislost na alkoholu a nevím zda to zvládnu. Jsou nějaké možnosti léčby během výkonu ? A jak lze o to požádat?

  • obase.cz

   (21.3.2022 - 19:36)

   Dobrý den. Ano můžete požádat o zařazení na bezdrogovou zónu. Alkohol ve věznicích téměř není. Tedy se nemusíte bát, že byste to nezvládl.

 • Tereza-Anna

  (24.3.2022 - 23:05)

  Dobrý den, nevím co mám delat, dnes zadrželi mého partnera coby hledanou osobu (měl nastoupit v září do výkonu trestu na 3 roky). Dozvěděla sem se to tak, že mi z jeho čísla volala policie a ptala se mě na jeho jméno, že už se tam 20 minut klepe a říká divný jméno a pak mi řekli že už vědí a jede s nimi na Barrandov. Od té doby nemám žádné zprávy. Vydala sem se i na policii abych se něco dozvěděla a hlavně je informovala o tom ze ma těžké deprese, bere léky a pravděpodobně se pokusí o sebevraždu aby na něj dali pozor.nedozvedela sem se nic jen ze mají rozbitý systém a ze mi může že zákona zavolat ale nemůžou mi jako nerodinnemu příslušníků nic říct že mám čekat jestli se ozve. Ale ja se bojím, že už se neozve, číslo si určitě nepamatuje a bude možná chtít abych na nej zapomnela a byla šťastná, ale ja musim vědět kde je umístěn a kam mám poslat právníka, protože nějakou šanci ještě má (je nevinny). Je nějaká šance jak se cokoliv dozvědět? Jsem úplně v haji díky za odpověď.

  • obase.cz

   (26.3.2022 - 20:01)

   Dobrý den. Doporučuji, spojit se s někým z jeho příbuzných a kooperovat odstup s nimi. Jim informace poskytnout můžou. O.

 • hana

  (9.11.2022 - 23:02)

  Dobrý den, v lednu roku 2022 se nám narodila dcera, otec nastoupil v březnu téhož roku do výkonu trestu. Pobírá částečný invalidní důchod a má povinnost k dalšim dvěma dětem, které má z předchozího manželství. Stále čekám na svěření dcery do péče, což se oddaluje kvůli zjištování majetku otce, kde nedávno bylo zjištěno, že má pravděpodobně exekuci na pozemek v hodnotě 1 milionu korun. Otec dítěte mi tvrdil, že peníze má, ale na dceru chce platit 1000 Kč, že víc nemůže a výživné se počítá z příjmu. Otec neustále mlží, informace se dozvídám přes soud. Situace je pro mě velmi náročná, jelikož otec říká něco jiného než se pak dozvím zvenčí a připadá mi, že mě jen klame a lže mi.

  • obase.cz

   (10.11.2022 - 20:08)

   Dobrý den. Ptáte se ve více vláknech. O.

  • Vendula

   (18.4.2023 - 17:22)

   Dobrý den bude to 9 měsíců co přítel sedí.
   Máme spolem 3,5 letou dceru každý den si voláme a každou středu přes Skype a každý měsíc jezdíme na návštěvu….jenže poslední dobou dcera strašně pláče za ním a naříká nejhorší je když odjíždíme od návštěvy.
   Prosí tatínka ať se jí vrátí 🙁 že chce tatínka doma a u toho dost pláče
   Už nevím jak ji pořád vysvětlit že tatínek tam ještě musí zůstat, doma mi den co den říká že chce tatínka…..je to pro ní tak i pro mě psychicky náročné….. přemýšlela jsem že buď omezíme telefonování nebo úplně zrušíme tak i návštěvy.
   Vím že to Nebude dobré ani na jedné straně když přerušime veškerý kontakt a dcera by se stejně ptala na tatínka
   Není to vůbec jednoduché jenže už nevím co dělat.
   Děkuji za odpověď.

   • obase.cz

    (19.4.2023 - 19:00)

    Dobrý den. Rozhodně nedoporučuji přerušit kontakt. Dcera si časem zvykne a bude to vnímat jako normální stav. Toto období jistě překonáte. Vím, že je to těžké, ale jednou se Vám to v dobrém vrátí jak na dceři, tak na partnerovi. O.

 • Jitka

  (26.12.2022 - 8:13)

  Prosím může mi někdo poradit jsem už v koncích

  • obase.cz

   (27.12.2022 - 22:09)

   Může. Co Vás trápí?

 • Jitka

  (28.12.2022 - 8:33)

  Mám přítele na vazbě v Litoměřicích a minuli týden ve čtvrtek jsem mu dobila kredit a on mi ještě nezavolal jsem už úplně hotová jsem v jiném stavu a strašně se trápím pro něj on je nevinný a musí tam být kvůli tomu že dostal áčko ani nevím co to znamená. Šlo by se nějak odvolat vůči tomu aby ho pustili já jsem ve věci jako svědek a musela sem vypovídat ale nebylo to tak ten kdo ho udal lze to vím. Prosím poraďte mi

  • obase.cz

   (1.1.2023 - 23:52)

   Dobrý den. Těžko radit v takové situaci, nezbývá, než počkat, až Vám zavolá. O.

 • Hana

  (25.2.2023 - 10:39)

  Dobrý den,syna odvezla záchranka z věznice Vinařice do vězeňské nemocnice Pankrác,nemám žádné informace o jeho zdravotním stavu,na koho se můžu obrátit?Děkuji Hana

  • obase.cz

   (27.2.2023 - 22:04)

   Dobrý den. Na vezeňskou nemocnici, pokud k tomu dal souhlas, měli by Vás informovat. O.

   • Květa

    (30.5.2023 - 5:54)

    Vinařice, špatné vězení, špatní zacházení od vychovatelů. Proč nedělaji kontroly, aby věděli,jak se policie chová k věznům. Vdyt je to šílené. Jsou to také lidi a pokud si nějaký policajt honí ego,tak by tam neměl ani být.

 • Lucie

  (17.6.2023 - 8:47)

  Dobrý den, obracím se na vás, jelikož nevím, kam se obrátit. Přítel 15.6. 23 nastoupil výkon trestu v Ostrově nad Ohří, kde to mám s dětma kousek (ovšem nevylučujem přeřazení). Nastoupil na 2 roky a 3 měsíce za nebezpečné vyhrožování a vydírání+dlužné alimenty, které dluží na děti z předchozího manželství. Trest dostal souhrnný a je prvotrestaný.Nástup do vězení dost nezvládl.Narodila se nám měsíc před nástupem dcera a mám 2 děti z předchozího manželství.Měli s ním moc pěkný vztah, kord starší syn(14 let), který věděl, co nás čeká.Bohuzel nás hodně zklamal. Pár dní před nástupem se šíleně opil a na moje rady, že by neměl tolik pít, začal být hodně agresivní. Bohužel ne jen na mě, ale i na mé děti. Bohužel to došlo tak daleko, že nám museli pomáhat sousedi a já byla nucena volat PČR. Jeho maminka bydlí o pár pater níž. Bohužel to vzala tak, že já se schovávám za děti a jemu dělám problémy. Další den u ní též pil a další den nastoupil do výkonu, ovšem bez rozloučení s námi, jen s jeho mamkou. Syn je moc z něj zklamaný, že se ani nerozloučil a udělal, to co udělal. zlomil naší důvěru, ale chce abych na něj počkala. Ovšem já momentálně vůbec nevím, jestli od něj otevřu dopis, jestli vůbec přijde. A teď kord se bojím, že když ho pustí, bude to horší. Přitom celou dobu před tím mi říkal, ať jezdím s malou na návštěvy apod. Byla jsem odhodladná, ale teď jsem jednou tak zklamaná.Ani nevím, jestli bojovat.

  • obase.cz

   (25.6.2023 - 1:47)

   Dobrý den. Těžko radit v takové situaci. Naděje rozhodně je. Pokud je ve výkonu trestu poprvé, může mu to naopak pomoci. O.

 • Gabriela

  (30.7.2023 - 11:01)

  Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda je možná svatba ve věznici Vinařice. Přítele tam převezli tento měsíc, dostal 36 měsíců za řidičák. Jsem ve 29 týdnu těhotenství. Dekuji

  • obase.cz

   (30.7.2023 - 11:31)

   Ano je to možné. O.

   • Gabriela

    (31.7.2023 - 5:57)

    A mohu se zeptat na postup, nebo zda potřebuji nějakou žádost? Mockrát děkuji

    • obase.cz

     (31.7.2023 - 12:53)

     Je potřeba požádat ředitele věznice o povolení svatby. Na konkrétním postupu se potom dohodnete přímo ve věznici. Možná je prima svatba, ale i svatba v zastoupení. O.

     • Gabriela

      (1.8.2023 - 10:13)

      Děkuji mnohokrat

 • Petra

  (15.8.2023 - 20:36)

  Dobry den , mam pritele odsouzen samosoudcem na 6 mesicu za alimenty je moznost , podminky treba po 3 mesicich

  • obase.cz

   (23.8.2023 - 23:27)

   Dobrý den. Ano je. O.

 • Lucie

  (11.2.2024 - 20:26)

  Dobrý den, před pár dny byla zadržena má kamarádka, následně na ni byla uvalena vazba. Ve vazbě se pokusila o sebevraždu oběšením. Našli ji, byla převezena do nemocnice, ale pomoc už ji nedokázali, a proto byla následně odpojena z přístrojů. Chci se zeptat, jak je možné, že ji nenašli včas? Není snad vazba neustále osvětlená a pod dohledem? Nezabavují se snad při zadržení věci, aby si dotyčný nemohl ublížit? Po kamarádce zůstal desetiletý syn, který měl jen ji. Jeho otec totiž spáchal sebevraždu. I proto si myslím, že šlo o zkrat, protože kamarádka často mluvila o tom, že její syn už nikoho jiného než ji nemá. Nikdy nic nevzdávala, byla plná života. Nechci vědět, proč to udělala. Chci vědět, proč se ji nedostala včasné pomoci. Za odpověď předem děkuji.

  • obase.cz

   (16.2.2024 - 21:20)

   Dobrý den. Je mi moc líto, co se stalo. Naneštěstí ale opravdu není v moci vězeňské služby, zabránit někomu kdo je dost inteligentní v sebevraždě. Alespoň tedy po technické stránce. Vězni nejsou, ani nemůžou být pod neustálou kontrolou. Co se ní ovšem zdá, že selhalo byli odborní zaměstnanci, kteří mohli rizikové chování a psychický stav rozpoznat. Těžko takto soudit. O.

 • Dana

  (21.5.2024 - 22:35)

  Syn je ve výkonu trestu už rok.Je schyzofrenik, tam dostává jednou měsíčně depot. injekci přes den antidepresiva a na noc prášky na spaní. Dopoledne po atidepresivech prospí zbytek dne prochodí po chodbě.
  Za poslední měsíc rapidně zhubl.Bojím se o něj. může mi někdo poradit co mám dělat?

  • obase.cz

   (29.5.2024 - 11:59)

   Dobrý den. Je mi líto, ale v tomto může pomoci jediné psychiatr. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.