Psychologická pomoc

V rámci psychologické poradny, vám odpovídají zaměstnanci a spolupracovníci Komunitního centra Dismas.  Jsme velmi vděční za tuto možnost profesionální spolupráce. Na kolegy se můžete obracet s dotazy na věci týkající se psychologické podpory odsouzených, jejich dětí a rodin Své dotazy můžete psát v diskuzi níže, případně na mail dismas@obase.cz.dismas logo

13 komentáře v “Psychologická pomoc

  Jarka

  (25.7.2020 - 9:48)

  Přítel vyhrožuje, že spáchá sebevraždu. Co mám dělat?

   Anonym

   (27.7.2020 - 11:23)

   Dobrý den, děkuji za Vás dotaz. Téma sebevraždy je velmi citlive a zároveň také individuální. Nemohu tedy odpovědet přesně na míru. Určitě bych partnerovi doporučila odbornou pomoc, minimálně kontakt na nějakou krizovou linku, kam může v případě akutní krize zavolat něho napsat. Ale pokud máte obavu, ze by mohl partner sebevraždu skutečně spáchat, může to být důvod pro hospitalizaci v psychiatrické lecebne. V případě dalších dotazu nás kontaktujte na e-mailu dismas@obase.cz.
   Přeji mnoho sil
   Za tým Dismas
   Naďa Gubová

  lenka

  (17.8.2020 - 21:13)

  Dorý den, mám toho vážně nad hlavu, už to nedávám, řekněte, jak ro mám zvládnout se dvěma děckama a chlapem v base. Jsem z Ostravy a nevím, na kojo se obrátit o pomoc.

   Anonym

   (18.8.2020 - 15:55)

   Dobrý den,

   děkuji za Váš příspěvek. Taková situace je náročná a každý se s ní vypořádává jinak. Jedná se však o velmi individuální záležitost, na kterou nelze odepsat obecně. Proto nabízím, kontaktujte nás na emailu dismas@obase.cz, pokud nám více přiblížíte Vaší situaci, ráda budu reagovat přímo na míru Vám. Naše organizace nabízí jak přímé poradenství a materiální podporu rodinám čekajícím na člena ve výkonu trestu, tak také psychologickou podporu. Píšete, že jste z Ostravy, proto je možné nabídnout konzultace prostřednictvím online prostoru. Je dobře, že pro sebe hledáte pomoc a nemusíte v tom být sama, kontaktujte nás.

   S přátelským pozdravem
   Za tým Dismas
   Naďa Gubová

  obase.cz

  (21.8.2020 - 5:56)

  test komentáře

  Jiří Laštovička

  (31.8.2020 - 10:41)

  Dobrý den,
  mám nastoupit do výkonu trestu na 6 měsícůza neplacené výživné 6500Kč,.žiji s dvěma syny 21 let s ADHD a 18 let mentálně postižený (oba finančně i administrativně negramotní).Zůstanou na ulici bez prostředků ,existuje nějaká organizace která by jim mohla sem tam v nouzi pomoct.

   Naďa Gubová

   (1.9.2020 - 14:44)

   Dobrý den,

   děkuji za Váš dotaz. Chápu, že se nacházíte ve velmi komplikované situaci, proto je dobře, že hledáte pomoc. Pro lidi se specifickými potřebami, jako jsou Vaši synové, existují dostupné služby, např. osobní asistence, chráněná bydlení, apod. Míra podpory je velmi individuální dle konkrétních potřeb Vašich synů, ale ta se již domlouvá s konkrétní organizací. Neuvádíte, odkud jste. Pokud byste chtěl nějaký tip a kontakt na konkrétní organizaci, napište nám na email komunitni.centrum@dismas.cz, kde Vám odpoví naše sociální pracovnice. V rámci projektu realizovaného naší organizací poskytujeme také materiální podporu pro rodiny, které mají člena ve výkonu trestu nebo další poradenství, pokud by cokoli potřebovali. Pokud byste něco z nabízených služeb využili, neváhejte se na nás obrátit. Nabízené služby jsou pro rodiny zdarma. S přátelským pozdravem Naďa Gubová

    Marcela

    (13.10.2020 - 15:06)

    Dobry den nevím si rady můj přítel již dva měsíce není semnou a dětma vůbec v kontaktu píšu mu dopisy neodpovídá po celou dobu co je ve výkonu trestu ve Všehrdech se to nikdy nestalo byli jsme spolu pořád v kontaktu jak po telefonu tak každý měsíc návštěvy nevím jak mám zjistit co se děje proč snama už nekomunikuje kredit jsem mu poslala ale on nevolá a ní nemám jak mu dát vědět že volat může že kredit má dopis nevím zda vůbec dostal jak zjistím zda je v pořádku a nebo jak se sním spojíme jinak nebo kdo by mu mohl vyřídit od nás vzkaz jsem zoufalá nevim co dělat děti silej že nevolá děkuji za popripadnoi odpověď Marcela

     obase.cz

     (13.10.2020 - 20:32)

     Dobrý den. Můžete se pokusit zavolat do věznice. Každopádně, kdyby se dělo něco vážného, věznice Vám informaci poskytne. O.

  Linda

  (8.9.2020 - 22:54)

  Dobrý večer, mám s přítelem 4mesicni dceru, přítel sedí dostal 7,6let, psychicky se začínám hroutit, chtěla jsem vás poprosit o pomoc, jak dál
  Předem děkuji za odpověď

   Naďa Gubová

   (10.9.2020 - 10:15)

   Dobrý den, Lindo,

   děkuji za Vaši zprávu. Píšete, že Váš partner je ve vězení, a že je toho na Vás moc, začínáte se hroutit. Naše organizace nabízí rozmanitou pomoc pro rodiny, které čekají na někoho ve výkonu trestu. Od poradenství, volnočasových aktivit k materiální pomoci, ale také psychickou podporu. Služby jsou nabízeny zdarma. Neuvádíte, odkud jste, ale některé služby je možné nabídnout i mimo Prahu, kde naše organizace působí. Kontaktujte nás na emailu dismas@obase.cz a můžeme se domluvit na konkrétní podobě pomoci.

   S přátelským pozdravem
   za tým Dismas
   Naďa Gubová

  Lenka

  (22.10.2020 - 7:56)

  Dobrý den,
  mám syna ve vězení. Vůbec to nezvládá,mluví o šikaně a, že to nemůže vadržet. Jsem z toho zoufalá. Jak mu můžu pomoc?

   Naďa Gubová

   (22.10.2020 - 20:46)

   Dobrý den, děkuji za Váš dotaz. Věřím, že se synem prožíváte jeho pobyt ve vězení, tím spíše, když je spojený s těmito nepříjemnostmi. Ptáte se, jak mu můžete pomoci. Už to, že s Vámi může o své situaci mluvit, může být velmi úlevné. Určitě tuto svou roli jakkoli nepodceňujte. Sama se můžete syna zeptat, co by potřeboval od Vás, jak mu můžete v jeho situaci pomoci. Váš syn se se svým problémem může obrátit na pracovníky věznice (sociální pracovnici, pokud tam mají psychologa, může i s ní svou situaci řešit, možná je toto diskrétnější cesta). Předpokládám, že o této možnosti ví, ale někdy může být těžké se k tomuto kroku odhodlat a nejdříve o tom potřebuje mluvit s někým, komu věří. K dalším krokům se dostane. Nejsem si jistá, zda jsem dostatečně odpověděla na Vás dotaz, pokud byste chtěla něco doplnit, neváhejte se na nás obrátit. Kontaktovat nás můžete na emailu dismas@obase.cz.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.