Co s sebou do vězení

Co si sbalit do vězení – krátká verze

V dokumentu který máte od soudu jsou nedostatečné informace, tedy je třeba doplnit.

 

 1. Hygiena: Několik kartáčků na zuby, zubních past, sprchových gelů, holicí potřeby pozor, ne pěnu v tlakových nádobách (raději klasický barbus a štětku) a jediná povolená voda po holení je Adam (nedá se vypít), menší osušku (do 120cm), balík toaletního papíru, tuhé deodoranty. Nic ve skle.
 2. Oblečení: tepláková souprava, dvě trika bez potisku (mimo loga), 7 krát spodní prádlo, 7 krát ponožky. K nástupu Přitom přijďte dobře oblečeni (je to dobrá  vizitka a taky se vám to bude hodit na návštěvy). Víc vám stejně nenechají. Vyfasujete erár.
 3. Jídlo: Vezměte, co unesete. Vločky, těstoviny, cukrovinky, kakao, trvanlivé salámy,  cukr apod. Nic ve skle, s alkoholem, vajíčky. Vše musí být trvanlivé.
 4. Tabák, káva: Co nejvíce, je to platidlo, za které pořídíte lecos.
 5. Rádio FM se skuchákty a baterie. Nejlépe analogové (menší spotřeba baterií a manší problémy se schválením).
 6. Další: Bloky na psaní, poštovní obálky a známky,  propisky, karty to telefonního automatu, hrnek, příbor (zakulacený a nebroušený nůž), hrací karty.
 7. Peníze: Zvláštní kapitola Peníze ve vězení .

Diskuze / rady zde

Co s sebou do vězení – delší verze

Seznam věcí:

Tabák
– neboli vězeňské platidlo. Ať už kouříte nebo ne, bude se Vám náramně hodit. Nejlépe 18-ti či 20-ti gramový (Route 66, LD,…) Minimálně 10 ks, plus kuřáci si vezmou navíc to, co si myslí, že vykouří za 3 měsíce. Čím více, tím lépe!!! Hromadu papírků a zapalovače (pokud kouříte).
Káva
– další směnitelná věc. I když kávu nepijete, neuděláte chybu, když budete mít minimálně 4x 250g. Ať už pro kolegy z nové cely, nebo pro účely navázání přátelských vztahů. Kdo pije, vezme kolik může, klidně i 5kg.
Čaj
– pokud pijete, tak pro Vás. V kantýně bývají většinou jen nejlevnější značky.
Jídlo
– zásobte se trvanlivými potravinami. Nesmí být ve skle a pokud možno ani v konzervě, ale MUSÍ být v neporušeném obalu!!! Nejlepší jsou vakuované tvrdé salámy (2-3 štangle) , paštiky v hliníku (10 – 15 ks) a hromada čínských polévek (klidně přes 20). To je základ. Další podle preferencí.

Sladkosti
– naberte si vše, co máte rádi, patrně pak dlouho nebudete mít dost peněz, abyste si je mohli dovolit, nebo prostě nepůjdou sehnat. Neměly by chybět müsli tyčinky pro zahnání akutního hladu (a ten přijde!), šumivé nápoje v prášku, granko (bude se hodit na dochucení chabé stravy)
Pak zkuste nezapomenout na cukr (2 kg pokud sladíte).

Hygiena
– Vezměte si jí minimálně tolik, abyste vydrželi přes půl roku. Čím kvalitnější hygienu si vezmete, tím více jí od Vás ostatní budou chtít, tak s rozumem. 2x šampón, 4x sprchový gel Mitia (nebo podobně levný), pěnu na holení, spoustu jednorázových holítek, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10 toaletních papírů. A prací prášek.
Špunty do uší (5 párů minimálně) – opravdu se budou hodit, spousta vězňů nepříjemně a nahlas chrápe
Oblečení
– 7 trenýrek, 10 párů (minimálně) ponožek, ručník (120cm max.), 2 trika s krátkým rukávem, 1 s dlouhým rukávem, 1 teplou mikinu, 1 tepláky, 1 kraťasy, 1 sportovní boty, 1 pantofle. A pamatujte, čím “značkovější” oblečení to bude, tím více si koledujete o to, že Vám ho někdo ukradne nebo Vás kvůli tomu zbije. Můžete si oblečení vzít i více, ale na oddíl vám ho nepustí a zůstane ve skladu. Pozor, ve skladu vždy musí zůstat kompletní oděv na výstup včetně odpovídající obuvi, tzn. pouze věci, co jsou „navíc“ lze mít u sebe.

Další
šitíčko, náplasti,manikurní kleštičky (ne nůžky), hrnek (klidně porcelánový)
Psací potřeby
Především propisky, protože ty se do mnoha věznic poslat nedají (možnost pašování drog). Bloky papírů pro psaní dopisů, obálky, známky, ty si pak můžete doplnit poštou.
Knihy a časopisy
Ve věznicích bývají knihovny, ale mnohdy s nečitelnými tituly. Hodit se bude i zásoba časopisů, či předplatné Vašeho oblíbeného titulu. Každopádně budete potřebovat porno časopisy. Ať už pro sebe, tak pro prolomení ledů… Bude si je chtít půjčit spousta lidí. Veškeré tiskoviny se také dají poslat poštou.
Fotky Blízkých

135 komentáře v “Co s sebou do vězení

 • Monika

  (13.3.2022 - 1:23)

  Dobry vecer,muzu si vzit sebou do nastupu do vezeni sluchatka ve kterych je zabudovane radio.A vlastne si do nich vlozim jen baterky a hraje to…Dekuji

  • obase.cz

   (13.3.2022 - 1:44)

   Dobrý den. Pokud nemají např. Bluetooth, nebo wifi, pak ano. O.

 • Anonym

  (25.3.2022 - 11:12)

  Zdravím,
  Mám dotaz.
  Je možné si do věznice vzít klimatizaci, samozřejmě by prošla kontrolou a pod…? A kopírák na kopírování dopisů? Střelecké časopisy např. Střelecká revue? Samozřejmě žádný návody na výrobu zbraní a pod…

  • obase.cz

   (26.3.2022 - 20:03)

   Dobrý den. Klimatizaci určitě ne. Kopírovací papír ano, časopisy ano. O.

 • Adam

  (28.4.2022 - 0:52)

  Dobrý den mohl bych si sebou vzít boxerky na box a lapy ? Myslím tím boxerské potřeby na box.

  • obase.cz

   (29.4.2022 - 20:23)

   Dobrý den. Určitě ne. O.

 • Tereza

  (21.5.2022 - 15:18)

  Dobrý den ,můžu si sebou vzít MP3 přehrávač na USB ?!

  • obase.cz

   (24.5.2022 - 20:09)

   Dobrý den. Nemůžete. O.

 • Bronislav

  (5.7.2022 - 7:12)

  Jak je to pokud se jedná o vydání ze zahraničí, konkrétně Velká Británie s tabákem cigaretami, které budou mít samozřejmě britský kolek? Budou vydány ke spotřebě po příjezdu do české věznice?

 • Ondra

  (19.7.2022 - 13:53)

  Dobrý den, převzal jsem dopis včera to jest pondělí a píšou že mám nastoupit do výkonu trestu do 3 dnů. Tak zda dobře chápu, ve čtvrtek mám nastoupit?

  • obase.cz

   (23.7.2022 - 17:01)

   Ano chápete dobře. O.

 • Ladislav

  (21.8.2022 - 3:14)

  beru si sebou analogové rádio a dobíjecí baterie i s nabíječkou, sváli mi ty baterie a nabíječku? děkuji za odpověď

  • obase.cz

   (21.8.2022 - 20:06)

   Dobrý den. Záleží na konkrétní věznici. Většina z nich má ale s nabíječkou problém. O.

 • Ladislav

  (21.8.2022 - 3:24)

  A ještě jednou se omlouvám, jde dnes si vzít do vězení místo karty do tel. automatu, dobíjecí kartu do telefonu mob. telefonu, jen s pěti čísly kterým budu volat a jak je to se šperky které nosím dlouhodobě, většinou dary mám k nim osobní vztah a náramkové hodinky.

  • obase.cz

   (21.8.2022 - 20:08)

   Dobrý den. Telefonování ve věznici se již řeší prostřednictvím vašeho telefonního účtu. Telefonní karty se již nepoužívají. Šperky si s sebou vzít můžete, ale pravděpodobně vám zůstanou v trezoru. Pokud jde o hodinky. S nimi problém nebude, pokud nejde i tzv. chytré hodinky. O.

 • Ladislav

  (22.8.2022 - 12:58)

  Píšete že ve většině věznic jsou na celách nebo pokojích zásuvky, mohu si zaplati měsíční paušál na používání elektřiny a schválí mi prodlužovací kabel (ovšem že originál ještě zabalený od výroby), vybral jsem totiž jiné rádio které je na baterky nebo kabel, tou nabíječkou jsem myslel v předchozím komentáři na dobíjecí baterky.

  • obase.cz

   (25.8.2022 - 18:26)

   Dobrý den. Já Vám rozumím. Zásuvky jsou zejména proto, že zákon umožňuje použití elektrického holícího strojku jiná zařízení s akumulátory ovšem bývají zakázána. O.

 • Andrea43

  (22.8.2022 - 21:28)

  Dobrý večer mám dotaz… prosím můžu si vzít do vězení umělé krabičky na cukr a kávu? A nějaké cigarety? Jsem poprvé odsouzená a nevím co je možné.. moc vám děkuji za odpověď…

  • obase.cz

   (25.8.2022 - 18:26)

   Dobrý den. Ano můžete.

 • Pavla

  (30.8.2022 - 12:44)

  Dobrý den, je možné vzít si do VT elektrický fén nebo kulmofén? Jak jste dříve psali elektr. holící strojek je možné si vzít. Jak je řešeno v ženské věznici sušení delších vlasů ? Děkuji

  • obase.cz

   (31.8.2022 - 6:52)

   Dobrý den. To není. Jen holící strojek. O.

 • Tereza

  (28.9.2022 - 17:10)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat zda mi povolí Ženské vibrující vajíčka na zpevnění pánevního svalstva. Je na dobíjení přes určený k tomu kabel. Děkuji

  • obase.cz

   (29.9.2022 - 16:56)

   Dobrý den. Určitě ne. Z hygienických důvodů. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.