Věznice Vinařice

Adresa věznice Vinařice:

Vězeňská služba ČR
Věznice Vinařice
Vinařice 245
273 07 Vinařice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-31323881/0710

Adresa místně

příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Kladně

nám. Edvarda Beneše 1997, 272 01 Kladno

Vaše hodnocení  3 (22 hodnotitelů)

 hodnocení Obase

přidat vlastní hodnocení

Telefonní čísla:

Telefonní ústředna: 312 291 511

Web věznice Vinařice:

http://www.vscr.cz/veznice-vinarice-97/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha (B,C)

Kapacita: 854

Informace pro muklíky: vaše známky jako ve škole k 24.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Vinařice 3 2,7 3,5 3,5 3 2,7 3 4,1 2,7 ne ano ano

Pravděpodobnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 23,3%

 

Návštěvy:

Návštěvy v této věznici jsou naprosto katastrofální jedna místnost s dlouhým stolem uprostřed rozděleným přepážkou, přičemž na jedné straně sedí odsouzení a na druhé. Pokud si s sebou nevezmete drobné, nemůžete se během návštěvy ani napít.

Shrnutí:

Věznice s největším množstvím problémů s drogami. Celkem slušně zde funguje duchovní péče. Doporučení: Pokud se sem dostanete, rychle pryč.

Prosím o Vaše zkušenosti.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Věznice Vinařice

Historie věznice

(zdroj vscr.cz)

Původně věznice sloužila v letech 1945 – 47 jako tábor válečných zajatců a retribučních vězňů. K jeho zrušení došlo až v roce 1949 a v témž roce zde byl postaven tzv. tábor nucených prací, který sloužil jako pobočka krajské věznice v Praze. Zřizovatelem věznic bylo Ministerstvo spravedlnosti a pro uplatňování pravomocí z pozice státní moci vznikl Sbor vězeňské stráže.

Jako samostatné vězeňské zařízení – Nápravně pracovní tábor (NPT) fungují Vinařice od 1.11.1955 a byly zřízeny Tajným rozkazem ministra vnitra č.189/1955. Do Vinařic byli umisťováni vězni, kteří na základě soudního rozhodnutí byli zařazeni do II. nápravně výchovné skupiny. K zaměstnávání odsouzených sloužily především přilehlé uhelné doly a práce v těžkém průmyslu. V 70. letech došlo ve věznici k rekonstrukci ubytovacích prostor pro odsouzené. Byly vybudovány i nové objekty pro vězeňský personál. V tehdejším nápravně výchovném ústavu bývalo do roku 1990 umístěno až 2000 vězňů. Po roce 1990 prošla věznice celou řadou architektonických i profilačních změn. Po roce 1993 došlo k rozšíření kapacity věznice asi o 400 míst a dokončení nového objektu ubytovny K, která je nyní nejvyšší dominantou věznice. V roce 1994 se rozšířily i možnosti pro výchovnou, vzdělávací a zájmovou činnost s odsouzenými. Postupně jsou rekonstruovány již zastaralé ubytovny odsouzených, tak aby se zlepšila úroveň sociálních podmínek života odsouzených ve výkonu trestu. Od roku 1990 došlo k několika změnám profilace věznice. Nejdříve zde byli umisťovány odsouzení ve II. nápravně výchovné skupině a v oddělené části věznice obvinění ve výkonu vazby. Po změně nápravně výchovných skupin na skupiny A s dohledem, B s dozorem, C s ostrahou a D se zvýšenou ostrahou, zde byli umístěni odsouzení se zařazením do skupiny C. V dalších letech došlo k vymístění obviněných a věznice byla určena pro odsouzené muže zařazených soudem do skupin typu B – dozorem a C – ostrahou a od roku 2003 po dobu čtyr let jen pro odsouzené ve skupině s ostrahou. Od roku 2007 je věznice profilována opět pro obě kategorie odsouzených – ostrahu a dozor. Její kapacita je stanovena na 900 odsouzených mužů.

Poloha věznice

Věznice Vinařice se nachází severozápadně od centra města Kladna, na pomezí městské části Švermov,  směrem na Slaný. Spadá do katastru obce Vinařice. Věznice sousedí s dnes již uzavřeným důlním pracovištěm Mayrau, kde se nyní nachází skanzen důlní těžby uhlí na kladensku. Jeho důlní věž je orientačním bodem polohy věznice.

Způsob dopravy do věznice

Ze směru Kladno: – autobusem státní linkou: z autobusového nádraží směr Slaný přes Vinařice, popř. Třebichovice. Zastávka Důl Mayrau nebo Tuháň (200 m od věznice). – autobusem č. 9 městské hromadné dopravy Kladno – zastávka Důl Mayrau. – autem: podél autobusového nádraží směr Kladno – Švermov. Před vjezdem do této lokality vlevo směr Libušín – Vinařice.

Ze směru Slaný: – autobusem: z autobusového nádraží směr Kladno přes Vinařice, popř. Hrdlív, Třebichovice. Zastávka Důl Mayrau nebo Tuháň (200 m od věznice). – autobusem č. 9 městské hromadné dopravy Kladno – zastávka Důl Mayrau. – autem: Slaný Hrdlív -Třebichovice – Vinařice – Kladno

67 komentáře v “Věznice Vinařice

 • Mária

  (16.8.2023 - 14:37)

  Môj priateľa budú tam prevážať a keď čítam tie spraví tak sa veľmi o neho veľmi bojím.
  Chcela by som opýtať ci ma nárok, na inú veznicu . A ako postupovať aby ho dali do inej väznice ďakujem za odpoveď

  • obase.cz

   (23.8.2023 - 23:28)

   Dobrý den. Nárok na jinou věznici nemá, ale můžete požádat o přemístění. O.

 • Zuzka

  (18.8.2023 - 10:21)

  Je to nástupní oddělení,přítel tam je už měsíc .Celá věznice je narvaná k prasknutí.

 • Mária

  (28.9.2023 - 20:55)

  Mam tam svojho priateľa .
  A ma problémy zdravotné a nik si ho nevšíma .
  Lekárska starostlivosť tam neexistuje????
  Pýtam sa .
  Už 3 mesiace ma problém z uchom žiadal lekársku starostlivosť a do posial ju nemá???
  Aj keď je vo väzení tak si myslím ze ma nato právo???

  • obase.cz

   (29.9.2023 - 14:08)

   Dobrý den. Ano na zdravotní péči má právo. O.

 • Anonym

  (30.9.2023 - 18:44)

  Fetacky ústav

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.