Věznice Vinařice

Adresa věznice Vinařice:

Vězeňská služba ČR
Věznice Vinařice
Vinařice 245
273 07 Vinařice

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-31323881/0710

Adresa místně

příslušného soudu (pro podání PP, či přeřazení):

Okresní soud v Kladně

nám. Edvarda Beneše 1997, 272 01 Kladno

Vaše hodnocení  3 (22 hodnotitelů)

 hodnocení Obase

přidat vlastní hodnocení

Telefonní čísla:

Telefonní ústředna: 312 291 511

Web věznice Vinařice:

http://www.vscr.cz/veznice-vinarice-97/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha (B,C)

Kapacita: 854

Informace pro muklíky: vaše známky jako ve škole k 24.8.2020

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
Vinařice 3 2,7 3,5 3,5 3 2,7 3 4,1 2,7 ne ano ano

Pravděpodobnost podmíněného propuštění v roce 2019 – 23,3%

 

Návštěvy:

Návštěvy v této věznici jsou naprosto katastrofální jedna místnost s dlouhým stolem uprostřed rozděleným přepážkou, přičemž na jedné straně sedí odsouzení a na druhé. Pokud si s sebou nevezmete drobné, nemůžete se během návštěvy ani napít.

Shrnutí:

Věznice s největším množstvím problémů s drogami. Celkem slušně zde funguje duchovní péče. Doporučení: Pokud se sem dostanete, rychle pryč.

Prosím o Vaše zkušenosti.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Věznice Vinařice

Historie věznice

(zdroj vscr.cz)

Původně věznice sloužila v letech 1945 – 47 jako tábor válečných zajatců a retribučních vězňů. K jeho zrušení došlo až v roce 1949 a v témž roce zde byl postaven tzv. tábor nucených prací, který sloužil jako pobočka krajské věznice v Praze. Zřizovatelem věznic bylo Ministerstvo spravedlnosti a pro uplatňování pravomocí z pozice státní moci vznikl Sbor vězeňské stráže.

Jako samostatné vězeňské zařízení – Nápravně pracovní tábor (NPT) fungují Vinařice od 1.11.1955 a byly zřízeny Tajným rozkazem ministra vnitra č.189/1955. Do Vinařic byli umisťováni vězni, kteří na základě soudního rozhodnutí byli zařazeni do II. nápravně výchovné skupiny. K zaměstnávání odsouzených sloužily především přilehlé uhelné doly a práce v těžkém průmyslu. V 70. letech došlo ve věznici k rekonstrukci ubytovacích prostor pro odsouzené. Byly vybudovány i nové objekty pro vězeňský personál. V tehdejším nápravně výchovném ústavu bývalo do roku 1990 umístěno až 2000 vězňů. Po roce 1990 prošla věznice celou řadou architektonických i profilačních změn. Po roce 1993 došlo k rozšíření kapacity věznice asi o 400 míst a dokončení nového objektu ubytovny K, která je nyní nejvyšší dominantou věznice. V roce 1994 se rozšířily i možnosti pro výchovnou, vzdělávací a zájmovou činnost s odsouzenými. Postupně jsou rekonstruovány již zastaralé ubytovny odsouzených, tak aby se zlepšila úroveň sociálních podmínek života odsouzených ve výkonu trestu. Od roku 1990 došlo k několika změnám profilace věznice. Nejdříve zde byli umisťovány odsouzení ve II. nápravně výchovné skupině a v oddělené části věznice obvinění ve výkonu vazby. Po změně nápravně výchovných skupin na skupiny A s dohledem, B s dozorem, C s ostrahou a D se zvýšenou ostrahou, zde byli umístěni odsouzení se zařazením do skupiny C. V dalších letech došlo k vymístění obviněných a věznice byla určena pro odsouzené muže zařazených soudem do skupin typu B – dozorem a C – ostrahou a od roku 2003 po dobu čtyr let jen pro odsouzené ve skupině s ostrahou. Od roku 2007 je věznice profilována opět pro obě kategorie odsouzených – ostrahu a dozor. Její kapacita je stanovena na 900 odsouzených mužů.

Poloha věznice

Věznice Vinařice se nachází severozápadně od centra města Kladna, na pomezí městské části Švermov,  směrem na Slaný. Spadá do katastru obce Vinařice. Věznice sousedí s dnes již uzavřeným důlním pracovištěm Mayrau, kde se nyní nachází skanzen důlní těžby uhlí na kladensku. Jeho důlní věž je orientačním bodem polohy věznice.

Způsob dopravy do věznice

Ze směru Kladno: – autobusem státní linkou: z autobusového nádraží směr Slaný přes Vinařice, popř. Třebichovice. Zastávka Důl Mayrau nebo Tuháň (200 m od věznice). – autobusem č. 9 městské hromadné dopravy Kladno – zastávka Důl Mayrau. – autem: podél autobusového nádraží směr Kladno – Švermov. Před vjezdem do této lokality vlevo směr Libušín – Vinařice.

Ze směru Slaný: – autobusem: z autobusového nádraží směr Kladno přes Vinařice, popř. Hrdlív, Třebichovice. Zastávka Důl Mayrau nebo Tuháň (200 m od věznice). – autobusem č. 9 městské hromadné dopravy Kladno – zastávka Důl Mayrau. – autem: Slaný Hrdlív -Třebichovice – Vinařice – Kladno

53 komentáře v “Věznice Vinařice

 • Michal

  (26.9.2021 - 20:48)

  Jsem moc rád že existuje tato upřímná a Pravdivá spoved o realitě Vinařické věznice.Ja sám byl propuštěn v červenci tohoto roku po 50 měsících trestu.Jsem bývalí kuchař a po té i sanytar na zdravotním středisku.

  • JIRKA

   (25.9.2022 - 9:19)

   Dozorce s číslem 64699 s přezdívkou „Bonjourno“ by měli okamžitě vyhodit a nechat trestně stíhat. Psychicky týra lidi, je to zakomplexovaný chudák, který nenávidí menšiny, do práce chodí jen na to, aby se neustále někomu mstil… Nová paní náměstkyně by místo neustálých filcungů měla udělat filcung mezi svými. Dlouho se na novém místě neohřeje, až budou plně noviny článků o týrání vězňů dozorci. A drogy? Ty tam nosí samozřejmě několik dozorců, to je mezi vězni veřejné tajemství. Věznici vedou bývalí komunisté a podle toho to tam i vypadá. LIPTÁK, BOCHYNSKÝ… Nový ředitel, ten umí jen řvát na lidi. Chování má arogantní, problémy neřeší, nebo je posune na někoho jiného. Je třeba, aby se veřejnost dozvěděla, co se za zdmi věznice ve Vinařicích opravdu děje a je třeba to zastavit.

   • Romana

    (19.12.2022 - 9:58)

    Dobrý den, můj syn na jaře příštího roku,chce žádat o PP,a to po 1/3 trestu. Je to prvotrest, diferencka 1,pochvaly,…Chci se prosím zeptat,zda se podle vás vyplatí vzít si právníka, který by mu jak se říká, stál za zády? Známe hodně případů,,kdy odsouzení měli všechny předpoklady a propuštěni nebyli. Děkuji

    • obase.cz

     (19.12.2022 - 19:58)

     Dobrý den. Ano dobrý advokát je velké plus. O.

 • Iveta

  (3.2.2022 - 10:33)

  Dobrý den,chci se zeptat.Můj brat sedí v tejto base a je to hrozně.Je šikanován se strany vězňů.Nevím jak mu pomoct,prožívá šikanu každý den.Nejhorši je to že už mluví že si veme život.Co mám dělat jak postupovat.Děkuji za odpověď Iveta

  • obase.cz

   (4.2.2022 - 20:51)

   Dobrý den. Doporučuji se obrátit na oddělení prevence a stížností věznice. O.

   • Hana

    (14.3.2022 - 18:35)

    Dobrý den Iveto,do této věznice převezli minulý týden syna,ještě se neozval,vaše řádky mě dost děsej.

    • Rostislav Kaňok

     (3.12.2022 - 5:36)

     Dámy a pánové, bohužel i já jsem měl tu čest být v tomto objektu ubytovny.
     To co se tam děje nezná mezi
     Zdrogovani feťaci snad více jak venku.
     Jídlo a přístup dozorců nebudu raději komentovat
     Hygienické podmínky katastrofa.
     Návštěvy? Raději žádné nemít
     Ředitel a jeho parta by se měla podívat kolem sebe co se tam děje.

     • Karolina

      (1.2.2023 - 23:44)

      Prosím jaké navstevy jsou? Mají mi tam převážet přítele a z téhle komentářů mám docela obavy 🙁 . Jaké je to tam celkové ? Mohl by jste mi něco popsat prosím?

      • h.

       (4.2.2023 - 15:46)

       návštěvy-aspoň se po měsíci vidíme,když je plno moc se neslyšíme ale jde to
       z komentářů tady jsem měla také obavy
       je pravda,že se tu hodně dozvíš

      • pipi

       (28.2.2023 - 21:41)

       Dobrý večer chci se informovat jak kontaktovat znameho jelikož už se dlouho neozval jestli ma přistup k telefonu děkuji pipinka.

       • obase.cz

        (1.3.2023 - 8:41)

        Dobrý den. Kontaktovat ho můžete jen napsáním dopisu na adresu věznice. O.

        • Anonym

         (1.3.2023 - 21:52)

         děkuji za zprávu jenze on mi neodepisuje dopis jsem mu poslala tento tyden nic o něm nevím jestli je v pořadku děkuji za odpověd pipinka.

         • obase.cz

          (3.3.2023 - 10:04)

          Dobrý den, je mi líto, ale neumím Vám odpovědět. O.

   • Michal Komárek

    (7.4.2022 - 17:27)

    pokud váš bratr má pocit, že další šikanu ze strany vězňů už nadále nezvládne a má sklony k sebevraždě bude nejlepší, pokud se obrátí na oddělení vnitřní prevence a vše jim vysvětlí. Může požádat o přemístění na oddíl tzv. MON(možná oběť napadení) a vnitřní prevence má v kompetenci vašeho bratra ihned na toto oddělení přemístit.

    • Anonym

     (2.3.2023 - 12:11)

     dobrý den potřebuji aby se mi ozval aspon at napíše nevím v kterým je oddile jen vím ze dostal 10 měsíců a ještě asi něco navíc za to že nenastoupil v termínu jmenuje se Petr Brenkus děkuji za odpověd pipinka.

     • obase.cz

      (4.3.2023 - 15:32)

      Dobrý den, je mi líto, ale nemáme kontakt s odsouzenými. O.

   • gaston

    (20.6.2022 - 8:03)

    tak prevence je na prd !!!snazi se všechno zametat pod koberec hlavne pan Liptak ,reichl,Bochynský .jsouto starý struktury který nechteji mit problemy ,me vždy odpověděly že se nic nestalo.byl jsem tam 28měsicu a bylo to opravdové peklo.samí leky ,drogově zavyslý fakt fetacký kryminál !!!!!rychle pryč odcud, ale nikde vězne z vinařic nechtejí !!!tak toje

  • Lukáš

   (18.2.2022 - 19:57)

   Na kterem je oddeleni ? Mam tam brachu mohl by pomoct.

 • Romana

  (11.3.2022 - 8:42)

  Dobrý den, můj syn je v této věznici asi měsíc. Nejdříve byl na přijímači. Nyní už je na oddělení (C), přesto stále nesmí chodit do posilovny ani ven na dvůr. Chci se zeptat proč tomu tak je? Do práce chodí…

  • obase.cz

   (12.3.2022 - 20:51)

   Dobrý den. Na posilovnu odsouzení nárok nemají. Na vycházku ano. Tedy pokud ho nepouštějí na vycházku, můžete si stěžovat. O.

   • Michal

    (7.4.2022 - 17:36)

    Oddíl,, C „je oddíl nekuřácký, ale vycházky na vězeňském dvoře jsou stanoveny zákonem. Každý vězeň má zákonný nárok na 1hodinu denně strávenou v prostoru věznice k tomu určenou. Pouze ve výjimečných situacích je možné tzv.zrušit.Většinou se jedná o umístění na tzv. oddíl,,K9″kde se nachází výkon kázeňského trestu(Díra)Váš syn má tudíž nárok na min.1hodinu denně opustit celu a jít na vězeňský dvůr na vzduch.

    • Dan

     (29.9.2022 - 23:34)

     Dobrý den, problém s vycházkami je jednoduchý,bachař se zeptá jestli chcete o víkendu volný režim pod bílým, většina oddílu samozřejmě chce odpočinek,když maká,a tím pádem je po vycházkách,je to vlastně služba za službu,oni vás nechají celej víkend v posteli a vy je nebudete otravovat,že chcete ven,on ten kotec 5*5 metrů je stejně na hovno

   • Michal

    (7.4.2022 - 17:41)

    Ještě bych dodal…Posilovna není nároková ale za odměnu,popř.jako program zacházení stanovený Vychovatelem oddílu. Předpokládám, že se váš syn časem do posilovny dostane, ale prozatím je ve věznici krátkou dobu.

 • Blanka

  (5.5.2022 - 15:23)

  Měla jsem tam syna, hotová katastrofa co se tam děje,spousta drog, vyšlo mu přeřazení, jsem ráda , že je pryč.Snad se ztoho už poučil , když viděl ten masakr tam.

  • Hana

   (15.5.2022 - 15:54)

   Blanka- máte pravdu je to tam masakr,mám tam syna prvo trestaný,spousta drog a prášky,chtěl by taky přeřadit

   • Blanka

    (26.5.2022 - 8:58)

    Pokud můžu poradit,co nejdříve z tama pryč,syna tam napadlo najednou 5 v koupelně, čekal dlouho než ho vůbec vzali do nemocnice,kdyby nebyl trénovaný ,dopadl by hůř, aspoň tak to řekla ošetřující lékařka když ho viděla.

    • JIRKA

     (25.9.2022 - 9:15)

     Dozorce s číslem 64699 s přezdívkou „Bonjourno“ by měli okamžitě vyhodit a nechat trestně stíhat. Psychicky týra lidi, je to zakomplexovaný chudák, který nenávidí menšiny, do práce chodí jen na to, aby se neustále někomu mstil… Nová paní náměstkyně by místo neustálých filcungů měla udělat filcung mezi svými. Dlouho se na novém místě neohřeje, až budou plně noviny článků o týrání vězňů dozorci. A drogy? Ty tam nosí samozřejmě několik dozorců, to je mezi vězni veřejné tajemství. Věznici vedou bývalí komunisté a podle toho to tam i vypadá. LIPTÁK, BOCHYNSKÝ… Nový ředitel, ten umí jen řvát na lidi. Chování má arogantní, problémy neřeší, nebo je posune na někoho jiného. Je třeba, aby se veřejnost dozvěděla, co se za zdmi věznice ve Vinařicích opravdu děje a je třeba to zastavit.

     • Aneta

      (12.2.2023 - 18:14)

      Manžel tam je rok a půl téměř se úplně změnil já na něj stále čekám totálně psychicky zhroucený vydim na něm velkou změnu došlo to až k tomu že se chce semnou rozvést což mi přijde nenormální z jakého důvodu rikam si jestly k tomu není nucen přijde mi to opravdu divný nutí mu do hlavy zvrácené nesmysli myslíte že je tam možnost se spojit s nějakým psychologem či psychiatrem?myslím tím kdybych mohla jednat alespoň telefonicky s psychologem a jak se na něj spojim máme spolu malé děti a určitě ho v tom nechci nechat děkuji

      • obase.cz

       (16.2.2023 - 8:26)

       Dobrý den aneto zavolejte mi na tel. 602 332 333. Pokusím se najít cestu. Admin

  • Baník pičo

   (17.6.2022 - 13:17)

   Tato basulenka je pro mne katastrofální zjištění. Bachaři nechtěji hlidat na vycházce ,tak vas za to že neotravujete s vychazkou nechaji spatt

   • Anonym

    (7.7.2022 - 17:25)

    Je to hnus jídlo jak v koncentrátu, šikana, a ještě drogy co to je vězení

  • Dan

   (29.9.2022 - 23:36)

   Dobrý den, problém s vycházkami je jednoduchý,bachař se zeptá jestli chcete o víkendu volný režim pod bílým, většina oddílu samozřejmě chce odpočinek,když maká,a tím pádem je po vycházkách,je to vlastně služba za službu,oni vás nechají celej víkend v posteli a vy je nebudete otravovat,že chcete ven,on ten kotec 5*5 metrů je stejně na hovno

 • Ivona Veselá

  (25.5.2022 - 18:43)

  Mám tam syna v protestů. Lékařská péče je hnus. Syn se vypsal k lékaři v pondělí a dodnes nebyl. Začal plivat krev a nikoho to nezajímá.

  • Dan

   (29.9.2022 - 23:51)

   Doktoři tam jsou opravdu katastrofální,jeden je každý den sjetej myslím ,že dělá i hlavního lékaře Plexindr,a ten druhej je nějakej Bulhar,není mu rozumět,při každé návštěvě tam vidíte ty samé postavičky kteří si tam chodí pro indometacinove čípky a pak je hned na schodech sežerou a vybulej se na zem ,vše v pořádku,já kardiak,cukrovkar po trombóze na inzulínu,abych mohl jít pracovat na Oz stavby ,tak jsem musel podepsat smlouvu,že žádný nemoci nemám,vzali mi dietu a šel jsem do práce,na Oz stavbách je pan Zach ,který vás otituluje curakem a v podstatě se v tomto tónu s vámi baví celých 15hodin denně co jste v práci a zaplaceno máte polovinu,při 25smenach máte za měsíc 1100,-kč,a na dluhy jde 500 a 500 na úložné, jsem rád , že jsem venku, vážím si své ženy,že mě psychicky podporovala,proto pokud tam někoho máte a máte ho rádi,buďte ve styku, návštěvě se nevyhejbejte i když je otřesná,ale pomůže.jinak většina muklů spadne do drog,které jsou tam úplně v pohodě k mání

 • Ivona Veselá

  (25.5.2022 - 18:44)

  Prvotrest

  • Dan

   (30.9.2022 - 0:04)

   A je v béčku?K3,E6, celkem dobrý oddíly,na k3je barakovej kokot,ale půjde brzy domů, vychovatelka Kučerová,tak to je opravdu příklad nedostudovaný chudinky ,která si léčí komplexy na muklech, ječí jak hysterka, tohle mít doma nechceš

 • Sára

  (3.6.2022 - 21:06)

  Hrozný vězení, můj bratr je tam šikanovany, bachaři arogantní a zkorumpovany. Bliju z vás

  • Dan

   (29.9.2022 - 23:53)

   Sáro ,na jakým je oddíle

 • Hana

  (2.7.2022 - 20:33)

  Dozorci z věznice Vinařice na Kladensku odhalili balík, ve kterém byly drogy. Zásilku s třemi gramy pervitinu.Drogy jsou ve věznicích hodně žádaným artiklem ovzláš tady

  • Kristýna

   (24.1.2023 - 20:47)

   Ahoj mohu ti napsat soukromou zprávu?

 • Anonym

  (30.7.2022 - 20:13)

  Vinařice je nejhorší, co se tam děje je hrůza pošlete balík a nemá to ani týden ty sršni vězni jsou hnusni, a musí být potichu ani řešit to nejde protože když si budete stěžovat tak to zametou pod koberec a ještě vězni vás zmlati že si stěžujete co to je za vězení to je hnus. Nedivím se že chcou jít všichni pryč, vězni si tam mlátí koho chcou a nic se neděje tak na co jsou tam ti bachaři na okrasu.

  • Dan

   (30.9.2022 - 0:00)

   Je to chudej kriminal,už se nedají posílat peníze na konto,tak není za co nakoupit, vše je drahý a máte 800 limit na nákupy,věčně tam nic není,tudíž balík je pro všechny, nejlepší je najít pět chabrů co venku mají co utrácet a vzájemně se složit jednomu na účet a nechat si koupit cca 50x tabák aby se to vyplatilo,něco použijete jako platidlo,třeba karton mlíka je za tabák ,něco použijete ve skladu a za 14dni se skládají na novej balík je to finančně náročné,ale dá se to takto přežít

 • alois

  (1.10.2022 - 21:05)

  Zdravim polovina lidi je v base strasnej chudacek najednou …….. trubky at nepachaj pak nebudou brecet ……. zvon a koště jim do ruky kreveta 4 vtos zuj3fa 114 mesícu v tele
  kames paket

  • Anonim

   (4.10.2022 - 12:39)

   Nauč se psát

  • Aneta

   (9.4.2023 - 22:52)

   Jaké je oddělení L4 děkuji prvotrest

   • Xx

    (11.4.2023 - 18:12)

    L4 – zverinec samej vlkodlak začátek tezkej ale nakonec člověk zjisti ze je tu správně xD

   • obase.cz

    (14.4.2023 - 18:53)

    Dobr den. Oddělení pro prvovězněné bývají lepší než ostatní oddělení. O.

 • Anonym

  (1.10.2022 - 21:07)

  L 5 ODDIL A CELA 2P 🙂

 • Lenka

  (20.1.2023 - 14:14)

  Dobry den. Mužete poradit co to je za oddeleni K6 ve veznice Vinařice

  • Dan

   (20.3.2023 - 3:22)

   K6 je na třetím patře jih,plno feťáků,jako v celých Vinařicích

 • Lucie

  (20.3.2023 - 0:49)

  Dobrý den. Vinařice nejhorší vězení. Je tam veliká šikana. a nic stým nedělají a vědí o tom.Meho syna tam brutálně napadli a zmlátili ho vězni určitě to byli feťáci.A vědí personál co se tam děje a nic stým nedělají.Tam je více drog než venku, Kdo to tam nosí?.Syn trpěl bolestí, když chtěl za lékařem tak mu řekli ať si nevymýšlí takový jsou tam vychovatelé.Zanedbali mu lékařskou péči tak dlouho trpěl ,že musel vykonat operaci páteře .
  Doktor Pexigder ho jenom cpal léky opiátové tramal.Zanedbali mu to. Doktor Pexigder je věčné sjetej asi lékárna říkali mi to tři lidé a tady čtu a píšou to samé , že je věčně sjety tak určitě to musí být pravda.. Nejhorší vězení bída a hlad . Žádáme o přeložení do jiné věznice a pořád nic a přitom máme důvod ohledně napadení nikoho to nezajímá jsem bezmocná , že nemůžu pomoci .Moc smutný co se tam děje jak v koncentráku.

 • Dan

  (20.3.2023 - 3:30)

  Jde to přežít,snažit se pracovat a co nejdříve na venkovní pracoviště a tam už máte všechno, zajistíte si kanesko a voláte každý den

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.