Věznice České Budějovice

Adresa věznice České Budějovice:

Vězeňská služba ČR
Vazební věznice České Budějovice
Goethova 1
371 56 České Budějovic

Č.Ú. pro zasílání peněz – variabilní symbol – rodné číslo

6015-33134881/0710

Místně příslušný soud (pro PP a přeřazení):

Okresní soud v Českých Budějovicích

Lidická tř. 98/20, 371 06 České Budějovice

Celkové hodnocení věznice:

 Vaše hodnocení  2,6 (16 hodnotitelů) 

hodnocení Obase 

přidat vlastní hodnocení 

Informace pro muklíky: vaše známky k 12.8.2020

Vaše hodnocení věznice

Celkové hodnocení Chování zaměstnanců Kvalita stravy Přívětivost návštěv Přerušení trestu Možnosti práce Míra násilí Množství drog Přísnost režimu Hygienický balík Přepážka návštěvy Intimky NBSZK
České Budějovice 2,6 2,7 3,2 2,2 2,1 2,3 2 2,2 2,4 ne ne ne
Úspěšnost podmíněného propuštění 62,5% (2020)

Telefonní čísla:

telefonní ústředna: 386 706 111

Web věznice České Budějovice:

http://www.vscr.cz/ceske-budejovice-71/

Základní údaje:

Typy výkonu trestů:

ostraha, vazba

Kapacita: 167 míst (VT), 108(vazba)

Shrnutí:

K této věznici máme zatím jen minimum ověřených aktuálních informací, proto budeme rádi za podněty. Každopádně pátráme po ověřených zdrojích.

Doporučení advokáti pro PP a pod:

Prosíme o vaše zkušenosti.

Diskuze k Věznicím

Věznice České Budějovice

Zdroj vscr.cz

VAZEBNÍ VĚZNICE ČESKÉ BUDĚJOVICE

Vazební věznice je spolu s krajským soudem umístěna v budově bývalého justičního paláce, vybudovaného v roce 1905. Celý stavební komplex se nachází v centru jihočeské metropole.

V  posledních letech prochází rozsáhlou rekonstrukcí a modernizací. Ubytovací kapacita je 275 míst, z toho 108 pro obviněné ve vazbě a 167 pro odsouzené ve výkonu trestu odnětí svobody. Výkon vazby je zabezpečován ve standardních celách a v oddělení se zmírněným režimem. Trest odnětí svobody vykonávají odsouzení v oddělení s dozorem, kam se vybírají vězni splňující zdravotní, profesní a další požadavky nutné k zařazení do pracovního procesu.

Především pro obviněné mladistvé a mladé dospělé se v souladu s možnostmi vazební věznice realizují pracovní, vzdělávací, sportovní, poradenské, psychoterapeutické, náboženské a další aktivity, zaměřené na snížení stresu z uvěznění a dosažení pozitivních osobnostních změn. Na těchto aktivitách se dlouhodobě vedle odborných zaměstnanců (pedagogové, psycholog, sociální pracovníci) zapojují i zástupci šesti církví a náboženských společností.
Programy zacházení, individuálně zpracovávané pro všechny odsouzené, vycházejí v prvé řadě z dlouhodobé tradice smysluplného zaměstnávání užitečnou prací. Vězněné osoby zajišťují pomocné práce související s provozem (úklid, kuchyně, prádelna, údržba apod.). Ve spolupráci s firmami působícími v krajském městě i mimo něj se zaměstnávají u stavebních, dřevozpracujících a potravinářských subjektů a rovněž při třídění a odvozu komunálního odpadu. Odsouzeným, kteří spolehlivě plní své pracovní i další povinnosti, se umožňuje účastnit se spolu s odbornými zaměstnanci věznice různých sportovních a kulturních akcí ve věznici i mimo ni. Mají rovněž možnost využít přerušení výkonu trestu či krátkodobého opuštění věznice v souvislosti s návštěvou s cílem upevnění sociálních vazeb v rodině. Odsouzení se aktivně podílí na spolupráci s neziskovými organizacemi.
Vazební věznici se daří pro náročnou práci zaměstnanců postupně zlepšovat podmínky, a to nejen na pracovišti, ale i při využívání volného času. Od roku 1991 se rozvíjejí přátelské profesní, sportovní a společenské kontakty se zaměstnanci rakouské věznice Stein-Krems. V roce 2009  byla uzavřena Dohoda o podmínkách rozvoje spolupráce s Ústavem pro výkon vazby Levoča.

3 komentáře v “Věznice České Budějovice

 • Monika

  (23.1.2021 - 1:11)

  Žádnou neznám jen s někým pokecat

  • Anna

   (9.3.2021 - 13:52)

   Dobrý den, můj přítel je teď ve vězení v Budějovicich a chci se zeptat jak to funguje s těmi Skype hovory místo návštěv v době pandemie. Děkuji za odpověď

   • obase.cz

    (9.3.2021 - 19:09)

    Dobrý den. Žádná pravidla pro to stanovena nejsou. Odsouzený o to požádá a poté čeká kdy mu bude vyhověno. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.