Diskuze k věznicím

Diskuze o věznicích, vězeňské fórum

Jak to chodí ve vězení, pište, co Vás o věznicích a životu v nich zajímá, sdělujte své zkušenosti a pomáhejte nám poskytovat pravdivé informace z věznic. Bez Vás všech to nejde, jako se mění vše na svobodě, stejně tak se mění i situace ve věznicích samotných, proto jsme rádi za jakoukoli informaci do diskuze. Vězeňské fórum tvoříte vy všichni, proto nám zbývá jen slib, že se budeme snažit odpovídat co nejdříve (v řádu hodin).

Volné fórum

 

Největší diskuzní vlákna:

Co nedělat (když mám někoho v base)

Jak vypočítat půlku

Když musíte do vězení

Mukl servis

Návštěvy ve vězení

Odpovídá právník

Podmíněné propuštění

Přemístění do jiného vězení

Vězeňská seznamka

Žádost o podmíněné propuštění

Starší dikuze (do r. 2017)

3 552 komentáře v “Diskuze k věznicím

 • Michal

  (12.5.2024 - 15:18)

  Zdravim, dekuji za informaci. 3 nemecti pravnici jim rekli, ze pri uteku, pokud nic neznici, neukradnou nebo nikomu neublizi, tak je nemecka veznice (policie) zaradi do schengenskeho info. systemu se statusem utecencu a budou tam jen na par mesicu a pak to stahnou zpet a zustane to pouze v nemecku. A v cesku se jen na tech par mesicu musi vyhybat policejnim kontrolam (pri letani nebo rizeni). Ale ze by nemeli pri tak malem mnozstvi vydavat evropsky zatykaci rozkaz.

  • Michaela

   (19.5.2024 - 3:53)

   Dobrý den, chci se zeptat,které věznice mají specializované oddíly tzv. „toxičky“? Děkuji za odpověď.

   • Kamila

    (10.7.2024 - 10:43)

    Zdravím , vím o Vinařicích

 • Michaela

  (16.5.2024 - 17:52)

  Prosím moc potřebujeme pomoc,,hledali sme bráchu Michal Pavelko 3.4.1998,,
  Jediné co víme teď po novu ze asi by mnel být v Německu někde zavřeny,,
  Ale my vůbec nevíme kde a kdy a jak,,,
  Nikdo se nám neozval,,sme úplně v koncích,,hrozny pocit když nevíme co s nim je,,
  Prosím moc o pomoc jak postupovat jak a komu volat kde hledat pomoc,,

 • Katka

  (17.5.2024 - 22:36)

  Dobrý den, prosím o pomoc! 🙁 Můj přítel je ve vazbě jako obviněný z výnosu z trestné činnosti. Nyní žádáme o podmíněčné propuštěni. Je nekonfliktní a je tam naprosto neprávem, ale to je teď nepodstatné. Chtěla jsem se zeptat jak je možné, že ho dali na celu s člověkem, který je tam obviněný za vraždu. Už požádal o přesunutí do jiné cely. Mohu pro něj něco udělat? Mám si někde stěžovat?

  • obase.cz

   (18.5.2024 - 19:06)

   Dobrý den. Možné to samozřejmě je, skutek pro který je obviněna osoba je jen jedno z kritérií pro umístění. Pokud jde o podmíněné propuštění z vazby. Takový institut zákon nezná. O.

  • Kamila

   (10.7.2024 - 10:45)

   Hlavně klid , je to blbe ,ale lepší být na cele s vrahem než se špinavým fetakem.

   • Sonča

    (17.7.2024 - 14:02)

    Dobrý den, podmíněné propuštění bez odsouzení není dle mého možné. Z vazby je možné požádat o propuštěné z vazby, dle mého máte určitě advokáta , který po vzetí do vazby mohl podal stížnost proti vzetí do vazby, která bude následně projednána vyšším soudem. Nevím jak dlouho je přítel ve vazbě. Je také důležité jaký je důvod udělení vazby. O vazebním zasedání se jedná pravidelně ve stanovené lhůtě . K žádosti o propuštění z vazby je možné doložit písemný slib obžalovaného nebo aby vazba byla nahrazena probačním dohledem.

 • Petr

  (30.5.2024 - 14:30)

  Dobrý den,můžu mít při nástupu dvě zavazadla?nebudou na mě koukat divne?

 • Petr

  (30.5.2024 - 14:56)

  Dobrý den,je při nástupu možné mít sebou dvě zavazadla?(Taška přes rameno,batoh) Děkuji

  • Petr

   (30.5.2024 - 15:41)

   Vezměte si tašek kolik chcete.Uvědomte si ale,že jdete do vězení,kde máte omezený prostor na své věci. Mohlo by se vám stát,že ne vše budete mít kam dát a co se vám nevejde do skříňky o to budou mít zájem ostatní. A že rozhodně zájem mít budou.

   • DRM

    (2.6.2024 - 20:27)

    Vemte co považujete za nutné a co unesete sám. Jinak co se vám nevejde do skřínky, tak uloží do skladu.

 • Kača

  (20.6.2024 - 14:44)

  Dobrý den
  poslala jsem příteli do vazební věznice v Liberci kilový balíček ,balíček tam byl doručen ,ale přítel ho ten den nedostal a druhý den ráno ho převezli do jiné věznice,bude mu tam prosím tento balíček přeposlán?Děkuji

  • xXx

   (23.6.2024 - 19:16)

   Dobrý den, řešili jsme něco podobného při dočasném převozu. A dopis byl doručen i do přechodného místa. Takže by neměl být problém.

  • obase.cz

   (30.6.2024 - 6:32)

   Dobrý den. Pošlou ho za ním. O.

 • Lucie

  (11.7.2024 - 17:17)

  Dobrý den chtěla jsem se zeptat přítel je ve věznici a zažádal si tam o práci práce mu byla přiřazena masokombinát kde se pracuje např z prasetem kde ho musí vykuchat atd on na to nemá žaludek kvůli tomu tam přestal i jíst on se chce zkusit z té práce vypsat a aby ho přidělily jinam např jeho spoluvězni pracují na poště nebude z toho mít problém na soudě když si tento měsíc požádal o podmíněné propuštění na půlku děkuji za odpověď nechci aby si tím pokazil na soudě budou na to prohlížet?

 • Kateřina

  (16.7.2024 - 14:21)

  Dobrý den, přítel teď v Srpnu žádá o PP. Ve výkonu je v Příbrami. Pro PP ma vše, 1 diferencku, pochvaly, příslib bydlení, příslib práce, zaplacená je půlka škody, kterou určil soud + ja se připojila s žádostí o propuštění. Má za sebou i různé kurzy, které úspěšně dodělal. Mohu se zeptat jaká je šance na propuštění z věznice Příbram? Je to prvotrest. Děkuji moc za odpověď.

  • R

   (19.7.2024 - 9:59)

   Moc Vám držím palce. Během týdne podáváme taky žádost o PP. Máme 1. dif, prvotrest, dluhy z 80% splacené, přísliby, připojení se k žádosti. Nezbývá nám než doufat.

   • Kateřina

    (19.7.2024 - 12:43)

    Děkuji, také vám držím palce. U nás je zaplacená pouze půlka, která byla soudem nařízena. Byli totiž dva pachatelé ( ten druhý nezaplatil nic) Chtela jsem doplatit i zbývající část ale uz bylo předáno exekutorovi na toho kluka jméno, takže nemám jak doplatit, snad to nebude u soudu vadit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.