Když musíte do vězení

Nástup do vězení

V první řadě je nutné zachovat chladnou hlavu a pokusit se přemýšlet racionálně. Řada lidí zpanikaří, přemůže je strach, nástup odkládá a nakonec je lapena policií a vše si jen zhorší.

Když nenastoupíte
– Budete mít další soud za maření úředního rozhodnutí a soudce Vám prodlouží trest (ti mírnější zpravidla přidávají měsíc za měsíc tzv. maření, tedy nenastoupení).
– Šance, že Vás pak pustí za dobré chování po polovině či třetině trestu, se dramaticky snižuje.
– V případě, že budete ve věznici, kde je možné pracovat i venku, máte značnou nevýhodu.
– Jednou Vás stejně chytí, nebudete připraveni a do vězení půjdete rovnou z ulice.

 

Nástupní věznice

Věznice Praha – Pankrác

 • obvody Prahy: 2, 3, 4, 8, 9 a 10
 • okresy: Benešov

Věznice Praha – Ruzyň

 • obvody Prahy: 1, 5, 6 a 7
 • okresy: Beroun, Kladno, Nymburk, Praha-východ, Praha-západ, Příbram a Rakovník

Věznice České Budějovice

 • okresy: Č. Budějovice, Český Krumlov, Jindřichův Hradec, Pelhřimov, Písek, Prachatice, Strakonice a Tábor

Věznice Plzeň

 • okresy: Domažlice, Klatovy, Plzeň-město, Plzeň-jih, Plzeň-sever, Tachov a Rokycany

Věznice Ostrov nad Ohří

 • okresy: Cheb, Sokolov a Karlovy Vary

Věznice Litoměřice

 • okresy: Chomutov, Litoměřice, Louny, Mělník, Most,a Ústí nad Labem

Věznice Teplice

 • okresy: Děčín a Teplice

Věznice Liberec

 • okresy: Jablonec nad Nisou, Liberec, Česká Lípa, Mladá Boleslav a Semily

Věznice Hradec Králové

 • okresy: Havlíčkův Brod, Hradec Králové, Chrudim, Jičín, Kolín, Kutná Hora, Náchod, Pardubice, Rychnov nad Kněžnou,Trutnov a Ústí nad Orlicí

Věznice Brno

 • okresy: Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Uherské Hradiště, Vyškov,  Žďár nad Sázavou, Břeclav, Hodonín, Jihlava, Třebíč a Znojmo

Věznice Ostrava

 • okresy: Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Jeseník, Nový Jičín, Opava, Ostrava a Vsetín

Věznice Olomouc

 • okresy: Kroměříž, Olomouc, Prostějov, Svitavy, Šumperk, Zlín  a Přerov


Když nastoupíte
– Zásadní výhoda při pozdější žádosti o dřívější propuštění.
– Nesrovnatelné zvýšení důvěryhodnosti u vězeňských orgánů a jednodušší zaměstnání na nestřežených i venkovních pracovištích.
– Je pravděpodobné, že když se bude na začátku rozhodovat, do jaké věznice Vás po nástupu umístí, k tomuto faktu bude přihlédnuto a pojedete do té lepší (a že jsou mezi nimi sakra velké rozdíly).
– Ve vybraných věznicích i mnohem realističtější možnost dostat se v průběhu výkonu trestu na tzv. vycházku, popřípadě dokonce třeba i na několik dní domů.
– Připravíte si s sebou tašku s hygienou, trvanlivým jídlem, kávou a tabáky, což se Vám ve vězení bude hodit mnohem více, než si teď dovedete představit. Opravdu!!!
Pozor, je tady ještě i varianta, že nastoupíte později, než Vám bylo oznámeno. I když budete „venku“ třeba i o měsíc déle, nemělo by se Vám nic stát a nikdo by to neměl řešit. Jen Vás nesmí dříve chytit policie, jinak automaticky maříte rozhodnutí. Nastoupit lze v jakékoliv vazební věznici v ČR, ne jen tam, kde máte podle oznámení určeno. Pokud by Vás někde odmítli a Vy už byste nestihli včas nastoupit v jiné, nechte si o odmítnutí vystavit potvrzení.
Co si vzít s sebou do výkonu trestu
Nelitujte důkladné přípravy. Uvědomte si, že se chystáte do míst, kde nakupovat lze jen jednou týdně, spousta věcí není k sehnání a vše je značně předražené. A než Vám „zakontují“ Vaše peníze, abyste je mohli použít, uplyne mnoho dní. Věznice sice předepisuje seznam věcí možných si s sebou vzít, nicméně bachaři Vám dovolí mnohem větší množství a co by náhodou neprošlo, tak Vám sice zabaví, ale na první návštěvě rodině vrátí.
Seznam věcí:

Tabáky
– neboli vězeňské platidlo. Ať už kouříte nebo ne, budou se Vám náramně hodit. Nejlépe 18-ti či 20-ti gramové (Route 66, LD,…) Minimálně 10 ks, plus kuřáci si vezmou navíc to, co si myslí, že vykouří za 3 měsíce. Čím více, tím lépe!!! Hromadu papírků a zapalovače (pokud kouříte).
Káva
– další směnitelná věc. I když kávu nepijete, neuděláte chybu, když budete mít minimálně 4x 250g. Ať už pro kolegy z nové cely, nebo pro účely navázání přátelských vztahů. Kdo pije, vezme kolik může, klidně i 5kg.
Čaj
– pokud pijete, tak pro Vás. V kantýně bývají většinou jen nejlevnější značky.
Jídlo
– zásobte se trvanlivými potravinami. Nesmí být ve skle a pokud možno ani v konzervě, ale MUSÍ být v neporušeném obalu!!! Nejlepší jsou vakuované tvrdé salámy (2-3 štangle) , paštiky v hliníku (10 – 15 ks) a hromada čínských polévek (klidně přes 20). To je základ. Další podle preferencí.

Sladkosti
– naberte si vše, co máte rádi, patrně pak dlouho nebudete mít dost peněz, abyste si je mohli dovolit, nebo prostě nepůjdou sehnat. Neměly by chybět musli tyčinky pro zahnání akutního hladu (a ten přijde!), šumivé nápoje v prášku, granko (bude se hodit na dochucení chabé stravy).
Pak zkuste nezapomenout na cukr (2 kg pokud sladíte), papírky a zapalovače (pokud kouříte).

Hygiena
– vezměte si jí minimálně tolik, abyste vydrželi přes půl roku. Čím kvalitnější hygienu si vezmete, tím více jí od Vás ostatní budou chtít, tak s rozumem. 2x šampón, 4x sprchový gel Mitia (nebo podobně levný), pěnu na holení, spoustu jednorázových holítek, krém na tvář (většina mívá ve vězení problémy s vysoušením kůže), 4 tuhé deodoranty (žádné voňavky ve skle), 4 zubní pasty, 4 kartáčky, špulky do uší, 2 kartony papírových kapesníčků a 10 toaletních papírů. A prací prášek.
Špunty do uší (5 párů minimálně) – opravdu se budou hodit, spousta vězňů nepříjemně a nahlas chrápe.
Oblečení
– 7 trenýrek, 10 párů (minimálně) ponožek, ručník (ne osušku), 2 trika s krátkým rukávem, 1 s dlouhým rukávem, 1 teplou mikinu, 1 tepláky, 1 kraťasy, 1 sportovní boty, 1 pantofle. A pamatujte, čím “značkovější” oblečení to bude, tím více si koledujete o to, že Vám ho někdo ukradne nebo Vás kvůli tomu zbije. Můžete si oblečení vzít i více, ale na oddíl vám ho nepustí a zůstane ve skladu. Pozor, ve skladu vždy musí zůstat kompletní oděv na výstup včetně odpovídající obuvi, tzn. pouze věci, co jsou „navíc“ lze mít u sebe.

Další
– šitíčko, náplasti, manikurní kleštičky (ne nůžky), hrnek (klidně porcelánový)
Psací potřeby
Především propisky, protože ty se do mnoha věznic poslat nedají (možnost pašování drog). Bloky papírů pro psaní dopisů, obálky, známky, ty si pak můžete doplnit poštou.
Knihy a časopisy
Ve věznicích bývají knihovny, ale mnohdy s nečitelnými tituly. Hodit se bude i zásoba časopisů, či předplatné Vašeho oblíbeného titulu. Každopádně budete potřebovat porno časopisy. Ať už pro sebe, tak pro prolomení ledů. Bude si je chtít půjčit spousta lidí. Veškeré tiskoviny se také dají poslat poštou.
Fotky Blízkých

Starší diskuze

79 komentáře v “Když musíte do vězení

  Olga

  (22.8.2017 - 17:24)

  Dobrý den,
  můžu přinést příteli (nebo jeho rodiče) na nástupák hygienu, civil, obálky a známky, apod? Tabák a kávu asi těžko, že.. Vzali o z ulice, nenastoupil na výkon. Je v Litoměřicích. Děkuji za odpověď.

   Obase

   (22.8.2017 - 17:32)

   Dobrý den, ne ale pokud to pošlete, je dost pravděpodobné, že to dostane na lágru.

  Olga

  (22.8.2017 - 17:27)

  A musí za to dostat nášup nebo to můžou nechat benga být?

   Obase

   (22.8.2017 - 17:34)

   Policie bude jistě tou poslední institucí, která nechá něco být.

   Olga

   (22.8.2017 - 17:40)

   A můžu mu zaslat i jídlo, tabák, kávu a v podstatě vše co máte co doporučené na svých stránkách?

  Jan

  (22.8.2017 - 20:29)

  dobry den prosim vas mate nekdo nejake informace o nastupnim oddeleni v Litomericich dekuji

  Honza G.

  (23.8.2017 - 22:50)

  Dobrý večer,
  chci se jen zeptat, nastupuji do výkonu trestu na Pankrác. Držím se vašich rad, cchi si toho vzít co nejvíce, hodně jídla, kg kávy, hodně sladkostí , prostě mám narvanou hokejovou tašku. myslíte, že mne bahaři nevyhodí s tím co mám? nebo jak mám reagovat, když mne budou chtít vypoklonkovat? Děkuji za rychlou odpověď. nastupuji již 28.08.2017

   Obase

   (24.8.2017 - 6:39)

   Dobrý den, pokud Vás nebudou chtít přijmout, vyžádejte si potvrzení.

  Honza G.

  (23.8.2017 - 22:57)

  asi není na nikoho z vás, kteří tuto stránku spravují žádný kontakt, že?

   Obase

   (24.8.2017 - 6:40)

   Kontakt je uveden.

  Mirek

  (25.8.2017 - 8:58)

  Ahoj
  Chci se zeptat za jak dlouho je nástup po vynesení rozsudku
  Díky

   Obase

   (26.8.2017 - 14:31)

   Průměrně po dvou měsících.

  Danča

  (29.8.2017 - 19:27)

  Dobrý den, lze v kilovce společně s tiskovinami a psacími potřebami poslat i baterie, zámek na skříňku? Přítel je ve VTOS v Oráčově, a nechci zabírat místo v nárokovém balíku, už teď mám více jak 5kg, tak volím vylučovací metodou, co musím vyndat, a co by šlo poslat v kilovce. Spodní prádlo mi asi do kilovky nepovolí, že? 🙂 Děkuji za odpověď 🙂

   Obase

   (30.8.2017 - 13:55)

   Dobrý den,
   nezním přesně poměry ve věznici Oráčov, ale ve většině věznic by vámi popisované prošlo.

  Lucie

  (4.10.2017 - 7:38)

  Dobry den mam pritele který měl podmínku a kterou porusil za stejnou věc a byl litoměřicich na 4měsíce nestihli uzavřít spisy tak ho propustili, ted chodí řádně do prace a plati penize poškozením. A bojim se že ho zavřou co myslíte vy? Děkují

  Ivan

  (9.11.2017 - 0:22)

  Dobrý den. Rád bych se řídil vašimi radami „co sebou do vězení“, ale ve výzvě k nastoupení trestu je pouze strohá informace, abych s sebou nenosil rezervní oblečení, prádlo, obuv ani jiné osobní věci. Jak se tedy mám vybavit? Je ten váš seznam ( zejména oblečení ) zaručený ? Nemohu mít nějaké problémy ?
  Pak by mě ještě zajímalo, jakým způsobem se ve vězení řeší praní prádla ( zejména toho osobního ) ?
  Děkuji za brzkou odpověď.

   Obase

   (10.11.2017 - 14:21)

   Dobrý den,
   nikdo Vám nezaručí, že nenarazíte na blbce. Ale 99% Vás s uvedeným pustí.

  David

  (24.11.2017 - 6:31)

  Dobrý den chci se zeptat mnel sem soud dne 22.11.2017 a byl sem odsouzen na 8 mesicu je i u takoveho trestu narok jit domu na polovicku a taky zajak dlouho se mam pripravit na nastup

   Obase

   (24.11.2017 - 21:12)

   Dobrý den,
   Nástup bývá do dvou měsíců. Nárok na polovinu nemá nikdo, ale požádat můžete I po třetině.

  David

  (24.11.2017 - 14:57)

  Zdravim se chci zeptat uz sem se odvolal k trestu a soud dopadl stejne i tak mi soudce naridil stejny trest 8 měsíců muzu se ještě jednou odvolat ma to cenu?? Děkuji

   Obase

   (24.11.2017 - 21:15)

   Můžete se jen dovolat. A cenu to obvykle nemá.

  Marek

  (28.11.2017 - 2:30)

  Dobrý den,
  jak nebo kde se dá zjistit nástup trestu,kdyz nebyl neprevzan postou ani jinak dorucen.
  Dekuji za odpved

   Obase

   (28.11.2017 - 20:21)

   Dobrý den,
   V takovém případě platí fikce doručení, tedy doporučuji nastoupit ihned do jakékoliv vazební věznice. Pokud to neuděláte, je možné následné odsouzení pro maření úředního rozhodnutí.

  Petr

  (7.12.2017 - 0:05)

  Dobrý den,dnes 6.12.2017 jsem byl odsouzen na 245 dní do věznice s ostrahou (poprvé v životě a doufám že naposled),na místě jsem podal stížnost proti rozsudku,ale sám nevím co jsem tím způsobil a nevím co vlastně dělat a co čekat.Soudce mi nevyhověl s finančním trestem ani trestem domácího vězení,přijdu tak o práci, současnou rodinu kde mám malého syna + 3 děti ze strany partnerky (rodina je na mě finančně závislá i když mám exekuce a snažím se je splácet a osobní bankrot mi nebyl schválen kvůli trestu) a 2 děti na které řádně platím, bydlení a hlavně zklamu mnoho dětí s fotbalu, protože jsem jejich trenér a jiné v našem městečku nemáme.Je to má první zkušenost a opravdu nevím co teď a co potom.Prosím o nějaké info a pokud možno po emailu a nebo si i rád zavolám o radu.Prosím pokud to bude možné nezveřejňovat tento příspěvek, děkuji

  vlasta

  (7.12.2017 - 13:56)

  dobry den chci se zeptat za kamarada jak to tam chodi z lidma za co jsou tam za sexuani delikt ( pohlavni zneuziti) ceho se ma vyvyrovat a co ho tam asi tak nak ceka ( neudel to ale jeho dcera rekla ze ano a soudce veril ji a dostal 6 let )

   Obase

   (8.12.2017 - 22:11)

   Dobrý večer,
   Pravděpodobně bude po přijetí umístěn na speciálním oddělení mezi slabšími lidmi a devianty. Nejlepší je, chovat se normálně a neprovokovat. Je ale zbytečné to tajit.

  vlasta

  (11.12.2017 - 9:07)

  dekuju za kamarada a pokusim se mu to nak vyridit jeste jedna otazka : je hubeny ma asi 57 kg, dostal 6 let a narizeny ustavni leceni to ho po 6 letech nekam jeste odvezou na par let nebo jak to tam chodi kdyz ma ustavni leceni a kdyz proste jeho dcera rekla ze ji zneuzil asi takove lidi to tam nemaj lechky co a naky jak se tady pise propusteni za pulkou nebo co to je to asi takovy lidi ani zadat nemuzou. dekuji

   Obase

   (11.12.2017 - 22:30)

   Dobrý den,
   ústavní léčení může proběhnout během výkonu trestu není po něm záleží na konkrétní situaci.

  vlasta

  (11.12.2017 - 9:12)

  do ktere veznice ho asi tak daji a jak to tam chodi snima akorat si nepamatuju jestli dostal 6 let z dozorem nebo ostrahou ale to je asi stejne ne, nebude lepsi kdyz napisete email a on vam napise a poradi se svama

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *