icons, symbols, letter-842848.jpg

Digitalizace pošty a slovo do pranice

Žijeme ve 20. letech 21. století a jediná možnost písemné komunikace odsouzených je stále jen prostřednictvím psaných dopisů. Odhlédněme od toho, že v ručně psaném dopisu je kus romantiky a podívejme se na praktickou stránku věci. Omezení formy komunikace odsouzených, a její cenzura má určitě významný smysl z hlediska bezpečnosti a tak nějak k trestu patří. Je však skutečně nutné, aby vězněné osoby a jejich blízcí museli i v roce 2021 čekat i týden na odpověď a platit tisíce korun ročně za známky, obálky apod. Odhlédneme-li od toho, že je takový způsob desocializační. Je opravdu nutné, aby státní úředníci a orgány činné v trestním řízení luštili často těžce čitelná podání vězněných osob psaných rukou? Jsem přesvědčený, že ne a, že digitalizace psaného slova do věznic je reálně proveditelná a opravdu potřebná. Ve spojení s vhodným zabezpečovatelnem služby pak dokonce bez zbytečných nákladů. Stejně jako to v minulosti vězeňská služba udělala s telefonováním, kdy odsouzeným klesly náklady na hovor o 82% se stejným zajištěním bezpečnosti. Nenarážím na toto téma náhodou podobný projekt vzniká (zatím bez nás) ale chceme se na jeho vývoji podílet. Nicméně, zajímá mě i Váš zájem, tedy zájem komunity blízkých. Prosím napište mi svoje podněty na info@obase.cz, zavolejte, napište do diskuze, nebo dejte vědět vašim blízkým do basy, ať nám napíšou na adresu kontaktního centra. Díky za spolupráci. OPZ

Autor příspěvku: obase.cz

3 komentáře v “Digitalizace pošty a slovo do pranice

 • Jirka Neubauer

  (11.10.2021 - 16:22)

  Báně jsou luxus zařízení akorát je třeba dávat bacha, aby vám nespadl sprcháč, bo mýdlo… Pak se může stát jistá komplikace…..

 • Beránková

  (12.10.2021 - 15:13)

  Myslím si ze by to hodně pomohlo maminkam co zůstaly z dětmi na všechno úplně sami a partnery maji ve vykonu trestu finanční stránka tehlech zen není úplně nejlepší .

 • Patrik

  (17.10.2021 - 11:30)

  Nemaji se tahat s kriminalniky, a uz vubec ne si s nimi delat deti. Myslim ze pro deti je lepsi zadny otec nez byt ovlivnovan kriminalne zavadnou osobou, casto s drogovou, alkoholickou ci nasilnou minulosti a zavadovym charakterem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.