Stížnosti na VS

Stížnosti na věznice (vězeňskou službu)

Rada č. 1. Nestěžujte si

Naprostou většinu stížností zamete generální ředitelství pod koberec. Jednoduše to funguje tak, že se jednotliví ředitelé věznic přesouvají na posty šéfů oddělení na GŘ a obráceně. To podle toho, kdo je ministrem spravedlnosti, či jaký se stal průšvih. Tedy se jen těžko někdo postaví proti někomu, kdo mu za měsíc může dělat šéfa.(názor redakce)

Mimo to stížností naštvete všechny okolo a V.S. vám to velmi ráda dá pocítit. Není vyjímečné, že se vám pomůže proti mukíkovi poštvat i vězně samotné.

Cokoli potom budete od V.S. žádat, pokud přímo nemusí. Nevyjde vám vstříc.

 

Rada č.2 Obraťte se na nás.

Napište do diskuze nebo na náš mail, jaký vznikl problém a pokusíme se najít řešení. V celé vězeňské službě je ročně z obrovského počtu stížností uznána 1-2. Přitom ze 3 stížností, které jsem podal byly 2 uznány. Věřím tak, že můžeme pomoci.

 

Rada č.3 Vše posílejte zároveň na další úřady

Posíláte-li stížnost na generální ředitelství, pošlete ho zároveň na ministerstvo spravedlnosti, GIBS a pod. Kam to zasíláte, vypište i do rozcestníku.

Starší diskuze

12 komentáře v “Stížnosti na VS

  Markéta Nanarova

  (3.4.2017 - 18:51)

  Dobrý den potřebovala bych ráda kam mám napsat velkou stížnost na Horní slavkov

   Obase

   (3.4.2017 - 19:29)

   Záleží na tom, co je předmětem stížnosti.

   Žaneta Huková

   (19.7.2017 - 12:24)

   Markéta Nanarová .. Můžu se zeptat co máte za problém se Slavkovem? Mám tam muže a taky si chci stěžovat, pokud by vám nevadilo napište mi, díky..

  Pavel Mikus

  (23.6.2017 - 14:00)

  Byl jsem ve vezeni v Jiricich a mohu rici ze to neni vezeni ale likvidacni tabor.O praci jsem zadal ctyri roky a nedoshodinytal jsem ji ale zamestnaji lidi kteri o praci vubec nestoji nebo na jedno misto daji vice lidi a tak si nikdo nevidela.Vezensky lekar me nechal lezet ctyri hodiny v bezvedomi a az potom se na me laskave podival.Mel jsem mozkovou prihodu a vubec ho to nezajimalo.Potom jsem mel i druhou ale to uz se staral lepe.Dnes nemohu pracovat vubec jelikoz jsem ochrnul a po podminecnem propusteni po osmi letech nemam narok na podporu a ani na zadnou jinou pomoc.No neni to nadhera?A aby toho nebylo malo tak mi zmizeli moje veci ze skladu kde ma pristup jen vezensky pracovnik.Nestezuji si to jsem udelal ve vezeni a nic se nestalo,jen to chci sdelit vsem co si mysli jake to tam je a vsem pracovnikum vezenske sluzby.Pane rediteli udelejte si tam poradek vasi zamestnanci jsou horsi nez veni.Samozrejme jen nekteri abych nekrivdil tem malo dobrym kteri tam jsou.Jiste si na me budete pamatovat.Pavel Mikus

  Věra Ježková

  (6.8.2017 - 8:55)

  Dobrý den mám strach o manžela včera z věznice nevolal voláme si každý den dnes také ne ,nikdy by nezapoměl zavolat.Dali by mě vědět z věznice i o víkendu kdyby se něco stalo ,jsem zoufalá.

   Obase

   (6.8.2017 - 16:39)

   Určitě by Vám dali vědět, pokud by se stali něco vážného.

  Čonková

  (15.8.2017 - 12:14)

  Dobrý den dnes mi volal syn že nebyl ošetřen má silný zánět v zubu pořád mne někam přepojují a nikdo mi nevysvětlí proč ještě jsou arogantní.věznise Ostrov nad Ohří.Čonková

  Bc. Soňa Mrvová

  (16.8.2017 - 13:29)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat kam mohu napsat. Vzniklá situace: syn, prvotrestaný, nyní 10.8 byl odsouzen, od soudu odvezen do Jiřic (než ho odvezli, v Olomouci vyplňoval nějaký dostazník), je kardiak -po 2.operacích v Motole a potřebuje být ve věznici, která je blízko velké nemocnice, bez včasného zásahu při selhávání srdce hrozí zástava. Co můžeme udělat nebo kam napsat. Děkuji za odpověď.

   Obase

   (16.8.2017 - 19:30)

   Dobrý den, je mi líto, ale obávám se, že v takovém případě vám převoz nikdo neuzná. V blízkosti Jiřicích jsou hned dvě nemocnice.

  Niki

  (27.9.2017 - 15:11)

  Dobrý den mého přitele ve vezení šikanují.
  Mohlo by se to nějak řešit aby přestali mu ubližovat?

   Obase

   (27.9.2017 - 17:55)

   Dobrý den, je třeba se obrátit na orgány věznice. Na druhou stranu, šikanují jen Ty, kteří si to nechají líbit. Proto promluvte s přítelem.

  Niki

  (27.9.2017 - 20:05)

  Děkuji za odpověd nechavá protože se branil a dostal 2 měsice vic a oni nic

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *