Zdravotní péče

Zdravotní péče ve vězení

Se zdravotní péčí je to ve vězeňské službě špatné. Je to dáno mnoha důvody. Jedním z nich je, že podstatná část návštěvníků zdravotních zařízení ve věznicích své zdravotní potíže předstírá, či zveličuje. Důvodů pro to je mnoho. V první řadě se tak snaží získat různé úlevy, lepší stravu apod. Hodně taky dělá nuda. Proto také, když někomu opravdu něco je, nějakou dobu trvá, než lékař překoná hranici podezírání. Další věcí je to, že ve věznicích žádná lékařská esa nepracují. Má to svou logiku, kterou asi netřeba, vysvětlovat. Posledním důvodem jsou peníze. Vězni prostě na léky nemají peníze a tak jim ani nejsou předepsány. Pokud tedy muklíkovi chcete zajistit alespoň částečnou výhodu. Pošlete mu složenkou pár stokorun a do poznámky napište ,,na zdravotní účely“. Věznice s té částky nic nevezme, a pokud je odsouzený nevyužije, při propuštění je dostane zpět.

3 komentáře v “Zdravotní péče

  Nikola

  (9.9.2017 - 14:18)

  Dobrý den,

  chtěla bych se zeptat, jak se ve výkonu trestu (věznice Vinařice), řeší léčba odsouzeného s rakovinou, kterou mu objevili již ve výkonu trestu. Jisté je prý převezení do nemocnice na Pankráci apod. Což víme od odsouzeného. Může se někde rodina informovat o jeho zdravotním stavu a postupu léčby? Ohledně návštěv apod. v této situaci, nevíme vůbec nic.

  Předem Vám mockrát děkuji za odpověď.

  N.

  Malíková Marie

  (13.10.2017 - 13:08)

  Dobrý den,měla bych prosbu,mám syna ve vězeňské nemocnici Brno s TBC,během 14 dnů by měl být doléčen,ale byl přijat na Pankráci,bylo by možné,aby se tam vrátil,přece jen je tam také nemocnice.Pokud jsem si ne netu přečetla,po prodělané akutní léčbě,měl by být ještě doléčován (něco jako ozdravovna,bývávalo to na PLEŠI).
  Mohu si podat žádost o umístnění na Pankrác,ono je to i z důvodů našeho zdrav. stavu,jsme oba již důchodci
  s různými chorobami,hlavně pohybového aparátu.Děkuji
  Malíková

   Obase

   (13.10.2017 - 19:04)

   Dobrý den, nejspíš ne, protože specializaci na infekční choroby má právě Vězeňská nemocnice v Brně.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *