Zákaz návštěv ve věznicích

Od 27.1.2022 do 13.2.2022 platí zákaz návštěv. V rámci protiepidemických opatření o tom rozhodla vláda.

Autor příspěvku: obase.cz

13 komentáře v “Zákaz návštěv ve věznicích

 • Kveta

  (29.1.2022 - 9:06)

  nechápu že jsou zakazany návštěvy když senohem dřív můžeme nakazit venku .

  • obase.cz

   (30.1.2022 - 19:56)

   Osobně to považuji za hloupé rozhodnutí. O.

 • Marika

  (29.1.2022 - 18:26)

  Opravdu nechápu smysl tohoto rozhodnutí, kdy návštěvy v domově seniorů u nejzranitelnější skupiny spoluobčanů zakázány nejsou. Navíc odsouzení jezdí pracovat mimo areál věznice, takže tohle rozhodnutí ochránit je před kontaktem s okolním světem je úplně zbytečné. Po rozhodnutí pustit do restaurací i neočkované už mi to připadá vyloženě jako výsměch.

  • Mirek

   (2.2.2022 - 21:20)

   Ale ti duchodci nic nespachali 😀 narozdil od veznu, kterym neni treba hloupe okrast jine, nebo se ozrat a sednout za volant

 • Karel Peer

  (30.1.2022 - 22:24)

  Téměř všechna rozhodnutí, které se týkají vězněných osob,jsou nedomyšlená, trapná a bezcitná. Tak,jako tak se Covid do věznic dostal i když spousta chytráků před dvěma lety psala, že jsou vězni před covidem chráněni. Omezovat,zakazovat, přikazovat, týrat,to je kultura Čechů. Proč hledat řešení a zamýšlet se nad tím,jak návštěvy umožnit, když je jednodušší je zakázat? Povolíme vězňům delší tel.hovor a je to. Neměli páchat trestnou činnost,to bývá odpověď debilnich odpovědných pracovníků VS. Resocializace jak prase a pan Ministr spravedlnosti drží hubu. Za těch 200 000 měsíčně by něco kvaknout mohl.,.

  • Lenka

   (31.1.2022 - 10:56)

   Moje slova! Není co dodat. Já se vsadím, o co chcete, že i když se na jaře nebo v létě venku VŠE rozvolní a přestanou se nosit respirátory. Tak ve věznicích stále budou návštěvy pouze s respirátorem a přes plexisklo a když teda milostivě odstraní plexi skla, tak ten respirátor bude povinný dál a žádný dotek. (Protože, co kdyby náhodou že jo, vězni jsou silně ohrožená skupina. Ve věznicích jsou celou dobu daleko přísnější pravidla než v domovech pro seniory, kteří jsou nejvíc ohroženi. Ne mladí, převážně zdraví vězni). Tak jak je tomu poslední 2 roky. Nikoho nezajímá, že já si s manželem nedala pusu (ani na tvář) přesně dva roky a dalších x měsíců jen nejistota. Bohužel je před námi ještě 7 let do PP a tohle nesmyslné a násilné odloučení náš vztah zrovna moc neutužuje ani neposílají. Oba jsme očkování, oba máme 3 dávky, ale nikoho to nezajímá. Můžu psát na ministerstvo zdravotnictví, na generální VSČR, ředitelovi věznice a všichni jen odpoví, jak je situace vážná a že to musím pochopit. Oni záměrně ničí fungující vztahy a rodiny. Venku i když je život relativně v normálu, tak ve věznicích mají jiná pravidla, to je jiný svět. Kdo ví, jestli se letos dočkám a uvidím manželův úsměv bez roušky a budu ho moct obejmout. Než byl Covid měli jsme nestandardky jednou za dva měsíce a teď se na nej už 2 roky dívám jen přes plexi sklo. Když mám velký štěstí dva měsíce v roce bez plexiskla. Ale dotknout se ho stejně nesmím ani prstem, aby po nás hned neskákali dozorci a neukončovali návštěvu. Nevím do kdy chtějí vězně s jejich blízké omezovat. Mají trest odnětí svobody, který si vykonávají ne trest odnětí základních lidských práv. Mají právo na rodinu a toto je silně porušováno.

   • Petr

    (31.1.2022 - 20:15)

    No pokud budete psat na vedeni věznic nikdo vam neodpoví to je moje zkušenost. Dávam Vám uplně maximalně za pravdu. Jsou zbaveny práv včetně rodinných no je to krutý ale je to tak. :-(. Jsou tam pravidla který dělá řiditel věznice tak to je , mam tam přítelkyni za dopravni nehodu je na tom zdravotně zle ale bohužel budto umře nebo to vydrží kruta realita!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    • Mirek

     (2.2.2022 - 21:21)

     Odloucily Vas hlavne ciny manzela 😀

 • Petr

  (31.1.2022 - 20:48)

  Co dostavam ja za zpravy z věznice tak psychika je tam šílená , volat se muže 20 minut navic pokud tam pošlete 2.000.- odsouzený dostane 1.000.- tak pro rodiny kde se otačí každa koruna je to neúnosné ,navíc místní kantýny jsou předražené až zlodějské!!!!! Ano jsou tam za něco co udělali špatně to pochopím zase nejsme ve strředověku a většina odsouzených tam neni za brutalní skutky. Myslím že alspon co tam jsou poprvé s trestem do dvou let by se mělo přistupovat lidsky , dneska stačí ukrast dva rohliky a je zameteno , tak kde to jsme když např postup pro socialní podporu je ponížení člověka samotného a ve finéle nedostane nic ZAMÍTNUTO a co teď?? Když nemam nikoho je volba jasná prostě jdu krást když není dnešní vedení státu schopno pomoci prvořadé je boj o koryta. V kriminalech vězňum chybí vitamíny vypadavají zuby , vlasy ,řídnou kosti vše jen proto protože tam nesmíte nic donest , hygiena úplně na úrovni padesátych let. Prostě jinak by se měli chovat k obviněným za umyslné brutalní činy a jinak za jizdu bez řidičáku třeba. Hlavně dat možnst samoživitelkám které už tak jsou na černé listině už od dob inkvizice!! Chápu omezení práv jako součást trestu ale nchápu aby se naše společnost v roce 2022 chovala pomalu jako inkvizice ke kacířum ve 12. století! Toto je moje myšlenka , použil jsem práva na svobodu projevu a vyjadřování kterou mi zaručuje Evropská unie C 303/17 – 14.12.2007 . Bohužel na českou ústavu se otočit nemohu bohužel a je mi to líto.

 • Julie S.

  (1.2.2022 - 8:22)

  Teď mluvil ve zprávách Válek, že respiratory zruší pravděpodobně v březnu ve školách, v létě plošně všude a ponechají je přes léto jen ve zdravotnických zařízení. No to je bomba teda, protože věznice berou stejně jako zdravotnická zařízení (co do rizik nákazy). Takže přesně jak píše paní nade mnou. Venku se vše rozvolní a ve věznicích dál buzerace, respirátory, žádné rozvolnění, žádná změna k lepšímu. Asi už navždy. Protože pak přijde podzim, zima a další případné vlny. To přeci není možné aby nám vzali 3 roky života s našimi blízkými. Je mi z toho už na zvracení!

  • Mirem

   (2.2.2022 - 21:25)

   O 3 roky Vas okradl hlavne ten blizky, kdyz dal prednost pachani trestne cinnosti pred Vami 😀

   • obase.cz

    (4.2.2022 - 20:49)

    Pokud neznáte konkrétní situaci, radil bych Vám, nesoudit. Stejným metrem budete jednou souzen sám. O.

   • Hiena

    (13.2.2022 - 21:24)

    Pokud by měl někdo dostat titul idiota myslím že jsem horký kandidát, až se dostanete do situace v jaké se nacházíme my, doufám že si na svá zla slova vzpomenete. Ámen

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.