Stížnosti na Vězeňskou službu, nepodávejte

Zákaz návštěv, horší důsledky než COVID

Poměrně dlouho jsme se sami nevyjadřovali k návštěvám ve věznicích a jejich zákazu. Ne pro to, že by to nebylo důležité téma. Domnívám se, že je to téma zcela zásadní. Základní důvod byl v tom, že nemáme moc to změnit a situace sama je nehybná. Zdálo by se tak, že není co psát.

Domnívám se ale, že nyní je již třeba, se vyjádřit. Přiznejme si, COVID ve věznicích je a nebylo v žádném případě v silách vězeňské služby na tom cokoli změnit. V zásadě si myslím, že minimálně při druhé vlně této nemoci zareagovala vězeňská služba podstatně lépe než většina ostatních institucí v České republice. O tom s ohledem na to, že máme poměrně veliké množství informací z fungování života ve věznicích, v zásadě nepochybuji. Není to ideální, ale jak by mohlo být, však věznice jsou místa, kde by podle podstatné části společnosti měli odsouzení pykat za své zločiny o chlebu a vodě. Zdravotní péče, však té není dost ani pro slušné občany (názor který často slýchávám). Není se čemu divit, že kvalita vězeňských lékařů není na valné úrovni. Kde by kvalitní lékaře vězeňská služba vzala. Zkusili jste se někdy zeptat nějakého lékaře, nebo zdravotní sestry, zda by chtěli pracovat ve věznici. Takové nepotkáte. Proč? Protože to je pro něj konečná zastávka, stejně jako pro mnohé odsouzené, kteří se pak do vězení vrací stále a stále a stále, až nakonec zjistí, že ve vězení prožili život. Většina takových nakonec zemře na ulici a po cestě životem napáchá mnoho zla. Ale vraťme se na začátek. V každé fázi života se člověk může změnit k lepšímu, ať je ve věznici poprvé, podruhé nebo po desáté. Mnoho psychologů by vám asi řeklo, že je vše o vnitřní motivaci a ta se nedá vnutit. No já vám zase řeknu, že lidé jsou jako houby a nasávají vše dobré i zlé, a to potom vracejí. Nejsem idealista, je mnoho opravdu velmi zlých lidí, ale většina taková není ani v base. Problém je v tom, že mnoho lidí k získání vnitřní motivace potřebuje nějaký vnější stimul. Tímto stimulem a hlavní kotvou bývají pro vězně právě blízké osoby. Asi všichni se mnou budete souhlasit, že pro udržení alespoň stínu funkčního blízkého vztahu je určitý vizuální kontakt potřebný. Bez něj se totiž vztahy ztrácejí. Sociální izolace se zvětšuje. To je to k čemu právě nyní dochází. Smekám před všemi partnery(kami) odsouzených, které(ří) v sobě našly vnitřní sílu, čekat na své milované i za situace, kdy i těch pár okamžiků návštěvy ztratili. Je mi velmi líto všech těch dětí, které nemají šanci vidět úsměv rodiče.

O co ale jde především. Po takto dlouhé době bez kontaktu, dochází k definitivním rozvratům velké části vztahů vězněných osob. Tam kde nedojde přímo k rozvratu, blízcí ztrácí možnost na vězně pozitivně působit. Proto i u těch, kteří měli velikou šanci resocializace, vinou vládních nařízení dochází k neřízené desocializaci. Člověk je tvor družný a k životu potřebuje vztahy (tím myslím vztahy obecně), a tak místo toho, aby se tito opuštění odsouzení drželi kotvy společnosti běžného světa, chytí se často toho nejhoršího, co basa nabízí.

Já se ptám. Je opravdu zákaz návštěv, které již probíhaly za sklem a za nejpřísnějších hygienických opatřeních skutečně nutný? Nenapadá mě mechanismus, jak by takto návštěvníci mohli vězně nakazit. Stojí nám zákaz, jen pro zákaz samotný za tisíce zničených životů, rozvrácené rodiny a plačící děti? Opravdu to stojí za možná statisíce trestných činů, kterými nám ,,slušným“ občanům znepříjemní život, protože to ,,zase nezvládnou“.

Ano něco spáchali, ano mají za to dostat trest. Pokud se ale jako společnost nechceme chovat stejně, nemá být trest pomstou, ale ochranou společnosti. Tu ochráníme nejlépe, pokud se nám je podaří ve vězení změnit. Změnit někoho lze k lepšímu bez vztahové vazby a v takovém prostředí velmi těžko. Mnozí nich až díky vězení a kontaktu s ,,venkem“ poznali co ztratili, čeho je třeba si vážit a měli čas se zastavit a litovat.

Díky base se myslím nepolepšil nikdo, v base se dá polepšit jen base navzdory.

Pokud jste dočetli až sem. Vyzývám Vás tlačte na naši vládu, pište petice, pomozte. Vykašlete se na sny o amnestii, řešte, co je reálné vyřešit.

Ještě jednou pro všechny, kdo stále čekají. Máte můj hluboký obdiv a jsem v modlitbách s Vámi.

OPZ

 

 

 

Autor příspěvku: obase.cz

59 komentáře v “Zákaz návštěv, horší důsledky než COVID

 • Anonym

  (17.1.2021 - 20:21)

  tak to je opet goool
  toto je ico spolecnosti, ktera dodava telefonni spojeni ve veznicich : 27660168
  Nemci a Madari….., troufnu si rici, ze o2, nebo vodafon a tmobile, se dostaniu na ctvrtinu :-))) co podat podmet pro predrazene sluzby a vezenska sluzba to opet vedome podporuje! proc je evropsky regulacni organ pro cenu hovoru? v jistem slova smyslu jde o socialni zarizeni a proc tedy hovor je predrazeny? proc nestoji 500kc mesicne s moznosti provolat denne max 30 minut?
  Proc cukr stoji pro vezne, kteri nemaji prijem 25 kc? proc toaletni papir, ktery stoji 8 x rolicka 50kc tam je jedna za 25kc, proc vubec muze provozovat kantynu nekdo z rodiny reditelu? proc sarlatani a nepouzitelni lekari co se o ne staraji, nestaraju, dodavaji leky pres sve lekarny. proc vyberova rizeni na stavebni prace, dodavky vseho nikdo nekontroluje? proc piji horky caj a v kantynach maji x palet cukru? kde je Cojka, zivnostensky urad a ostatni kontrolni urady? Pod lampou je totiz nej. tma :-), uz vam to dochazi? toto nejde nikdy prorazit, bez pomoci pol. strany, ktera bude chtit usetrit verejne penize, zamezit korupci a spojitostem vsech, protoze v tomto potravnim retezci je vedeni, st. zastupci i soudci, pokud si pak stezujete tak to resi tatikove reditelu na gips atd.
  hnus a ostuda
  90 % justice je prohnila a toto prehlizi a berou……doufam ze se najde nekdo kdo to bude chtit resit

 • Michaela

  (17.1.2021 - 21:58)

  Odpověd pro Anonyma

  Je smutné, že nás nazývají ovcemi, ale bohužel jsem dospěla k názoru, že je to pravda. Ovce jen bečí a na nic jiného se nezmůžou. Spousta lidí jen píše a stěžuje si na vězeňství, nadává na zdravotnictví, telefony, zacházení atd.

  Na to konto jsme sepsali Petici, která bojuje za to, aby se to vše ve věznicích změnilo. Každý psal já budu bojovat jako pes ( ovšem nenapsal, že jako bezzubý pes, který jen štěká, ale nekouše).

  Založili jsme skupinu na fb pod názvem PRÁVO a NÁROK do této skupiny se přihlásilo 254 lidí a pouze hrstka lidí dává dohromady podpisy a pouze hrstka lidí, poslala Petici do věznic, kde mají své blízké. Ale jinak každý pouze laikuje příspěvky a přečte si je většina členů. Odpoví pouze ta hrstka.

  Do soukromé zprávy samozřejmě píše ta skupina, která říká já se bojím nechci mít problémy. Ale píšou můj manžel má problém nedostal se k doktorovi a potřebuje léky, které jsou pro něj důležité a výsledek poprosí Vás jestli by jste s tím něco udělali. Máme Petici už skoro ve všech věznicích, ale bohužel do nějakých nemáme kontakty. Naše Petice se tam shledala s velkým ohlasem. Někde samozřejmě ze strany věznice nastali problémy a Petici zabavili takže jsme museli zasáhnout.

  Tím chci říct, že jsme národ, který když čelí strachu dokáže se semknout, ale pokud ten strach není tak jen nadáváme, ale neuděláme vůbec nic. Je to na každém z Vás přestat se bát a ne jenom nadávat. Semknout se a začít něco dělat.

  Hezký zbytek večera přeje Michaela Benešová

  • Anonym

   (17.1.2021 - 23:39)

   Benešová sice jste, bohužel ne Marie. Jen ta by mohla něco změnit, kdyby ovšem chtěla, což nechce.

   • Leona

    (18.1.2021 - 1:06)

    Je to beznadějné žádat o věci jako je amnestie, drahý cukr,volání, toaletní papír… Co vím od spousty vězňů tak tohle jim je ukradený,všichni volají po obnovení návštěv. Nějaký cukr a hovory jsou jim někde,oni trpí za to,že nevidí své rodiny. Benešová nikdy nepřistoupí k těm věcem co jsou v petici, sní nikdo nehne ani s ministerstvem zdravotnictví

   • Lenka

    (28.1.2021 - 16:26)

    22 let, tolik jsmr už spolu. Nejtěžší zkouška? To že je on zavřený a odsouzený na 12 let. Ne, nikoho nezabil. Za co tedy? Za dorgy, které mu ani neprokázali. Nafouklá ohromnou bublinu a udělali zahraniční zločin z něčeho co ani nebyl. Ale to je vedlejší. Co je hrozné, je fakt, že se nemůžu vidět s mou láskou, nemůžu se dotknout, po Skypu nechám mluvit dceru (zákaz mluvení obou dvou) jediný kontakt je telefon. Je to zoufalé, psychika strádá. Vím že budu čekat třeba do konce světa, ale ptám se proč je u nás takový systém? Proč nemůžou být v domácím vězení, pomáhat rodině, chodit do práce (samozřejmě když to nejdou deviantů, násilníci atd). Pro koho jsou ty tresty, které stejně nic pozitivního nepřináší? Nejvíc strádají rodiny. Já žiju jen s tím, abych neonemocněla, aby se něco nestalo, abych to vše zvládala i s bankrot na krku, abych tu byla pro naši dceru. Vězeňství je jeden velký byznys a nezajímá se o duševní stránku lidí. Ano těch ve vězení ani rodin co čekají.

 • Anonym

  (17.1.2021 - 22:17)

  Mě netrápí cukr za 25,- ani drahé volání (s tím nic neuděláme i kdybysme se na hlavu postavili), na to jsme moc malí páni. Oslovte si politiky, právníky. Ne tady nás obyčejné, zoufalé ženy a matky, které chtějí jen jediné. Vidět každý měsíc aspoň na tři hodiny svého manžela a děti své otce! Chcete podávat žaloby, tak podávejte… Ale je to ztráta času a energie.

  • Leona

   (17.1.2021 - 22:23)

   Mě jde s mým přítelem jen o ty návštěvy, jinak on sám to tam hrozné nemá co se týče jídla,hygieny, koníčku co tam můžou dělat a lékař také v pohodě.My se chceme hlavně vidět

   • Moni

    (18.1.2021 - 11:11)

    Přesně tak, souhlasím. I nás trápí jen zrušené návštěvy. Vše ostatní je sice taky smutné, ale podružné. Osobní kontakt je co nám chybí nejvíc! Cukr at jim dají klidně za 70,-

   • Zuzka

    (5.4.2021 - 9:16)

    Zdravím vás, podle všeho to vypadá,že k 12. dubnu padne nouzový stav. Máme možnost někde zjistit jestli už konečně povolí návštěvy ve věznicích? Když se manžel zeptá vychovatelů nikdo nic neví a mě po telefonu samozřejmě taky nic nezdeli. Už je to dlouhé jak pro mě tak manžela a myslím,že budu mluvit za hodně lidí kteří mají někoho ve věznici,že je to neúnosné a 20 minut na Skypu je ubohá doba. Sice manžela vidíte,ale napůl páč má roušku v místnosti kde je sám,ale nějaký Skype nenahradí obejmutí, pohlazení a povídání si z očí do očí. Prosím vás kam zavolat,napsat a zjistit jestli už se pro nás po skončení nouzového stavu něco změní? Dekuji

    • obase.cz

     (6.4.2021 - 10:22)

     Dobrý den. Pokud padne nouzový stav, návštěvy by měly být povolené. Pokud vězeňská služba dodrží zákon. O.

     • Zuzka

      (6.4.2021 - 15:55)

      Děkuji za odpověď, tak si budeme držet palce a doufat,že vězeňská služba nebude dělat problémy. Hezký den.

      • Leona

       (6.4.2021 - 18:54)

       Myslím si,že by mohli aspoň povolit návštěvy za sklo, nevěřím, že budou návštěvy povoleny tak abychom mohli své milé obejmout.

 • Michaela

  (17.1.2021 - 22:57)

  Odpověď pro Anonyma,

  Když Vás to netrápí tak proč to tu řešíte? Právě oslovit normální lidi, kteří se spojí dohromady je víc než oslovit politiky nebo právníky, protože těch lidí je hodně. V celé České republice je zhruba 20 000 odsouzených. Každý má rodinu někdo větší někdo menší, kdyby se tyto lidé spojili a táhli za jeden provaz tak by jsme určitě něco změnili. A to je o čem jsem psala a jak tak koukám podle toho co píšete, jste i Vy jedna z těch co křičí a nic proto, neudělá. Hlavně jsem nepsala, že chceme podávat žaloby. Jdeme normální zákonnou cestou, kterou se snažíme pomoci všem, kteří se sami bránit nemůžou.

  • Pepa

   (17.1.2021 - 23:02)

   Tak co uděláme? Kam napíšeme? Co podnikneme?

  • Anonym

   (17.1.2021 - 23:27)

   Milá Michaelo, já nereagovala na Váš příspěvek, ale na toho de*menta, co zde vystupuje pod “Anonym” nevim ani, jestli je to muž či žena. Mele neustále dokola nesmysly o drahém cukru a wc papíru a chce dělat revoluci co se týče paušálu. To je něco na moje nervy v této beznadějné situaci. Poslala jsem panu Scarabellimu dva plné archy podpisů doporučeným dopisem, není to moc, ale aspoň jsem se snažila na rozdíl od jiných, tak laskavě neříkejte, že jsem jedna z těch, co jen křičí. Bohužel ani moje dva archy podpisů nic nezmění, vidím tu beznaděj. Celé je to k ničemu ta vaše slavná petice. Píšete o 20 tisících odsouzených a kde jsou jejich rodiny? No kde? Ve skupině je kolem 200 z toho 98% jen pasivně přihlíží a vymlouvají se, že na vesnici bla bla bla není tiskárna… Víte sama, že to byla hurá akce z které nic nebude, protože lidi se bojí. Kde jsou ty média, která jste kontaktovali? Už uběhla dost dlouhá doba na to aby se jim k tomu vyjádřila VSČR. Ticho po pěšině, zamete se to pod koberec. Opravdu lituji svého času, kdy jsem podpisy sháněla. Výsledek nula. A je mi samozřejmě líto energie a času všech, kteří se snažili. Bohužel je nás málo. Zbabělí Češi, co dodat.

 • Michaela

  (17.1.2021 - 23:20)

  Pepo můžeš si stáhnout naší Petici a nechat jí podepsat známým, kamarádům, rodině nebo všem, které potkáš. Petice je ke stažení i zde na stránkách.

  • Michaela

   (19.1.2021 - 9:26)

   Odpověď pro Anonyma

   Psala jsem, že někteří lidé křičí a nic nedělají. Takže pokud jste poslala podpisy tak jste jednou z těch, kteří pomáhají a snaží s něco změnit. Tak to rozhodně nevztahujte na sebe. Rozhodně sepsání této Petice není žádná ( hurá akce) podpisy se stále ještě sbírají vše nám také komplikuje karanténa, která je ve věznicích a kde máme Petice. A dále pak nám jí komplikují někteří ředitelé věznic, bohužel pro ně bezúspěšně, protože jí nakonec stejně musí vydat.

   A jak jsem zde psala je málo těch. Kteří chtějí něco udělat. Tudíž ta hrstka lidí stále sbírá podpisy za ty ostatní.
   Držím se pořekadla “ Proč stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko“ Věřte tomu nebo ne také do toho dáváme svojí energii, úsilí a svůj čas. Ale děláme to proto, že chceme něco změnit. Ovšem nesháníme pouze podpisy, protože většina těch lidí co je na našich stránkách si píše i pro rady a pomoc. A tak pomáháme píšeme za ně na Generální ředitelství a ředitelům do věznic, protože oni sami se bojí. Věřte tomu nebo ne nad tím také strávíte spoustu času chodím spát kolem 2 ráno. Pak jdu do práce přijdu z práce a jdu sbírat podpisy pak domů a pořád dokola. Jsem taky unavená, ale na druhou stranu jsem ráda, že můžu pomoci těm, kteří sami nemůžou.

   Dále pak k médiím oslovili jsme p. Kočárka z televize Nova a jsme s ním v kontaktu bohužel k vyjádření GŘVS a vyjádření ministerstva spravedlnosti je lhůta 30 dní a to ještě stále není tudíž zatím nic dělat nemůžou.
   Děláme vše pro to, aby jsme celou věc dotáhli do zdárného konce a nemá cenu něco uspěchat.

   Ministerstvo zdravotnictví nemá nic společného s vězeňským zdravotnictvím to má na starosti GŘVS. Jsme v kontaktu i s mluvčím ministerstva zdravotnictví.

   Takže věřte tomu, že děláme vše co můžeme, ale bohužel to bude chvilku déle trvat než jsme si mysleli.
   A to jen díky tomu, že se neumíme spojit jako celek. Ale stěžovat si a nadávat to umí většina perfektně.

   Přeji hezký den Michaela

   • Anonym

    (19.1.2021 - 13:21)

    perfektne napsane michalo, znam to je to na moc dlouho a to vse.

 • Anonym

  (18.1.2021 - 8:40)

  Dementka-anonymka
  to osloveni bych asi uzila pro vas.
  VSCR potazmo justice jako celek, je dumyslny a propracovany zlocinecky celek, ktery u sveho konani je opravnen vse podepsat pod hlavickou jmenem republiky.
  To ze tu jako dement pisi i o jinych zlodejnach VSCR a justice, je pouze ukazkou dalsich stripku k petici a dalsi argumentacni nastroj.
  Osobne jsem vasim vyrokem vice zapalena bojovat i jako dement, ale podporovat zmetky nahore za predrazene sluzby a nefunkcni vse, me nuti upozornovat i na toto.
  Asi nejste z obycejnych pomeru jako ja, ale ja resim denne, jestli par rohliku navic a zavola manzel detem, nebo omalovanku a tyden ticho! Take redim, ze na navstevu proste nemam, protoze manzel je diabet a cukr, ktery jsou pro jeho cenu mezi sebou krast, je proste dulezity! Toaletak? ano take, verte, ze kdyz mi manzel sdeli ze ma jeden na mesic a jeste mu ho nekdo ukradne, tak je to pod dustojnost a premysli, ze to ukonci! Z meho rozpoctu, mu poslu na zminovane, ale poenta celeho dementniho sdelovani je, otazka proc mlcet, podporovat ty nahore a my vsichni obycejni life se neozvat i pro toto.
  Zdravotni pece: venku je problem se dostat k lekari a peci, tam? i stav bezvedomi – vam nikdo nepomuze!
  Je doba korona a kdyz se vse pospojuje, tak to je funkcni argumentacni schlum argumentu, ktere mi meho muze propusti!
  Fnukat tady? zbytecne, prave pro nazor nekoho jako je ten vas! mohe vytrvalost, shaneni podpisu, psat misto rohliku na x organizaci tydne, to je to co zabralo!
  Bohuzel i zde je nebezpecne sdelovat vse, muj muz malem na vse doplatil, ale stoji to za to! uz jen formalita a je venku!
  Neni za vazny tr. cin, ale za nedbalostni nehodu.
  Ale verte, ze pro mysliciho cloveka je rok a pul v nemoci, bez niceho nad svoje svaly!
  jiz tu nemam co vic hledat.
  mejte se a vsem obycejnym preji i vse co popisuji jako dement, at se zlepsi!

 • Anonym

  (20.1.2021 - 12:41)

  Ja dekuji Vam vas portal o base mi moc pomaha aspon xitim ,ze na to bejsem sama pritel dostal dva roky za alimenty a neudelani prospesnych praci .Musim rict ,ze uz je tam pul roku a nekdy padam jak se eika hubou k zemi ,ale mam dve deti tak musim zase vztat a jit neni to lehky ,ale budu cekat az se vrati co jineho zbejva nez cekat …

 • Michaela

  (30.1.2021 - 11:02)

  Chtěla bych napsat pár slov pro ty co si tu jen pořád dokola stěžují a nic nedělají. Kromě toho že jsem matka a babička a jsem na to náležitě hrdá jsem taky pracující. Tudíž můj každodenní stejný rituál. Do práce z práce domů rekonstruuji barák sama pouze s synem svépomocí to znamená nahazuji ,tahám lepidlo a perlinku, štukuji. Sháním podpisy a mám dost práce s Peticí . Do toho všeho řeším Vaše problémy, které mají Vaši blízký ve věznicích. Píšu na generální ředitelství a do věznic. Chodím spát ve 2 hodiny ráno v 5 hodin ráno vstávám. Ale vše jsem ochotna udělat pro ty, kteří to potřebují. TAK TADY PŘESTAŇTE FŇUKAT ZVEDNĚTE ZADNICE A TAKY UŽ PRO NĚ NĚCO UDĚLEJTE!!!!!

  • Leona

   (31.1.2021 - 15:43)

   Milá paní Michaelo to co jste tu napsala není od vás solidní reakce,nikoho tady nemůžete napadat slovy typu co jste napsala.Nevite zdaleka nic jestli jen fnukame nebo pro naše milé něco také děláme!! Mám sama zkušenost,že moje snažení psát na ministerstva,premiérovi,prezidentovi atd. je malou šancí a bude i kdyby nás byla kopa.Urcite nejste jediná kdo se snaží.A jsou mezi námi také ženy co musí pracovat a mají ještě k tomu malé děti,i ony se snaží a není jich málo!!!!!

 • Michaela

  (31.1.2021 - 19:52)

  Milá Leono,
  Když píše pouze jednotlivec je malá šance pokud se připojí je šance daleko větší. Špatně jste to pochopila měla jsem namysli, aby se připojili. Vy nemůžete vidět ani vědět co mi píše většina lidí se bojí a prosí o pomoc je to bohužel tři čtvrtiny lidí se bojí a jen čtvrtka lidí něco dělají. Takže asi taková je situace, aby jste byla v obraze těm co se bojí píšu za ně na generální ředitelství i ředitelům věznic. Nevím čeho se kdo bojí z venku lidi můžou dělat více věcí a pomoci než můžou odsouzený co jsou zavřený a nemůžou udělat pomalu vůbec nic.

 • Michaela

  (17.2.2021 - 19:43)

  Vážení čtenáři.
  Dovolte nám, abychom Vás informovali ve věci Petice na které jste se spolupodíleli svými připojenými podpisy. Ten nejhlavnější krok byl učiněn a další očekáváme od Petičního výboru Poslanecké sněmovny České republiky. Tato fáze je sice teprve v začátku, ale věříme, že hlavně na správné cestě. Mnohé se již projednávalo na Petičním výboru PS ČR 16.2.2021 a to i za účasti členů petičního podvýboru pro vězeňství.
  Padla samozřejmě velká spousta otázek i odpovědí v průběhu tohoto jednání, vše bylo vedeno velmi důkladně a pečlivě. Samozřejmě některé poněkud sporné záležitosti bude nutno pečlivě prošetřit a to je hlavní důvod, proč se na Vás tímto obracíme, aby jste nám byli nápomocni. Z Vaší strany je třeba si srovnat svoje zkušenosti a poznatky, což jsou důkazy co se děje v mnohých věznicích v oblasti zdravotní péče a hlavně co se týče Covidové situace, zda se dostává dezinfekce odsouzeným, zda dostávají roušky, zda se pravidelně denně dezinfikují společné prostory, jak dlouho se čeká na zdravotní ošetření, pokud k nahlášení na zdravotní. Pokud máte informace, alespoň zhruba o množství nakažených, zda a jak se provádí testování. Dále je třeba informovat jak je to se Skypem, s vycházkami a na jak dlouho. Máme totiž jisté indicie, že padly při jednání 16.02.21 poněkud zkreslené informace ze strany Vězeňské služby. Je proto zapotřebí Vašich osobních zkušeností a poznatků, které máte od uvězněných. Tyto prosíme odesílejte písemně níže uvedenou adresu. Zde by jste měli uvést i jména odsouzených. Není se čeho obávat, vše zůstane bez jakýchkoliv následků, nebo nějaké šikany. Informace, příběhy, poznatky, které písemně odešlete, budou nejvíce nápomocné celé věci a podpůrné hlavně pro další jednání ve věci v Poslanecké sněmovně ČR na podvýboru pro vězeňství. Hlavně pomůžete Vašim blízkým. Ušli jsme dosud již dosti veliký kus cesty a proto doufáme, že vše dotáhneme ke zdárnému konci. Bylo napsáno mnoho stížností na různá místa od odsouzených a jejich rodinných příslušníků, s jakým výsledkem, to víme všichni. Petice, která se teď dostala až do Poslanecké sněmovny, si myslíme, doufáme a věříme, že prozatím byla nejúčinnější.
  Výsledky budou známy cca do jednoho měsíce, kdy budeme písemně informování o výsledku. Samozřejmě vše bude zveřejněno.
  Písemné poznatky, zkušenosti, příběhy, prosíme zasílejte na adresy členů Petičního výboru. My všechny tyto písemnosti řádně zaevidujeme a s průvodním dopisem hromadně zašleme Petičnímu podvýboru PS ČR, jak podpůrný materiál k jejich dalšímu jednání v dané věci.
  Neváhejte, pište, odesílejte. Tato Vaše akce začíná dnešním dnem 17.02.2021 a uzávěrku plánujeme nejpozději ke dni 10.března 2021.

  Adresy petičního výboru: Vladimír Grygar Scarabelli Podivice 93 psč. 68321
  Michaela Benešová Chroustov 106 Kněžice 289 02

 • Michaela

  (23.2.2021 - 15:23)

  Dobrý den,
  Reaguji na Vaše právem rozhořčené komentáře. Jak jste se mohli dočíst Petice byla dne 16.2. 2021 ve sněmovně projednána a nadále se tím zabývají. Jen je teď řada na nás, aby jsme vyvrátili lži, které řeklo VS. V tuto chvíli nám chodí zkušenosti a příběhy od lidí i odsouzených. Tyto příběhy budou dány do sněmovny a použity při dokazování proti tomu co tvrdí VS. Pokud i Vy se chcete nějakým způsobem zapojit uvítáme od Vás taky nějaké zkušenosti. Ale bohužel musí to mít nějaké regule. To znamená, že tam musí být Vaše jméno s adresou a vlastnoruční podpis. Chápeme, že odsouzený mají strach, ale můžete psát za ně Vy. Jste s nimi v každodenním kontaktu. Jinak není čeho se bát pokud Vaše jméno nebo jméno odsouzeného bude ve sněmovně nic se nemůže nikomu stát. Stáváte se v tuto chvíli svědky. Své příběhy a zkušenosti jak je to se zdravotní péčí. Jak tam teď v době pandemie fungují zda mají dezinfekci, roušky, jestli se tam pravidelně každý den dezinfikují prostory, telefony. Jestli izolují zdravý od nemocných atd. A dále pak jak tam s nimi zachází.
  V případě nejasností nebo jakýchkoli otázek můžete zavolat nebo jen prozvonit určitě se vám ozveme.
  Tyto informace prosím posílejte na adresu petičního výboru :
  Vladimír Grygar Scarabelli, Podivice 93, 6832

  Za petiční výbor Michaela Benešová
  tel: 737330188

 • Jarka

  (20.3.2021 - 14:11)

  Dobrý den, já jsem dnes poradce požádala o sepsání výjimky pro návštěvy. Teď můžu jen čekat co se bude dít dál. Musíme věřit,doufat a držet palce. Když se může na návštěvu do domova důchodců, kdy senioři jsou rizikovou skupinou, proč by nemohly být návštěvy ve věznicích. Je to dlouhé jak pro vězně, tak pro rodinné příslušníky a začínají to psychicky nadávat obě strany. Hovor,skype nebo dopis nenahradí pohled z očí do očí.

  • Leona

   (20.3.2021 - 14:38)

   Ano správně také jsem pro to,aby návštěvy už povolili aspoň přes sklo.Ale teď v pondělí jsem měla s mým hovor přes Skype a musel mít i tam dokonce nasazenou roušku,chápete jo sám v místnosti na kameře,to mi hlava nebere vážně ne.Takze ani teď nebyla šance jeho vidět celého aspoň ve tváři na dálku.Je to moc smutné co se děje,manipulace lidí skrz COVID. Než nějaké návštěvy vůbec dají tak můj bude doma, nemyslím si,že to povolí a ano pro seniory vše,přitom jsou nejrizikovější.

  • Kateřina

   (20.3.2021 - 14:55)

   Domovy maji taky zákaz návštěv…

 • Tomáš

  (21.2.2022 - 22:02)

  Já na moji Žanetku počkám ona mi za to stojí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.