Vězeňská služba požádala soudy o odklady nástupů trestů

V diskuzi se objevil přepis odpovědi místopředsedy krajského soudu v Českých Budějovicích. Ten potvrzuje, že Generální ředitel Vězeňské služby České republiky požádal dne 13.10.2020 předsedy krajských soudů, aby zvážili odklad data nástupů trestu odsouzených. Zároveň připustil, že v odůvodněných případech budou soudy tuto žádost zohledňovat. Je třeba také dodat, že případný odklad nástupu trestu, případně zaslání příkazu k nástupu trestu bude vždy záležet na konkrétním předsedovi soudního senátu. Vězeňská služba ani ministerstvo spravedlnosti v tomto nemá žádnou pravomoc.  OPZ

Autor příspěvku: obase.cz

4 komentáře v “Vězeňská služba požádala soudy o odklady nástupů trestů

 • Anonym

  (1.11.2020 - 11:28)

  Dobrý den,
  Je celkem zarážející, že vláda může zakázat nám občanům cokoliv, a to ze dne na den. Pokud člověk nedodrží vládou nařízené opatření, může být pokutován. V podstatě člověk je na svobodě a nemůže nic. Pokud přijde odsouzenému příkaz do vykonu trestu musí nastoupit, jinak mu hrozí další postih. V pořádku. Ale v této chvíli, kdy je skoro vše zavřené a je také zákaz „vycházení“ by se měl stát na toto dívat, že odsouzený kterého čeká výkon trestu, je v tuto chvíli taky vězněn, ale na svobodě. Nemůže v podstatě v tuto chvíli dělat nic. Nemůže chodit, například do kina a podobně, nemůže si užít poslední dny na svobodě. Stát by se měl na toto dívat. Už jen to že odsouzenému budou odebrána práva tkz. 2x.

 • Hybes

  (3.11.2020 - 12:16)

  Jak sem již uvedl ten přepis dopisu z českých Budějovic sem sem vložil já. A snažím se získat oficiální přepis Vězeňské služby adresovany generální precedum krajských soudů v ČR. Zatím se to nepodařilo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.