Tři stovky odsouzených ve věznici Horní Slavkov v karanténě

Vězeňská služba běžně nezveřejňuje statistiku nakažených ve věznicích. Do médií sem tam uniknou zprávy z jednotlivých věznic. Nedaří se nám ani získat informace o vážně nemocných, či zemřelých vězněných osob. Včera však vyšla najevo informace o zvýšeném počtu nakažených ve věznici Horní Slavkov. Předpokládám, že se situaci nepodařilo utajit, protože stav ve věznici výrazně zhoršil statistiky obce Horní Slavkov. Věznice sama situaci označila za velmi vážnou a zvažuje povolání pomoci z venku. Více v článku zde Sokolovský deník

Autor příspěvku: obase.cz

34 komentáře v “Tři stovky odsouzených ve věznici Horní Slavkov v karanténě

 • Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 13:11)

  Vážení čtenáři.
  Dovoluji si tímto informovat jednak Vás a i další veřejnost, že k dnešnímu dni 13.02.2021 byla ukončena podpisová akce na Petici za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice.
  Dne 15.02.2021 bude osobně Petice předána do Parlamentu České republiky, ul.Sněmovní č.1, Praha, a to Petičnímu výboru PČR, kde bude zaregistrována a mimo jiné projednána na schůzi dne 16.02.2021.
  Na tuto schůzi, jednání Petičního výboru Parlamentu České republiky je pozván generální ředitel Vězeňské služby ČR a ministrině spravedlnosti ČR.
  Také chci poděkovat touto cestou všem, kteří projevili svůj osobní zájem o Petici a připojili své podpisy pod ní. Velice si toho vážím a ještě jedenkráte děkuji.
  K tomuto komentáři a poděkování přikládám text průvodního dopisu k Petici pro zastupitele Petičního výboru Parlamentu České republiky.

  Parlament České republiky
  Sněmovní 1
  P R A H A 1
  118 26

  Věc: Petice za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice

  Vážení.

  Dovoluji si tímto pedložit Petici,jak jest v úvodu uvedeno. Petice obsahuje celkem čtyřicet petičních archů s podpisy lidí, kteří se s obsahem Petice seznámili a tak i s právem petičním a poté připojili svůj vlastnoruční podpis s uvedením svého bydliště.
  Na podpisových arších je celkem sebráno 640 podpisů (slovyšestsetčtyřicet).
  Není to asi mnoho v porovnání s jinými peticemi, se kterými se setkáváte v praxi, o to však podpora jednotlivých lidí je zde možná opravdovější a není těmto lhostejné, že se poněkud zapomíná na uvězněné, kteří jsou také součástí naší společnosti.
  Žádám a prosím, zabývejte se touto problematikou, a to ne jen s přihlédnutím k dnešní těžké době, ale i v pohledu do budoucna.
  Určitě se najdou tací, kteří budou vznášet námitky, budou předpovídat obtíže, ale pokud se návrhy odmítnou je potom konec. Kdežto když se přijmou, vyžaduje to další práci.
  A proto ještě jedenkráte žádám a prosím, pokud se zúčastnění nebudou moci dočkat konce projednání této předložené věci: Zdržte je ještě chvíli, ať se to může o to dřív uzavřít, což takto cituje Sir Francis Bacon jako státní návladní a kancléř králoství Anglie, kdy se psal rok 1618.

  Děkuji

  Za Petiční výbor za zlepšení podmínek
  ve věznicích v České republice

  Vladimír Grygar Scarabelli

  v Podivicích dne 15.února 2021

 • Renata

  (13.2.2021 - 15:44)

  Dobrý den Všem,
  pane Vladimire ,p. Míšo, p. Obase a všem z petičního výboru za vše co jste udělali ohledně petice a všeho ostatního okolo vězeňství za Vaši veškerou práci , Váš čas podporu Všem rodinám v jejich nelehkých časech moc Vám velký dík celému týmu mmoc nám Všem pomahate s pozdravem a přáním hezkého dne za nás i odsouzené Renata

 • Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 17:12)

  Vás zdravím paní Renato.
  Chci Vám poděkovat za upřímná slova díků, a to jak za náš petiční výbor, tak i sám za sebe.
  Moc si toho vážím a přeji i já Vám vše jen to nejlepší, co lze si jen přát, byť by to byla i ta nejtajnější přání uložená, tam někde ve skrytu vlastní duše.
  Vladimír Grygar Scarabelli

  • Monika M

   (14.2.2021 - 10:16)

   Dobrý den všem.
   I já chci poděkovat za ochotu a iniciativu při vzniku petice. Všem těm, kteří se jakkoliv podíleli, všem těm kterým
   není přežívání lidí ve věznicích lhostejné, ale hlavně obrovské díky Vám pane Vladimíre, Vám paní Michaelo , Vám o base , za Vaši snahu , ochotu a lidskost. Myslím, že nebýt Vaší snahy, ochoty a vůle tak by žádná petice nevznikla.
   KDE JE VULE JE JI CESTA . Velký dík za sebe, za syna (kterého jsem už rok neviděla) a hlavně díky za ty , za zdmi věznice.
   Všem přeji pevnou a dobrou vůli, pochopení a věřit jen to v dobré. Monika M

 • Ludmila

  (14.2.2021 - 14:12)

  Dobrý den,mám dceru ve výkonu trestu Světla nad Sázavou.Rozsiril se tam covid.Kde je opatření proti nákaze???!!!!Jak argumentují věznice.Maji očkovat,nebyl proveden ani test.Je to v rozporu s listinou lidských práv.Nechci,aby byla moje dcera očkovaná,ona sama to nechce.Ma obavy z nátlaku vězeňské služby a potrestání.Dalsi věc je ,že žádná vakcína nebyla schválena.Na pokoji je 50 ods.zen,to také neodpovídá normám,měli být oddělené pracující od těch co nemohou do práce. Děkuji za odpověď Lida(matka)

 • Vladimír Grygar Scarabelli

  (15.2.2021 - 18:44)

  Nová informace pro čtenářek Petici za zlepšení podmínek ve věznicích.

  Dnes t.j. 15.února byla předána osobně Petice, jak jest výše uvedeno Petičnímu výboru Parlamentu České republiky. Přijetí bylo písemně potvrzeno. V úterý jde Petice na projednání do Petičního výboru. O výsledku projednání bude náš petiční výbor informován o dalším postupu a účinku petice.
  Vladimír Grygar Scarabelli

 • Renáta

  (16.2.2021 - 14:21)

  Pane Vladimire
  Moc děkuji za všechny za předání petice budem si držet palce ať to vede k nejlepším výsledkům a pomocí odsouzeným díky moc

  • Ludmila

   (16.2.2021 - 14:24)

   Moc děkujeme a držíme pesti

 • Michaela

  (17.2.2021 - 19:44)

  Vážení čtenáři.
  Dovolte nám, abychom Vás informovali ve věci Petice na které jste se spolupodíleli svými připojenými podpisy. Ten nejhlavnější krok byl učiněn a další očekáváme od Petičního výboru Poslanecké sněmovny České republiky. Tato fáze je sice teprve v začátku, ale věříme, že hlavně na správné cestě. Mnohé se již projednávalo na Petičním výboru PS ČR 16.2.2021 a to i za účasti členů petičního podvýboru pro vězeňství.
  Padla samozřejmě velká spousta otázek i odpovědí v průběhu tohoto jednání, vše bylo vedeno velmi důkladně a pečlivě. Samozřejmě některé poněkud sporné záležitosti bude nutno pečlivě prošetřit a to je hlavní důvod, proč se na Vás tímto obracíme, aby jste nám byli nápomocni. Z Vaší strany je třeba si srovnat svoje zkušenosti a poznatky, což jsou důkazy co se děje v mnohých věznicích v oblasti zdravotní péče a hlavně co se týče Covidové situace, zda se dostává dezinfekce odsouzeným, zda dostávají roušky, zda se pravidelně denně dezinfikují společné prostory, jak dlouho se čeká na zdravotní ošetření, pokud k nahlášení na zdravotní. Pokud máte informace, alespoň zhruba o množství nakažených, zda a jak se provádí testování. Dále je třeba informovat jak je to se Skypem, s vycházkami a na jak dlouho. Máme totiž jisté indicie, že padly při jednání 16.02.21 poněkud zkreslené informace ze strany Vězeňské služby. Je proto zapotřebí Vašich osobních zkušeností a poznatků, které máte od uvězněných. Tyto prosíme odesílejte písemně níže uvedenou adresu. Zde by jste měli uvést i jména odsouzených. Není se čeho obávat, vše zůstane bez jakýchkoliv následků, nebo nějaké šikany. Informace, příběhy, poznatky, které písemně odešlete, budou nejvíce nápomocné celé věci a podpůrné hlavně pro další jednání ve věci v Poslanecké sněmovně ČR na podvýboru pro vězeňství. Hlavně pomůžete Vašim blízkým. Ušli jsme dosud již dosti veliký kus cesty a proto doufáme, že vše dotáhneme ke zdárnému konci. Bylo napsáno mnoho stížností na různá místa od odsouzených a jejich rodinných příslušníků, s jakým výsledkem, to víme všichni. Petice, která se teď dostala až do Poslanecké sněmovny, si myslíme, doufáme a věříme, že prozatím byla nejúčinnější.
  Výsledky budou známy cca do jednoho měsíce, kdy budeme písemně informování o výsledku. Samozřejmě vše bude zveřejněno.
  Písemné poznatky, zkušenosti, příběhy, prosíme zasílejte na adresy členů Petičního výboru. My všechny tyto písemnosti řádně zaevidujeme a s průvodním dopisem hromadně zašleme Petičnímu podvýboru PS ČR, jak podpůrný materiál k jejich dalšímu jednání v dané věci.
  Neváhejte, pište, odesílejte. Tato Vaše akce začíná dnešním dnem 17.02.2021 a uzávěrku plánujeme nejpozději ke dni 10.března 2021.

  Adresy petičního výboru: Vladimír Grygar Scarabelli Podivice 93 psč. 68321
  Michaela Benešová Chroustov 106 Kněžice 289 02

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.