Tři stovky odsouzených ve věznici Horní Slavkov v karanténě

Vězeňská služba běžně nezveřejňuje statistiku nakažených ve věznicích. Do médií sem tam uniknou zprávy z jednotlivých věznic. Nedaří se nám ani získat informace o vážně nemocných, či zemřelých vězněných osob. Včera však vyšla najevo informace o zvýšeném počtu nakažených ve věznici Horní Slavkov. Předpokládám, že se situaci nepodařilo utajit, protože stav ve věznici výrazně zhoršil statistiky obce Horní Slavkov. Věznice sama situaci označila za velmi vážnou a zvažuje povolání pomoci z venku. Více v článku zde Sokolovský deník

Autor příspěvku: obase.cz

34 komentáře v “Tři stovky odsouzených ve věznici Horní Slavkov v karanténě

  Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 13:11)

  Vážení čtenáři.
  Dovoluji si tímto informovat jednak Vás a i další veřejnost, že k dnešnímu dni 13.02.2021 byla ukončena podpisová akce na Petici za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice.
  Dne 15.02.2021 bude osobně Petice předána do Parlamentu České republiky, ul.Sněmovní č.1, Praha, a to Petičnímu výboru PČR, kde bude zaregistrována a mimo jiné projednána na schůzi dne 16.02.2021.
  Na tuto schůzi, jednání Petičního výboru Parlamentu České republiky je pozván generální ředitel Vězeňské služby ČR a ministrině spravedlnosti ČR.
  Také chci poděkovat touto cestou všem, kteří projevili svůj osobní zájem o Petici a připojili své podpisy pod ní. Velice si toho vážím a ještě jedenkráte děkuji.
  K tomuto komentáři a poděkování přikládám text průvodního dopisu k Petici pro zastupitele Petičního výboru Parlamentu České republiky.

  Parlament České republiky
  Sněmovní 1
  P R A H A 1
  118 26

  Věc: Petice za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice

  Vážení.

  Dovoluji si tímto pedložit Petici,jak jest v úvodu uvedeno. Petice obsahuje celkem čtyřicet petičních archů s podpisy lidí, kteří se s obsahem Petice seznámili a tak i s právem petičním a poté připojili svůj vlastnoruční podpis s uvedením svého bydliště.
  Na podpisových arších je celkem sebráno 640 podpisů (slovyšestsetčtyřicet).
  Není to asi mnoho v porovnání s jinými peticemi, se kterými se setkáváte v praxi, o to však podpora jednotlivých lidí je zde možná opravdovější a není těmto lhostejné, že se poněkud zapomíná na uvězněné, kteří jsou také součástí naší společnosti.
  Žádám a prosím, zabývejte se touto problematikou, a to ne jen s přihlédnutím k dnešní těžké době, ale i v pohledu do budoucna.
  Určitě se najdou tací, kteří budou vznášet námitky, budou předpovídat obtíže, ale pokud se návrhy odmítnou je potom konec. Kdežto když se přijmou, vyžaduje to další práci.
  A proto ještě jedenkráte žádám a prosím, pokud se zúčastnění nebudou moci dočkat konce projednání této předložené věci: Zdržte je ještě chvíli, ať se to může o to dřív uzavřít, což takto cituje Sir Francis Bacon jako státní návladní a kancléř králoství Anglie, kdy se psal rok 1618.

  Děkuji

  Za Petiční výbor za zlepšení podmínek
  ve věznicích v České republice

  Vladimír Grygar Scarabelli

  v Podivicích dne 15.února 2021

  Renata

  (13.2.2021 - 15:44)

  Dobrý den Všem,
  pane Vladimire ,p. Míšo, p. Obase a všem z petičního výboru za vše co jste udělali ohledně petice a všeho ostatního okolo vězeňství za Vaši veškerou práci , Váš čas podporu Všem rodinám v jejich nelehkých časech moc Vám velký dík celému týmu mmoc nám Všem pomahate s pozdravem a přáním hezkého dne za nás i odsouzené Renata

  Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 17:12)

  Vás zdravím paní Renato.
  Chci Vám poděkovat za upřímná slova díků, a to jak za náš petiční výbor, tak i sám za sebe.
  Moc si toho vážím a přeji i já Vám vše jen to nejlepší, co lze si jen přát, byť by to byla i ta nejtajnější přání uložená, tam někde ve skrytu vlastní duše.
  Vladimír Grygar Scarabelli

   Monika M

   (14.2.2021 - 10:16)

   Dobrý den všem.
   I já chci poděkovat za ochotu a iniciativu při vzniku petice. Všem těm, kteří se jakkoliv podíleli, všem těm kterým
   není přežívání lidí ve věznicích lhostejné, ale hlavně obrovské díky Vám pane Vladimíre, Vám paní Michaelo , Vám o base , za Vaši snahu , ochotu a lidskost. Myslím, že nebýt Vaší snahy, ochoty a vůle tak by žádná petice nevznikla.
   KDE JE VULE JE JI CESTA . Velký dík za sebe, za syna (kterého jsem už rok neviděla) a hlavně díky za ty , za zdmi věznice.
   Všem přeji pevnou a dobrou vůli, pochopení a věřit jen to v dobré. Monika M

  Ludmila

  (14.2.2021 - 14:12)

  Dobrý den,mám dceru ve výkonu trestu Světla nad Sázavou.Rozsiril se tam covid.Kde je opatření proti nákaze???!!!!Jak argumentují věznice.Maji očkovat,nebyl proveden ani test.Je to v rozporu s listinou lidských práv.Nechci,aby byla moje dcera očkovaná,ona sama to nechce.Ma obavy z nátlaku vězeňské služby a potrestání.Dalsi věc je ,že žádná vakcína nebyla schválena.Na pokoji je 50 ods.zen,to také neodpovídá normám,měli být oddělené pracující od těch co nemohou do práce. Děkuji za odpověď Lida(matka)

  Vladimír Grygar Scarabelli

  (15.2.2021 - 18:44)

  Nová informace pro čtenářek Petici za zlepšení podmínek ve věznicích.

  Dnes t.j. 15.února byla předána osobně Petice, jak jest výše uvedeno Petičnímu výboru Parlamentu České republiky. Přijetí bylo písemně potvrzeno. V úterý jde Petice na projednání do Petičního výboru. O výsledku projednání bude náš petiční výbor informován o dalším postupu a účinku petice.
  Vladimír Grygar Scarabelli

  Renáta

  (16.2.2021 - 14:21)

  Pane Vladimire
  Moc děkuji za všechny za předání petice budem si držet palce ať to vede k nejlepším výsledkům a pomocí odsouzeným díky moc

   Ludmila

   (16.2.2021 - 14:24)

   Moc děkujeme a držíme pesti

  Michaela

  (17.2.2021 - 19:44)

  Vážení čtenáři.
  Dovolte nám, abychom Vás informovali ve věci Petice na které jste se spolupodíleli svými připojenými podpisy. Ten nejhlavnější krok byl učiněn a další očekáváme od Petičního výboru Poslanecké sněmovny České republiky. Tato fáze je sice teprve v začátku, ale věříme, že hlavně na správné cestě. Mnohé se již projednávalo na Petičním výboru PS ČR 16.2.2021 a to i za účasti členů petičního podvýboru pro vězeňství.
  Padla samozřejmě velká spousta otázek i odpovědí v průběhu tohoto jednání, vše bylo vedeno velmi důkladně a pečlivě. Samozřejmě některé poněkud sporné záležitosti bude nutno pečlivě prošetřit a to je hlavní důvod, proč se na Vás tímto obracíme, aby jste nám byli nápomocni. Z Vaší strany je třeba si srovnat svoje zkušenosti a poznatky, což jsou důkazy co se děje v mnohých věznicích v oblasti zdravotní péče a hlavně co se týče Covidové situace, zda se dostává dezinfekce odsouzeným, zda dostávají roušky, zda se pravidelně denně dezinfikují společné prostory, jak dlouho se čeká na zdravotní ošetření, pokud k nahlášení na zdravotní. Pokud máte informace, alespoň zhruba o množství nakažených, zda a jak se provádí testování. Dále je třeba informovat jak je to se Skypem, s vycházkami a na jak dlouho. Máme totiž jisté indicie, že padly při jednání 16.02.21 poněkud zkreslené informace ze strany Vězeňské služby. Je proto zapotřebí Vašich osobních zkušeností a poznatků, které máte od uvězněných. Tyto prosíme odesílejte písemně níže uvedenou adresu. Zde by jste měli uvést i jména odsouzených. Není se čeho obávat, vše zůstane bez jakýchkoliv následků, nebo nějaké šikany. Informace, příběhy, poznatky, které písemně odešlete, budou nejvíce nápomocné celé věci a podpůrné hlavně pro další jednání ve věci v Poslanecké sněmovně ČR na podvýboru pro vězeňství. Hlavně pomůžete Vašim blízkým. Ušli jsme dosud již dosti veliký kus cesty a proto doufáme, že vše dotáhneme ke zdárnému konci. Bylo napsáno mnoho stížností na různá místa od odsouzených a jejich rodinných příslušníků, s jakým výsledkem, to víme všichni. Petice, která se teď dostala až do Poslanecké sněmovny, si myslíme, doufáme a věříme, že prozatím byla nejúčinnější.
  Výsledky budou známy cca do jednoho měsíce, kdy budeme písemně informování o výsledku. Samozřejmě vše bude zveřejněno.
  Písemné poznatky, zkušenosti, příběhy, prosíme zasílejte na adresy členů Petičního výboru. My všechny tyto písemnosti řádně zaevidujeme a s průvodním dopisem hromadně zašleme Petičnímu podvýboru PS ČR, jak podpůrný materiál k jejich dalšímu jednání v dané věci.
  Neváhejte, pište, odesílejte. Tato Vaše akce začíná dnešním dnem 17.02.2021 a uzávěrku plánujeme nejpozději ke dni 10.března 2021.

  Adresy petičního výboru: Vladimír Grygar Scarabelli Podivice 93 psč. 68321
  Michaela Benešová Chroustov 106 Kněžice 289 02

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.