smutná psa

Štěnata ve věznici

Odsouzení z otevřené části věznice Jiřice dostali možnost podílet se na zajímavém a jistě smysluplném projektu výchovy a výcviku vodících psů. Projekt vězeňské služby, brněnské školy pro výcvik psů a Probační a mediační služby dává možnost prozatím dvěma vybraným odsouzeným podílet se na výcviku 2 štěňat určených pro vodění nevidomých osob.

„Projekt přitom pomůže na obou stranách. Vězni pomohou s výchovou psů pro nevidomé na straně jedné, na straně druhé štěňata mohou mimo jiné napomoci k snadnější sociální interakci mezi odsouzenými a dopomoci vězňům k získání vlastností, které budou potřebovat na zpětné začlenění do společnosti,“ okomentoval projekt Petr Dohnal, generální ředitel Vězeňské služby ČR. 

Odsouzení budou mít možnost pečovat o psy od 3 měsíců věku až do jednoho roku. Následně budou psi předání potřebným. Doufám, že podobnou možnost dostanou i vybraní odsouzení z jiných věznic. Věřím, že právě propojení s civilním životem a dělání smysluplných věcí pomůže mnohým, se za mříže nevracet.

Reportáž idnes

zde https://vod.idnes.cz/a/1908/09/VF190809_125249_flv_middle_deni.mp4

Autor příspěvku: obase.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.