Výmaz trestního rejstříku obase.cz

Smutek kolem petice

Před Vánoci jsme vás informovali o petici za zlepšení podmínek ve věznicích. Petice se šíří veřejným i vězeňským prostorem a podpisy pomalu ale jistě přibývají. Většina věznic však tuto iniciativu nevnímá nijak pozitivně a signování kladou různé překážky. Máme dokonce informace z věznice Valdice, že tam dochází k zabavování petičních archů. Není mi vůbec jasné, z jakého důvodu, ani jak se tím může někdo cítit ohrožený nebo dotčený. Je mi z toho trochu smutno. OPZ

Autor příspěvku: obase.cz

45 komentáře v “Smutek kolem petice

 • Renata

  (3.2.2021 - 14:26)

  p.Vacku.
  Vy jste musel prodělat nějakou újmu na zdraví protože tak zlého muže který uráží lidi které nezná,je hodnoceno pod úrovní.Jedine co mi napadá že jste bachař , který byl propuštěn a nebo prostě jste pomstychtivý vyhledejte lékaře a nebo se nechte odsoudit za urážky lidí kteří tam jsou ,aby jste si to vyzkoušel , když mluvíte jak to tam mají jednoduché styďte se jste hlupák topite se ve své osobní nenávisti

  • Vacek

   (3.2.2021 - 19:24)

   Já nikoho neurážím, jen se mi na stránce o peticích objevila tato a po přečtení jsem byl tak šokován, že jsem se zajímal co to vlastně je a o to víc mě šokovalo, že to někteří myslí vážně. Představa těch zločinců, feťáků, vrahu, zlodějů, znásilňovačů atd. jak si píší petici aby se měli líp a aby je pustili je šokující! Jsou to kriminálníci! Mají zpytovat svědomí, číst bibli, makat a být rádi že mají na jídlo víc než chleba a vodu. A oni ještě mají tu drzost něco žádat? Kde jste byla paní, když ten zloděj okrádal vozíčkáře? Nebo ten úchyl co zapaloval bezdomovce? Zastala jste se někdy někoho koho okradl kapsář? Souhlasíte s tím že se někdo v přestrojení za plynaře vetře ke slabomyslnému důchodci a okrade ho? Jak by vám bylo kdyby opilí řidič smetl někoho blízkého? ANO -toto všechno jsou VĚZNI. To kvůli nim jsou věznice, obří soudy, tisíce policistů. To kvůli jejich nekonečnému nutkání páchat trestnou činnost platíme miliardy z daní. Ti samí co dostali amnestii od Klause a stejně se vrátili. Běžte se podívat do očí lidem kteří byli poškozeni trestnou činností a řekněte jim, že pachatelé
   jsou vlastně chudáčci, že je někdo nutil jim vykrást garáž nebo auto… Mě je to jedno, klidně si pište petic kolik chcete, protože většina lidí má stejný názor – vězení má být trest, né skautský tábor. Chápu že tady jsou lidé zcela bez sebereflexe, proto ani nemá cenu nějak debatovat, jelikož se ze slušné debaty ihned strhne uražení a nadávky (co ale čekat od fanklubu kriminálníků). Ještě doporučuji petici za legalizaci trestné činnosti! A nezapomeňte napsat vedle podpisu počet zápisu v rejstříku 😀 Nashledanou

   • obase.cz

    (4.2.2021 - 18:07)

    Pane Vacku, co byste dělal, kdyby vás po roce pustily z basy. Do ruky Vám dali 500kč a neměl jste absolutně kam jít ? Takových jsou stovky, to proto se většina z nich do basy vrací. Mějte pěkný den. O.

    • Michaela

     (13.2.2021 - 22:34)

     Pane Vacku,
     Nejdříve si zjistěte kam jdou ty miliardy z daní o kterých tady píšete. Pro vězně určitě nejsou. Neříkám, že část peněz není pro ty, kteří nemají práci. Ale zbytek jde jinam. Tak nejdříve si to zjistěte a pak napište. A Petice je pokud jste si dobře všiml a přečet pouze pro menší prohřešky a zbytky menších trestů. Takže určitě se netýká vrahů jak Vy tady pořád omíláte dokola.
     Hezký den Michaela

 • Renata

  (3.2.2021 - 22:20)

  p.Vacku
  Vy pracujete jako bachař? že víte vše co se tam děje? Nikdo netvrdí že petice je aby byli puštěni násilníci ale o zacházení s odsouzeným jsou to lidé jako Vy svůj čin si ponesou celý život ,ale jsou tam lidi kteří tam jsou za banality a mají stejná práva jako Vy trest si vykonají a záleží jen na nich jaký potom povedou život platí si zdravotní poplatek a mají nárok na ošetření a zacházení jako s člověkem a že pro ně nemají práci za to nemůžou , právě proto je petice ,aby propustili lehké tresty a aby nemusel nikdo doplácet na věznice přeplněné těmito lidmi , vůbec jste nic nepochopil někdo Vám hodně ublížil a proto máte velkou nenávist vůči petici už nepište a zamyslete se nad sebou je mi Vás líto nevím co se Vám děje v životě, ale nesuďte když ty lidi osobně neznáte buďte zdráv

 • Vladimír Grygar Scarabelli

  (4.2.2021 - 8:35)

  Vážení čtenáři.
  Nějakou dobu jsem se odmlčel se svými písemnými reakcemi na zde umístěné příspěvky. S mnohých je mi místy poněkud smutno, byť každý z nás má právo vyslovit, a to veřejně svůj názor, je to a měl by to být ten najzákladnější princip demokracie. Je ovšem rovněž mít na mysli a dbát, že vše je třeba pojat poněkud nezraňujícím způsobem, byť se jedná o kritiku věci, či nějakého stávajícího stavu. Každý z nás, a to ať se jedná o jakoukoliv dobu, či životní situaci, neměl by zapomínat a měl by mít na mysli jednu z nejzákladnějších předností a cností ducha člověka, čímž je laskavost, jež je nejvýše. Člověk bez ní je svým způsobem štvanec sám v sobě, aniž si to uvědomuje a vůči okolí je ubožák.
  Laskavost a dále i lze říci lidumylnost, to je to, co působí a směřuje k blahu lidí. Někdo to nazývá filantropií, někdo humanitou, přesto však jsou to výrazy slabé a nevystihují až tak podstatu věci.
  Lidumylnost a laskavost je totiž vrozený sklon, vrozená vlastnost, tak jako opačně jiní mají vrozenou zlovolnost. Ona zlovolnost nižšího stupně se jeví jako mrzoutství, podrážděnost, vzpurnost, či neovladatelnost. Ve vyšším stupni se projevuje záští a strojením zla. Potom nelze čekat od takových jedinců nějakou laskavost, je třeba se nad toto povznést.
  Je nutné odpouštět, promíjet urážku, čímž se dokazuje, že náš duch stojí nad křivdami, které potom nemůžou nikterak zranit.
  Ti, kteří jsou tam někde, pro něž je snaha něco udělat a dovedou-li být vděční i za drobné laskavosti, dokazuje se tím, že si váží lidského ducha.
  Vladimír Grygar Scarabelli

 • Michaela

  (4.2.2021 - 14:48)

  Jako Petiční výbor si dovolujeme touto cestou Vás co nejsrdečněji poprosit o urychlené zaslání podepsaných petičních listů nejpozději do 11. února 2021 na adresu Vladimír Grygar Podivice 93 p.s.č. 683 21
  BUDEME RÁDI za Vaší ochotu, podporu a hlavně vstřícnost v dané věci. Prosíme obětujte pro dobro věci 26kč za známku TYPU A
  budeme vděčný za každý připojený podpis.
  OBRACÍME SE NA VÁS, PROTO ŽE MUSÍME PETICI S PODPISOVÝMI LIST DORUČIT DO POSLANECKÉ SNĚMOVNY ČESKÉ REPUBLIKY NEJPOZDĚJI V PONDĚLÍ 15.ÚNORA 2021
  PODLE INFORMACÍ,KTERÉ MÁME JE DORUČENÍ V UVEDENÉM TERMÍNU VELICE DŮLEŽITÉ PRO DALŠÍ DŮLEŽITÁ JEDNÁNÍ.

 • Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 13:09)

  Vážení čtenáři.
  Dovoluji si tímto informovat jednak Vás a i další veřejnost, že k dnešnímu dni 13.02.2021 byla ukončena podpisová akce na Petici za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice.
  Dne 15.02.2021 bude osobně Petice předána do Parlamentu České republiky, ul.Sněmovní č.1, Praha, a to Petičnímu výboru PČR, kde bude zaregistrována a mimo jiné projednána na schůzi dne 16.02.2021.
  Na tuto schůzi, jednání Petičního výboru Parlamentu České republiky je pozván generální ředitel Vězeňské služby ČR a ministrině spravedlnosti ČR.
  Také chci poděkovat touto cestou všem, kteří projevili svůj osobní zájem o Petici a připojili své podpisy pod ní. Velice si toho vážím a ještě jedenkráte děkuji.
  K tomuto komentáři a poděkování přikládám text průvodního dopisu k Petici pro zastupitele Petičního výboru Parlamentu České republiky.

  Parlament České republiky
  Sněmovní 1
  P R A H A 1
  118 26

  Věc: Petice za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice

  Vážení.

  Dovoluji si tímto pedložit Petici,jak jest v úvodu uvedeno. Petice obsahuje celkem čtyřicet petičních archů s podpisy lidí, kteří se s obsahem Petice seznámili a tak i s právem petičním a poté připojili svůj vlastnoruční podpis s uvedením svého bydliště.
  Na podpisových arších je celkem sebráno 640 podpisů (slovyšestsetčtyřicet).
  Není to asi mnoho v porovnání s jinými peticemi, se kterými se setkáváte v praxi, o to však podpora jednotlivých lidí je zde možná opravdovější a není těmto lhostejné, že se poněkud zapomíná na uvězněné, kteří jsou také součástí naší společnosti.
  Žádám a prosím, zabývejte se touto problematikou, a to ne jen s přihlédnutím k dnešní těžké době, ale i v pohledu do budoucna.
  Určitě se najdou tací, kteří budou vznášet námitky, budou předpovídat obtíže, ale pokud se návrhy odmítnou je potom konec. Kdežto když se přijmou, vyžaduje to další práci.
  A proto ještě jedenkráte žádám a prosím, pokud se zúčastnění nebudou moci dočkat konce projednání této předložené věci: Zdržte je ještě chvíli, ať se to může o to dřív uzavřít, což takto cituje Sir Francis Bacon jako státní návladní a kancléř králoství Anglie, kdy se psal rok 1618.

  Děkuji

  Za Petiční výbor za zlepšení podmínek
  ve věznicích v České republice

  Vladimír Grygar Scarabelli

  v Podivicích dne 15.února 2021

 • Vladimír Grygar Scarabelli

  (15.2.2021 - 18:41)

  Nová informace pro čtenářek Petici za zlepšení podmínek ve věznicích.

  Dnes t.j. 15.února byla předána osobně Petice, jak jest výše uvedeno Petičnímu výboru Parlamentu České republiky. Přijetí bylo písemně potvrzeno. V úterý jde Petice na projednání do Petičního výboru. O výsledku projednání bude náš petiční výbor informován o dalším postupu a účinku petice.
  Vladimír Grygar Scarabelli

 • Michaela

  (17.2.2021 - 19:42)

  Vážení čtenáři.
  Dovolte nám, abychom Vás informovali ve věci Petice na které jste se spolupodíleli svými připojenými podpisy. Ten nejhlavnější krok byl učiněn a další očekáváme od Petičního výboru Poslanecké sněmovny České republiky. Tato fáze je sice teprve v začátku, ale věříme, že hlavně na správné cestě. Mnohé se již projednávalo na Petičním výboru PS ČR 16.2.2021 a to i za účasti členů petičního podvýboru pro vězeňství.
  Padla samozřejmě velká spousta otázek i odpovědí v průběhu tohoto jednání, vše bylo vedeno velmi důkladně a pečlivě. Samozřejmě některé poněkud sporné záležitosti bude nutno pečlivě prošetřit a to je hlavní důvod, proč se na Vás tímto obracíme, aby jste nám byli nápomocni. Z Vaší strany je třeba si srovnat svoje zkušenosti a poznatky, což jsou důkazy co se děje v mnohých věznicích v oblasti zdravotní péče a hlavně co se týče Covidové situace, zda se dostává dezinfekce odsouzeným, zda dostávají roušky, zda se pravidelně denně dezinfikují společné prostory, jak dlouho se čeká na zdravotní ošetření, pokud k nahlášení na zdravotní. Pokud máte informace, alespoň zhruba o množství nakažených, zda a jak se provádí testování. Dále je třeba informovat jak je to se Skypem, s vycházkami a na jak dlouho. Máme totiž jisté indicie, že padly při jednání 16.02.21 poněkud zkreslené informace ze strany Vězeňské služby. Je proto zapotřebí Vašich osobních zkušeností a poznatků, které máte od uvězněných. Tyto prosíme odesílejte písemně níže uvedenou adresu. Zde by jste měli uvést i jména odsouzených. Není se čeho obávat, vše zůstane bez jakýchkoliv následků, nebo nějaké šikany. Informace, příběhy, poznatky, které písemně odešlete, budou nejvíce nápomocné celé věci a podpůrné hlavně pro další jednání ve věci v Poslanecké sněmovně ČR na podvýboru pro vězeňství. Hlavně pomůžete Vašim blízkým. Ušli jsme dosud již dosti veliký kus cesty a proto doufáme, že vše dotáhneme ke zdárnému konci. Bylo napsáno mnoho stížností na různá místa od odsouzených a jejich rodinných příslušníků, s jakým výsledkem, to víme všichni. Petice, která se teď dostala až do Poslanecké sněmovny, si myslíme, doufáme a věříme, že prozatím byla nejúčinnější.
  Výsledky budou známy cca do jednoho měsíce, kdy budeme písemně informování o výsledku. Samozřejmě vše bude zveřejněno.
  Písemné poznatky, zkušenosti, příběhy, prosíme zasílejte na adresy členů Petičního výboru. My všechny tyto písemnosti řádně zaevidujeme a s průvodním dopisem hromadně zašleme Petičnímu podvýboru PS ČR, jak podpůrný materiál k jejich dalšímu jednání v dané věci.
  Neváhejte, pište, odesílejte. Tato Vaše akce začíná dnešním dnem 17.02.2021 a uzávěrku plánujeme nejpozději ke dni 10.března 2021.

  Adresy petičního výboru: Vladimír Grygar Scarabelli Podivice 93 psč. 68321
  Michaela Benešová Chroustov 106 Kněžice 289 02

 • Vladimír Grygar Scarabelli

  (26.5.2021 - 7:07)

  Parlament České republikyPOSLANECKÁ SNĚMOVNA20218. volební období207USNESENÍ petičního výboruze 40. schůzedne 27. dubna2021kpetici č. 3/P/2021 „Za zlepšení podmínek ve věznicích vČeské republice“(640 podpisů)________________________________________________________________________Petiční výbor po vyslechnutí zpravodajské zprávyposlanceT. Vymazala a po diskusiI.bere na vědomí „Petici za zlepšení podmínek včeských věznicích“;II.doporučuje Vězeňské služběČR, abysohledem na současnou pandemickou situaci: a)sjednotilametodiku přístupu odsouzených ke zdravotní péči ve všech věznicích,b)zvážila možnost navýšit počet povolených tzv. „hygienických balíčků“, příp. tzv. „nárokových balíčků“,c)provedla kontrolu uplatňování kázeňských trestů vjednotlivých věznicích a na jejím základě odstranila případně zjištěné rozdíly voblasti kázeňského trestání;III.žádá generálního ředitele Vězeňské služby ČR, aby svým interním pokynem upozornil ředitele všech věznic, že vpřípadě úmrtí odsouzeného je nutné neprodleně informovat rodinné příslušníky a postupovat vtomto ohledu vždy striktně vsouladu se zákonem o výkonu trestu odnětí svobody;IV.žádá generálního ředitele Vězeňské služby ČR do31. 5. 2021 o informaci, jak byla tato doporučení petičního výboru využita a zda byla přijata odpovídající opatření.Tomáš VYMAZAL v.r. Helena VÁLKOVÁ v.r.ověřovatelvýboru předsedkyněvýbor

  Vážení čtenáři.

  Omlouvám se, že jsem se dosti dlouhou dobu odmlčel, ale důvodem bylo dlouhé čekání na odezvu na podanou Petici za zlepšení podmínek ve věznicích.
  Dovolil jsem si zde zveřejnit plné znění toho, čeho naše Petice dosáhla.
  Ať si každý čtenář, který se seznámil s obsahem naší Petice udělá svůj vlastní názor na výsledek.
  Já osobně se raději vyjadřovat k dané věci nebudu, poněvadž si myslím a jsem o tom zcela přesvědčen, že popsaný papír opět někde zapadne, bude pouze uložen act-acta.
  Je to opravdu – Smutek kolem petice –
  Vladimír Grygar Scarabelli

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.