Skutečně jen jeden nakažený ve vězncích?

Vězeňská služba oficiálně vykazuje jen jednoho nakaženého ve věznicích, a to člověka, který byl na tento virus testován ještě před samotným vzetím do vazby. Během nouzového stavu však vězeňská služba otestovala jen necelou stovku vězněných osob, a to při nástupu trestu. (nastupuje jich však cca 500 za měsíc) Na otázku, zda byly testovány  s příznaky i osoby, které jsou ve výkonu trestu mluvčí neodpověděla. Dá se však předpokládat, že nikoli, a to i s ohledem na informace, které dostáváme. Vzhledem k tomu, že odsouzení během CORONA krize pracovali na pracovištích mimo areály věznic, byli v kontaktu se zaměstnanci věznic i většímu počtu nástupů do trestu, lze předpokládat, že nakažených ve věznicích bude podstatně více a jen doufáme, že nenastane větší problém. Stále od vás navíc dostáváme zprávy, že se vězni dostanou k lékaři často až po několika týdnech. Zda je to pravda nevíme, ale za této situace by bylo možné jen těžko někoho nakaženého odhalit. Jednání vězeňské služby připomíná strážníka který se otočí a později oznámí, že krádež neviděl. Na její obranu ovšem nutno poznamenat, že jednala přesně podle vydaných norem. Což něco vypovídá o celé této krizi.

Autor příspěvku: obase.cz

9 komentáře v “Skutečně jen jeden nakažený ve vězncích?

 • Kateřina

  (30.5.2020 - 21:49)

  To je jasné. V Ostravě dozorci a roušky? V Karviné po přesunu z Kynšperku sedm dní samotka a izolace. A třetí den na tu samou samotku dali “ převezeneho“ že Stráže. Tak co to je!!? Já už se nedivím ničemu.

  • Nikol

   (30.5.2020 - 22:05)

   To je šílené mám přítele v Heřmanicích a taky se o něj bojím a nás skvělí prezident to ma v P……nedá amnestii nic neřeší jeho nic nezajímá jen nesmysli mluví..

 • Michaela

  (1.6.2020 - 6:42)

  V pátek večer šlo 8 vězňů do karantény ve VV Ruzyň, možnost že přišli do styku s někým nakazenym. 2min hovor od manžela,od té doby nic nevím.Asi nemůžou volat. Jinak mi volá každý den a teď nic. Tak a já se mohu zbláznit,protože nikdo mi nic neřekne. A sám mi stačil říct, že jim nikdo nic neřekl.

  • Laura

   (16.10.2020 - 22:31)

   Dobrý den, už se vám ozval?

 • Anonym

  (4.6.2020 - 20:53)

  V Bělušicích je též několik vězňů v karanténě. Na jednom pracovišti byl potvrzený covid…

  • H....

   (6.6.2020 - 13:10)

   Dobrý den mohu se zeptat jak to víte? A na jakém pracovišti? Mám tam totiž manžela moc děkuji za odpověď

   • Anonym

    (6.6.2020 - 14:00)

    Od přítele. Prý na mlékárně, ale byli mimo jen 5 dní a dali je mezi ostatni a na jiná pracoviště.

 • Oliver

  (5.7.2021 - 7:57)

  Má někdo nějaké info proč v ženských věznicích ..pracují muži jako bachaři a vychovatele nedochází tam náhodou k zneužití. pravomoci a vynucování sexu odsouzených žen které že strachu a ponížení zatnout zuby al boji se o tom mluvit i po skončení trestu . Pokud se nezakročil nikdy to neskončí a uchylaci v uniformách budou páchat dál nemohu nikoho obvinit boji se mluvit pokud někdo něco ví nebo má někdo takový zážitek tak se nebojte aspoň psát….

  • obase.cz

   (5.7.2021 - 19:34)

   Dobrý den. Že stejného důvodu, z jakého pracuji v mužských věznicích ženy. Tedy kvůli zmírnění desociáizacních vlivů. Mimo to není žádný rozumný důvod, aby tomu bylo jinak a v porevoluční době nevíme o případu sexuálního zneužití že strany příslušníka vězeňské služby. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.