Překvapivě rychlá odpověď z kanceláře prezidenta republiky

Ve středu 28. října jsem se obrátil na prezidenta republiky s žádosti o zvážení dílčí amnestie. Odpověď jsem dostal hned druhý den od ředitele Odboru legislativy a práva. Ředitel odboru poukázal na to, co prezident říkal dříve a doporučil vycházet z předpokladu, že amnestii nevyhlásí. Nicméně to zcela nevyloučil a upozornil, že u vyhlášení amnestie nelze předem odpovědět kdy případně zda prezident tohoto práva využije. Zároveň upozornil, že případné vyhlášení amnestie musí rozhodnutí kontrasignovat předseda vlády. To samozřejmě víme, nicméně mě inspiroval předeslat toto téma i jemu. OPZ

 

 

Autor příspěvku: obase.cz

36 komentáře v “Překvapivě rychlá odpověď z kanceláře prezidenta republiky

 • Anonym

  (15.11.2020 - 21:53)

  tim ze nejsou navstevy a jsou ruzne omezovany prava veznenych….jde prokazatelne vedome porusovani zakona.
  zaloba na stat a vscr je na miste.
  pokud nekdo umre na covid, je to jen dusledek toho, ze nezaopatrilo se bezpeci kazdeho jednotlivce a to i v nouzovem stavu.
  zakladni listina lidskych prav to primo narizuje. k tomu plnit toto narizeni je zavazne i pro CR, ktera se zavazala take.
  pokud nedovedou zaopatrit, je nutnosti amnestie, nebo musi dodrzovat! nic vic nic min.
  zakony jsou prece od toho je dodrzovat a jako stat nemohu kazat vodu a pit vino!
  ti nahore je sice nedodrzuji, ale to je jejich svedomi, nedodrzelo zakonu i veznenych a proto jsou tam, ti ale neznamena, ze stale nemaji prava! a CR je vazana je zaopatrit! proto zaloba je na miste.
  covid je vsude, leky nejsou schopni zaopatrit ani na beznou teplotu, nebo co si objedna vezneny. cas didani i leku, ktere jsou zadarmo tak spoplatnuji lekari, kteri nahodou i maji sve lekarny….vtipne….zlodejna od a do z.
  pan premier jako majitel dodavatelskych firem vetsi vetsiny potravin…si cisti sklady od potravin, ktere maji jit k likvidaci pro ukoncenou lhutu spotreby, ta je na vsem prelepena a mysli, ze tam jsou vsichni bez mozku.
  setri se i na zakladnim jako je napriklad caj, ktery je sice na jidelnicku v poledne, ale nikdo ho ani nepriveze k vydeji. kamery? ry nahle nefunguji a stale dokola….presne jak vysvetlival ten vysetrovatel okolo zahadne uhoreleho v borske veznici.
  je to ostuda populace, ktera ma hodnoty ku svemu prospechu nad zdravi vsech veznenych a i mimo veznice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.