Překvapivě rychlá odpověď z kanceláře prezidenta republiky

Ve středu 28. října jsem se obrátil na prezidenta republiky s žádosti o zvážení dílčí amnestie. Odpověď jsem dostal hned druhý den od ředitele Odboru legislativy a práva. Ředitel odboru poukázal na to, co prezident říkal dříve a doporučil vycházet z předpokladu, že amnestii nevyhlásí. Nicméně to zcela nevyloučil a upozornil, že u vyhlášení amnestie nelze předem odpovědět kdy případně zda prezident tohoto práva využije. Zároveň upozornil, že případné vyhlášení amnestie musí rozhodnutí kontrasignovat předseda vlády. To samozřejmě víme, nicméně mě inspiroval předeslat toto téma i jemu. OPZ

 

 

Autor příspěvku: obase.cz

45 komentáře v “Překvapivě rychlá odpověď z kanceláře prezidenta republiky

 • Anonym

  (15.11.2020 - 21:53)

  tim ze nejsou navstevy a jsou ruzne omezovany prava veznenych….jde prokazatelne vedome porusovani zakona.
  zaloba na stat a vscr je na miste.
  pokud nekdo umre na covid, je to jen dusledek toho, ze nezaopatrilo se bezpeci kazdeho jednotlivce a to i v nouzovem stavu.
  zakladni listina lidskych prav to primo narizuje. k tomu plnit toto narizeni je zavazne i pro CR, ktera se zavazala take.
  pokud nedovedou zaopatrit, je nutnosti amnestie, nebo musi dodrzovat! nic vic nic min.
  zakony jsou prece od toho je dodrzovat a jako stat nemohu kazat vodu a pit vino!
  ti nahore je sice nedodrzuji, ale to je jejich svedomi, nedodrzelo zakonu i veznenych a proto jsou tam, ti ale neznamena, ze stale nemaji prava! a CR je vazana je zaopatrit! proto zaloba je na miste.
  covid je vsude, leky nejsou schopni zaopatrit ani na beznou teplotu, nebo co si objedna vezneny. cas didani i leku, ktere jsou zadarmo tak spoplatnuji lekari, kteri nahodou i maji sve lekarny….vtipne….zlodejna od a do z.
  pan premier jako majitel dodavatelskych firem vetsi vetsiny potravin…si cisti sklady od potravin, ktere maji jit k likvidaci pro ukoncenou lhutu spotreby, ta je na vsem prelepena a mysli, ze tam jsou vsichni bez mozku.
  setri se i na zakladnim jako je napriklad caj, ktery je sice na jidelnicku v poledne, ale nikdo ho ani nepriveze k vydeji. kamery? ry nahle nefunguji a stale dokola….presne jak vysvetlival ten vysetrovatel okolo zahadne uhoreleho v borske veznici.
  je to ostuda populace, ktera ma hodnoty ku svemu prospechu nad zdravi vsech veznenych a i mimo veznice.

 • Iveta

  (6.12.2021 - 16:37)

  Mám manžela ve výkonu trestu sem sama třema dětma máme postiženou ceru spotřebuje oba rodiče dá se naka pomoc abyho pustili dekuji

  • obase.cz

   (6.12.2021 - 19:52)

   Dobrý den. Můžete se mu snažit pomoc s podmíněným propuštěním. O.

   • Edita

    (1.1.2022 - 20:37)

    Dobrý chtěla bych něco ktomu říct že kdiby ta amnestie byla tak mám tam ve výkonu trestu bráchy a přítele sama z jedním deckem a chtěla bych je vidět

 • Iveta

  (6.12.2021 - 16:38)

  Datemi vědět odpověď

  • Iveta

   (15.3.2022 - 19:55)

   Mám manžela vevikonu trestu mame3 Mali děti postiženou ceru nezvladam to sama cera je mentálně postižená potřebuje oba rodiče může jít na podmínění trestu domu děkuji

   • obase.cz

    (19.3.2022 - 23:59)

    Dobrý den. Ano po odpykání části trestu může o podmíněné propuštění požádat. O.

 • Drahomíra

  (2.1.2022 - 11:43)

  Dobri den mám ve výkonu trestu syna mám onej strach neni na tom zdravotně dobře a prosím o mylost

 • Martin

  (29.9.2022 - 21:07)

  Mám znepokojivou informaci, týkající se represí vůči vězněným osobám ve věznici Vinařice. Nástupem nové náměstkyně začali na její příkaz dozorci šikanovat vězně, musí nosit smradlavé ústavní boty i ve svém volnu, je jim vyhrožováno pokud tak neučiní a jsou psychicky týráni zaměstnanci věznice. Pořekadlo, že „nové koště dobře mete“ všichni známe, nicméně šikana byla povolena za komunistů a to si tato paní náměstkyně zřejmě neuvědomuje. Dělá ve věznici jen zlou krev mezi dozorci a vězni a hraje si na něco co není. Takhle kariéru neuděláte. Podávám na vás za svého syna, který je tam vězněný, trestní oznámení za zneužití pravomoci úřední osoby a za šikanu. Na tomto místě rozhodně nemáte co dělat a věřím, že soud rozhodne spravedlivě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.