Petice za zlepšení podmínek ve věznicích

Dovolujeme si vám zpřístupnit petici, kterou připravilo několik našich čtenářů a přispěvatelů, kterým nejsou osudy blízkých i blízkých mnoha z vás lhostejné. Nejedná se o projekt Obase.cz, nicméně jde o velmi zajímavou iniciativu, proto jsem se rozhodl vám jej zpřístupnit zde na webu. Text petice v odkazech níže.

Možnosti podpisu petice máte dvě. Tou první je vyplnění petice <<<zde>>>.

Další a ještě lepší možností je vytisknout text petice <<<zde>>>, podpisový arch <<<zde>>>, následně podepsat, případně nechat podepsat dalšími osobami a odeslat na adresu petičního výboru.

O.P.Z.

 

Autor příspěvku: obase.cz

39 komentáře v “Petice za zlepšení podmínek ve věznicích

 • Anonym

  (4.1.2021 - 20:56)

  ty kraso, tohle je web mrtvol? vzdyt tu nikdo na nic nereaguje :))) lidicky fnukat a litovat se je jedna vec, druha je davat hlavy dohromady a bojovat za ty nase milovave!!!!

  • obase.cz

   (5.1.2021 - 18:33)

   Nerozumím tomu, co od webu očekáváte. O.

 • Renata

  (5.1.2021 - 14:38)

  Ahoj všichni je to pravda fňukáni nám nepomůže musíme bojovat s máme tam syna který je zavřený za řidičák a nemá tam práci doma má 2 děti a nikoho to nezajímá že jim táta nemůže poslat peníze na jidlo ,na svobodě práci měl a vše bylo ok.Hlavne ho museli zavřít a co dál tam ho živý a nic nedělá místo toho aby pracovali tak sedí a sedí a páni soudci jsou spokojení že zavírají za takové nic je to nemožné a nikoho to nezajímá co bude dál chceme amnestie ale s naším prezidentem Milošem Zemanem to nepůjde

 • Anonym

  (5.1.2021 - 18:47)

  zapojeni fo konverzaci napriklad sfeleni pani vyse a nasledne zapojovani fo peticnich programu,
  zde je cca deset lidi a nic….nikdo nic.
  to neni na vas ondro, nebo jak se jmenujete, toto je o lidech….

  • obase.cz

   (5.1.2021 - 19:54)

   Obecný problém blízkých odsouzených je v tom, že naprostá většina se zabývá jen úzkým problémem svých problémů. O.

   • Vladimír Grygar Scarabelli

    (6.1.2021 - 7:30)

    Vás zdravím pane Ondro a samozřejmě i všechny ostatní, kteří sem zavítají.

    Máte naprostou pravdu. Svým způsobem, dnešní doba je opravdu velice zvláštní.
    Těžko si o tom co myslet, je třeba brát realitu těchto dnůtakovou, jaká prostě je.
    Mnozí z nás mají spoustu jiných starostí s kterými se potýkají a hlavně si zvykají na zcela nové okolnosti, které současný život přináší.
    Není to něco, co bylo tak nějak zaběhnuté a normální.
    Věřím však, že lidé, obecně, se znovu se životem poperou a opět najdou jistou cestu.
    Co dodat na závěr?
    Bude hůř? Bude líp?
    Čas ukáže, poněvadž vše je jen v lidech.
    Vladimír Grygar Scarabelli

    • obase.cz

     (6.1.2021 - 9:17)

     Pane Vladimíre. Pečlivě sledujeme aktivitu na webu. Denně nás navštíví přibližně tisíc lidí dotazy zde zanechá jen zlomek, což vypovídá o tom, že zde většina nalezne, co hledá. To nám dává smysl. Věřím tomu, že i ve vašich odpovědích. Mnozí našli pomoc. Tímto bych Vám chtěl navrhnout užší spolupráci. O.

 • Michaela

  (9.1.2021 - 11:15)

  Dobrý den,
  Pokud můžu podotknout Petice má větší váhu a smysl v psané formě stvrzený originálním podpisem.
  Také máme Petici na Petice.com , ale máme i tištěnou formu, která má větší ohlas. Tuto Petici jsme zaslali i do všech věznic v ČR kde jí podepisují odsouzený. Sepište si jí a pak dejte na stránky a informujte všechny. Samozřejmě se ráda pod Vaší Petici podepíšu.
  S pozdravem Hezkého dne
  Michaela Benešová

 • Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 17:20)

  Vážení čtenáři.
  Dovoluji si tímto informovat jednak Vás a i další veřejnost, že k dnešnímu dni 13.02.2021 byla ukončena podpisová akce na Petici za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice.
  Dne 15.02.2021 bude osobně Petice předána do Parlamentu České republiky, ul.Sněmovní č.1, Praha, a to Petičnímu výboru PČR, kde bude zaregistrována a mimo jiné projednána na schůzi dne 16.02.2021.
  Na tuto schůzi, jednání Petičního výboru Parlamentu České republiky je pozván generální ředitel Vězeňské služby ČR a ministrině spravedlnosti ČR.
  Také chci poděkovat touto cestou všem, kteří projevili svůj osobní zájem o Petici a připojili své podpisy pod ní. Velice si toho vážím a ještě jedenkráte děkuji.
  K tomuto komentáři a poděkování přikládám text průvodního dopisu k Petici pro zastupitele Petičního výboru Parlamentu České republiky.

  Parlament České republiky
  Sněmovní 1
  P R A H A 1
  118 26

  Věc: Petice za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice

  Vážení.

  Dovoluji si tímto pedložit Petici,jak jest v úvodu uvedeno. Petice obsahuje celkem čtyřicet petičních archů s podpisy lidí, kteří se s obsahem Petice seznámili a tak i s právem petičním a poté připojili svůj vlastnoruční podpis s uvedením svého bydliště.
  Na podpisových arších je celkem sebráno 640 podpisů (slovyšestsetčtyřicet).
  Není to asi mnoho v porovnání s jinými peticemi, se kterými se setkáváte v praxi, o to však podpora jednotlivých lidí je zde možná opravdovější a není těmto lhostejné, že se poněkud zapomíná na uvězněné, kteří jsou také součástí naší společnosti.
  Žádám a prosím, zabývejte se touto problematikou, a to ne jen s přihlédnutím k dnešní těžké době, ale i v pohledu do budoucna.
  Určitě se najdou tací, kteří budou vznášet námitky, budou předpovídat obtíže, ale pokud se návrhy odmítnou je potom konec. Kdežto když se přijmou, vyžaduje to další práci.
  A proto ještě jedenkráte žádám a prosím, pokud se zúčastnění nebudou moci dočkat konce projednání této předložené věci: Zdržte je ještě chvíli, ať se to může o to dřív uzavřít, což takto cituje Sir Francis Bacon jako státní návladní a kancléř králoství Anglie, kdy se psal rok 1618.

  Děkuji

  Za Petiční výbor za zlepšení podmínek
  ve věznicích v České republice

  Vladimír Grygar Scarabelli

  v Podivicích dne 15.února 2021

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.