Petice za zlepšení podmínek ve věznicích

Dovolujeme si vám zpřístupnit petici, kterou připravilo několik našich čtenářů a přispěvatelů, kterým nejsou osudy blízkých i blízkých mnoha z vás lhostejné. Nejedná se o projekt Obase.cz, nicméně jde o velmi zajímavou iniciativu, proto jsem se rozhodl vám jej zpřístupnit zde na webu. Text petice v odkazech níže.

Možnosti podpisu petice máte dvě. Tou první je vyplnění petice <<<zde>>>.

Další a ještě lepší možností je vytisknout text petice <<<zde>>>, podpisový arch <<<zde>>>, následně podepsat, případně nechat podepsat dalšími osobami a odeslat na adresu petičního výboru.

O.P.Z.

 

Autor příspěvku: obase.cz

42 komentáře v “Petice za zlepšení podmínek ve věznicích

 • Anonym

  (4.1.2021 - 20:56)

  ty kraso, tohle je web mrtvol? vzdyt tu nikdo na nic nereaguje :))) lidicky fnukat a litovat se je jedna vec, druha je davat hlavy dohromady a bojovat za ty nase milovave!!!!

  • obase.cz

   (5.1.2021 - 18:33)

   Nerozumím tomu, co od webu očekáváte. O.

   • Kveta

    (4.1.2022 - 21:00)

    Milý Příteli ,
    dokážu si představit jak se asi cítíš,sama mám muže který si odpykává trest ve věznici Horní Slavkove. Bohužel situace je taková že do doby nez každý odsouzený zaplatí za to co způsobil tak jeho pocity jsou až na druhém místě!!!! Opravdu tenhle web za to přeci nemůže a naopak jsou jediný kdo si dělá ten čas a vše nám vysvětlující.Ostatni na nás zaviraj dveře!!! Takže jsem nastvana ale nebudu si vykovat vztek na jednoho člověka nebo organizací která se nám jako jediná snaží pomoct .Bachaři ve věznicích těm je úplně ukradený nám poskytnout jaký informace.a věř mi že vím ocem mluvím.Pred vánocema jsem jela s Anglie až do CZ do horního Slavkova navštívit může a co se stalo !!!! nedovolili nám ani to jedno objetí ani pusu .I když jsem měla nedgativni test a dokonce mám i očkování!!! prostě to udělali aby konkrétně mne naštvali .takže jsem si nakonec jen s mužem podali ruce a já zas jela takovou dálku až domů ..ale nic stín nezmizí !!!snad jen si vzít pro příště ponaučení a neopakovat stejnou chybu dvakrát !!!

 • Renata

  (5.1.2021 - 14:38)

  Ahoj všichni je to pravda fňukáni nám nepomůže musíme bojovat s máme tam syna který je zavřený za řidičák a nemá tam práci doma má 2 děti a nikoho to nezajímá že jim táta nemůže poslat peníze na jidlo ,na svobodě práci měl a vše bylo ok.Hlavne ho museli zavřít a co dál tam ho živý a nic nedělá místo toho aby pracovali tak sedí a sedí a páni soudci jsou spokojení že zavírají za takové nic je to nemožné a nikoho to nezajímá co bude dál chceme amnestie ale s naším prezidentem Milošem Zemanem to nepůjde

  • Michal Dvořák

   (20.4.2022 - 15:14)

   Přesně za tohle tam je i má přítelkyně. Třikrát ji chytli v zákazu řízení. Rok natvrdo, zabavení auta na který si vzala půjčku a pokuty dohromady za 140 tis. Už to samo o sobě je v dnešní době dost likvidační. Teď čeká na proměnu dvou podmínek celkem 24 měsíců za něco co neudělala. Takže jí hrozí tři roky života za blbost a po propuštění jen splácení dluhů. Náš soudní systém je s prominutím úplně k hovnu. Další věc je chování bachařů, vychovatelek a psycholožky ve věznici Světlá nad Sázavou, to tady ale nemůžu úplně popsat aniž bych hodně klel. Dost mě na tom zaráží fakt že tito zaměstnanci placení i z mých daní vytahují na přítelkyni moji minulost a místo převýchovy používají taktiku psychického teroru.

 • Anonym

  (5.1.2021 - 18:47)

  zapojeni fo konverzaci napriklad sfeleni pani vyse a nasledne zapojovani fo peticnich programu,
  zde je cca deset lidi a nic….nikdo nic.
  to neni na vas ondro, nebo jak se jmenujete, toto je o lidech….

  • obase.cz

   (5.1.2021 - 19:54)

   Obecný problém blízkých odsouzených je v tom, že naprostá většina se zabývá jen úzkým problémem svých problémů. O.

   • Vladimír Grygar Scarabelli

    (6.1.2021 - 7:30)

    Vás zdravím pane Ondro a samozřejmě i všechny ostatní, kteří sem zavítají.

    Máte naprostou pravdu. Svým způsobem, dnešní doba je opravdu velice zvláštní.
    Těžko si o tom co myslet, je třeba brát realitu těchto dnůtakovou, jaká prostě je.
    Mnozí z nás mají spoustu jiných starostí s kterými se potýkají a hlavně si zvykají na zcela nové okolnosti, které současný život přináší.
    Není to něco, co bylo tak nějak zaběhnuté a normální.
    Věřím však, že lidé, obecně, se znovu se životem poperou a opět najdou jistou cestu.
    Co dodat na závěr?
    Bude hůř? Bude líp?
    Čas ukáže, poněvadž vše je jen v lidech.
    Vladimír Grygar Scarabelli

    • obase.cz

     (6.1.2021 - 9:17)

     Pane Vladimíre. Pečlivě sledujeme aktivitu na webu. Denně nás navštíví přibližně tisíc lidí dotazy zde zanechá jen zlomek, což vypovídá o tom, že zde většina nalezne, co hledá. To nám dává smysl. Věřím tomu, že i ve vašich odpovědích. Mnozí našli pomoc. Tímto bych Vám chtěl navrhnout užší spolupráci. O.

 • Michaela

  (9.1.2021 - 11:15)

  Dobrý den,
  Pokud můžu podotknout Petice má větší váhu a smysl v psané formě stvrzený originálním podpisem.
  Také máme Petici na Petice.com , ale máme i tištěnou formu, která má větší ohlas. Tuto Petici jsme zaslali i do všech věznic v ČR kde jí podepisují odsouzený. Sepište si jí a pak dejte na stránky a informujte všechny. Samozřejmě se ráda pod Vaší Petici podepíšu.
  S pozdravem Hezkého dne
  Michaela Benešová

 • Vladimír Grygar Scarabellili

  (13.2.2021 - 17:20)

  Vážení čtenáři.
  Dovoluji si tímto informovat jednak Vás a i další veřejnost, že k dnešnímu dni 13.02.2021 byla ukončena podpisová akce na Petici za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice.
  Dne 15.02.2021 bude osobně Petice předána do Parlamentu České republiky, ul.Sněmovní č.1, Praha, a to Petičnímu výboru PČR, kde bude zaregistrována a mimo jiné projednána na schůzi dne 16.02.2021.
  Na tuto schůzi, jednání Petičního výboru Parlamentu České republiky je pozván generální ředitel Vězeňské služby ČR a ministrině spravedlnosti ČR.
  Také chci poděkovat touto cestou všem, kteří projevili svůj osobní zájem o Petici a připojili své podpisy pod ní. Velice si toho vážím a ještě jedenkráte děkuji.
  K tomuto komentáři a poděkování přikládám text průvodního dopisu k Petici pro zastupitele Petičního výboru Parlamentu České republiky.

  Parlament České republiky
  Sněmovní 1
  P R A H A 1
  118 26

  Věc: Petice za zlepšení podmínek ve věznicích v České republice

  Vážení.

  Dovoluji si tímto pedložit Petici,jak jest v úvodu uvedeno. Petice obsahuje celkem čtyřicet petičních archů s podpisy lidí, kteří se s obsahem Petice seznámili a tak i s právem petičním a poté připojili svůj vlastnoruční podpis s uvedením svého bydliště.
  Na podpisových arších je celkem sebráno 640 podpisů (slovyšestsetčtyřicet).
  Není to asi mnoho v porovnání s jinými peticemi, se kterými se setkáváte v praxi, o to však podpora jednotlivých lidí je zde možná opravdovější a není těmto lhostejné, že se poněkud zapomíná na uvězněné, kteří jsou také součástí naší společnosti.
  Žádám a prosím, zabývejte se touto problematikou, a to ne jen s přihlédnutím k dnešní těžké době, ale i v pohledu do budoucna.
  Určitě se najdou tací, kteří budou vznášet námitky, budou předpovídat obtíže, ale pokud se návrhy odmítnou je potom konec. Kdežto když se přijmou, vyžaduje to další práci.
  A proto ještě jedenkráte žádám a prosím, pokud se zúčastnění nebudou moci dočkat konce projednání této předložené věci: Zdržte je ještě chvíli, ať se to může o to dřív uzavřít, což takto cituje Sir Francis Bacon jako státní návladní a kancléř králoství Anglie, kdy se psal rok 1618.

  Děkuji

  Za Petiční výbor za zlepšení podmínek
  ve věznicích v České republice

  Vladimír Grygar Scarabelli

  v Podivicích dne 15.února 2021

 • Prima Jiri

  (10.8.2022 - 9:32)

  Mam konkretni veci kde je jasna absence jakych koliv dosavadnich petic a nazoru na to jak ministerstvo spravedlnosti v cr realizuje vtos.Faktycky jde stale o pohrdani ucelem trestu.Navrhuji zalezitost znova otevrit a zacit jednat s autory evropskych vezenskych pravidlech.Konkretnosti doplnim pozdeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.