Zákonné normy k výkonu trestu odnětí svobody

Pár rad do naší seznamky

Nemohlo mi uniknout, že se nám na vězeňské seznamce množí další a další inzeráty na kontakt s vězněnými osobami. Velmi mě těší, že se najde tolik skvělých lidí, kteří s vězni soucítí a je to velmi důležité. Osobně kontakt s lidmi mimo vězení považuji za nejdůležitější resocializační faktor. Má to však svá ale. Chci vám důrazně doporučit několik bezpečnostních pravidel které byste měli dodržet. Je to podobné, jako se setkáváním s lidmi v prostoru internetu, kdy nikdy nevíte, na koho narazíte. Někteří vězni jsou navíc velcí mistři manipulace a já bych byl velmi nerad, kdyby zde někdo s dobrou vírou díky naší seznamce o tuto víru přišel.

 1. Snažte se nesdělovat svou adresu. Rozumím, že je to velmi složité, nicméně existuje řešení, kdy si necháte posílat dopisy na adresu vaší pošty, buď zřízením P.O.Boxu, nebo Poste restante. Je to velmi snadné. Nicméně uvažujeme o nějakém elegantnějším řešení.
 2. Nikdy vězni neposílejte peníze, ani nenoste nic, co není ve věznici povolené.
 3. Netelefonujte s vězněm mimo volání z oficiálního vězeňského telefonu.
 4. Přistihnete-li vězně při lži, jdete od toho pryč (možná by byla přípustná výjimka v informaci, proč se do vězení dostal, mnoho odsouzených se bojí pravdu říci).

Abych vás ale uklidnil, tímto způsobem vzniklo mnoho skvělých vztahů a někteří byli zachránění. Jen se snažte myslet na to, že je opravdu třeba se chránit. OPZ

 

Autor příspěvku: obase.cz

5 komentáře v “Pár rad do naší seznamky

  Peter

  (5.3.2021 - 21:32)

  seznámení

   Týna

   (3.4.2021 - 12:29)

   Ahoj, mě jméno je Tyna a budu si rada s někým psát

  Lenka

  (6.4.2021 - 23:25)

  Přeji hezký večer , rada bych zde našla někoho na par milých slov po mailu. Doba je smutna a je potreba si trochu zvednout naladu.

  Lukáš

  (17.4.2021 - 14:51)

  Ahoj chtěl bych ze seznámit prej jsem odpad společnosti tak myslím se by namto mohlo klapap lidí mne moc nemají oblibě a tak to skousim tady je mi 18 let

  Lukáš

  (22.4.2021 - 20:14)

  Ahoj, jmenuji se Lukáš a rád bych zde našel vhodnou polovičku na příjemné psaní po večerech. Rád bych pomohl třeba nějaké ženě, vrátit se zase alespoň nachvíli zase do normálu pokud to bude možné : )

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.