Omezování práv nakažených ve věznici Rýnovice

Z informací od některých odsouzených, jejich rodin a z dalších zdrojů věznice vyplývá, že odsouzeným ve věznici Rýnovice, u kterých byla zjištěna pozitivita na virus COVID 19 jsou výrazně omezována základní práva. Odsouzeným není umožněno přijímat, ani odesílat poštu, je jim zamezován telefonický kontakt, nedostává se jim adekvátní zdravotní péče. Izolování odsouzených probíhá zmatečně a nesystematicky a zacházení s nimi neodpovídá v žádném případě standardům moderního vězeňství. Sledujeme bedlivě situaci v jednotlivých zařízeních a obecně se dá říci, že vězeňská služba dělá, co může, nicméně by ani v těchto situacích neměla zapomínat na lidské zacházení s vězni.
Zafod

Autor příspěvku: obase.cz

49 komentáře v “Omezování práv nakažených ve věznici Rýnovice

 • Pavlína

  (15.2.2021 - 19:02)

  Můj blízký je ve veznici Jiřice, co se tam děje je k neuvereni. Než je zavřeli do karantény, jeden z odsouzených tam ležel 14 dní v horečkach a místní doktorka mu poradila, aby si koupil česnek. Nicméně potom, co je zavřeli do karantény (to znamenalo, že každou celu pustí jen na půl hodiny denně) trvalo týden než je otestovali!! A i když měli výsledky testů, tak místo toho, aby roztřídili pozitivní od negativních, tak je v karantene drželi další týden. Mého blízkého po čtyřech dnech „volnosti“ na chodbě dnes opět zavřeli do karantény. V jejich cele je jeden pozitivní, tak je tam zavřeli všechny. Nemám slov. Psala jsem stížnost na GIBS a na VSČR , ale zametou to pod koberec, zmrdi.

 • Anonym

  (15.2.2021 - 20:59)

  osobne si myslim, ze to je nerealne tolik podpisu, je v neprospech cas a zdravi veznenych. myslim, ze slusna ohlasena demonstrace pred benesovou, nebo uradem vlady bude mit vetsi ohlas.
  co si o tom myslite?

  • Michaela

   (16.2.2021 - 18:04)

   Milý Anonyme,
   Petice už je od pondělí ve sněmovně dnes jí řešili v naší věci nás zastupoval poslanec p. Vymazal rozhodně nikdo nezametl Petici pod koberec výsledky tohoto jednání se brzy dozvíme a dáme včas vědět jak to celé dopadlo. Ale vzhledem k tomu, že podání Petice do sněmovny musí být 10000 podpisů. Tak nám sdělili, že je to velice zajímá a dali nám výjimku pouze na 500 podpisů.

   Ze zkušenosti mohu říci, že demonstrace nemají žádný vliv. Musela by to být opravdu veliká akce, aby Vás vyslyšeli jinak je to zbytečné.

 • Renáta

  (16.2.2021 - 14:13)

  Dobrý den všem
  Máme syna též v Jiřicích ráno volal že odvezli do nemocnice nakaženého,který už byl na tom špatně s dechem a nevědí co dál dokud nebudou izolováni bude to tam pořád je to hrozné a ta doktorka je buď praštěná a nebo přišla z vesmíru syn měl oteklé oko od zubů a řekla mu že to nic není ať si vezme něco studenyho a hotovo , vždyť oni je tam ničí na zdraví ale v našem státě je možné vše!!!!!!

 • zuzana

  (16.2.2021 - 22:08)

  nebo chtej vsechny muklove abi tam umrely jim nezalezi ubec natom abytam ty muklove jse uzdravyli a pan zeman ten neda amestie nebo kasle naty lidi vsak je zaviraj vsechny za to ze ukradnou aj cokoladu pritom jsou to male veci ale hold naty chlapi pan prezident kasle amely bise zbourit a nenechat totakle jinak tam aj umrou

 • Michaela

  (17.2.2021 - 19:40)

  Vážení čtenáři.
  Dovolte nám, abychom Vás informovali ve věci Petice na které jste se spolupodíleli svými připojenými podpisy. Ten nejhlavnější krok byl učiněn a další očekáváme od Petičního výboru Poslanecké sněmovny České republiky. Tato fáze je sice teprve v začátku, ale věříme, že hlavně na správné cestě. Mnohé se již projednávalo na Petičním výboru PS ČR 16.2.2021 a to i za účasti členů petičního podvýboru pro vězeňství.
  Padla samozřejmě velká spousta otázek i odpovědí v průběhu tohoto jednání, vše bylo vedeno velmi důkladně a pečlivě. Samozřejmě některé poněkud sporné záležitosti bude nutno pečlivě prošetřit a to je hlavní důvod, proč se na Vás tímto obracíme, aby jste nám byli nápomocni. Z Vaší strany je třeba si srovnat svoje zkušenosti a poznatky, což jsou důkazy co se děje v mnohých věznicích v oblasti zdravotní péče a hlavně co se týče Covidové situace, zda se dostává dezinfekce odsouzeným, zda dostávají roušky, zda se pravidelně denně dezinfikují společné prostory, jak dlouho se čeká na zdravotní ošetření, pokud k nahlášení na zdravotní. Pokud máte informace, alespoň zhruba o množství nakažených, zda a jak se provádí testování. Dále je třeba informovat jak je to se Skypem, s vycházkami a na jak dlouho. Máme totiž jisté indicie, že padly při jednání 16.02.21 poněkud zkreslené informace ze strany Vězeňské služby. Je proto zapotřebí Vašich osobních zkušeností a poznatků, které máte od uvězněných. Tyto prosíme odesílejte písemně níže uvedenou adresu. Zde by jste měli uvést i jména odsouzených. Není se čeho obávat, vše zůstane bez jakýchkoliv následků, nebo nějaké šikany. Informace, příběhy, poznatky, které písemně odešlete, budou nejvíce nápomocné celé věci a podpůrné hlavně pro další jednání ve věci v Poslanecké sněmovně ČR na podvýboru pro vězeňství. Hlavně pomůžete Vašim blízkým. Ušli jsme dosud již dosti veliký kus cesty a proto doufáme, že vše dotáhneme ke zdárnému konci. Bylo napsáno mnoho stížností na různá místa od odsouzených a jejich rodinných příslušníků, s jakým výsledkem, to víme všichni. Petice, která se teď dostala až do Poslanecké sněmovny, si myslíme, doufáme a věříme, že prozatím byla nejúčinnější.
  Výsledky budou známy cca do jednoho měsíce, kdy budeme písemně informování o výsledku. Samozřejmě vše bude zveřejněno.
  Písemné poznatky, zkušenosti, příběhy, prosíme zasílejte na adresy členů Petičního výboru. My všechny tyto písemnosti řádně zaevidujeme a s průvodním dopisem hromadně zašleme Petičnímu podvýboru PS ČR, jak podpůrný materiál k jejich dalšímu jednání v dané věci.
  Neváhejte, pište, odesílejte. Tato Vaše akce začíná dnešním dnem 17.02.2021 a uzávěrku plánujeme nejpozději ke dni 10.března 2021.

  Adresy petičního výboru: Vladimír Grygar Scarabelli Podivice 93 psč. 68321
  Michaela Benešová Chroustov 106 Kněžice 289 02

 • Eva

  (17.2.2021 - 20:59)

  Mám partnera v Brně, bohužel ho zavřeli do karantény, která je na psychiatrické léčebně. Nikdo mi nedal vědět, že jde do karantény. Až po týdnu mi došel dopis, který mi partner psal, že je zavřený sám na psychině, že se s ním baví jen když mu donesou jídlo, je zavřený celý den a umývá se v umyvadle. Psal, že je to na zbláznění, že je to psychicky náročné. Žádal aby mě informovali, žádal o prášky na spaní, ale nevyšli mu vstříc. Psal, že kdyby neměl rádio, tak to psychicky nedá. Nejhorší je, že si člověk může stěžovat jak chce, ale kašlou na ně jako by to byli zvířata. Celkově je státu život těchto lidí ukradený.

  • Michaela

   (17.2.2021 - 22:13)

   Evo,
   Napište nám vaše zkušenosti ničeho se nebojte určitě Vám pomůžeme. Nebo nám můžete zavolat 737330188.

 • znam to

  (19.2.2021 - 10:25)

  hrozne rad bych rekl svuj pribeh, ale z obav pro skodivost gips, nesmyslne vyjadreni reditelstvi, jak tu x lidi psalo propojenost vseho, tak s obav o zdravi sebe i rodiny radsi mlcet.
  cela justice je takova grupa hajzlu, kteri jsou schopni i uklidit cloveka pro svuj prospech.
  vsechny ty organizace jako za branou a spol vzdyt to je byvale vedeni veznic, jen tahaji informace a zvazuji nebezpecnost stezujici si osoby pro ne. jak je mozne ze jsem si postezoval a nez dosel na oddil tak jsem byl komfident, dale jsem rad ze jsem to prezil!
  dnes uz to mam za sebou, nejsem uchyl ani nasilnik, jen jsem neco rozhodl spatne a sup byl jsem tam. soudce? ten spis ani necetl, protoze jinak se za takovou chybu do vezeni neposila! to je nazor i jinych soudcu, bohuzel …x advokatu. Ohled na deti? zadny, spolecenskou bezuhonost? opet je to nezajima! poskozeni? to je nejsmutnejsi, ze ti soudci neberou ohledy ani na ne. osobne se budu lecit asi par let a uz se do stavu pred nastupem nikdy nedostanu.
  co mi to dalo? program zachazeni? nula, jen vas nuti podepsat papir ze je provaden.
  strava? prosle potraviny x tydnu, z naseho znameho holdingu.
  navsteva? nema smysl, neni mozne rodina vzdalenost prekonat v ramci jednoho dne a financne? uz vubec ne. pritom už zakon rika: nejblize k domovu
  telefon? za 350kc volam mesic vsude, neomezene a tam za 1800kc 30min denne.
  toaletak, potrebne? nula doprosujete se!
  prodejna? to neni ani na mont blanku takova cena! pritom zakon hovori opet o cene srovnatelne nejblize umistene prodejne, nekdo tu psal o cukru za 25 kc, ano tak to je, i vice, ale uz nikdo nepise ze to je cukr do caje, tedy jednou zaplacenem andreji a pak podruhe veznem v kantyne.
  zdravotni? v horeckach vazne nemocen se nedostanete ani k dr. a kdyz ano, tak zjistite ze vam ta jinde nepouzitelna osoba nijak nepomuze
  ano pomuze, fetak ma vse
  normal clovek jen vodu
  lezenku vam opet nenapise i v horeckach,
  po uraze vaznem…take ne
  zdravotni kartu ani nectou, protoze tam precte diety a potrebu jednotlivce, kterou nedodrzuji, ale vykazuji i takove veci jako lecit podvyziveneho z obezity :-))
  lekardke zpravy vam nepreda nikdo, protoze v pripade neceho muzou vse potmenovat, nikdo je tam nekontroluje!
  koupani? v plesnive mistnosti s vodou jako mleko, po dvou sprchach mam exem ktery jsem nemel a uz se ho nezbavim.
  Trest neni o zadne naprave, ale o vykazani statnich penez a naslednem rozkradeni ve veznicich jejich celou obsluhou.
  nemam nic proti ferakum, at si delaji co chteji, ale ze za mrizema uvidim vsechny drogy sveta a takove mnozstvi? telefony?
  bachari to tam i nosi.
  neuveritelne ale realita.
  drzim vam palce!

 • Sylva

  (22.2.2021 - 21:36)

  Dobrý večer ,reaguji na pana ,, znám to “ , mám přítele ve Věznici Znojmo , je tam o proti druhým za prkotinu ,za přestupek , ne jenom ,že je tam umístěn s vrahy , násilníky , ale přesně prožívá to co píšete , prostě je tam jen kusem hadru v covidovem pekle ,bez dezinfekce ,s ušmudlanou rouškou ,vytírá se pouze holou vodou atd….Necítí se dobře , prosil o nějaký lék ,nemá nárok , nechce slyšet o tom ,že bych někde zavolala a stěžovala si, boji se . Už mohl být dva krát doma ,ale máme oba dva pocit , že pán soudce rozhoduje tak , jak je mu kdo sympatický a jak moc se kaje a nebo ,, sype “ , takové je dnešní situace a nic mně nepřesvědčí o opaku a o lidskosti v dnešní kovidové situaci ,kdy jde o životy . Ta bezbrannost je zdrcující . S pozdravem Silvie

  • Michaela

   (23.2.2021 - 15:10)

   Dobrý den,
   Reaguji na Vaše právem rozhořčené komentáře. Jak jste se mohli dočíst Petice byla dne 16.2. 2021 ve sněmovně projednána a nadále se tím zabývají. Jen je teď řada na nás, aby jsme vyvrátili lži, které řeklo VS. V tuto chvíli nám chodí zkušenosti a příběhy od lidí i odsouzených. Tyto příběhy budou dány do sněmovny a použity při dokazování proti tomu co tvrdí VS. Pokud i Vy se chcete nějakým způsobem zapojit uvítáme od Vás taky nějaké zkušenosti. Ale bohužel musí to mít nějaké regule. To znamená, že tam musí být Vaše jméno s adresou a vlastnoruční podpis. Chápeme, že odsouzený mají strach, ale můžete psát za ně Vy. Jste s nimi v každodenním kontaktu. Jinak není čeho se bát pokud Vaše jméno nebo jméno odsouzeného bude ve sněmovně nic se nemůže nikomu stát. Stáváte se v tuto chvíli svědky. Své příběhy a zkušenosti jak je to se zdravotní péčí. Jak tam teď v době pandemie fungují zda mají dezinfekci, roušky, jestli se tam pravidelně každý den dezinfikují prostory, telefony. Jestli izolují zdravý od nemocných atd. A dále pak jak tam s nimi zachází.
   V případě nejasností nebo jakýchkoli otázek můžete zavolat nebo jen prozvonit určitě se vám ozveme.
   Tyto informace prosím posílejte na adresu petičního výboru :
   Vladimír Grygar Scarabelli, Podivice 93, 6832

   Za petiční výbor Michaela Benešová
   tel: 737330188

 • Anonym

  (23.2.2021 - 8:47)

  Vcera jsem cetl o panu janeckovi, penize a soudci…, pravo je v teto republice jen pro bohate a kdyz je to protizakonne, tak je to pravo a pravne v poradku 🙂
  Ja se z rakovinou domahal lecby, stale dokola jsem dostaval odpoved “ jsme schopni zajistit“
  hovno! ani brufen na bolest hlavy je neresitelny, sfetovana nebo ozrala dr. kdyz uz mate tu cest ze se tam dostanete, se chova jako stvoritel i pred triceti lidma, ti vsichni se shodnou na faktu „pod vlivem“ myslite, ze to nekoho zajima? nikoho. nikoho ani nezajima, ze konani teto „pic.“, kterou venku nepusti ani k dobytku, rozhoduje o vasem zivote (rodiny na deti se zretel nebere zadny) a nasledcich, ktere x let lecite a mnohdy ani netalecite. Kde je kasa, statni kasa a kontrola? vzdyt takto zdeformovane zdravi, nadale stoji x set tisic nas vsechny?! ja uz rok nemohu delat a x let ani nebudu moci, protoze me tam system pomalu zmrzacil.
  Kde je nejaka vaha trestu, zdravi a ceny a statni kasa?
  osobni odpovednost soudcu a osobni nahrada za jejich zpatlanou praci, to jedine pomuze.
  to musi platit i pro celou vladu! osobni odpovednost za kazdy zmareny zivot, ale i za skody, ktere se prokazi! milion sem, milion tam …viz hama.ek a andrej.
  Blb v redortu dopravy a prumyslu o tom ani nemluve, uvedomuji si vubec jak se zije lidem s prijmy ktere jsou v teto republice? ze leckdy je to osmina jejich a to bez odmen? s toho platime vse a jeste podporovat nase rod. prisl. ve VT za blbosti!? resit neresitelne a hlavne nepochopitelne jednani v porusovani v zakladech lidskych prav!? mysleno zdravotni peci, ktera je hluboko pod nulou?! Doprdele vzdyt i zvirata maji lepsi peci!!!! uz si to uvedomty ti nahore! vase zlodejny jsou na ukor zdravi a zivotu! doufam, ze klacky v rukou lidi vas brzo vypraskaji jako celek celou prohnilou vladu! vsem tu fandim!

 • Lenisa

  (24.2.2021 - 14:58)

  Včera byl na internetu „zajímavý článek“, kde byla citace od pání ministryně Marie Benešové: „vedla se debata s ministry zemědělství a zdravotnictví, jestli zaměstnávání vězňů během pandemie neomezit. Vzhledem k tomu, žeje jejich práce nepostradatelná v potravinářství a odpadovém hospodářství k žádnému omezení nedošlo. Pracující vězni jsou však pro zmenšení rizika šíření nákazy ubytování odděleně. “
  Takže se tomu směji, protože to vypadá, že ani paní ministryně Benešová a ani mluvčí Vs Čr vůbec nevědí, co se ve věznicích děje… V tomto případě ať odsouzené chrání ruka páně! A je jen na nás, jejich blízké venku, aby hsme něco udělali. Ve Stráži už 1,5 měsíce fakt do peráren a ani do Praktiku (recyklace spotřebičů) nikdo z nich nejezdí, a do Modusu(výrobce svítidel) taky ne..!!! A ostatní? To nevím

 • Anonym

  (24.2.2021 - 20:15)

  No souhlasim, ale jsem presvedcen, ze vedi moc dobre co se tam deje, jak vse funguje, bohuzel pokud daji najevo, ze to vedi, tak za katr pujdou take….o nic jineho nejde. premier, ten je tam uz jednou nohou, o ostatni do jednoho tam patri take.
  nejlepe na jeden oddil a jedne cely. alespon si premier uvedomi, ze prosle potraviny se likviduji a tam se musi zrat…a proto ze moc rad zere…tak se muze uzrat! vsichni do posledniho ourady ve vlade! milose do cela!!!
  fandim vam

 • Lenisa

  (26.2.2021 - 13:19)

  24.2 ministryně Marie Benešová řekla, že je v českých věznicích 415 pozitivních odsouzených a 353 zaměstnanců, no, a to je za jaký kraj.?…. Toto přeci neodpovídá celé ČR! Kde ty nesmysly berou? Kdo tady komu lže? A proč? Jenom ve Stráži jich je kolem 80!!
  Dnes dopoledne vychovatelé přišly odzamit, ze na rozkaz z Gř vs budou odsouzení fasovat respirátory a za 10 minut změna, jenom látkove nanoroušky! „hlavně si to napište“
  A také máme výměnu mluvčích, ta původní z Gř Vs bude komentovat silničáře
  Ale jsem ráda a snad i ostatní, že se konečně tento problém objevuje na veřejnosti a v médiích, alespoň si každý může udělat názor

 • Eli

  (3.3.2021 - 8:06)

  Myslíte si, že se ještě během letošního roku obnoví návštěvy? Jaké jsou Vaše skromné odhady? Já už totiž přestala doufat a nevěřím, že se za manželem ještě v letošním roce podívám vzhledem k vývoji situace venku. Ale už se ani nerozčiluji, ani nebrečím. Jsem ve stavu nějaké těžké apatie.

  • Vladimír Grygar Scarabelli

   (3.3.2021 - 11:19)

   Vás zdravím.
   Četl jsem Váš příspěvek, kde se ptáte na názor, zda budou vůbec ještě v tomto roce návštěvy ve věznicích.
   Jaké jsou odhady?
   Těžko říci. Já osobně si myslím, ale, že s ohledem na celkový vývoj v tomto státě, jež se týká otázky pandemie, troufám si tvrdit, návštěvy v tomto roce asi těžko bodou, když snad, tak jistým způsobem opět omezené, a to tak někdy až koncem roku.
   Já osobně jsem se s manželkou neviděl, respektive jsem nebyl na návštěvě od února 2020.
   Je to hrozná představa nevidět tak dlouho své blízské, je to svým způsobem jakýsi další trest k trestu, a to pro obě strany.
   V této momentální situaci není žádná naděje, alespoň v blízské budoucnosti, že by nastal obrat.
   Jedinné co přeji jednak Vám a všem ostatním, snažte se vydržet, minulé generace, které si rovněž prošly útrapami, byť v jiném, vydržely, a to je jen posílilo.
   Vladimír Grygar Scarabelli

   • Eli

    (3.3.2021 - 12:57)

    Děkuji za reakci, pane Vladimíre. Já často myslím na minulé generace, které prošli válkami a podobnými hrůzami. V porovnání s tím je toto opravdu nic. Kdybych aspoň věděla, že manžel bude doma za rok, za dva nebo za tři. Tak zatnu zuby a vydržím to. Bohužel nám zbývá ještě 8 let než si bude moci požádat o PP a ani tehdy není jisté, že ho pustí. Hrozně těžce se mi žije s představou že z osmi let čekání ho 2 roky kvůli Covidu neuvidím. Má velmi vysoký trest, už čtyři roky čekání jsou za námi. Byla jsem od začátku vnitřně rozhodnutá a odhodlaná, že to vydržím, že to zvládneme. Ale to bylo za předpokladu, že je situace normální. Byli jsme zvyklí, že každý měsíc se vidíme 3 hodiny, každý druhý měsíc jsme měli 5 hodinové intimky. Každý den si voláme a píšeme dopisy od samého začátku. Když je víkend nebo státní svátek, tak oba trpíme, protože jsme zvyklí na blízký kontakt. Ale pokud tohle odloučení bude trvat další rok, bojím se odcizení, ten Skype jednou za týden je sice fajn. Ale já už to opravdu nedávám, potřebuji fyzický kontakt, potřebuji ho obejmout, pohladit po ruce… abych měla sílu čekat dalších minimálně 8 let. Já vím, že s tímto mi nikdo nepomůže, je to jen ve mě, v nás, jestli to ustojíme, nebo nás tahle situace rozdělí.

  • obase.cz

   (4.3.2021 - 9:39)

   Dobrý den. Věřím, že do léta budou návštěvy obnovené. O.

  • Jana Čonkova

   (16.3.2021 - 4:08)

   Dobrý den, mám také manžela ve vězení vna Pankráci, už 3 týdny se každý den zapisuje k doktorovi, měl hemoroidy a samozřejmě se k doktorovi nedostal, bolely ho zuby, to taky nikoho nezajímá, takže si to tam musí vytrpět bez léků a lékařské pomocí. Fetáky upřednostní a ti se k doktorovi dostanou. S manželem byl na cele chlápek v horečkach a dokud na sčítaku neomdlel tak to nikdo neřešil, nakonec zjistili, že má koronu a dnes mi manžela a ostatní s cely, daly do izolace. Nechají je tam 10.dní a to je daly do díry, kde budou vykonávat potřebu před ostatníma, sprchy 2×týdně,takže hygiena skoro žádná. No je to prostě na psychyku, nikdo to prostě neřeší.Oni je tam jen psychicky týrají. Proč? Ani ke zvířatům se tak nechovají, tak jako k Nim,! Vím, že většina si tam zaslouží být, ale nejsou tam jen fetáci, násilníci a výrazy. Jsou tam i slušní lidé, kteří udělaly chybu, špatné rozhodnutí a tak se tam ocitly, Měly by prvotrestaní dostat druhou šanci, aby je pustili, třeba do domácího vězení, kde by mohly být se svými dětmi a mohly by pracovat a starat se o svoji rodinu, tím by nám ženám pomohly, ale místo toho nás psychicky týrají a ničí naše rodiny. Syn 13.let mi říká, že už si tátu ani nepamatuje, že by ho chtěl moc vidět, ale jsme bezmocní a asi stím nic nenaděláme! A manžel mi řekl, že ho to hodně poznačí a že ví, že už nikdy nebude psychicky na tom tak jak byl. Je vidět, že ho to tam hodně poznačuje a mám strach s toho co tam ještě prožívá, protože né všechno může říct do lefonu.

   • Michaela

    (21.3.2021 - 10:42)

    Jano,
    Jestli budete chtít můžeme Vašemu manželovi pomoci, aby se dostal k doktorovi. Na Pankráci máme doktora, který ho rád vezme. Nebo mu aspoň předepíše léky. Napište nám na email BENEMICH@seznam.cz

    Michaela Benešová

 • Lenisa

  (30.3.2021 - 17:35)

  Dobrý den, s potěšením píši, že ve Stráži pod Ralskem se již začíná chodit do práce. Nevím, zda na všech odděleních, ale pokud jsou po testech všichni negativní, je znova jednáno o jejich nástupu na předchozí pracoviště, nejde to ze dne na den, bohužel, museli odsouzené nahradit jinými pracovníky, tak to trvá +- 1 týden, než znova nastoupí. Ale chci se zeptat, jak pokračuje „sbírání poznatků a příběhů“ od blízkých a kdy dojde k dalšímu projednávání ve Sněmovně?

  • obase.cz

   (30.3.2021 - 19:10)

   Dobrý den. Zatím se další jednání neplánuje. S poslanci jsme ale v kontaktu. O.

  • Michaela

   (4.4.2021 - 16:01)

   Milá Leniso,
   Další projednávání naší Petice proběhlo a zapojili se do ní i jiné složky ze sněmovny. Bohužel zatím nemůžeme podat bližžší informace. Poděkujte prosím Jirkovi, že nám pomohl a přispěl i on. Bohužel jsem neměla teď moc času mu napsat. Ale příští týden to napravím sednu a napíši mu poděkování. Jinak informace stále sbíráme i nadále a uvítali by jsme pomoct od každého, ale bohužel je tu více těch, kteří se bojí a pouze přihlížejí.

 • Monika

  (30.3.2021 - 18:43)

  Dobrý den ,
  ano asi opravdu už se konečně začne něco dík ohledně práce , i v Jiřicích už byli informováni o možnosti se opět zapojit do tak dlouho očekávaného pracovního procesu ,,konečně ,,. Tak snad jim to vyjde a nezbrzdí to zase něco jiného. Čekají na to opravdu hodně dlouho a hlavně pro rodiny s dětmi to bude uleva -finanční, není to vůbec jednoduché a finančně pro rodiny náročné. Tak ať jim to vyjde,

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.