Psočka, vztah rodiče a dítěte obase

Od pondělí povoleny návštěvy ve věznicích

Vláda zakázala kvůli pandemii koronaviru návštěvy ve věznicích, vazebních věznicích a ústavech pro výkon zabezpečovací detence od 14. března krizovým opatřením. Vzhledem ke konci nouzového stavu v neděli 17. května resort musel přistoupit ke změně právního režimu z krizového opatření.

 

Lidé navštěvující vězně budou muset podepsat prohlášení o tom, že nejsou podrobeni karanténě, a nesmí mít příznaky respiračního infekčního onemocnění. Podmínkou také bude, že u těchto osob nebylo laboratorně potvrzené onemocnění covid-19 v posledních 30 dnech. V případě, že tomu tak bylo, musí návštěva podpisem stvrdit, že dvakrát po sobě v intervalu jednoho až dvou dní podstoupila test PCR z výtěru z nosohltanu s negativním výsledkem.

Převzato od EuroZprávy.cz

 

Autor příspěvku: obase.cz

8 komentáře v “Od pondělí povoleny návštěvy ve věznicích

 • Veronika

  (24.5.2020 - 13:05)

  Podmínky za kterých jsou nyní povoleny návštěvy jsou dost přísné. V Bělušicích. Kdo zažil ví, my je zrušili. Rvalo by nám to srdce. Ano podepsat papír, měření teploty, rouška, délka návštěvy 90 minut, bez jídla a pití, bez fyzického kontaktu a to vše přes plexisklo. A to nevím zda se nevyžadují ještě rukavice. No a prý na první návštěvě došel ředitel a jeho gestem bylo, že si mohli sundat roušku. Ale že se neslyšíte.. hrůza. Znova povolili skype, to už ta jejich kvalita je lepší než-li toto.

 • Romča

  (25.5.2020 - 16:10)

  Můžou ještě volat 30 minut denně nebo už jenom 20 minut

  • Anonym

   (25.5.2020 - 18:05)

   Zatím těch 30 máme.

 • Anonym

  (31.5.2020 - 8:27)

  Ano je to děs já byla v Bělušicích museli nás rozdělit do dvou místností ale i tak nebylo nic slyšet…lidi nadávali někteří návštěvu ukončily a nakonec tedy přivolali ředitele který povolil sundat roušky ale i tak to bylo k ničemu nebylo slyšet vůbec nic takže jsem na sebe hodinu a půl jen koukali… tohle se jim vážně povedlo a příští týden mají opět prý jen jeden termín jelikož o tyto návštěvy není zájem… vůbec se tomu nedivím,no hlavně že je posílají pracovat ven kde je obrovské riziko ale vlastní rodinu vidět nemohou… ale čemu se divím když o tom rozhoduje někdo kdo to nikdy nezažil a neumí si představit co už takhle rodina prožívá…

 • Anonym

  (31.5.2020 - 15:56)

  dobry den taky bych byla zvědava kdy povoli normalni navštěvy neviděli jsme se od unora a takovou navštěvu jsme taky odmitli co to je za navštevu když jse nemužeme ani obejmout nic je to strašně stresujici jk pro manžela tak aji pro mě když už mame ty roužky tak na co to plexisklo nesmisl

 • Lucka

  (21.7.2020 - 14:36)

  Přítele jsem neviděla od ledna…narodila se nám dcerka kterou též neviděl 🙁 návštěvy za sklem odmítáme. Už takhle to nezvladame a ještě kdyby si ani nemohl pochovat dcerku, kterou zná pouze z fotek, hrůza..nevíte někdo prosím kdy se toto opatření rozvolní?? Děkuji

 • Kateřina

  (7.11.2021 - 17:40)

  Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli to vypadá na to, že by měli být Skype? Když se zavírají nemocnice,tak to se asi zase zruší i návštěvy, že?

  • obase.cz

   (8.11.2021 - 19:48)

   Dobrý den. Nemyslím si, že budou znovu zakázané návštěvy ve věznicích. Musel by být vyhlášen výjimečný stav. Na návštěvy mají vězni nárok ze zákona. Nelze je zakázat vyhláškou, bez výjimečného stavu. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.