změna zákonu výkonu trestu

Nezákonné jednání věznice Světlá nad Sázavou

Delší dobu sledujeme stále stejné podněty od blízkých osob odsouzených vykonávajících trest ve věznici Světlá nad Sázavou. Podněty se týkají zadržování žádostí podaných na soud projednávající podmíněné propuštění. Kdy dle mnoha podnětů věznice pozdržuje podání žádosti samotné s odůvodněním, že věznice musí nejdříve připravit posudek. Z odkazem na to, že tak činní osoby, které píší na odsouzené posudek, rozumíme, že odsouzené raději mlčí. Upozorňuji všechny blízké osoby těchto odsouzených, že k něčemu takovému nemá věznice oprávnění a postupuje nezákonně. Není možné komukoli bez výjimky zdržovat poštu k soudu.

Od zveřejnění formuláře pro zákonné prohlášení osob blízkých se nám ozývají další blízké osoby odsouzených ve věznici Světlá nad Sázavou s tím, že jim byl tento dokument dokonce zabaven pracovníky věznice. Jedná se o protizákonné jednání věznice, o to závažnější, že se tímto způsobem chová instituce, která má vězněné osoby učit se protizákonnému jednání vyvarovat. Samotná instituce se tak stává krimogenním faktorem. OPZ

Autor příspěvku: obase.cz

4 komentáře v “Nezákonné jednání věznice Světlá nad Sázavou

  venca

  (31.7.2020 - 17:17)

  Zadržovat poštu k soudu možna ne, ale ze soudu spatky to ano,mám tam přítelkyni a vím otom sve, a je to dost Hnous 🙁

   Vladimír Grygar Scaraballi

   (1.8.2020 - 7:33)

   Četl jsem výše uvedený komentář týkající se jistého jednání věznice ve Světlé nad Sázavou.
   Tak nějak přemýšlím co ku tomuto dodat.
   Já osobně jsem se přesvědčil, že konkrétních problémů je zde více v různých směrech, tak se chci podělit alespoň o jeden. Mám zde manželku, tak vím sám moc dobře o vleklých problémech v přístupu vedení věznice vůči odsouzeným ženám, které i když se provinily a tím se dostaly tam kde jsou, stále se jedná o lidské bytosti,které mají svoji důstojnost a hlavně to jsou ženy.
   Osobně chci důrazně poukázat na problematiku zdravotní péče, která není zde až tak zcela v pořádku. Toto jsem dokonce řešil i formou podání Trestního oznámení na Věznici ve Světlé nad Sázavou. A výsledek, Policie České republiky moje podání pouze předala Generálnímu ředitelství vězeňské služby, tato vše předala ředitelce věznice Světlá nad Sázavou k dalšímu vyřízení. A jak myslíte vážení čtenáři, že to dopadlo. Obdržel jsem odpověď od vedení věznice, že mé podání se nezakládá na pravdě. Zkrátka to bylo smeteno ze stolu, a to nechci polemizovat vůbec o tomto zvláštním postupu vyřízení Trestního oznámení.
   Já jsem reagoval na toto, podáním Stížnosti ve věci na Krajské státní zastupitelství do Hradce Králové, které věc svým způsobem prošetřilo, navíc až po mé urgenci, poněvadž nebyla dodržena zákonná lhůta pro vyřízení, a výsledek, obsah mé Stížnosti je třeba řešit s vězeňskou službou ČR, ponavadž toto není v kompetenci KSZ. Prostě dokonale uzavřený kruh.
   K dalšímu řešení jsem se obrátil na Vrchní státní zastupitelství, tak uvidím, jaký bude náhled na věc zde.
   V případě, že nebude uspokojivá odpověď a hlavně náprava, budu věc řešit soudní cestou.
   Já osobně nebojuji jen sám za sebe, respektive za milovanou osobu, kterou bych raději měl doma, ale za všechny Ty, kteří v těchto zařízeních jsou.
   Vladimír Grygar Scarabelli

  Anonym

  (4.8.2020 - 15:21)

  Tak s tím souhlasím,co se týče lékařské pomoci tak není dobrá,dcera trpí epileptickými záchvaty,má je dost často a je mi divné že se to tam nějak neřeší.Dokud byla v Plzni tak jí hned odvezli do nemocnice na kontrolu a tady se nic neděje.A ženský tam radši mlčí bojí se aby to nebylo ještě horší

   Miloš Jarolím

   (8.8.2020 - 21:23)

   Pane Vladimíre, máte moji plnou podporu a věřím, že jste silnější a odolnější než já. Také jsem bojoval proti tomuto aparátu ovšem už jsem neměl sílu a vzdal to. Držím Vám palce a vydržte snad se Vám podaří porazit tenhle prohnilí protiprávní stát ve státě.

Vložit dotaz/komentář