amnestie a korona

Koronavirus a čekání na amnestii

S každou velkou událostí, která se v našich končinách děje jsou spojená mnohá očekávání vězňů a jejich blízkých na amnestii. President republiky v mnoha svých prohlášeních v minulosti sdělil národu, že vyhlášení amnestie nepřichází v úvahu a udělování individuálních milostí bude přísně omezeno jen na ty, kteří mají vážné zdravotní důvody. Minimálně druhou část p. prezident nedodržel. Tedy ve smyslu jeho známého hesla ,,Jen blbec nemění svůj názor.“ a tím i známé nestálosti názorů p. Zemana. Současnou situaci naše země nepamatuje a v okamžicích, kdy v blízké Itálii umírá téměř každý 10. potvrzený případ, se domnívám otevírá určitý prostor i pro milosrdenství našeho prezidenta a pochopení společnosti. Nyní probíhají dvě nezávislé iniciativy na podporu myšlenky dílčí amnestie. 1. Je petice, kterou můžete najít na stránce zde. Nepovažuji ji za nejvhodnější řešení. Může pomoci, ale petice vždy působí jako něco nátlakového a nátlak právě k milosrdenství nedává příliš prostoru. 2. dle mého názoru vhodnější varianta, je aby každý, kdo o amnestii stojí odeslal individuální dopis do kanceláře prezidenta republiky. Odkaz na vzor zde. Ať tak nebo tak, přeji Vám, abyste měli své blízké na blízku, nicméně obávám se, že p. prezident má zcela jiné starosti.  Pěkný den. O.

Autor příspěvku: obase.cz

34 komentáře v “Koronavirus a čekání na amnestii

  Marketa

  (28.3.2020 - 15:55)

  Tak ten náš skvělí prezident nám náďej hned sebral a ani mu to tak dlouho netrvalo.tady je vidět jak cítí s lidmi a jeho milosrdenství.Tak se Všichni držte cítím s vámi jsem jedna z vás která čeká doma.Teď už se jen modleme aby se koróna virus věznicím vyhnul.Protože je tam dost lidí kteří by to taky nemuseli zvládnout.Držím všem palce Ať se nám naši blízcí vrátí domů v pořádku.

  klaudie

  (28.3.2020 - 16:00)

  jenom že tady jde o to že se jich ani nemusime dožít ja mam přítele uz 2 roky ve vykonu trestu a moc bych si přála aby ho pustily a byl by oporou mě i našemu synovi byl by s náma doma. Každý řeší jen peníze ale nejdůležitější je zdraví našich blízkých a rozhodně nevěřím to mu že jsou tam lépe chráněný stačí když se nakazí jeden a už by se nakazily všechny a vubec by se o ně nestarali tomu nevěřím !! Takže jsem pro to aby byla amnestie

  Marketa

  (28.3.2020 - 20:51)

  Mám stejný Obavy můj přítel je nemocný má cukrovku vysoký tlak je mu skoro 50 A je fakt že už se taky nemusíme vidět.Protože těžko by ten virus zvládl s tímhle chronickým onemocněním.Ale tohle je bohužel našemu prezidentovi úplně jedno.Pro něj to nejsou lidi Kéž by běžela nějaká petice kde by jsme si mohli stěžovat na prezidenta.

  Emil

  (30.3.2020 - 1:21)

  No doufám že už ho nikdo nikdy nezvoli toho oržalce nejhorší prezident v čr.

  Marek

  (3.4.2020 - 15:56)

  Prosím ví někdo jak budou teď probíhat podmíněné propuštění, zaslechl jsem , že budou žádosti zamítat kvůli situaci která je teď kolem koronavirusu, a že je v čr nouzový stav? A nevíte někdo jestli už jsou potvrzené případy někde ve věznicích, děkuji všem za odpověď

   Obase

   (3.4.2020 - 15:58)

   Dobrý den, zamítání žádosti kvůli koronaviru určitě nebude. O.

   Obase

   (3.4.2020 - 16:00)

   Dobrý den. Zamítání žádostí kvůli koronaviru určitě nebude. Může se ale stát, že na vyřízení budete čekat delší dobu. O.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.