amnestie a korona

Koronavirus a čekání na amnestii

S každou velkou událostí, která se v našich končinách děje jsou spojená mnohá očekávání vězňů a jejich blízkých na amnestii. President republiky v mnoha svých prohlášeních v minulosti sdělil národu, že vyhlášení amnestie nepřichází v úvahu a udělování individuálních milostí bude přísně omezeno jen na ty, kteří mají vážné zdravotní důvody. Minimálně druhou část p. prezident nedodržel. Tedy ve smyslu jeho známého hesla ,,Jen blbec nemění svůj názor.“ a tím i známé nestálosti názorů p. Zemana. Současnou situaci naše země nepamatuje a v okamžicích, kdy v blízké Itálii umírá téměř každý 10. potvrzený případ, se domnívám otevírá určitý prostor i pro milosrdenství našeho prezidenta a pochopení společnosti. Nyní probíhají dvě nezávislé iniciativy na podporu myšlenky dílčí amnestie. 1. Je petice, kterou můžete najít na stránce zde. Nepovažuji ji za nejvhodnější řešení. Může pomoci, ale petice vždy působí jako něco nátlakového a nátlak právě k milosrdenství nedává příliš prostoru. 2. dle mého názoru vhodnější varianta, je aby každý, kdo o amnestii stojí odeslal individuální dopis do kanceláře prezidenta republiky. Odkaz na vzor zde. Ať tak nebo tak, přeji Vám, abyste měli své blízké na blízku, nicméně obávám se, že p. prezident má zcela jiné starosti.  Pěkný den. O.

Autor příspěvku: obase.cz

47 komentáře v “Koronavirus a čekání na amnestii

  Marketa

  (28.3.2020 - 15:55)

  Tak ten náš skvělí prezident nám náďej hned sebral a ani mu to tak dlouho netrvalo.tady je vidět jak cítí s lidmi a jeho milosrdenství.Tak se Všichni držte cítím s vámi jsem jedna z vás která čeká doma.Teď už se jen modleme aby se koróna virus věznicím vyhnul.Protože je tam dost lidí kteří by to taky nemuseli zvládnout.Držím všem palce Ať se nám naši blízcí vrátí domů v pořádku.

  klaudie

  (28.3.2020 - 16:00)

  jenom že tady jde o to že se jich ani nemusime dožít ja mam přítele uz 2 roky ve vykonu trestu a moc bych si přála aby ho pustily a byl by oporou mě i našemu synovi byl by s náma doma. Každý řeší jen peníze ale nejdůležitější je zdraví našich blízkých a rozhodně nevěřím to mu že jsou tam lépe chráněný stačí když se nakazí jeden a už by se nakazily všechny a vubec by se o ně nestarali tomu nevěřím !! Takže jsem pro to aby byla amnestie

  Marketa

  (28.3.2020 - 20:51)

  Mám stejný Obavy můj přítel je nemocný má cukrovku vysoký tlak je mu skoro 50 A je fakt že už se taky nemusíme vidět.Protože těžko by ten virus zvládl s tímhle chronickým onemocněním.Ale tohle je bohužel našemu prezidentovi úplně jedno.Pro něj to nejsou lidi Kéž by běžela nějaká petice kde by jsme si mohli stěžovat na prezidenta.

  Emil

  (30.3.2020 - 1:21)

  No doufám že už ho nikdo nikdy nezvoli toho oržalce nejhorší prezident v čr.

   Verca

   (1.10.2020 - 14:53)

   Dobry den. Chci se zeptat co je to zmirneni trestu od prezidenta. To mi nepodmineny muze zmenit na podmineny? To ale neni milost ne? A dalsi otázka co je to žádost o zmenu zpusobu vykonu trestu. To se pise na soud ze zadam o jiny druh trestu? Domácí vezeni penezity trest azd. Uz jsem ve vezeni byla ale trest mi byl prerusen byla jsem tehotna mam nejakou moznost se od rocniho miminka nemuset vratit zpet?

    obase.cz

    (1.10.2020 - 20:42)

    Dobrý den. Ano prezident může zmírnit trest na podmíněný. Změna způsobu výkonu trestu se týká pouze zařazení do konkrétního typu věznice. O.

     M. K

     (12.11.2020 - 7:51)

     Dobrý den mohu vědět jaké konkrétní tip věznice se jedná děkuji.

      obase.cz

      (12.11.2020 - 9:27)

      Dobrý den. Jedná se o přeřazení z věznice s ostrahou do věznice se zvýšenou ostrahou a obráceně. O.

  Marek

  (3.4.2020 - 15:56)

  Prosím ví někdo jak budou teď probíhat podmíněné propuštění, zaslechl jsem , že budou žádosti zamítat kvůli situaci která je teď kolem koronavirusu, a že je v čr nouzový stav? A nevíte někdo jestli už jsou potvrzené případy někde ve věznicích, děkuji všem za odpověď

   Obase

   (3.4.2020 - 15:58)

   Dobrý den, zamítání žádosti kvůli koronaviru určitě nebude. O.

    Iveta

    (7.10.2020 - 14:26)

    Dobri den pane chtěla bych se taky připojení k udělení amnestii aj tak skoro všechny umírají a prezident republiky ať kon dostane nějaký dar ob pána boha ať mu to srdce zmekne konečně děkujeme

   Obase

   (3.4.2020 - 16:00)

   Dobrý den. Zamítání žádostí kvůli koronaviru určitě nebude. Může se ale stát, že na vyřízení budete čekat delší dobu. O.

  Lucie

  (9.10.2020 - 19:58)

  Nechápu proč teda nedá amesti porat píšou že jsou věznice přeplněný nechápu to teda

  Lucie

  (11.10.2020 - 20:06)

  Ať má ohled na to co se děje ať udělá milost amestie každej prosí Oto moc vás každej prosí

   Margita

   (12.10.2020 - 19:54)

   Proč to všeci píšete sem.. Oni jsou pouze advokáti… Nebo si myslíte že za vás budou oni psát dopis… Byla by fajn amnestie ale to by nesměl být tenhle prezident.. Takže za jeho vládnutí se nic takeho nedočkáme když chce zničit českou republiku definitivně…

  Kateřina

  (23.10.2020 - 11:47)

  A co ty kteří mají jít do výkonu trestu? To neexistuje nějaký odklad než se situace uklidní? Akord před Vánoci? Když to nejsou samozřejmě vrazi? Mají doma děti a mají jít do výkonu když je pandemie, tak snad stě probírali s ředitelem věznic ne?

   obase.cz

   (23.10.2020 - 20:18)

   Dobrý den. Zatím žádné odklady nejsou. O.

  Kveta

  (2.11.2020 - 21:05)

  zadam o amnestii kvuli obave zese tam muzou nakazit lido koronavirem chtela bych mit doma vnuka protoze mam one strach je v base ted poprvy a bojim se onej aby se nenakazil p.prezidente prosim smilujte se a dejte amnestii udelejte kvuli koronaviru dobrou dekuji

  Anonym

  (15.11.2020 - 19:00)

  Já mam syna tprve od srpna v Jiricich.
  V ppdmince se popral v restaurací pri oslavě narozením sve cerky ,ktera žije mimo ČR.
  Ale spíše by mě zajímalo jestli je možnost napsat prezidentovi o milost ať mu zruší vyhoštění,ktere mu taky udělil soud zakaz 5 let v republice.Původem jsme s Ukrajiny.
  Ja se rady provdala,zijeme tady,studoval zde,žil,zpracoval,je rozvedeny,nema se tam kam vrátit,nemáme tam už nikoho.
  To jak vejde s vězení,kam vlastně má jit??
  Poraďte mi.
  Je možný požádat o zrušení vyhosteni.
  Dekuji všem
  A budu se modlit a modlim at se vam vaše blizke vrati a p.Zeman se smiluje a zmeni svuj nazor.
  Všem hodně sil a hlavně zdravi vsem ve vězení.Nemaji to lehke.

   obase.cz

   (15.11.2020 - 20:15)

   Dobrý den. Napsat prezidentovi určitě můžete. Třeba se slituje. O.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.