Pomoc ve vězení obase.cz, Je potřeba stavět nové věznice?

Je třeba stavět nové věznice? 

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán přišel s prohlášením,  ve kterém sdělil, že Česká republika potřebuje nové věznice. Chápu, že to pro někoho může působit jako logické vyústění neustálé přeplněnosti českých věznic. Myslím, že to ale není řešením problému, nýbrž povede jen k další eskalaci. V době, kdy je nejnižší kriminalita za posledních 20 let a zároveň je Česká republika největším ubytovatelem věznených osob ve vyspělé Evropě,  je toto naprosto nelogický krok. Je třeba zaměřit se na fungování trestní politiky a nikoli utrácet další a další miliardy z daní nás všech na zapouzdření problému, který se bude pět let po otevření dalších věznic zase opakovat, jen ve větším rozsahu. Trestní aparát ukládá delší a delší tresty za stále banálnější příčiny, ačkoli odborná veřejnost křičí. Otázka zní, jestli stavba dalších věznic za miliardy korun není spíše v zajmu některých, jež do náprávních zařízení patří spíše. 

Autor příspěvku: obase.cz

3 komentáře v “Je třeba stavět nové věznice? 

 • Holotka

  (3.4.2017 - 21:19)

  Souhlasím s Vašim názorem, že je potřeba se zaměřit na fungování trestní politiky a ne stavět nové věznice za spoustu miliónů.

 • vlastik

  (7.4.2017 - 11:21)

  Veřejnost miluje trestáni, stačí si přečíst komentáře k jakémukoliv článku i o přečinu, 99% populace si totiž neuvědomuje, že i oni jsou adepti na pobyt za katrem a tudíž veřejnost tleská a penize fičí komínem

 • Ponty

  (14.2.2018 - 3:42)

  Trestání je zvykem těch kteří kteří chtějí dokazovat svou nadvládu.Jinak se dá těžce chápat když je někdo odměněn za krádež v hodnotě 23Kč osmiměsíčním ubytováním a stravou,ve státním zařízením, zdarma.Nejspíš to bude tím,že soudy a vězeňská služba jsou placeni z daní.A proč tedy nepostavit další věznice.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.