Věznice rapotice

Jak funguje PP v Rapoticích (zprávy od vás)

  Co se děje u soudu v Rapoticích, podmínečné propuštění odsouzených.

Říká se Rapotice tam pouštějí. Pravda je ale trochu jiná. Proto jsem se rozhodl napsat tento článek.

Rapotice spadají pod soud v Třebíči. Podmíněné propuštění zde dělají dva soudci. Soudkyně JUDr. Bibiana Holubová a soudce Mgr. Jaroslav Krátký. Kdo je lepší nebo horší toť otázka. U soudkyně

více trest nemá šanci základ požadavku první prostupná skupina, nárok na podání žádosti o PP a pochvaly, dobré hodnocení od věznice a to nejdůležitější být poprvé v trestu. Dá se říci že po splnění požadavků jdete domů. Jen to ještě nesmí být odpuštění trestu moc dlouhé, Nad 6 let nikoho nepustila. U soudce je to trochu jiné, více trest má nepatrnou šanci. Prvotrestaný má velkou šanci dokonce i s delším trestem. Samozřejmě musí splnit všechny požadavky které chce paní soudkyně. U paní soudkyně není šance se společenskou zárukou, nemá to ráda a nikoho nepustila. U pana soudce je to trochu lepší, ten organizaci respektuje a ví že je větší kontrola než probační a mediační služba.

    V poslední době nastala velká změna nikoli u soudců ale u státního zástupce, ten nechce pustit opravdu nikoho, proč to je otázka v kuloárech se hovoří různé věci o nadřízených, či boji o mezi státními zástupci. Kde je pravda, to se nikdo nedozví. Pro odsouzené je to špatné. Věznice se plní a ti co se snaží a soudce nazná jejích polepšení mají smůlu je tu ještě státní zástupce. Horší je že pak vše musí řešit odvolací soud a potom soudci nemají mít tolik práce a vše platíme mi poplatníci.

Dám dva příklady soud 6.3.2019. PP bylo 14 odsouzených soudil soudce Krátký po prvé ve výkonu

2 odsouzení oba propuštěni . První 2 roky do konce vážně nemocen státní zástupce podal stížnost nechce propustit odsouzen za podvod. Druhý 6 let do konce společenská záruka organizace odsouzen za krácení daní 9 let v trestu soud přijal záruku.Státní zástupce podal stížnost nepropustit.

Odůvodnění každý den kontrolu propuštěného. To je absurdní co to vlastně znamená to nám řeknou černí baroni.

I nadále budeme sledovat jestli je změna v tomto vězení k lepšímu na PP či jestli se změnila politika státního zástupce a nesmyslného odvolávání.

   Držím pěsti všem žadatelům o podmínečné propuštění.

TT

(Upraveno)

Autor příspěvku: obase.cz

6 komentáře v “Jak funguje PP v Rapoticích (zprávy od vás)

 • EM

  (17.3.2019 - 18:13)

  Dobrý den ano to je všem pravda co tady píše te. Ale ja myslím kdo nema peníze musejí odpykat svůj trest, za meni krádež nebo za alimenty, ale co dělají milionů podvodů a zabíjejí tak par měsíců sou venku, nebo nato mají penize poplacet, a s toho soudi nebojejí toje české republice spravedlnost nikdy nebude ani ne byl. Děkuji předem

 • MM

  (2.5.2019 - 12:56)

  Je to strašné co se děje v Rapoticích také sem se doslechl že Státní zástupce dělá problém protože má máslo na hlavě a problém s nadřízeným který je peskuje a odnášejí to lidé co se chovají slušně a snaží se dostat ven za dobré chování.No snad se vzpamatuje někdo a bude jednat jako člověk a ne jako p…….

  • monca

   (8.5.2019 - 23:53)

   Zítra 9.5.2019 jde k soudu 16 chlapů žádat o PP k paní soudkyni Holubové.Jsem zvědavá kolika bude vyhověno a proti kolika se odvolá státní zástupce,kolik jich nakonec propustí. Všem držím palce,ať se vrátí k rodinám brzo…….

 • EM

  (9.5.2019 - 4:07)

  Pani monca ona rozhoduje podlé náladu ne podle zákonů pani soudkyně bezdomovců pusti ani nema kam jit nema rodiny podporu nema příslib ani prace recidivista a bez problémů pustí tak toje spravedlnost a to nikdo nevidí toje ostudu tady české republice, tady Česku každá soudců dělali rozhodnutí podle naladi nebo podlé pleti předem děkuji

 • Jan

  (28.9.2020 - 17:05)

  Já jsem sedel v rapoticich a paní soudkyně bibiana holubova je moc dobrá Já byl prvotrest mel jsem pochvaly 1 diferencni skupinu a z 84 měsíců trestu jsem měl za sebou 44 bez 10 dnu a 40 Mě paní soudkyně odpustila a dala Mě 60 měsíců podmínky s dohledem….Takže ji sem moc vděčný a kdo na ni nadává tak si myslím že není špatna …Ještě jednou Velké Děkuji paní soudkyni holubove s pozdravem Jan Kalaš.

 • Anonym

  (26.8.2021 - 17:27)

  Prosím jaký je soudce Vilém Michálek? Máme videokonferenci a soudce je tento. Diky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.