Obase.cz

Aktualizace k návštěvám ve věznicích

Dle nařízení Ministerstva zdravotnictví Vězeňská služba ČR zahajuje proces k uskutečňování návštěv vězněných osob. Pro věznice to znamená administrativní proces, který spočívá v odesílání tzv. navštívenek rodinným příslušníkům a dalším osobám, které vězně navštěvují. Fyzicky tedy návštěvy ve věznicích začnou v sobotu 23. května. Současně s touto agendou probíhají ve věznicích technické přípravy návštěvních místností na návštěvy v omezeném režimu a za přijatých protiepidemických opatření.

Na návštěvu vězněné osoby může přijít pouze jedna dospělá osoba, ta musí podepsat prohlášení, že není v karanténě a neléčí se s infekčním onemocněním. Uspořádání stolů pro návštěvy bude v jedné řadě, u jednoho stolu budou sedět jen dvě osoby, vzdálenost mezi osobami v řadě musí být 2 metry. Stoly budou vybaveny ochrannými a odnímatelnými zábranami z plexiskla.

Při návštěvách nebude možný fyzický kontakt mezi návštěvou a vězněnou osobou, stejně tak nebude možná konzumace jídla. Všichni účastníci návštěv budou povinni používat ochranné prostředky. Před a po ukončení návštěv proběhne ve všech návštěvních místnostech, čekárnách, sociálních zařízeních a tras pohybu desinfekce.

Návštěvy budou probíhat ve větraných prostorech, pokud to bude možné v prostorech otevřených. Plánování návštěv věznice budou provádět rovnoměrně na všechny dny v týdnu, pokud to jejich podmínky organizační dovolí.

Doslovně prevzato od VSČR

Autor příspěvku: obase.cz

7 komentáře v “Aktualizace k návštěvám ve věznicích

 • Michaela

  (1.6.2020 - 6:49)

  Návštěva ve VV Ruzyň, probíhá v tělocvičně,1,5h kdy na stole plexiskla,přes které nic neslyšíte.Ale opravdu nic.A díky rouskam,které mají i vězni,tak nemůžete odezirat. Ale i přes tyto překážky jsem ráda,že jsem na návštěvu mohla a viděla manžela po 3 měsících. Každý si poradí, aby řekl to co chce. Tak Všem přeji ať se drzite a rozhodně se nevzdavejte ..

 • Denisa

  (1.6.2020 - 22:35)

  Dobrý den, prosím nevíte kdyby mohli být uvolněný opět venkovní vycházky? Děkuji moc za odpověď

  • obase.cz

   (2.6.2020 - 4:58)

   Dobrý den, k jejich zákazu v podstatě není důvod. O.

   • Pavla Pájuška

    (16.8.2020 - 22:39)

    Dobrý den , takže pořád platí jen jedna osoba na návštěvu ? A to jsou ty plexiskla v každé věznici ? A to by nešlo tedy ty návštěvy dělat pokud to počasí dovolí na nějakém popřípadě dvoře? Myslím že by to bylo lepší než v uzavřených místnostech

    • obase.cz

     (17.8.2020 - 10:00)

     Dobrý den, zatím nemáme jinou informaci.

   • Anonym

    (23.10.2020 - 11:06)

    Dobrý den, jaký smysl má to, že jsou zakázány vycházky ve věznicích ? Myslím si, že tam není o nic větší přenos nákazy jak mezi vězni ve věznici ? Zákaz mají i vězni na své pracoviště, má to špatný vliv na nápravu vězňů.Jak dlouho můžou taková opatření ještě trvat ? Zamezuje to veškerý kontakt s rodinou a to není dobrým řešením.Diky za odpověď

    • obase.cz

     (23.10.2020 - 20:17)

     Dobrý den. Netuším. Vláda sama neví, co dělá. O.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.